TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Buzol

New member
A co do filmów 4k np z Netflixa. Jak oglądam jakiś serial to pokazuje mi max rozdzielczość 2160 i niby wykorzystuje 15mb mojego neta a mam 300 to max która jest na netfilxie czy można osiągnąć więcej a ja mam coś nie tak

Hej,
15mb to max na Netlixie. U mnie to samo, widocznie to jest wystarczająca prędkość do sprawnego buforowania 4k.
 

Pneumat2

New member
Nie wiem czy mogę to tu napisac, najwyżej usuną, interesuje mnie podłączenie się do kogoś netflix lub samemu utworzyć grupę 4 osób. Jest chtos chętny bądź ma takie możliwości żeby się podzielic oczywiscie nie za darmo:)
 
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
Software:

ht tps://we.tl/riq1KoQHO4

wgraj do USB root,
USB do TV,
wtyczka z gniazdka,
trzymając POWer On na klawiaturze włącz wtyczkę
trzymaj power ON do momentu aż pojawi się komunikat o aktualizacji
cierpliwie czekaj

Mi wychodzi że nie udana aktualizacja i abym spróbował ponownie. Po około 15s od pokazania się okienka o aktualizacji.
Nic ściągnę jeszcze raz i zobaczymy. Może się coś źle zapisało. Niestety nie rusza. Jeszce innego pena obczaje
2209489b6c9d14d8c3a6187d56cca23a.jpg
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Mi wychodzi że nie udana aktualizacja i abym spróbował ponownie. Po około 15s od pokazania się okienka o aktualizacji.
Nic ściągnę jeszcze raz i zobaczymy. Może się coś źle zapisało. Niestety nie rusza. Jeszce innego pena obczaje

To ciekawe, a jaki model tv dokładnie? Zagadkowa sprawa.. zajebiste skarpety:p
 

tysszek

Member
Jednak mnie jeszcze trzyma po wczorajszym grilu. Podłączyłem pod usb 3. Ech jak w termosie :) Haha

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

wookash0

New member
Hej. Czy wam tez zerują się ustawienie balansu bieli, temperatury kolorów oraz przestrzeni kolorów po odcięciu źródła zasilania? U mnie tv nie chce tego zapamiętać, mam ten najnowszy soft
 

Pneumat2

New member
Wyraźnie w trybie hdr widać różnicę pomiędzy zmianami jasnosci , tam.gdzie pada słońce czuć wrazenie świecenia a w dalszej części chmury widać ciemniejszą jej część bez utraty szczegółowości spodowowane zbyt duża jasnością. zdjęcia niestety nie oddają w 100% efektu ale wrzucę
 

Attachments

  • IMG_1713.JPG
    IMG_1713.JPG
    444,7 KB · Wyś: 59
  • IMG_1715.JPG
    IMG_1715.JPG
    606,8 KB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Jak się wjeżdża pod tą wiatę tu ładnie jest ciemniej i widać szczegóły a dalej jest pięknie jasno i widać wszystko ale aparat pokazuje tylko jasną przestrzeń. Aparat dokładnie nie oddaje efektów ale jest fajnie
Foto robione w pomieszczeniu z zaslonietymi żaluzjami, wieczorem jak grałem efekty jeszcze głębsze choć dla mnie już to robi wrażenie, także tv może jasnością nie powala ale efekt hdr widoczny jak najbardziej
 

Attachments

  • IMG_1716.jpg
    IMG_1716.jpg
    402,7 KB · Wyś: 57
  • IMG_1719.jpg
    IMG_1719.jpg
    381,7 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Teraz zdjęcia hdr podczas nocnego wyścigu. Czuć na oczach że reflektor świeci mocniej niż reszta.
 

Attachments

  • IMG_1745.jpg
    IMG_1745.jpg
    426,5 KB · Wyś: 55
  • IMG_1720.jpg
    IMG_1720.jpg
    348,3 KB · Wyś: 51
  • IMG_1728.jpg
    IMG_1728.jpg
    444,1 KB · Wyś: 50
  • IMG_1729.jpg
    IMG_1729.jpg
    438,3 KB · Wyś: 69

Pneumat2

New member
Z daleka już czuć oślepiające światło samochodu z naprzeciwka. Powiem więcej, fajnie widac jak gość swieci Ci długimi światłami jak wjezdzasz na jego pas.
 

Attachments

  • IMG_1749.jpg
    IMG_1749.jpg
    475,4 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
Wydaje mi się że poprawili obsługę słuchawek. Nie trzeba resetować telewizora. Podłączyłem je i od razu był w nich dźwięk. Jeszce brakuje opcji aby grało tu i tu albo można było ręcznie przestawić wyjście np na słuchawki. Żeby za każdym razem kabla nie odpinać.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Pneumat2

New member
Wpadłem na pomysł żeby używać słuchawek w telewizorze ale bluetooth a nie zwykle. Wieczorem mógłbym spokojnie sobie grać nie przeszkadzajac a i większa swoboda niż na przewodowych. Testował ktoś??

Sprawdzone, dziala. Teraz tylko trzeba wybrać jakieś fajne słuchawki bluetooth.
 
Ostatnia edycja:

wookash0

New member
Wyglada na to, ze poprawili obsluge amplitunera przez spdif - moge teraz ustawic dzwiek w tv na 1 u amplituner dziala calkiem glosno. Nadal nie ma mozliwosci wylaczenia wbudowanych glosnikow, ale jest lepiej

co do minusow - zle dziala spotify connect - dzwiek jest jakis przesterowany.. wczesniej bylo dobrze

no i jak pisalem wczesniej - tv nie zapamietuje ustawie balansu bieli, przestrzeni kolorow
 

basket4rap

Member
Bez reklam
co do bieli to spróbuj może przywrócić go do ustawień fabrycznych (po czym na co najmniej pół godziny wyciąg wtyczkę z gniazdka), ale wiedz, że wiąże się to z ponownym wgrywanie i wklepywaniem wszystkiego.
 

OrangeChris

New member
Hej

Trafiłem dzisiaj na "first look TCL 55" P-Series Model 55P607 4K HDR Roku TV with Dolby Vision" (nie mogę jeszcze wrzucać linków na forum; wklejcie sobie to co wyżej w google). Sam pierwszy first look oraz komentarze napawają optymizmem. Wie ktoś może czy seria P607 dostępna w Stanach Zjednoczonych to ten sam telewizor co P6046 dostępny w Europie? Pomijając oczywiste różnice jak np. OS telewizora (w Stanach Roku u nas Android) to najbardziej w oczy mi się rzuciło to, że w komentarzach redaktor wspomniał o jasności telewizora która przekracza 600 nitów co pozwalałoby na całkiem porządne HDR. Według strony Display Specifications jasność naszego P60 to 280 nitów co nie jest zbyt dobrym wynikiem. Serie P w USA i EU mają różne matryce?
 

Fabus

New member
Hej

Trafiłem dzisiaj na "first look TCL 55" P-Series Model 55P607 4K HDR Roku TV with Dolby Vision" (nie mogę jeszcze wrzucać linków na forum; wklejcie sobie to co wyżej w google). Sam pierwszy first look oraz komentarze napawają optymizmem. Wie ktoś może czy seria P607 dostępna w Stanach Zjednoczonych to ten sam telewizor co P6046 dostępny w Europie? Pomijając oczywiste różnice jak np. OS telewizora (w Stanach Roku u nas Android) to najbardziej w oczy mi się rzuciło to, że w komentarzach redaktor wspomniał o jasności telewizora która przekracza 600 nitów co pozwalałoby na całkiem porządne HDR. Według strony Display Specifications jasność naszego P60 to 280 nitów co nie jest zbyt dobrym wynikiem. Serie P w USA i EU mają różne matryce?

Z racji że jestem tutaj nowy, chciał bym się przywitać z koleżankami i kolegami z forum ↖(^ω^)↗

Ostrzylem sobie ząbki na tego tv z US, ale niestety jest to produkt na rynek US i w Europie nie będzie dostępny.
Pisałem do TCL Polska i US w tej sprawie.
Można niby zamówić na Amazonie, ale czas oczekiwania do 3mscy, do Polski pewnie jeszcze dłużej. Dochodzi brak gwarancji w UE na ten model, możliwe clo i podatek na granicy itp... W sumie chyba wolę androida niz roku, można chociaż pograć i jest kodi :)
Fajny jest ten pilot z roku z portem jackiem na słuchawki. Ale widzę że można na europejskim przesłać dźwięk Przez bt, więc na jedno wychodzi :)


Z innej beczki trochę: ogólnie widzę dobre opinie o p6049, jedyny minus jaki zgłaszanie to artefakty na czerni, ale można powalczyć z poziomem czerni w ustawieniach i jest lepiej.
Czy ktoś mógłby podsumować pozostałe wady tego tv?
Czytałem z 40 stron wstecz i tylko ta jedna mi się v rzuciła w oczy.
Czy ktoś się orientuje czy można podłączyć myszkę, klawiaturę, pada itp do USB? Próbował ktoś huba USB podłączyć?


Widziałem że użytkownik @kiki zajmuje się sprzedażą tego tv i wszyscy sobie chwala kupno u tego użytkownika forum. Czy tv jest dodatkowo profesjonalnie kalibrowany przed wysyłka i czy są może jakieś dodatkowe bonusy? No i czy sprzedaż tylko na allegro?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry