TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

wielkibill

New member
Wyglada na to, ze poprawili obsluge amplitunera przez spdif - moge teraz ustawic dzwiek w tv na 1 u amplituner dziala calkiem glosno. Nadal nie ma mozliwosci wylaczenia wbudowanych glosnikow, ale jest lepiej

co do minusow - zle dziala spotify connect - dzwiek jest jakis przesterowany.. wczesniej bylo dobrze

no i jak pisalem wczesniej - tv nie zapamietuje ustawie balansu bieli, przestrzeni kolorow

Cyfrowe elektryczne wyjście dźwięku działa niezależnie od wbudowanych głośników telewizora i nie jest to komunikacja obustronna aby telewizor sam wyłączał głośniki gdy aktywny jest amplituner. Jedyną możliwością zgodnie z logiką, jest ściszenie poziomu głośników telewizora na 0.
 

Maciej5161

New member
Witam, jestem tu nowy. Kupiłem ostatnio ten telewizor w wersji 55'', nie powiem, zasugerowałem się tym wątkiem. Co do moich tygodniowych testów jestem z niego zadowolony. Czytałem że pełnie jego możliwości można zobaczyć po kalibracji, może ktoś byłby tak dobry i by się podzielił ustawieniami, wiem że każdy tv jest inny, ale miałbym jakiś punkt odniesienia. Po drugie, jak jest z tym lokalnym wygaszaniem? Czy jest ta opcja, jak tak to jak ją włączyć? Co do jasności, nie powala. Zauważyłem jednak że błysk w flesza w filmie jest jaśniejszy niż te 280 nit. Nie wiem czy jest to możliwe. Pozdrawiam
 

rad0ne

New member
Wyglada na to, ze poprawili obsluge amplitunera przez spdif - moge teraz ustawic dzwiek w tv na 1 u amplituner dziala calkiem glosno. Nadal nie ma mozliwosci wylaczenia wbudowanych glosnikow, ale jest lepiej

co do minusow - zle dziala spotify connect - dzwiek jest jakis przesterowany.. wczesniej bylo dobrze

no i jak pisalem wczesniej - tv nie zapamietuje ustawie balansu bieli, przestrzeni kolorow

U49P6046, wersja oprogramowania V8-T658T01-LF1V143

Potwierdzam problem z jakością dźwięku stereo w Spotify oraz YouTube, co ciekawe po włączeniu i wyłączeniu w Netflix filmu z dźwiękiem przestrzennym problem w ww. aplikacjach znika aż do następnego restartu TV. Testowane na Yamaha YSP-2200 podłączonym przez HDMI ARC.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Z racji że jestem tutaj nowy, chciał bym się przywitać z koleżankami i kolegami z forum ↖(^ω^)↗

Ostrzylem sobie ząbki na tego tv z US, ale niestety jest to produkt na rynek US i w Europie nie będzie dostępny.
Pisałem do TCL Polska i US w tej sprawie.
Można niby zamówić na Amazonie, ale czas oczekiwania do 3mscy, do Polski pewnie jeszcze dłużej. Dochodzi brak gwarancji w UE na ten model, możliwe clo i podatek na granicy itp... W sumie chyba wolę androida niz roku, można chociaż pograć i jest kodi :)
Fajny jest ten pilot z roku z portem jackiem na słuchawki. Ale widzę że można na europejskim przesłać dźwięk Przez bt, więc na jedno wychodzi :)


Z innej beczki trochę: ogólnie widzę dobre opinie o p6049, jedyny minus jaki zgłaszanie to artefakty na czerni, ale można powalczyć z poziomem czerni w ustawieniach i jest lepiej.
Czy ktoś mógłby podsumować pozostałe wady tego tv?
Czytałem z 40 stron wstecz i tylko ta jedna mi się v rzuciła w oczy.
Czy ktoś się orientuje czy można podłączyć myszkę, klawiaturę, pada itp do USB? Próbował ktoś huba USB podłączyć?


Widziałem że użytkownik @kiki zajmuje się sprzedażą tego tv i wszyscy sobie chwala kupno u tego użytkownika forum. Czy tv jest dodatkowo profesjonalnie kalibrowany przed wysyłka i czy są może jakieś dodatkowe bonusy? No i czy sprzedaż tylko na allegro?

Pozdrawiam.

Ja akurat bym nie chciał tv z Roku ze względu na ponadprzeciętną inwigilację w tym systemie, a także zdecydowanie mniejsze wsparcie co do aplikacji w stosunku do Androida.
Co do p60 to tv (cena/jakość) chyba nie ma sobie równych a jeśli chodzi o tę czerń, to żaden problem, w ustawieniach z kalibracji + moja korekta, którą opisałem tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/1384143-post523.html jest chyba idealnie.
Odnośnie kupna u kikiego to przyznam, że nie spotkałem się jeszcze z tak profesjonalnych podejściem do klienta. Zawsze pomogą, świetne ceny i profesjonalna kalibracja (+ dostajesz wydruk z kalibracji razem z tv).
 

Pneumat2

New member
Z racji że jestem tutaj nowy, chciał bym się przywitać z koleżankami i kolegami z forum ↖(^ω^)↗

Ostrzylem sobie ząbki na tego tv z US, ale niestety jest to produkt na rynek US i w Europie nie będzie dostępny.
Pisałem do TCL Polska i US w tej sprawie.
Można niby zamówić na Amazonie, ale czas oczekiwania do 3mscy, do Polski pewnie jeszcze dłużej. Dochodzi brak gwarancji w UE na ten model, możliwe clo i podatek na granicy itp... W sumie chyba wolę androida niz roku, można chociaż pograć i jest kodi :)
Fajny jest ten pilot z roku z portem jackiem na słuchawki. Ale widzę że można na europejskim przesłać dźwięk Przez bt, więc na jedno wychodzi :)


Z innej beczki trochę: ogólnie widzę dobre opinie o p6049, jedyny minus jaki zgłaszanie to artefakty na czerni, ale można powalczyć z poziomem czerni w ustawieniach i jest lepiej.
Czy ktoś mógłby podsumować pozostałe wady tego tv?
Czytałem z 40 stron wstecz i tylko ta jedna mi się v rzuciła w oczy.
Czy ktoś się orientuje czy można podłączyć myszkę, klawiaturę, pada itp do USB? Próbował ktoś huba USB podłączyć?


Widziałem że użytkownik @kiki zajmuje się sprzedażą tego tv i wszyscy sobie chwala kupno u tego użytkownika forum. Czy tv jest dodatkowo profesjonalnie kalibrowany przed wysyłka i czy są może jakieś dodatkowe bonusy? No i czy sprzedaż tylko na allegro?

Pozdrawiam.

Po ostatniej aktualizacji nie zauważyłem problemu z czernią. Można podłączyć myszke i klawiaturę a w grach gamepad wręcz wskazany. Huba nie wiem. Nie ma telewizor żadnych rażących wad.
 

Pneumat2

New member
Witam, jestem tu nowy. Kupiłem ostatnio ten telewizor w wersji 55'', nie powiem, zasugerowałem się tym wątkiem. Co do moich tygodniowych testów jestem z niego zadowolony. Czytałem że pełnie jego możliwości można zobaczyć po kalibracji, może ktoś byłby tak dobry i by się podzielił ustawieniami, wiem że każdy tv jest inny, ale miałbym jakiś punkt odniesienia. Po drugie, jak jest z tym lokalnym wygaszaniem? Czy jest ta opcja, jak tak to jak ją włączyć? Co do jasności, nie powala. Zauważyłem jednak że błysk w flesza w filmie jest jaśniejszy niż te 280 nit. Nie wiem czy jest to możliwe. Pozdrawiam

Przyciemnianie miejscowe jest fabrycznie włączone i można to zmieniać w ustawieniach obrazu. Patrząc na 1000 nitow i więcej to faktycznie nie powala ale w praktyce te 280 nitów daje spokojnie radę a mając nizszą jasność zyskujesz lepszą czerń co przy hdr też nie jest bez znaczenia:) ze sprzętem nie jest idealnie i np. przy tv z dużą ilością nitów często występuje clouding i słaba wręcz szara czerń a często też boczne wycieki swiatła i przebarwienia. Technologia nie jest idealna i każdy szuka kompromisów żeby było fajnie i w czerni i w bieli. Za 15 000 tysi może się znajdzie oled z piękną czernią i wysoką jasnością. Oczywiście bardzo to spłyciłem bo zawsze jest coś pomiędzy ale w tej cenie bez jaj, nie ma lipy, kopsnij stejka:p
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedaż przez sklepy własne.
Na Allegro tylko na życzenie.
Napisz na PW dostanie info.
 

witia24

New member
słuchawki bt jbl

https://www.ceneo.pl/41575031

mega lekkie i mega dzwięk lepszych nie miałem

Wypowiedz bardzo ważna popieram spostrzeżenia:

Testowałem słuchawki JBL Reflect BT i JBL Reflect Mini BT i zdecydowanie bardziej mogę polecić JBL Reflect MINI BT .

Słuchawki w wersji mini okazały się lepiej dopasowane do profilu moich uszu, fajnie się "zasysają" przez co dźwięk z nich wydobywany brzmi lepiej.
Mają cienki, elastyczny kabel który nie ściąga nam słuchawek z uszu.

W większej wersji JBL Reflect BT kabel jest sztywniejszy i powoduje wyrywanie słuchawek z uszu, poza tym przy teście polegającym na potrząsaniu głową bardzo często rozszczelniały się w uszach, przez co dźwięk tracił swoje walory.

W obydwu słuchawkach bluetooth działa poprawnie
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
słuchawki bt jbl

https://www.ceneo.pl/41575031

mega lekkie i mega dzwięk lepszych nie miałem

Wypowiedz bardzo ważna popieram spostrzeżenia:

Testowałem słuchawki JBL Reflect BT i JBL Reflect Mini BT i zdecydowanie bardziej mogę polecić JBL Reflect MINI BT .

Słuchawki w wersji mini okazały się lepiej dopasowane do profilu moich uszu, fajnie się "zasysają" przez co dźwięk z nich wydobywany brzmi lepiej.
Mają cienki, elastyczny kabel który nie ściąga nam słuchawek z uszu.

W większej wersji JBL Reflect BT kabel jest sztywniejszy i powoduje wyrywanie słuchawek z uszu, poza tym przy teście polegającym na potrząsaniu głową bardzo często rozszczelniały się w uszach, przez co dźwięk tracił swoje walory.

W obydwu słuchawkach bluetooth działa poprawnie

Dzięki za info:) tyle tego jest, że można oszaleć. Jak się na nie zdecyduje i kupię to dam znać:)
 

wookash0

New member
Cyfrowe elektryczne wyjście dźwięku działa niezależnie od wbudowanych głośników telewizora i nie jest to komunikacja obustronna aby telewizor sam wyłączał głośniki gdy aktywny jest amplituner. Jedyną możliwością zgodnie z logiką, jest ściszenie poziomu głośników telewizora na 0.

Niestety, tak to nie działa w tym modelu. Ustawienie głośności na 0 ścisza cały dźwięk. Chyba, ze jest treść, gdzie działa passthrough (np. dolby) wtedy rzeczywiście mogę ściszyć na 0 i dźwięk leci niezależnie. Ale np. Na YouTube już nie - tam jest zwykle stereo i ściszenie na 0 odcina dzwiek na amplitunerze. Masz ten sam Tv i u ciebie działa to inaczej?
 

Fanatyk19

New member
zakupiłem 43' u kikiego w piątek, jak na razie jestem zadowolony, chodź czasu na testy było mało.
Polecacie jakąś dobrą apkę pilot ze smartfona ? Fajnie jakby był full wypas, np z możliwością touchpada czyli przesuwania kursorem po Tv itd.
 

wookash0

New member
zakupiłem 43' u kikiego w piątek, jak na razie jestem zadowolony, chodź czasu na testy było mało.
Polecacie jakąś dobrą apkę pilot ze smartfona ? Fajnie jakby był full wypas, np z możliwością touchpada czyli przesuwania kursorem po Tv itd.

Mam iPhone. Tu jest T-cast albo Android TV. Oba maja gładziki i symulacje pilota. T Cast jest oprogramowaniem TcL a android tv - Google. Ten ostatni zaczął u mnie działać dopiero na najnowszym sofcie v143. Polecam go o tyle, ze ma tez klawiaturę wirtualna, która przeważnie działa. W kodi polecam kodi remote.
 
Ostatnia edycja:

Rossi90

New member
Panowie, czy po aktualizacji softu na ustawieniach z kalibracji przy poziomie czerni 51 nadal są widoczne artefakty czy trzeba tez się pobawić ze zmiana ustawień na inne opisywane przez kolegów? Bo zastanawiam się czy jest sens podnosić soft, bo oprócz tego wszystko hula u mnie bardzo fajnie.
 

Pneumat2

New member
Panowie, czy po aktualizacji softu na ustawieniach z kalibracji przy poziomie czerni 51 nadal są widoczne artefakty czy trzeba tez się pobawić ze zmiana ustawień na inne opisywane przez kolegów? Bo zastanawiam się czy jest sens podnosić soft, bo oprócz tego wszystko hula u mnie bardzo fajnie.

Oglądałem wczoraj dwa filmy w których było bardzo dużo ciemnych scen i nic negatywnego nie rzuciło mi się w oczy, test hdr na konsoli robiłem i też było ok. Albo jestem ślepy albo działa siła sugestii i wmówiłem sobie, że jak nowy soft to na pewno musi być dobrze:)
 

urania-marek

New member
u49p6046, wersja oprogramowania v8-t658t01-lf1v143

potwierdzam problem z jakością dźwięku stereo w spotify oraz youtube, co ciekawe po włączeniu i wyłączeniu w netflix filmu z dźwiękiem przestrzennym problem w ww. Aplikacjach znika aż do następnego restartu tv. Testowane na yamaha ysp-2200 podłączonym przez hdmi arc.

problem zgłoszony . W nowym sofcie będzie poprawiony. Nowy soft v 149 dostępny za 7-14 dni przez internet.informacja od firmy tcl
 

urania-marek

New member
dla mnie w tej aktualizacji największy zgrzyt to zdupione napisy a mianowicie duże pole tła napisów i strasznie duże odstepy a do tego jakieś wielkie są i w ogóle nie można tego regulować. Wcześniej napisy mialy tło ale było delikatne i nie zajmowało tyle bezsensownej powierzchni a do tego były mniejsze. Wcześniej dla mnie wielkosc i tło było idealne a teraz mi się nie podoba. W ogóle te tło dla napisów jest nieladne. Najlepiej zrezygnować z tła i dać normalne białe napisy. Na zdjęciach widać jak wyglądają ładne białe napisy, są wbudowane w film i nasze w odtwarzaczu media center.

napisy zgłosiłem i czekam na nowy soft to sprawdzę i napiszę .proszę o chwilę cierpliwości .
 

tysszek

Member
napisy zgłosiłem i czekam na nowy soft to sprawdzę i napiszę .proszę o chwilę cierpliwości .
A wybór dźwięku? Słuchawki albo głośniki tv? Żeby za każdym razem nie trzeba było odłączać kabla?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry