TCL Seria C70

km5

New member
Czy wie ktoś może kiedy będzie można zobaczyć/przetestować C70 w sklepach?

Po przeczytaniu kilku testów i setek postów mam bardzo mieszane uczucia. Chciałbym na żywo pooglądać ten TV, sprawdzić sport (piłka nożna), filmy.

Chyba największą wadą tego telewizora wydaje się płynność ruchu i to chciałbym sprawdzić.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
każdy telewizor ma wady :)) te 50-60hz mają jakiś tam problem z ruchem ale nikt nie narzeka na ruch aż tak mocno w tym TCL-u więc tragedii nie będzie.Niby mają być koniec lipca początek sierpnia , pewnie czekają na pociąg z Chin z częściami do złożenia .)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory sprzedane w dużych ilościach zbierają dobre opinie.
Są dostępne bez problemów dla niebieskich w specjalnej ofercie.
Filmy sportowe w większej ilości jutro.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Android TV Ultra HD Review TCL U55C7006: Full Features Less Than 1000 kolejny test C70

Konkluzja i wnioski:

Obrazy wierny i naturalny, poziom czerni i dobry kontrast, sekcja audio jest wyższa niż w innych modelach, Input lag niski, szczyt jasności nie jest wysoki w HDR

Telewizor TCL C70 zrobił na nas wrażenie.
Model 55" jest proponowany w cenniku do mniej niż 1000 Euro
Czyli nie należy się spodziewać absolutnej doskonałości jak w modelach droższych.
Ale cel, który jest ustawiony nie da się porównać do modeli które kosztują 3-4 razy więcej.
Model dobrze zbudowany, charakteryzujący się przyjemnym wzornictwem na panelu VA. Posiada wysoki natywny poziom czerni (bez lokalnego ściemniania). Współczynnik kontrastu są bardzo wysoki. Ten pomiar umieszcza C70 na poziomie daleko powyżej średniej podobnie jak sekcja audio.
Generalnie tym przedziale cenowym znajdziesz produkty, które są dobre lub złe.
Poziom jest zdecydowanie wyższy niż to, co można spotkać u innych, patrząc na ceny katalogowe. Telewizor jest również odpowiedni dla graczy z uwagi na niski Input Lag.

HDR w C70 spada do pewnego kompromisu. Szczyt jasność jest większy niż zawartość w porównaniu do innych produktów na rynku. Na pewno jest to ograniczenie, które nie pozwala na osiągnięcie optymalnego rezultatu. Należy jednak wyjaśnić, że wybór dokonany przez TCL jest chyba najlepszym możliwym kompromisem. Podnoszenie dużo jasności miałoby negatywny wpływ na poziom czerni, a następnie na słabe odtwarzania światła. Telewizor TCL oferuje zatem niższą jasność piku nie poświęcając czarnej reprodukcji obrazu.

Cena katalogowa to kolejny duży plus. Koszt nieco ponad 800 euro z HDR10, GWS, Android TV z przekątną i wiernością obrazu (zwłaszcza w SDR), to zaleta którą rzadko znaleźć w produktach w tej klasie cenowej.
Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się zakup wszystkich modeli w serii C70 .
Ci co kupią otrzymają kompletny produkt i dobrą jakość obrazu w niskiej cenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Android TV Ultra HD Review TCL U55C7006: Full Features Less Than 1000 kolejny test C70

Konkluzja i wnioski:

Obrazy wierny i naturalny, poziom czerni i dobry kontrast, sekcja audio jest wyższa niż w innych modelach, Input lag niski, szczyt jasności nie jest wysoki w HDR

Telewizor TCL C70 zrobił na nas wrażenie.
Model 55" jest proponowany w cenniku do mniej niż 1000 Euro
Czyli nie należy się spodziewać absolutnej doskonałości jak w modelach droższych.
Ale cel, który jest ustawiony nie da się porównać do modeli które kosztują 3-4 razy więcej.
Model dobrze zbudowany, charakteryzujący się przyjemnym wzornictwem na panelu VA. Posiada wysoki natywny poziom czerni (bez lokalnego ściemniania). Współczynnik kontrastu są bardzo wysoki. Ten pomiar umieszcza C70 na poziomie daleko powyżej średniej podobnie jak sekcja audio.
Generalnie tym przedziale cenowym znajdziesz produkty, które są dobre lub złe.
Poziom jest zdecydowanie wyższy niż to, co można spotkać u innych, patrząc na ceny katalogowe. Telewizor jest również odpowiedni dla graczy z uwagi na niski Input Lag.

HDR w C70 spada do pewnego kompromisu. Szczyt jasność jest większy niż zawartość w porównaniu do innych produktów na rynku. Na pewno jest to ograniczenie, które nie pozwala na osiągnięcie optymalnego rezultatu. Należy jednak wyjaśnić, że wybór dokonany przez TCL jest chyba najlepszym możliwym kompromisem. Podnoszenie dużo jasności miałoby negatywny wpływ na poziom czerni, a następnie na słabe odtwarzania światła. Telewizor TCL oferuje zatem niższą jasność piku nie poświęcając czarnej reprodukcji obrazu.

Cena katalogowa to kolejny duży plus. Koszt nieco ponad 800 euro z HDR10, GWS, Android TV z przekątną i wiernością obrazu (zwłaszcza w SDR), to zaleta którą rzadko znaleźć w produktach w tej klasie cenowej.
Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się zakup wszystkich modeli w serii C70 .
Ci co kupią otrzymają kompletny produkt i dobrą jakość obrazu w niskiej cenie.

No brawo , dobrze zrobiłeś że to przetłumaczyłeś...komu się nie chce czytać w całości ma w kilku zdaniach
 

pepka

Member
Bez reklam
Wygląda bardzo przyzwoicie. Za tą kasę to naprawdę bdb. telewizor. Ludzie być może boją się jeszcze znaczka TCL. Gdyby na obudowie widniał znaczek S albo P to pewnie sprzedawałby się jak ciepłe bułki :).
 

Desverger

New member
No brawo , dobrze zrobiłeś że to przetłumaczyłeś...komu się nie chce czytać w całości ma w kilku zdaniach

Ty sam sobie gratulujesz czy jak? Anyway... trochę mało w tym teście jest o płynności ruchu. Rozpisują się tam monstrualnie nad paletą barw a o najważniejszym tylko 3 linijki:

We also measured performance with fast-moving images. Recall that LCDs are "sample & hold" type displays. Pixels stay lit when switching from a frame and the other, causing a higher motion blur perception (the images are less defined: for more information, refer to this article ). The TV reaches a resolution of approximately 600-700 lines .

Pół testu o barwach a i tak przeciętny zjadacz chleba nie zauważy czy pokrycie barw jest w tylu czy w tylu procentach ale już niedoskonałość ruchu jest dla większości zauważalna, nawet moja żonka to wychwytuje oglądając nieraz TV u sąsiadów (mają Panama matryca 50Hz). A tak przy okazji to rozmawiałem dziś z kumplem, który opowiadał, że był u znajomka, który zakupił sobie w Niemczech 65" P60 (z tej słynnej promocji w niemieckim realu) - oglądali mecz Arki z duńczykami i zarówno właściciel jak i kumpel stwierdzili, że na tym materiale szału nie ma. Ale inny materiał był ok. Fajnie też reprodukował zdjęcia. No nic czekamy na c70 w sklepach aby samemu określić czy jest OK.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
stachuu a Ty podobno miałeś oddać telewizor na gwarancję i co oddałeś?bo patrząc na tamte forum dalej go masz :))
 

Desverger

New member
Zapuść jeszcze jakąś piłkę nożną ale nie z materiału FHD dla prezentacji sklepowych. Nota bene to też jest chyba taki materiał. Kilka postów wyżej ktoś prosił o nie wstawianie takiego i wyjaśnił dlaczego. Z innej beczki, tak sobie myślę, że X2 aspiruje przeież już do klasy wyższej telewizorów. Szkoda więc, że nie dadzą mu 100Hz. Chyba chcą znów wszyskich konkurentów ceną kasować a 100Hz ponosiłoby cenę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki sygnał taka jakość !

"Czyli nie należy się spodziewać absolutnej doskonałości jak w modelach droższych.
Ale cel, który jest ustawiony nie da się porównać do modeli które kosztują 3-4 razy więcej. "
 

stachuu0

New member
Po co te nerwy? :) W którym miejscu zwróciłem Ci uwagę? Jak już pisałem, telewizor oddam po urlopie. Jeżeli pisanie w tematach poświęconych serii C70 o błędach i usterkach tych telewizorów jest "uprawianiem czarnego PR'u" to przykro mi.
A straszyć przez internet też nie wypada - taka dobra rada.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
napisałeś "nie zdążył się przelogować" więc uważaj bo ja nie jestem cierpliwy tak jak kiki...do tego masz wadliwy egzemplarz i wszyscy to wiedzą i nie jestem nerwowy więc nie życzę sobie żeby była jasność.Nic do Ciebie nie mam , mogłem zwrócić Ci uwagę pierwszy ale tego nie zrobiłem więc wyluzuj no chyba że chcesz zwady to ją dostaniesz.Nikogo nie straszę TYLKO ZWRACAM UWAGĘ żebyś sobie za wiele nie pozwalał bo ze mną to nie przejdzie
 
Ostatnia edycja:

stachuu0

New member
napisałeś "nie zdążył się przelogować" więc uważaj bo ja nie jestem cierpliwy tak jak kiki...i nie jestem nerwowy więc nie życzę sobie żeby była jasność

Post nie był kierowany do Ciebie. Przestań sobie gratulować z multikont, bo to już nie jest nawet zabawne. Na resztę Twojej wypowiedzi brak słów.
E: Teraz to zwracasz uwagę, bo Twoje groźby i wyzwiska są kasowane.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Post był kierowany do mnie więc dostałeś odpowiedź...dobrze że nie masz słów o to mi chodzi żebyś się zamknął i oddał telewizor na gwarancję
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
czyli wkopałeś go tak?że się nie przelogował? :)) widzisz kiki , nie przelogował się czyli ma kilka kont :D nie to nie jest rozkaz ale za każdą uwagę dostaniesz odpowiedź tak jak każdy inny bo do Ciebie nic nie mam żeby była jasność :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry