TCL Seria C70

uysy

New member
Widac, trzeba się wrócić do posta.
Masakra :F

Fotka z posta xRAFx



Mam dokładnie ten sam model i takiego efektu nie mam - strasznie to wygląda u mnie jest jedna widoczna "plama" i to w zupełnie innym miejscu (jakieś 15 cm powyżej loga TCL w stronę środka) i to naprawdę bardzo słabo widoczna, wiec naprawdę z Twoim egzemplarzem coś jest nie w porządku

Z moim kupionym w mediaexpert wszystko jak najbardizej OK! :)
To są zdjęcia od użytkownika xRAFx.

czy udało się któremuś z posiadaczy poradzić sobie z trzaskami z głośnikó przy podłączeniu zewnętrznego audio po przewodzie optycznym - no chyba że tylko ja mam taką przypadłość.

Po rozmowie z TCL polska dostałem od nich aktulaizacje oprogramowania i wszystko działa :). Są mega mili, przyjaźni i odpowiadają konkretnie.
 

emde_

New member
Cześć,

jakie macie ustawione podświetlenie po kalibracji u kikiego? Wg. kalibracji którą dostałem od niego ma wynosić 7.

Do trybu HDR są inne ustawienia? Bo zmienia się wtedy panel ustawień obrazu.
 
Ostatnia edycja:

emde_

New member
Właśnie sam ustawiłem kalibrację od Kikiego. Nie wiem dlaczego ale mojej kalibracji nie było albo zrestartowała się, nieważne.

Jakość obrazu poprawiła się, natomiast nie mogę przyzwyczaić się do podświetlenia na 7 (bez kalibracji było chyba 80). Wszystko takie ciemne i szare.. może kwestia przyzwyczajenia?

No i jeszcze jedna rzecz mnie martwi - wszystko wydaję się pożółkłe - jak przełączam pomiędzy trybem dynamicznym, sportowym itd. a tym po kalibracji to jest duża różnica w tym aspekcie. Po kalibracji każdy kolor wg mnie wpada w żółć.

Zakładam, że po paru miesiącach wypalania oczu na 80 podświetlenia muszę się przyzwyczaić na nowo. Chyba że na serio lipa ta kalibracja?

Wypowie się ktoś kto miał kalibrację od Kikiego?

PS. gram na ps4 pro w assasins creed origins - robi wrażenie w HDR.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
Właśnie sam ustawiłem kalibrację od Kikiego. Nie wiem dlaczego ale mojej kalibracji nie było albo zrestartowała się, nieważne.

Jakość obrazu poprawiła się, natomiast nie mogę przyzwyczaić się do podświetlenia na 7 (bez kalibracji było chyba 80). Wszystko takie ciemne i szare.. może kwestia przyzwyczajenia?

No i jeszcze jedna rzecz mnie martwi - wszystko wydaję się pożółkłe - jak przełączam pomiędzy trybem dynamicznym, sportowym itd. a tym po kalibracji to jest duża różnica w tym aspekcie. Po kalibracji każdy kolor wg mnie wpada w żółć.

Zakładam, że po paru miesiącach wypalania oczu na 80 podświetlenia muszę się przyzwyczaić na nowo. Chyba że na serio lipa ta kalibracja?

Wypowie się ktoś kto miał kalibrację od Kikiego?

PS. gram na ps4 pro w assasins creed origins - robi wrażenie w HDR.

U mnie kalibracji też nie było. Ale ustawiłem sobie z tego co dostałem w raporcie. Jest tam taka uwaga: lokalizacja TV - ciemne pomieszczenie. Stąd podświetlenie niskie. Ja osobiście nigdy nie oglądam w ciemnym pomieszczeniu, więc podświetlenie mam wysokie. W dodatku wydaje mi się, że do trybu HDR musi być jak najwyższe. W końcu trochę o to chodzi.
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
 

pioterek9

New member
Po rozmowie z TCL polska dostałem od nich aktulaizacje oprogramowania i wszystko działa :). Są mega mili, przyjaźni i odpowiadają konkretnie.[/QUOTE]


Hej. A dałbyś radę w jakiś sposób podzielić aktualizacją oprogramowania którą otrzymałeś ?
 

emde_

New member
Ja mam wrażenie, że wszystko jest czerwonawe :) Ustaw tryb kolorów na własne. Zżółcenie może wynikać z tego, że masz ustawioną barwę kolorów na "ciepłą"

Mam ustawione własne, myślałem że przy tym własnym można jakieś parametry zmieniać a to tylko tryb :p zresztą nie widzę różnicy na normalnym a własnym
 

emde_

New member
Spróbuj tych ustawień.
balans bieli
wzm. czer. 0
wzm. ziel. -1
wzm. nieb. -30
przes. czerw. 2
resztę bez zmian

Dzięki zaraz wypróbuje. A ty jakie masz podświetlenie?

Coś jest nie tak, wczoraj ustawiłem całą kalibracje na trybie obrazu standard i dzisiaj juz się pozmieniały. Te opcje typu włącz/wyłącz zgadzają się ale te liczbowe wróciły do wartości 0... (balans bieli itd). Trzeba to jakoś zapisywać bo nie widzę takiej opcji?

Edit:
@loyd sprawdziłem twoje ustawienia i niewiele to pomaga. Śnieg jest żółty, a na pewno bardziej żółty niż w trybie np. dynamicznym.
Jak zmieniam między kolorami własnymi a normalnymi to jednak jest duża różnica. Na normalnych biały jest biały natomiast na własnych pożółkły....
 
Ostatnia edycja:

loyd11

New member
Dzięki zaraz wypróbuje. A ty jakie masz podświetlenie?

Coś jest nie tak, wczoraj ustawiłem całą kalibracje na trybie obrazu standard i dzisiaj juz się pozmieniały. Te opcje typu włącz/wyłącz zgadzają się ale te liczbowe wróciły do wartości 0... (balans bieli itd). Trzeba to jakoś zapisywać bo nie widzę takiej opcji?
Podświetlenie mam na 15 (Tv stoi dupą do okna) ale w nocy wystarczało mi 8%. Mi trzyma ustawienia na andku 6 v161 v173.
 
Do góry