Telewizja VECTRA w HD

szymon247

New member
Do Vectry do "obsługi technicznej" do "działu tv cyfrowej" dzwoniłem 3 razy i ani razu nie trafiłem na osobę, która była zorientowana w temacie oprócz podstawowej obsługi dekodera. Na prośby o rozmowę ze specjalistą odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości i jeśli "jakość sygnału" w dekoderze wynosi 100% (niezaleznie od sily sygnalu czy C/N) to nie mogę nic zrobić.

Zauwazylem, ze na telewizji analogowej są wysokie szumy, kolory również są mało intensywne a na ciemnych scenach widać wyraźnie śnieżenie i z tym również nie chcą nic zrobić, powiedzieli, że to że u konkurencji miałem lepszą jakość nie jest żadną miarą, że technik przyjedzie dopiero jak nie będzie obrazu albo zacznie zbytnio przerywać.

Rozmawiałem ze znajomym technikiem, który tłumaczył że jakość cyfrowej TV w Vectrze jest niższa ponieważ pakują zbyt dużo kanałów w jedno pasmo i muszą je kompresować co tłumaczy artefakty i 'pixeloze' na niektórych kanałach. Eh, nie wiem co zrobić. Do 10 dni mogę wypowiedzieć umowę ale w Aster musiałbym płacić prawie 2 razy więcej za mniej kanałów (lepszej jakości) i wolniejszy internet, chociaż stabilniejszy.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Obawiam się, że szybko odpowiedzi nie dostaniesz. Też mam Vectrę a od 2-ch tygodni dekoder HD i tv HD. Pocieszyłeś mnie tym postem, bo myślałem, że pogorszenie jakości jakiego doznałem wynika z faktu zamiany najlepszego crt na świecie na jedynie bardzo dobry HD. Też mam blade kolorki i muszę je poprawiać ustawieniami telewizora, artefakty MPEG niemal górują nad obrazem (na szczęście mój tv potrafi je anihilować ). Net pada mi przeciętnie 3-5 x dziennie na 2-5 min, więc nawet nie ma jak zgłosić (twierdzą, że na Bemowie ktoś im wprowadza zakłócenia). Też poszedłem na cenę i szczerze mówiąc wolę byle jak oglądać dobre merytorycznie pozycje niż kał w Aster. Pozostaje mieć nadzieję na wchłonięcie Astera przez upc bo też ich nie mam w bloku.
A czemu uważam, że nikt nam nie odpowie ? Zobacz jak wyglądają fora innych kablówek a jak tej. Vectra pozycjonuje się na mało wymagającą klientelę i ludzie nawet nie dostrzegają, że można mieć lepiej. Byle tanio. Jednak ja nie mogę narzekać bo w ciągu 20 m-cy jakie z nimi jestem już 3 x pomylili się na moją korzyść. Najpierw przez 9 m-cy nie wyłączyli C+, potem przez rok zapomnieli obniżyć szybkość netu a teraz znowu mam coś extra... Dopóki się nie połapią to nie będę ich nękał bo jeszcze zmienią...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Czy w dekoderze HD bez nagrywarki (3830) mogę skorzystać z opcji timera ? Obecnie jak tylko wyłączam telewizor to przestaje nagrywać (zewnętrzna nagrywarka) głos.
 

szymon247

New member
Obawiam się, że szybko odpowiedzi nie dostaniesz. Też mam Vectrę a od 2-ch tygodni dekoder HD i tv HD. Pocieszyłeś mnie tym postem, bo myślałem, że pogorszenie jakości jakiego doznałem wynika z faktu zamiany najlepszego crt na świecie na jedynie bardzo dobry HD. Też mam blade kolorki i muszę je poprawiać ustawieniami telewizora, artefakty MPEG niemal górują nad obrazem (na szczęście mój tv potrafi je anihilować ). Net pada mi przeciętnie 3-5 x dziennie na 2-5 min, więc nawet nie ma jak zgłosić (twierdzą, że na Bemowie ktoś im wprowadza zakłócenia). Też poszedłem na cenę i szczerze mówiąc wolę byle jak oglądać dobre merytorycznie pozycje niż kał w Aster. Pozostaje mieć nadzieję na wchłonięcie Astera przez upc bo też ich nie mam w bloku.
A czemu uważam, że nikt nam nie odpowie ? Zobacz jak wyglądają fora innych kablówek a jak tej. Vectra pozycjonuje się na mało wymagającą klientelę i ludzie nawet nie dostrzegają, że można mieć lepiej. Byle tanio. Jednak ja nie mogę narzekać bo w ciągu 20 m-cy jakie z nimi jestem już 3 x pomylili się na moją korzyść. Najpierw przez 9 m-cy nie wyłączyli C+, potem przez rok zapomnieli obniżyć szybkość netu a teraz znowu mam coś extra... Dopóki się nie połapią to nie będę ich nękał bo jeszcze zmienią...

Wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę, że nasza sytuacja jest praktycznie identyczna i również pocieszyłeś mnie tym, że to nie jest tylko coś siecią u mnie (po wcześniejszych postach ludzi, którzy wspominali o obrazie jak żyleta trochę się przejąłem).
Wciąż widzę artefakty MPEG nawet na kanałach HD a wyblakłe kanały to niestety standard, są znacznie gorsze niż na matrycy mojego laptopa z 2004 roku mimo, że również posiadam bardzo dobry tv. Mimo to trochę się przyzwyczaiłem i racja, że ilość dobrych kanałów trochę to rekompensuje. Chyba to właśnie przesądzi, że jednak zostanę z Vectrą na te 2 lata (z nadzieją, że jakość się polepszy lub choćby nie pogorszy) a jeśli się nie poprawią to po tych 2 latach przejdę już do UPC jak już przejmą Aster (obecnie u mnie też tylko Aster i Vectra).

Jeśli chodzi o internet to u mnie też rozłącza, mimo że mieszkam na Mokotowie - co prawda nie zauważyłem, żeby rozłączał aż tak często ale w ciągu 3-4 ostatnich wieczorów miałem 2 dłuższe przerwy (kilkanaście/kilkadziesiąt minut) co w Aster zdarzało się raz na kilka miesięcy. Podejrzewam, że po prostu podłączają zdecydowanie więcej użytkowników niż pozwala ich architektura co też tłumaczy spore wachania pingu i transferu (w Aster na wykresie transferu i pingu widziałem linię prostą, w Vectrze mam spore skoki).
Mimo to przeglądałem internet w poszukiwaniu ludzi z podobnymi problemami i okazuje się, że u mnie naprawde nie jest źle kiedy widuję naprawde tragiczne wyniki w internecie Vectry (o przyklady latwo bo sa praktycznie wszedzie, choćby w sygnaturze uzytkownika brodacza w poscie powyzej). Dziwię się, że ludzie masowo nie naciskają na Vectrę żeby polepszyła jakość ale chyba masz racje, że większość ludzi po prostu myśli że tak pewnie ma być i już.

Jakby nie było wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę, że to chociaż nie tylko u mnie taki problem ale przynajmniej że to taki standard w Warszawie albo i ogolnie w Vectrze.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Wejście USB może mieć sporo zastosowań np. korzystanie z zewnętrznych pamięci do odtwarzania lub nagrywania. Niestety oprogramowanie nie pozwala na wykorzystanie tych możliwości, nie sądzę by się to zmieniło, chyba taniej dla Vectry jest dać droższy sprzęt w postaci PVR niż popracować nad oprogramowaniem. Sami sobie by z tym nie poradzili, a zakup oprogramowania byłby zbyt drogi.
 

hary111

New member
Witam!
Po przeczytaniu kilku postów dochodzę do wniosku że u mnie nie jest tak źle co prawda obraz nawet w HD jest cieniutki a o dźwięku to już nie wspomnę. jak oglądam film przez kino to muszę pokrętło głośności ustawić na minimum 30, ten sam film z DVD przy takiej głośności oznaczałby policję przy drzwiach "sąsiedzi" Mam PVR HD od listopada w marcu mi padł ale zaraz dostałem nowy, jak już wspomniałem od listopada do marca kiedy to padł mi dekoder miałem pełną ofertę kanałową Vectry. Po wymianie dekoder tylko 2 tygodnie szkoda. W Vectrze jestem z 10-12 lat i netu nie miałem może 2 godziny trochę to dziwne ale prawdziwe. A teraz co mnie denerwuje w ubiegłym kwartale z fakturami dostałem szumną reklamę nowego oprogramowania NOVO do dziś tego nie ma a ja wczoraj z fakturami za kolejny kwartał dostałem pismo które podniosło mi ciśnienie, otóż niejaki dyrektor operacyjny Vectry chwali się jakie to wprowadzili innowacyjne oprogramowanie dekoderów HD i HD PVR sranie w banie. A i jeszcze do infolinii siedzą tam osoby przeszkolone do wciskania promocji pakiet HBO 20% taniej itp a nie do pomocy technicznej a szkoda jak zapytałem panią o oprogramowanie to nie wiedziała co powiedzieć. Podobnie miałem z fakturami za 2010 pytam w grudniu 2010 kiedy będą pani że w styczniu 2011 z fakturami nie dostałem, pytam w styczniu odpowiedź że w lutym itd co miesiąc przyszły na początku kwietnia. Mam umowę na 36 miesięcy od listopada 2010 może do tego czasu w Polsce będzie normalnie to sobie zmienię zobaczymy.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z dźwiękiem masz coś nie tak, poziom głośności z PVR-a Vectry mam podobny jak w kilku innych urządzeniach. Sprawdź może w ustawieniach dekodera masz wyciszony dźwięk?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Otrzymałem pismo z Vectry informujące, że wkrótce w ofercie znajdą się 3 nowe programy:
- Da Vinci Learning
- TVP seriale
- no i w końcu długo oczekiwany TVP HD

Szkoda tylko, że tak późno....

A pro po są może nowe wieści o aktualizacji novo dla dekoderów HD5800c ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeśli wejdą to byłoby super. Jeszcze tylko Kubica w HD i byłoby spoko. Swoja drogą gdyby przy okazji dorzucili BBC Knowledge HD to pewnie też znaleźliby odbiorców.
 

misiek972

New member
oferta programowa

Uważam że vectra powinna zwiększyć swój asortyment o polsat sport hd ,polsat sport extra, polsat news, polsat 2,Discovery Historia ,history hd, history i cztery kanały polsat fulbol
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Uważam że vectra powinna zwiększyć swój asortyment o polsat sport hd ,polsat sport extra, polsat news, polsat 2,Discovery Historia ,history hd, history i cztery kanały polsat fulbol

Nie przeginaj. Pewnie, że mogłyby być ale podchodząc do sprawy bardziej ekonomicznie to dla sportowców PS HD i styka, z dokumentu BBC Knowledge HD i History HD... Discovery HD to kiszka.
 

delfin2012

New member
pytanie dziwny problem na kanałch sd z dekodera ADB HD

Witam i przepraszam że tu umieszczam swój post ale chodzi mi o pewien problem : mam dekoder ADB bez funkcji nagrywania połączony z tv lcd 32" HD 50hz panasonic przez kabel hdmi ( firmowy taki za 80zl) ,problem polega na tym iż na kanałach sd jak podejdę blisko tv widać zwłaszcza na programach sportowych typu piłka nożna " takie cętki delikatne poszarpania wokół postaci w ruchu " chyba tak się smużenie często spotykane w lcd HD nie objawia , gdyż na sygnale analogowym to nie występuje , nie widać tego również przy sygnale HD , nadmienię iż ten sam problem miałem na starym dekoderze sd połączonym do crt więc to chyba nie wina lcd tym bardziej że na filmach mkv hd nic takiego nie ma , miernik sygnału w dekoderze pokazuje 0% siły i 100% jakość sygnału z tymi specami z pomocy technicznej nie można się dogadać , niedawno po 1 m-c czasu gość z serwisu wymienił mi dekoder po był problem z brakiem dostępu do kanałów HD wykrzyknik czerwony gość stwierdził że do wymiany dekoder a dopiero później przeczytałem że po prostu ich urządzenia wysyłając kod 'losowo" zdarza się że może nastąpić problem najprawdopodobniej konflikt oprogramowania ich urządź i blokują dekodery których ani zdalnie nie można odblokować , co do słabej jakości sygnału wydaje mi się jak już to pisano że wpływ ma ,sposób ilości pakowania kanałów na jednym paśmie co prawa modulują to na podnośnych do tego+ soft dekodera ADB ,pozdrawiam wszystkich
 

delfin2012

New member
witam i dzięki za zainteresowanie tematem , wiem że lcd zwłaszcza HD kiepsko sobie radzą z sygnałem SD ,ale czemu na sygnale analogowym tego nie widać to jest j słaby sygnał podatny za zakłócenia , sporo ludzi dysponuje plazmami i tez narzekają na jakość sygnału SD , więc wiadomo to jest tylko lcd 50hz ale sygnał pozostawia wiele do życzenia i jak znam życie to się raczej jakość usług nie zmieni się, bo i tak wiele ludzi nie przywiązuje wagi do tego typu problemów ,pozdrawiam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mam to samo na tv 200 Hz. To kwestia kompresji sygnału. Duszki o których piszesz to tzw artefakty MPEG. Niektóre tv mają w menu walkę z nimi (np mój Filipek) ale i tak nie zmienia to faktu, że vectra puszcza kiszkowy sygnał. szczególnie na kanałach, od których oczekuje się jakości (np travel)
 

delfin2012

New member
witam tak też myślałem i próba ratowania się dobrym komponentem też na pewno jakoś tego nie poprawi trochę mniej wyblakł ten obraz będzie , jeżeli podepnę pod amplituner z procesorem obrazu to domyślam się że jakość się pogorszy czy będzie na tym samym poziomie ,pozdrawiam i dzięki za informacje i sugestie , niestety ten model ma tylko funkcję "redukcji szumów" ,ale niedługo będę podłączał u znajomego dekoder z upc ma plazmę model G30 więc odbiornik super wyposażony zobaczymy jak będzie u niego
 
Do góry