Telewizja VECTRA w HD

janusz

New member
Bez reklam
Tak niestety jest, dopóki Polsat nie uzna, że nadszedł czas 16:9. Na razie Polsat (większość innych stacji też) widzi rynek na którym dominują stare TV, więc czeka nie inwestując bo może pojawi się jeszcze coś nowszego. TVN postawił mocno na format 16:9 i ich programy są super. Pytanie tylko czy wyświetlając starsze programy i filmy to TVN nie dokonuje obcięcia obrazu. Zresztą obraz w kinie jest jeszcze szerszy, tyle formatów nie da się pogodzić.
 

baasior

New member
Panowie czy też przy bliskiej odległości na kanałach HD widzicie pixele? Jak oglądam filmy mkv to mogę być 30cm od tv i obraz jest czyściutki.
 
Tak właśnie nadaje vectra. Ja ustawiam sobie dla programów typu polsat tv4 w opcjach powiększony obraz i wtedy zapełnia cały obraz tv. Gorzej jest dla programów w 4:3 bo tu nie da się nic zrobić. Przy rozciągnięciu są już zniekształcenia.
Za kilka miesięcy kończy mi się umowa i zastanawiam się nad przejściem z dekodera SD na HD.
Czy tego wyboru (powiększenie, nic nie rób, rozszerzenie) można dokonać niezależnie dla każdego kanału?
I czy dotyczy to wszystkich oferowanych przez Vectrę dekoderów HD? Na ich stronie widzę 4 różne (w tym 2 PVR).
 

janusz

New member
Bez reklam
Te funkcje posiadają wszystkie współczesne dekodery i telewizory, gdyż na całym świecie stacje korzystają z różnych nagrań nowszych w 16:9 i starszych 4:3.
 

janusz

New member
Bez reklam
Faktycznie czy oddzielnie do każdego kanału to chyba nie. W PVR na pewno, w dekoderze HD chyba też choć miałem dość dawno, dekoder SD mam podłączony do TV 4:3 więc nie wiem. Nigdy nie uważałem tego za istotne, ale faktycznie gdy TV używa żona to już tak dobrze nie jest.
 
Czy zadowoleni jesteście z jakości kanałów HD i SD (na dekoderach HD)?
Czy któryś z dekoderów HD wybija się pod względem jakości obrazu? Na lepsze lub na gorsze?
Czy jakość kanałów SD oglądanych na dekoderze HD jest taka sama jak na dekoderze SD? Lepsza? Gorsza?
Bardzo proszę u uwagi na temat tych kilku dekoderów HD oferowanych przez Vectrę.
 

baasior

New member
Czy zadowoleni jesteście z jakości kanałów HD i SD (na dekoderach HD)?
Czy któryś z dekoderów HD wybija się pod względem jakości obrazu? Na lepsze lub na gorsze?
Czy jakość kanałów SD oglądanych na dekoderze HD jest taka sama jak na dekoderze SD? Lepsza? Gorsza?
Bardzo proszę u uwagi na temat tych kilku dekoderów HD oferowanych przez Vectrę.

Ja używałem dekoder SD który moim zdaniem lepiej sie sprawdzał w kanałach niskiej roździelczości niż HD. Lepsza była czerń itd na HD przy kanalach SD obraz jest jakby blady, trzeba sie nameczyc zeby go jakos ustawic. Co do dekodera HD to hmm niby fajnie sie patrzy ale to nie jest to co by sie chcialo. teraz nie wiadomo czy wina dekodera czy poprostu tak mamy nadawane kanaly niby HD. Gdy sie podejdzie bilzej a czasem nawet nie trzeba to widac jakby pixele.
 

klimad

New member
Czy zauważyliście że menu w dekoderach vectry jest takie samo jak w dekoderach N telewizji ciekawe czemu czyżby współpracowali razem?
 

delfin2012

New member
Witam również potwierdzam ,że na dekoderze SD ( miałem wcześniej ten dekoder technisat ) paleta barw była "ładniejsza" nie blada ) po wymianie na ADB HD odczuwalna różnica pogorszenia jakości przy sygnale SD zwłaszcza na programie sport club -masakra jak na starym divixe , no i te ARTEFAKTY MPEG które są i będą bo to operator telewizji stosuje system podwójnego kodowania większa kompresja i gorsza jakość i tak już pozostanie ,w wąskim paśmie "pakują " dużo kanałów ,jak kiedyś pisałem to samo tyczy się kablówki w UPC i innych , ale mimo wszystko te dekodery ADB mają słaby obraz i nawet inwestycja w drogi kabel hdmi nie poprawi tego nawet mały stopniu .

wszystkiego dobrego na nowy rok .
 
Ostatnia edycja:

Zyygy1

New member
Witam,
Jako aktualny użytkownik Aster miałem możliwość w dniu dzisiejszym porównania sygnałów HD i SD u siebie w mieszkaniu (50PY800) Napiszę krótko jeśli cenicie jakość a nie cenę to trzymajcie się zdala od Vectry. Jakość techniczna SD jak i HD to istna tragedia. Nie sądziłem, że obecnie można oferować tak niską jakość sygnału. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami to chętnie się udzielę.

Pozdrawiam.
 

delfin2012

New member
Witam wierzę koledze ale cóż czasem dochodzą inne czynniki , ja niestety nie mógłbym zainstalować talerza specyficzne warunki i słaba propagacja sygnału , dlatego musiałem pójść na kompromis z domownikami no i net też był ważną sprawą , kupiłem 32" lcd ,bo widziałem że na większym przy słabszym sygnale będzie "średnio " ,ale na pocieszenie wszystkie kablówki oferują podobną jakość i UPC,MULTIMEDIA . pozdro i wszystkiego dobrego w nowym roku
 

delfin2012

New member
Witam na "N" jest na pewno dużo lepiej , tak samo na cyfrze + ( teraz chyba fuzja już n-ki i cyfry ) , widziałem u rodziny mają cyfrę + , plazma lg modelu nie pamiętam podstawowy model i dobrze to wygląda , są kanały oczywiście i gorsze ,ale w kablówce poza kanałami HD , te w SD wypadają średnio . Słyszałem że można się pokusić , jeżeli dysponuje się amplitunerem kina domowego żeby przeskalował do HD przez swój procesor obrazu sygnał SD , ponoć dobre efekty daje nowy onkyo 609 , ale ja nie dysponuję av do kina .
 

12janek123

New member
... cóż, Vectra to jak fiat 126p, pojedzie, ale z jakością FATALNIE, u mnie 3(!) miesiące sprawdzali dlaczego obraz hd jest taki słaby...........okazło się, że w 6(!) sąsiadujących budynkach, koło 40 rodzin położone są złe kable i .... HD jest do kitu. Nie chcą tego zmienić, bo im się nie opłaca, a "ciemny naród kupił hd i płaci" .. za coś czego nie ma. OMIJAĆ DALEKIM ŁUKIEM!!!!!!!!!!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kablówek nie wolno mierzyć jedną miarą. Tak jak napisałeś w TWOIM bloku a w bloku obok może być wszystko OK. W Warszawie gdzie istnieją dopiero od 2-3 lat kabelki mają najświeższe ze wszystkich. Obsługa na partyline natychmiastowa. Dekodery najlepsze. Stosunek ceny do jakości też najlepszy. A że brakuje Polsatów czy paru innych ? Taka uroda, nołbadys perfekt jak mawiają Rosjanie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Potwierdzam opinię brodacza.
U mnie jakość obrazu Vectry jest na takim samym poziomie jak satelity, a korzystałem z cyfry i Polsatu w różnych wariantach. Jednak Vectra nie oferuje identycznej jakości w całej Polsce.
Przewaga Vectry nad satelitą jest jednak ogromna, w Vectrze praktycznie nigdy nie miałem problemów, a satelity to wiadomo, kapryśne na aurę. Oferta programowa Vectry jest miażdżąco lepsza od satelity.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja też mam Vectrę i nie narzekam na jakość programów. Mam paczkę z netem 16mb i wszystko śmiga bez żadnych problemów. kumpel ma "n" i jak porównuję jakość to mi się wydaje, że jest porównywalna.
 
Do góry