TCL Seria C70

loyd11

New member
Podświetlenie mam na 15 (Tv stoi dupą do okna) ale w nocy wystarczało mi 8%. Mi trzyma ustawienia na andku 6 v161 v173.

Nastawy ściągnięte z youtube 55p60. Dla mnie zimny jest za zimny a ciepły za ciepły a te nastawy tak pośrodku.
No i ja mam 49p60.
 
Ostatnia edycja:

pioterek9

New member
U mnie obraz z TV w trybie film wygląda trochę jak filtr photoshopa "obraz malowany farbą" :) - do tego obszary obrazu o niewielkiej różnicy tonalnej strasznie się rozmazują nie wiem czy to wina TV czy modułu CI ale po zmianie trybu obrazu na standardowy wszystko jest ok
 

pioterek9

New member
a jakieś cenne wskazówki co do ustawień obrazu na konsolach ktoś ma, u siebie przeprowadziłem kalibracje wg wbudowanej opcji w XOne X i obraz zwłaszcza ten w UHD wygląda dobrze ale może można wycisnąć więcej ? :)
 

emde_

New member
U mnie obraz z TV w trybie film wygląda trochę jak filtr photoshopa "obraz malowany farbą" :) - do tego obszary obrazu o niewielkiej różnicy tonalnej strasznie się rozmazują nie wiem czy to wina TV czy modułu CI ale po zmianie trybu obrazu na standardowy wszystko jest ok

Dobrze to ująłeś tym filtrem photoshopa :) mam podobne wrażenie, tylko co zmienic żeby było lepiej? :D
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
U mnie nie widzę różnicy między film a standard jak wbije to samo. Przestrzeń kolorów ruszacie, jakie macie nastawy?

Ja mam ustawione na auto

Ale według kalibracji wypadało by tam pozmieniać. , Jak ustawiam kalibrację kikiego to dziwnie trochę to wygląda. Znalazłem na yotoube lepsza trochę dużo opcji powylaczane. I fajnie się ogląda. Tylko ostatnio przez przypadek wróciłem do ustawień fabrycznych. I teraz muszę znaleźć tę ustawienia jeszcze raz
 
Ostatnia edycja:

emde_

New member
Ja mam ustawione na auto

Ale według kalibracji wypadało by tam pozmieniać. , Jak ustawiam kalibrację kikiego to dziwnie trochę to wygląda. Znalazłem na yotoube lepsza trochę dużo opcji powylaczane. I fajnie się ogląda. Tylko ostatnio przez przypadek wróciłem do ustawień fabrycznych. I teraz muszę znaleźć tę ustawienia jeszcze raz

Jak znajdziesz to podeslij linka czy coś ;)
 

jakub_a

New member
Dobrze to ująłeś tym filtrem photoshopa :) mam podobne wrażenie, tylko co zmienic żeby było lepiej? :D
Ja zrezygnowałem z ustawień darmowej kalibracji. Nie dość ze tylko tryb Movie pamięta ustawienia 10p WB (reszta co jakiś czas zeruje je) to kolory nie były wierne materiałowi. Wszystko miało wyraźny żółty tint, i widoczna była posteryzacja na gradientach kolorów. Np twarze mialy często dziwne przebarwienia. Mam przestrzen kolorów na Auto i WB na Warm2. Gamma i reszta wg kalibracji. Jest Ok. Zapewne nie idealnie wg standardu ale oko jest w stanie się zaadaptować.
 

loyd11

New member
Czy jesteście aż tak naiwni, wierzycie że kopiowanie ustawień jest kalibracją?Można poczytać na audiostereo lub drugim forum hdtv , ile warte są te ustawienia.Nie dość że nie wiadomo kto to robi to jeszcze potrafią popsuć obraz nawet na OLED TV.
https://hdtvgolska.com/forum/topic/...vcompl-czy-coś-warta-sklep-locolocohdtvcompl/ zamiast (g wstawiamy p)

Philips to nie Philips :) - strona 10 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 10
Kalibracja z innego tv to tylko taka ściągawka, ja korzystałem z dwóch plus pozmieniałem pod siebie i jest lepiej ale na pewno nie można tego nazwać kalibracją profesjonalną.
 

pioterek9

New member
Dobrze to ująłeś tym filtrem photoshopa :) mam podobne wrażenie, tylko co zmienic żeby było lepiej? :D

Ja już zaczynałem powoli kombinować jak zwrócić telewizor dla mnie obraz telewizyjny w trybie film (nie ważne przy jakich ustawieniach) był nie do zaakceptowania aż któregoś dnia naszło mnie aby porównać obraz w innych trybach i jakże ogromne było moje szczęście gdy po ustawieniu trybu standardowego twarz i drugoplanowe sceny przestały się mazać - do tego doszedł zbiór ustawień: trochę z internetu trochę z forum plus kilka ustawień z kalibracji od kikiego i w końcu po blisko 3 tygodniach od zakupu zaczynam być zadowolony z TCL chociaż codziennie jeszcze jakieś małe modyfikacje mają miejsce :)
Nie wiem do końca co jest z trybem film w tych telewizorach ale, w moim odczuciu został on lekko skopany w poprzednim TV (LG 47LA691S - matryca IPS) wszystkie źródła obrazu ustawione miałem w oparciu o tryb film - w tym TV zdecydowanie lepszy obraz (dla mnie) jestem w stanie uzyskać w trybach standard (dla telewizji) naturalny (dla Xboxa zarówno w trybie zwykłym jak i HDR) tryb film daje radę tylko w Netflixie (chociaż tam też daje się zauważyć niedociągnięcia)
 
Do góry