Telewizja VECTRA w HD

delfin2012

New member
Witam wiem ,że nie obiektywne jest zrównywać wszystko pod jeden mianownik ,ale sprawdzałem na UPS i VECTRA u nas we Wrocławiu i na pewno duże znaczenie ma instalacja -cała "topologia sieci " z habami, switchami, przewody te instalacje gdzie patrzyłem u mnie i ojca to ponad 17 lat już mają i nikt nie modernizuje tego . Co do jakości to nie wszyscy mają te same wymagania i zwracają uwagę , ale co do kompresji podwójnej ( artefakty MPEG) to jest to sposób kodowania jak kiedyś pisałem już i tu instalacja nic nie pomoże , po prostu w N jest raz tylko kodowany sygn.
 

m919

New member
Witam!
Czy jest sposób na omijanie niektórych kanałów? Do połowy nie mam dostępu lub nie oglądam. Przyzwyczaiłem się również do takiego podziału tematycznego 100, 200,300,400,500,600,700,800,900.
Próbowałem również stworzyć własną listę, ale problem polega na tym, że muszę ustawić je po kolei, więc gdy pojawi się nowy program, cała lista by się rozjechała (bo chciałbym zachować podział tematyczny).
Więc lepszym sposobem byłoby omijanie programów w liście domyślnej, tylko nie wiem jak to zrobić. Coś z kontrolą rodzicielską?
Mam dekoder bez PVR.
Pzdr!
 
Próbowałem również stworzyć własną listę, ale problem polega na tym, że muszę ustawić je po kolei, więc gdy pojawi się nowy program, cała lista by się rozjechała (bo chciałbym zachować podział tematyczny).
"Rozjechała" w sensie, że gdy wstawisz kanał w dowolne miejsce, to dalsze numery się przesuną o jeden?
 

Zyygy1

New member
Kablówek nie wolno mierzyć jedną miarą. Tak jak napisałeś w TWOIM bloku a w bloku obok może być wszystko OK. W Warszawie gdzie istnieją dopiero od 2-3 lat kabelki mają najświeższe ze wszystkich. Obsługa na partyline natychmiastowa. Dekodery najlepsze. Stosunek ceny do jakości też najlepszy. A że brakuje Polsatów czy paru innych ? Taka uroda, nołbadys perfekt jak mawiają Rosjanie.
Witam,

Ja jestem z Warszawy i mam nową instalację. Co do jakości to sprawdźcie u kogoś kto ma Aster jak to wygląda. Zresztą sam monter powiedział, że jeśli instalują u kogoś kto miał Aster to zazwyczaj kończy się to nie podpisaniem odbioru instalacji:)

Ja też chciałem zmienić na Vectrę no ale na szczęście tego nie zrobiłem a co do jakości platform satelitarnych to prezentują podobny poziom do Vectry też przerobiłem ten temat.
 

adam_VA

New member
Witam,
Chciałem wyrazić pozytywną opinię o serwisie Vectry. Posiadałem dekoder SD i stary telewizor kineskopowy. Po zakupie plazmy Panasonic strasznie "buczało" po podłączeniu kabla antenowego. Po zgłoszeniu usterki przyjechał technik i wyregulował TV oraz dekoder - buczenie troszeczkę się zmniejszyło. Niemniej jednak zakłócenia fonii nie były do końca akceptowalne i ponownie zgłosiłem reklamacje. Wymienili na dekoder HD. Jakość obrazu znacznie się poprawiła, buczenie ustało. Pojawił się następny problem, przy przełączaniu kanałów dekoder samoczynnie wyłączał się. Po kolejnym zgłoszeniu wymieniono na dekoder HD z dyskiem 500GB. Zapomniałem dodać że serwisant udostępnił całą ofertę programową Vectry :) Jestem przed zakończeniem 2 letniej umowy z Vectrą i na pewno podpiszę umowę na kolejne 2 lata.
 

mirek71

New member
witaj bartmeces też mam od niedawna panasa tv 50g30 super plazma
w moim mieście vectra nie daje w kablu dvbt - podejrzewam że byłby to dla nich strzał w kolano - ludzie nie kupowaliby ich "drogich" pakietów tylko oglądali bezpłatną naziemną telewizję cyfrową...
ja mieszkam w bloku gdzie spółdzielnia zlikwidowałą antenę zbiorczą (AZART) i wpóściła do bloków vectrę - ja z niej zrezygnowałem - zamontowałem antenkę na balkonie i odbieram cyfrową naziemną telewizję za darmo a dokładnie 15 polskich kanałów i przy okazji 8 niemieckich :) w super jakości (a dla hd zastanawiam się nad nką - mają fajną promocję za 59 zł)
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Kablówka nie może nadawać DVB-T bo to technologia naziemna. Kablówka nadaje DVB-C, a atelitarne DVB-S.
Vectra może conajwyżej transmitować sygnał DVB-T przez kabel w postaci analogowej lub cyfrowej (DVB-C).
Jest jeszcze inne rozwiązanie, kablówka może oferować klientom dekodery wyposażone w tuner DVB-T, a klient będzie musuiał zaopatrzyć się w antenę i będzie oglądał (tak robią też telewizje satelitarne)
 

bartmeces

Member
witaj bartmeces też mam od niedawna panasa tv 50g30 super plazma
w moim mieście vectra nie daje w kablu dvbt - podejrzewam że byłby to dla nich strzał w kolano - ludzie nie kupowaliby ich "drogich" pakietów tylko oglądali bezpłatną naziemną telewizję cyfrową...
ja mieszkam w bloku gdzie spółdzielnia zlikwidowałą antenę zbiorczą (AZART) i wpóściła do bloków vectrę - ja z niej zrezygnowałem - zamontowałem antenkę na balkonie i odbieram cyfrową naziemną telewizję za darmo a dokładnie 15 polskich kanałów i przy okazji 8 niemieckich :) w super jakości (a dla hd zastanawiam się nad nką - mają fajną promocję za 59 zł)


witaj Mirek71.Ja mam n.c+ i vectra pakiet podstawowy.Kabelek włozyłem do G30 i tylko jest telewizja analogowa,gdybym kupił antene do dvb-t chyba bym zrezygnował z kablówki.Do nadajnika mam 30 km i tak się zastanawiam jaka antena?czy zwykla siatkowa za 40zł starczy.Chce sprawdzić w G30 jak mozna nagrywać HDD RECORDING
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
bartmeces
co do anteny to myślę że lepiej jak kupisz antenę yagi 19 elementową pasywną np Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T (zobacz ofertę na stronce sklepu dipola a najlepiej poczytaj na forum emitela jest bardzo ciekawe i na poziomie ) - powinna wystarczyć tzn. pod warunkiem jeśli masz możliwość skierowania anteny bezpośrednio na nadajnik i nie masz przeszkód po drodze (góry lasy ), siatka ze wzmacniaczem może ci łapać po drodze inne śmieci i w ogóle jest za silna na twoją odległość, gdzieś czytałem że jest zasada dla NTC że najpierw antena kierunkowa pasywna ewentualnie dokładasz wzmacniacz ... a jeszcze zależy z jaką mocą nadają z twojego nadajnika (na stronce emitela się dowiesz) ale od maja czerwca ma być ponoć już ok na większości terenu kraju
pozdrawiam i życzę dobrego odbioru NTC oraz uwolnienia się od vectry ... bezcenne :eek:k:
 

blazej480

New member
Chyba dobry wątek. Wie ktoś może ile czasu zajmuje przyłączenie budynku do infrastruktury operatora? Jakiś miesiąc temu byli w moim bloku technicy. Wiercili kilka dni, kable jakieś są, skrzynki też nowe.

Dzwonię na infolinię, a tam dowiaduję się, że usługa jeszcze nie jest aktywna i może to potrwać nawet, kilka miesięcy. Możliwe to ?
 

stypi

New member
zadzwoń do zarządcy nieruchomości / administracji. Jak podpisali umowę to w niej jest termin zakończenia prac montażowych
 

m919

New member
Wkrótce do platynowego dojdą nowe kanały TTV, TVN 7 HD, Orange Sport, TVN Style HD oraz TVN Turbo HD.
Orientuje się ktoś czy TTV i Orange Sport będą w HD?
 

Jawosz

Member
Witam serdecznie!
Wiem, że tutaj tylko o TV rozmawiamy ale mam pytanie do użytkowników pakietu internetowego Vectry - da się na tym grać? Bo słyszę sprzeczne opinie? Z jednej strony rewelacja, a z drugiej masakra bo pingi są strasznie wysokie i jakiekolwiek granie po necie odpada :(
 

janusz

New member
Bez reklam
Nowe programy już są, powoli trzeba myśleć o zmianie drugiego dekodera w multiroomie na HD, jeszcze troszkę a programy SD pozostaną wspomnieniem.
 
Do góry