TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Othername

New member
Witam, chcę powiesić swój TV. Posiadam ten w rozmiarze 49'', standard 200mm x 200mm, uchwyt obsługujący ten standard kupiony, ale przed montażem chciałbym się dowiedzieć jak głębokie są gwinty do mocowania uchwytu w moim telewizorze, a obawiam się trochę wkręcać całą śrubę w tył telewizora. Stosować jakieś dystanse? Jak wrócę z pracy to dopiszę jaką mam długość śrub.
 

ligeza

Member
W zestawie z uchwytem powinny być takie dystanse na około 8mm. W mój telewizor (tcl u55c70006) śruba wkręcona jest na około 5-6 mm. Na pewno instrukcja do tego uchwytu jest, więc tam jest ładnie na obrazkach namalowane.
 

Othername

New member
W zestawie z uchwytem powinny być takie dystanse na około 8mm. W mój telewizor (tcl u55c70006) śruba wkręcona jest na około 5-6 mm. Na pewno instrukcja do tego uchwytu jest, więc tam jest ładnie na obrazkach namalowane.

No właśnie byly dystanse do uchwytu, okolo centymetra. Na instrukcji ich nie bylo, ale tak wlasnie myślałem, że to jest ich przeznaczenie. Te dystanse umieszczam pomiedzy tv a uchwytem czy miedzy śrubą a uchwytem, coś na zasadzie podkładki?
 

Crocodil

New member
Być może komuś przyda się informacja, że pasy (banding) staje się praktycznie niewidoczny po włączeniu "trybu sport". Włączony na stałe byłby denerwujący ale do oglądania meczów piłki nożnej nadaje się bardzo dobrze :)

Witam,

Ostatnio kupiłem TCL U43P6064 i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety świetne wrażenie popsuło się przy oglądaniu pierwszego meczu - przy przesuwaniu się murawy na ekranie widać 2 pionowe linie które jakby "stały w miejscu".

Po przeszukaniu Internetu okazuje się że to najpewniej efekt spowodowany problemem z jednolitością podświetlenia, tzw. banding. Dosyć dziwne że jest on bardziej widoczny w trybie skalibrowanym niż w fabrycznych.

Czy inni właściciele telewizorów z serii P60 mogliby się wypowiedzieć czy również mają podobne problemy? Ogólnie telewizor bardzo mi się podoba więc nie chciałbym z niego rezygnować ale problem jest mocno dokuczliwy. Po tym co czytałem nie wiem też czy wymieniać go na inny egzemplarz (jesli byłaby taka możliwość), bo może być jeszcze gorzej...

Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Crocodil
 

dinar

New member
Od pół roku mam 55 P 60 i ostatnio to znaczy 2 razy dzieje się tak - telewizor gra non stop około 8 godz [dekoder Orange] i nagle włącza się You Tube i napis ''wczytuje'' na górze ekranu są jakieś drobne napisy po angielsku ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia,potem telewizor gra na jakimś kanale z you tuba.Jakieś 2 miesiące temu TV się automatycznie aktualizował.Co to jest.
 

Crocodil

New member
W 43 calach jest matryca IPS od LG, może dlatego nie podchodzi kalibracja od KIKIEGO.

Po wejściu do menu serwisowego (Ustawienia -> Obraz -> Kontrast -> 9735), muszę potwierdzić że panel w moim TCL U43P6046 to LG LC430EGY. Jest to IPS i co gorsza RGBW! :evil: O ile IPS okazało się wcale nie takie złe jak go malują (o czym już wspominałem), to brak wyraźnej informacji od producenta że są tu stosowane panele RGBW uważam już za nie fair.

A jak ustawienia kalibracji testowałeś ?

Przepraszam, nie miałem na to czasu w weekend ale cały czas o tym pamiętam.
 

romeczek7

New member
Jeżeli taki masz panel to pogratulować szczęścia. Przynajmniej nie masz substytutu 4k. Nie ładnie jak firma traktuje nie równo klientów.
 

Crocodil

New member
Posiadam TCL 43 cale i ma on panel AUO T430QVN03.0

Czy to na pewno TCL 43P6046, a nie np. 43P6006? Jeśli tak i rzeczywiście masz taki panel, to zupełnie nie rozumiem postępowania firmy TCL. W tym samym modelu dają MVA z prawdziwym 4K oraz IPS z "oszukanym 4K" (RGBW). Nic dziwnego że nigdzie nie podają tej informacji... To "średnio uczciwe" zarówno wobec klientów, jak i sprzedawców (bo to oni muszą świecić oczami).
 

francodolas

New member
zakupiony na allegro
 

Attachments

  • IMG_20180122_185404_HDR.jpg
    IMG_20180122_185404_HDR.jpg
    552,3 KB · Wyś: 153
Status
Zamknięty.
Do góry