TCL Seria C70

uysy

New member
Nie widać ich.
Widac, trzeba się wrócić do posta.
Masakra :F
Link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1436602-post1533.html
Fotka z posta xRAFx

16098d1515071297-tcl-seria-c70-20180103_231847.jpg
 

loyd11

New member
Matryca: ST5461D07-2 , model TV 55C7006 kupiony nowy u kiki

attachment.php


Na jasnych scenach w 4K obraz jest idealny.

Powiedzcie czy też macie takie reflektory w czterech rogach na czarnym tle z napisami ?

attachment.php


Masakra jak są napisy początkowe lub końcowe.

attachment.php


W trakcie filmu też jest to widoczne.

attachment.php


Jasność ustawiona na 50%.
Czy to jest standard w tych modelach ? Czy ta sztuka tak ma czy trzeba coś poprzestawiać ?
Ma dwa stare ponad dziesięcioletnie TV Toshiba 42ZV635 i LG 42LG2000 a takich efektów nie ma,
nie ukrywam że jestem jakby delikatnie to ująć "lekko zawiedziony".
Słaba sztuka ci się trafiła. Ja bym wymieniał.
 

klonxxx

Banned
Słaba sztuka ci się trafiła. Ja bym wymieniał.
Akurat wszystkie testy wskazywały że TCL C70 ma kiepskie podświetlenie rogów matrycy.Można to znaleźć na RTINGS , drugim forum HDTV.Jest też sporo zdjęć użytkowników.Ale czego wymagacie od "best buy" w klasie najniższa cena ...Przecież za jakość się płaci.
 

Attachments

  • IMG_3764.jpg.c4fa36237e75c744c4aae6c9af8d7fd0.jpg
    IMG_3764.jpg.c4fa36237e75c744c4aae6c9af8d7fd0.jpg
    114,5 KB · Wyś: 53

klonxxx

Banned
Zerknij tu TCL U49C7006 - test
Ja dlatego nie kupuje z podświetleniem krawędziowym i wybrałem p60
P60 ma podświetlenie direct led co nie zmienia faktu, że każdy nowy produkt klient powinien otrzymać bez wad.Takie przypadki tylko świadczą o kiepskiej kontroli jakości lub jej braku.

Dodatkowo : "Kiedyś directy byly "równiejsze", dziś już nie jest to regułą. Można trafić krawedziaka duuzo rowniejszego od directa.

Przy czym trzeba pamiętać, że direct nie oznacza FALD, który jest zaawansowany i sterowalnym rozwinięciem konepcji bezpośredniego podświetlenia.

PS. A co do zasady -generalnie im droższy tv tym większe szanse na równe podświetlenie."
 

loyd11

New member
P60 ma podświetlenie direct led co nie zmienia faktu, że każdy nowy produkt klient powinien otrzymać bez wad.Takie przypadki tylko świadczą o kiepskiej kontroli jakości lub jej braku.

Dodatkowo : "Kiedyś directy byly "równiejsze", dziś już nie jest to regułą. Można trafić krawedziaka duuzo rowniejszego od directa.

Przy czym trzeba pamiętać, że direct nie oznacza FALD, który jest zaawansowany i sterowalnym rozwinięciem konepcji bezpośredniego podświetlenia.

PS. A co do zasady -generalnie im droższy tv tym większe szanse na równe podświetlenie."
Masz racje 100% ale mimo to Direct led jest łatwiej trafić równe podświetlenie w tanich tv, dużo łatwiej.
 

xRAFx

New member
Spokojnie panowie, w poniedziałek "kiki" wymienia na inną sztukę.
To nie N.A.S.A. żeby się tak spinać ;)
Jak nie wyjdzie na dobrze to zamienię na serię 55P60 :)
 
Ostatnia edycja:

pioterek9

New member
Widac, trzeba się wrócić do posta.
Masakra :F

Fotka z posta xRAFx



Mam dokładnie ten sam model i takiego efektu nie mam - strasznie to wygląda u mnie jest jedna widoczna "plama" i to w zupełnie innym miejscu (jakieś 15 cm powyżej loga TCL w stronę środka) i to naprawdę bardzo słabo widoczna, wiec naprawdę z Twoim egzemplarzem coś jest nie w porządku
 

pioterek9

New member
czy udało się któremuś z posiadaczy poradzić sobie z trzaskami z głośnikó przy podłączeniu zewnętrznego audio po przewodzie optycznym - no chyba że tylko ja mam taką przypadłość.
 

0qdlaty0

New member
czy udało się któremuś z posiadaczy poradzić sobie z trzaskami z głośnikó przy podłączeniu zewnętrznego audio po przewodzie optycznym - no chyba że tylko ja mam taką przypadłość.
Mi się udało aktualizacją do Androida 7. Ale dla swojego spokoju nie aktualizuj!!!

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

jakub_a

New member
ISO200, 2s i przesłona f4.0 (tak jak na RTINGS)
Obiektyw 35mm na crop 1.5x
Backlight był załączony (nie aktywował się automatyczny ściemniacz)

Backlight = 0
C70_Clouding - 0.jpg

Backlight = 25
C70_Clouding - 25.jpg

Backlight = 50
C70_Clouding - 50.jpg

Backlight = 75
C70_Clouding - 75.jpg

Backlight = 100
C70_Clouding - 100.jpg

Problem rogów jest tym mniejszy im dalej od telewizora (tj mniejszy kąt). Zdjęcia te były wykonane z większej odległości niż siedzę od telewizora.
Bliżej telewizora, i coś takiego się pojawia (tutaj problem ciut przejaskrawiony zbyt długim czasem naświetlania, ale przeszkadza w oglądaniu w ciemności).
IMG_3596.jpg

Co ciekawe kształt cloudingu zmienia się w czasie :)
 
Do góry