Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
To moze faktycznie cos z portem masz, bo niemożliwością***jest żeby tam była zupełna cisza w każdym formacie... Ja mam soundbar z eARC i ze wszystkimi aplikacjami na TV działa bez problemu
 

soplus

Active member
Bez reklam
To moze faktycznie cos z portem masz, bo niemożliwością***jest żeby tam była zupełna cisza w każdym formacie... Ja mam soundbar z eARC i ze wszystkimi aplikacjami na TV działa bez problemu

Zobaczymy, postaram się dorwać jakiś soundbar i sprawdzić. Napisałem też do supportu Onkyo.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dobra sukces. Pogrzebałem jeszcze raz w ustawieniach Onkyo i okazało się, że:

1. Kabel z TV musi iść do HDMI OUT w ampli (logiczne przecież :) )
2. W ustawieniach ampli nie był włączony CEC dla HDMI TV, ARC był włączony.

Atmos działa choć np Kodi nie mogę zmusić do puszczenia Atmosa, może inną wersję muszę zainstalować (passthorugh w Kodi jest na ON).

Zdarza się też, że nie zawsze rozoznaje sygnał z TV i trzeba zrobić off/on w ampli.

Inna sprawa, że synchronizacja ampli z tv chwilę trwa.

No i raz TV mi się zawiesił. Już myślałem że umarł ale po paru minutach wstał jakoś.
 

soplus

Active member
Bez reklam
A i jeszcze jedna rzecz, włączajcie jednak eArc, działa dużo sprawniej i nie zamula tak jak ARC.

Czy w filmach z "pasami" (np. na Disney+) zauważacie, że przy górnej krawędzi obrazu i paska jest jakby jaśniejszy pasek? Szczególnie widać to na przy jednolitych, jaśniejszych scenach. Przy pełnym ekranie ten efekt nie występuje.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Tak, to artefakt przy włączonym pełnym local dimmingu, mogliby to poprawić łatwo softwarowo

Mogliby też poprawić szybkość synchronizacji w ARC. Kolejny raz TV zaliczył zwiechę konkretną w Netflix, diody zapaliły się wszystkie i zero reakcji na pilota, dopiero wyjęcie wtyczki pomogło. Generalnie, dopóki nie pojawi się napis że podłączono urządzenia lepiej nic nie robić.
 

AlbertoTomba

Active member
Nie widze tego u siebie, tzn jak włączam TV to włącza się automatem soundbar i potem wszystko działa gładko, zdarza mi się go czasem wyłączać i włączać w trakcie pracy TV i też nic się nie dzieje, przełączenie miedzy tv a soundbarem trwa sekunde-dwie i to tyle.
Jedyne co mi się wywala to KODI w specjalnym buildzie obsługującym DolbyVision, fakt że to ciągle alpha, ale na Philipsie nie było takich problemów - podejrzewam że TCL ma mniej ramu (podejrzewam, bo nie pamiętam ile miał Philips więc nie porównam).
No ogólnie ten soft to jeszcze potrzebuje paru poprawek, swoją***drogą po tygodniu nie pojawił się update, wiec wrzuciłem recznie v463 i nie widze zadnej roznicy
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na moim 825 kodi stabilne ze az sie nie spodziewalem. Moze sprobuj instalke od nowa? Mnie tez to czeka bo dv zacina a ponoć nie ma.... Jak u Ciebie? Ogladasz z realdebrid dolbyvision?
 

AlbertoTomba

Active member
Maven's Kodi-Builds für Android, chociaż leciałem na Nexusie a może warto się cofnąć do Matrixa który powinien być stabilniejszy (to są nazwy kodowe, jakby ktoś nie wiedział)
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem ze mavena instalujesz ale czy dolbyvision czy nie zacina ?
Ostatnie buildy u mnie z dv nie daja rady. Kilka sekund i bufor sie laduje od nowa... A nie moge wrocic do wersji gdzie dzialalo bo cos blokuje instalacje buildu z czerwca. Tylko reinstalka mi pozostala...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wzialem sie za reinstalke bo thor nowy lezy na RD z vision :)
Ale postaniowilem zainstalowac dzisiejszy build bez nadzieji ze bedzie ok..
O dziwo DV naprawione! Bufor zapelniony w 100%. Zadnych przyciec! Wreszcie! :)


Jednak sie pospieszylem...w 40 min zaczelo wariowac z buforem znowu :/
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Ja robię z pendriva darmowym programem File Manager z Play Store (trzeba mu najpierw dać uprawnienie do instalowania softu spoza sklepu gdzieś tam w ustawieniach systemowych).
 

przem0n

New member
Chodzi mi o to czy prawidłowo rozpoznaje język polski.
Czy trzeba mówić do pilota czy do telewizora?


Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo coś na temat dodatkowej kamery?
 
Do góry