TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

ebola1972

Member
Sam się zastanawiam dlaczego wersja 7 jest skaszaniona. Może należałoby po przejściu na 7 zresetować tv do ustawień fabrycznych. A najlepiej przed i po instalacji. Na telefonach przy przechodzeniu na wyższe wersje androida często zalecano zrobić full wipe w recovery aby wyczyścić system i usunąć śmieci.
 

sulko

Member
Sam się zastanawiam dlaczego wersja 7 jest skaszaniona. Może należałoby po przejściu na 7 zresetować tv do ustawień fabrycznych. A najlepiej przed i po instalacji. Na telefonach przy przechodzeniu na wyższe wersje androida często zalecano zrobić full wipe w recovery aby wyczyścić system i usunąć śmieci.
Ja tak zrobiłem i nie pomogło. Teraz jadę z wyłącznym wifi (internet po skrętce) i działa stabilnie, mam rekordowy uptime chyba z pięć dni nie było restartu. No ale to jest połowiczne rozwiązanie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pytanie do osób, które wgrały ponownie android 6 z pliku update.pkg.

Czy da się wyłączyć aktualizację do android 7?
W opcjach 7 nie widzę takiej blokady a 6 nie pamiętam.
 

romeczek7

New member
Jeśli korzystasz z wersji 173 to nie powinieneś mieć z tym kłopotu. To nie była oficjalna wersja więc przynajmniej u mnie nie wymusza aktualizacji do and7.
 

kviku

New member
Pytanie do osób, które wgrały ponownie android 6 z pliku update.pkg.

Czy da się wyłączyć aktualizację do android 7?
W opcjach 7 nie widzę takiej blokady a 6 nie pamiętam.

Jak już wrócisz do 6 -wyłącz nieznane zródła,włącz weryfikuj aplikacje- mi póki co na razie
śmiga i nic sobie sam nie aktualizuje:)
 

Crocodil

New member
Witam,

Ostatnio kupiłem TCL U43P6064 i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety świetne wrażenie popsuło się przy oglądaniu pierwszego meczu - przy przesuwaniu się murawy na ekranie widać 2 pionowe linie które jakby "stały w miejscu".

Po przeszukaniu Internetu okazuje się że to najpewniej efekt spowodowany problemem z jednolitością podświetlenia, tzw. banding. Dosyć dziwne że jest on bardziej widoczny w trybie skalibrowanym niż w fabrycznych.

Czy inni właściciele telewizorów z serii P60 mogliby się wypowiedzieć czy również mają podobne problemy? Ogólnie telewizor bardzo mi się podoba więc nie chciałbym z niego rezygnować ale problem jest mocno dokuczliwy. Po tym co czytałem nie wiem też czy wymieniać go na inny egzemplarz (jesli byłaby taka możliwość), bo może być jeszcze gorzej...

Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Crocodil
 

loyd11

New member
Witam,

Ostatnio kupiłem TCL U43P6064 i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety świetne wrażenie popsuło się przy oglądaniu pierwszego meczu - przy przesuwaniu się murawy na ekranie widać 2 pionowe linie które jakby "stały w miejscu".

Po przeszukaniu Internetu okazuje się że to najpewniej efekt spowodowany problemem z jednolitością podświetlenia, tzw. banding. Dosyć dziwne że jest on bardziej widoczny w trybie skalibrowanym niż w fabrycznych.

Czy inni właściciele telewizorów z serii P60 mogliby się wypowiedzieć czy również mają podobne problemy? Ogólnie telewizor bardzo mi się podoba więc nie chciałbym z niego rezygnować ale problem jest mocno dokuczliwy. Po tym co czytałem nie wiem też czy wymieniać go na inny egzemplarz (jesli byłaby taka możliwość), bo może być jeszcze gorzej...

Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Crocodil
W 43 calach jest matryca IPS od LG, może dlatego nie podchodzi kalibracja od KIKIEGO.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,

Ostatnio kupiłem TCL U43P6064 i byłem z niego bardzo zadowolony. Niestety świetne wrażenie popsuło się przy oglądaniu pierwszego meczu - przy przesuwaniu się murawy na ekranie widać 2 pionowe linie które jakby "stały w miejscu".

Po przeszukaniu Internetu okazuje się że to najpewniej efekt spowodowany problemem z jednolitością podświetlenia, tzw. banding. Dosyć dziwne że jest on bardziej widoczny w trybie skalibrowanym niż w fabrycznych.

Czy inni właściciele telewizorów z serii P60 mogliby się wypowiedzieć czy również mają podobne problemy? Ogólnie telewizor bardzo mi się podoba więc nie chciałbym z niego rezygnować ale problem jest mocno dokuczliwy. Po tym co czytałem nie wiem też czy wymieniać go na inny egzemplarz (jesli byłaby taka możliwość), bo może być jeszcze gorzej...

Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Crocodil


Podeślij na priv swojego maila dam ci inne ustawienia i sprawdzisz czy nie będzie lepeij.
 

romeczek7

New member
Matryca LG 43' ma problem z kolorami: żółtym, zielonym, niebieskim i cyjanem. Skalibrowanie tych kolorów jest praktycznie niemożliwe. Wystarczy użyć plansz do kalibracji żeby się o tym przekonać. Usunięcie w android 7 ustawienia balansu bieli jeszcze bardziej pogłębia ten problem. W android 6 jest przynajmniej możliwość lekkiej korekty tego problemu.
 

Crocodil

New member
W 43 calach jest matryca IPS od LG, może dlatego nie podchodzi kalibracja od KIKIEGO.

Naprawdę to jest IPS? Przez 4 lata używałem TV LG z matrycą IPS i ekran wyglądał zupełnie inaczej niż ten w TCL, zarówno pod względem kolorów jak i widoczności pod kątem... Możliwe jednak że tak wiele zdążyło się w tej technologii zmienić.

Matryca LG 43' ma problem z kolorami: żółtym, zielonym, niebieskim i cyjanem. Skalibrowanie tych kolorów jest praktycznie niemożliwe. Wystarczy użyć plansz do kalibracji żeby się o tym przekonać. Usunięcie w android 7 ustawienia balansu bieli jeszcze bardziej pogłębia ten problem. W android 6 jest przynajmniej możliwość lekkiej korekty tego problemu.
Ech, wychodzi na to że człowiek musiałby poświęcić z miesiąc czasu żeby zrobić dobre rozeznanie przed kupieniem telewizora :???: Ale czy dobra kalibracja jest w stanie coś poradzić na banding, skoro są to problemy z równomiernością oświetlenia?
 

omot

Member
Odkryłem dziś dziwną rzecz w kontekście TVP Stream, na moim
thomsonku uc6406 zakutalizowanym do Androida 7.
Otóż w aplikacji TVP Stream nie ma obrazu, jest tylko czarny ekran,
a dźwięk idzie normlanie. (Ogladam TVP Sport).
Ktoś z Was w TCL P60 tez tak miał ?
 

dillinger

New member
Witam serdecznie,
planuję zakup modelu 60p6046 u Kikiego, jednak zaniepokoiła mnie kwestia zastosowanej matrycy. Na 223 stronie sąsiedniego tematu o serii C70 kolega apia wrzucił screena z rzekomego 60p6046 na którym widnieje nr seryjny matrycy wskazujący, że jest typu IPS (producent LG).
Czy ktoś z forumowiczów posiada ten telewizor w 60' i mógłby sprawdzić swoją matrycę?

Mam U65P6046, używa SAMSUNG S-PVA (s/n LSC650FN04)
 

dillinger

New member
Witam.Podejrzewam,że niestety ale będzie to matryca IPS Lg.W rozmiarze 60 cali Samsung posiłkował się matrycami innych producentów w tym Sharpa,TCL pewnie też nie ma własnej matrycy w tym rozmiarze.

Dzień dobry. Można sprawdzić panele przed zakupem tutaj Global Panel Exchange Center - Panelook.com

65":
SAMSUNG LSC650FN05 Overview - Panelook.com
55":
CSOT ST5461D04-3 Overview - Panelook.com

Nie udało się znaleźć 60":???:. Należy unikać ekrany RGBW (nie "true" 4k). Inne są całkiem dobre panele.
 
Status
Zamknięty.
Do góry