Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

Pan Darkowski

New member
Cieżka sprawa poniewaz nigdzie tego tv nie widziałem w stacjonarce a mimo wszystko mam chrapkę na niego
a dzwięk jest dla mnie ważny. a skoro ma grajbelkę to chciałbym z niej korzystać.
a jest inna opcja inny TV i grajbelka za 2k. tylko nie znajdę wyświetlaczao takich parametrach pewnie

co znaczy w/w pakiet i jak się zostaje niebieskim i skad to wysyłasz
Pakiet to niby kalibracja poczytaj na forum różnie o tym piszą
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, planuje zakup, czytałem Wasze opinie i się waham... Czy osoby, które zakupiły 65c935 polecają zakup (5999pln) czy może jednak lepiej wziąć 65c835? Z Androidem mam duże doświadczenie, już przyzwyczaiłem się do średniej klasy tlumaczeń, innych przywar itp... 835 ma świetne recenzje, 935 ich prawie w ogóle nie ma... no i 935 jest obecnie tańszy, co jest plusem ale i zastanawia dlaczego(?)... Nie mam satelity, nie oglądam Tv (tylko sporadycznie polską repę;) gram na PC (144hz jest w obydwu modelach), mam zew. amplituner, ja korzystam, żona nie lubi;)
935 - znam 65 / 935 i 55 / 835; jestem zadowolony z obu, ale wiem co i do czego. Bierz 935
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ciekawostek - sprawdzonych wczoraj - 835 ma już fabrycznie rozeslane .474, na 935 mam z pendraka 46 - instalowaliscie najnowsza wersje i czy cos zmienia / psuje?
 

niuniek007

New member
Witam , na początek życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku. Mnie niestety trochę tego szcęścia zabrakło. Właśnie nabyłem 935 z softem 474. Niestety po rozpakowaniu i uruchomieniu TV nie da się włączyć w nim wifi, wyszarzony przełącznik w systemie nie reaguje. Nie działa także asystent google z pilota TV ( uruchamiany z pilota w komórce , działa), wydaje mi się jakby bluetooth też nie działał. Resetowałem do ustawień fabrycznych, przeinstalowałem soft 474 na 474, ale nic nie pomogło. Chciałbym go zatrzymać , bo obraz jest brzytwa, więc proszę o pordę, może da się z tym coś zrobić. Z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mieliśmy taki przypadek.Wychodzi przy kalibracji i sprawdzeniu. My oddajemy takie do fabryki .
Napisz proszę na PW - dostaniesz kontakt.
 

jutajezz

New member
Godny polecenia tv patrząc na obraz i nawet dźwięk choć przy mocniejszym basie słychać trzeszczące plastiki.. mam jeden problem tylko z sygnałem z anteny .. nie widzi go choć miałem szybciej dekoder canal + i przed zakupem zrezygnowałem z niego ... Myśląc że naziemna będzie latać ...może to wina koncentryka ale wątpię ( sprawdzę jak załatwię od kogoś miernik sygnału lub dekoder )
 

AlbertoTomba

Active member
Wróciłem do softu v463, miałem wrażenie że podświetlenie robi jakieś cyrki na v474, ale nie wiem już czy to silne placebo czy faktycznie coś jest na rzeczy.
Czekam teraz na ten mityczny soft wiosenny, chociaż mnie coraz bardziej wkurza denne działanie eARC (co to za eARC bez obsługi dźwięku bezstratnego??) i powoli jednym okiem zaczynam zerkać w stronę innych TV...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Alberto! W c825 mam zapiety player (coreelec) do hdmi 2 120hz.
eArc jest na hdmi 1 rowniez 120hz (chujowo wiem) ale mi nie potrzebne bo nie gram na TV.

Player odtwarza truehd z atmos i dts-hd Ma:X bez zadnych problemow i puszcza wszystko przez eArc do ampli denona. Soft w tv 474.nie widze tez zadnych problemow z podswietleniem..

Dodam tylko iz wiekszosc materialow odtwarzam w kodi zainstalowanym na samym tv bo wszystko co nowe nie ma trueHD kiedy jest udostepnione na streamingowych portalach czytaj real-debrid.
Coreelec odpalam tylko wtedy kiedy źródło ma trueHD lub widze jakąś czkawke w obrqzie na kodi androida. Naprawde rzadko...
 

AlbertoTomba

Active member
Nie kupowałem 75" TV żeby oglądać na nim jakieś ripy z torrentow ;) już kiedyś pisałem, ale problem jest taki, ze jak ustawie odtwarzacz UHD żeby słał po earcu nieskompresowany stream audio, to mam ciszę zarówno z głośników telewizora, jak i w soundbarze. Jak ustawie w odtwarzaczu tzw secondary audio stream, to leci dźwięk skonwertowany do dd+/dts co samo w sobie nie jest jakieś tragiczne, ale pojawiają się jakieś przestery i harczenie i to już jest tragiczne. Poustawiane wszędzie "bitstream", nie powinno się nic dziać... Podłączyłem tez bezpośrednio odtwarzacz UHD osobnym kablem hdmi bezpośrednio do soundbara i to z grubsza działa, ale tv mi ciagle przełącza źródła w tymże soundbarze i robi jakieś akrobacje, nawet jak wyłącze CEC, wiec żeby obejrzeć coś z UHD jak należy, muszę odpiąć kabel od earc. Denerwuje mnie to już, podobnie jak różne inne błędy w sofcie. To nie jest tv za 4 tysiące, żeby przejść obok tego obojętnie
 

AlbertoTomba

Active member
Najgorsze jest ze to raz działa, raz nie działa, raz mam zupełna ciszę, raz jakieś przestery - niestety nie mam w soundbarze możliwości sprawdzić co dostaje konkretnie na wejściu w danym momencie, a to nie zawsze słychać "na ucho" - a już sie okazywalo ze tv zamiast przepuszczać bitstream, robił przesterowany mixdown do PCM. Główna idea eARC to ograniczenie kablozy i przede wszystkim nie żonglowanie nimi, no ale tu się nie da
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie kupowałem 75" TV żeby oglądać na nim jakieś ripy z torrentow ;) już kiedyś pisałem, ale problem jest taki, ze jak ustawie odtwarzacz UHD żeby słał po earcu nieskompresowany stream audio, to mam ciszę zarówno z głośników telewizora, jak i w soundbarze. Jak ustawie w odtwarzaczu tzw secondary audio stream, to leci dźwięk skonwertowany do dd+/dts co samo w sobie nie jest jakieś tragiczne, ale pojawiają się jakieś przestery i harczenie i to już jest tragiczne. Poustawiane wszędzie "bitstream", nie powinno się nic dziać... Podłączyłem tez bezpośrednio odtwarzacz UHD osobnym kablem hdmi bezpośrednio do soundbara i to z grubsza działa, ale tv mi ciagle przełącza źródła w tymże soundbarze i robi jakieś akrobacje, nawet jak wyłącze CEC, wiec żeby obejrzeć coś z UHD jak należy, muszę odpiąć kabel od earc. Denerwuje mnie to już, podobnie jak różne inne błędy w sofcie. To nie jest tv za 4 tysiące, żeby przejść obok tego obojętnie
Nie bardzo rozumiem jakie ripy masz na mysli? Napisalem Ci ze idzie atmos true-hd i dts X przez zlacze earc. Nie pisalem o ripach xvid z mp3...
Tych nie ogladam juz kilka jesli nie nascie lat 😜

Odtwarzacz. I tu rozumiem ze masz uhd i leci z plyty. Do mojego plyty nie wlozysz ale Twoje m2ts bezposrednio pojdzie bez problemu i to bez znaczenia jaką ścieżkę dzwiekową wlacze na 100% dostaje taka jak zapodane..

Coreelec zapiety do hdmi2 i wlasnie z tego powodu aby mi nie przelaczalo zrodel na ampli...


Jestes pewnien ze soundbar obsluguje dts X i true-hd? Moze tu jest problem? 😉

I zebys mnie nie zrozumial zle. Ja również narzekam na ten soft! Sterowanie podłączonym urządzeniem powinno dzialac a tu dupa.
Dziala mi za to bitstream po earc i tu nie mozna sie przyczepić 😉
 

AlbertoTomba

Active member
Tak jestem pewien, wiem co kupuje (no, może zakup tego TV akurat temu nieco przeczy...) i jak to podłączam, nie chce mi się po raz 15 znowu tego samego pisać. Ten TV ma ewidentny problem z kompatybilnością z rożnymi akcesoriami via eARC/CEC, który jednym działa lepiej, innym gorzej, raz ok, raz wcale. Sorry, ale jestem już zmęczony użeraniem się z tym
 

Mariu

Member
Ja podłączyłem samsung q990b. Działa dobrze . Odtwarzając np. coś z Netflix atmos idzie . Jak coś jest w DD 5.1 to wysyła jako 3/2/1 PCM. Włącza.sie razem z tv i wyłącza .
Sterowanie głośnością działa . Comprawda z małym lagiem ale działa .
Tunerem Ustym 4k Pro działa jeszcze lepiej . Ale to dlatego że w Ustym mogę ustawić wszystko.co chce . Czyli np. żeby mi nie przełączał na HDMI po włączeniu tunera albo żeby się nie włączał razem z.tv . Mam takie ustawienia
ponieważ korzystam z Dreeam Player na tv .
Natomiast kiedy ustawie w tv żeby soundbar nie włączał się razem z tv to i tak się włącza.
Także to wygląda że ta opcja jest zawsze włączona . Ale jak dla mnie jest ok .
 

SoulHunter

New member
Witam,
Czy znany jest wam problem trzeszczących głośników podczas oglądania np Netflix (ma to coś wspólnego z Dolby Atmos??) wybór wyjścia audio na AUTO i tryb dźwięku na FILM (podbite basy). Nie zauważyłem aby problem występował podczas słuchania muzyki na youtube.
Po zmianie trybu dźwięku np na STANDARDOWY problem ustaje.
Wydaje mi się również, że problem rozwiązuje ustawienie wyboru źródła audio na GŁOŚNIK WEWNĘTRZNY (ale przecież to chyba to samo co auto jeśli nie posiada się żadnego sprzętu audio podpiętego do TV??)

TCL C935 65"
SOFT V474
 
Do góry