TCL Seria C70

DLUGI321

New member
Ja też na początku patrzyłem optymistycznie na tą firmę i miałem nadzieje że tak jak było to kiedyś napisane że TCL słucha głosów użytkowników swoich TV i będzie starał się brać pod uwagę zgłaszane sugestie i problemy by jak najbardziej dopracować swoje oprogramowanie jednak zdaje mi się że na obiecankach się skończyło. Każda kolejna aktualizacja bardziej rozczarowywała niż miała mnie napawać optymizmem że kolejne wersje oprogramowania naprawią dotychczasowe błędy.
 
Witam
Byłem w medii i widziałem na żywo model TCL U55C7006 oraz Sony KD-55XE7077S
I muszę przyznać że SONY ma o wiele lepszy obraz.
w sklepie był puszczony materiał z tv (TVP 1 SD) i na TCL-u twarz lub inne przedmioty podczas ruchu to jeden powiedzmy "budyń" a na SONY-m normalny obraz.
Zapytałem sprzedawcę dlaczego nie poprawią ustawień w TCLu aby wyglądał lepiej na to odpowiedź "nie da się lepiej", TCL ma procesor graficzny nie znanej firmy a np. sony ma X-Reality PRO który jest najlepszy w tej półce cenowej.
Podobno wyciska / poprawia obraz słabej jakości tak że mamy wrażenie że to HD i z HD wyiska 4K czego nie ma ponoć TCL.
Czy to prawda ?
Swoją drogą sam widziałem że tak jest ale jestem zaskoczony że tak dużo osób jest zadowolona z tego obrazu a ja nie mógł bym tego oglądać.

Jeśli KiKI uważasz że jest źle ustawiony TV w sklepie to załącz w odpowiedź ustawienia i pójdę z nimi do sklepu i sprawdzę czy poprawią obraz.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Witam
Byłem w medii i widziałem na żywo model TCL U55C7006 oraz Sony KD-55XE7077S
I muszę przyznać że SONY ma o wiele lepszy obraz.
w sklepie był puszczony materiał z tv (TVP 1 SD) i na TCL-u twarz lub inne przedmioty podczas ruchu to jeden powiedzmy "budyń" a na SONY-m normalny obraz.
Zapytałem sprzedawcę dlaczego nie poprawią ustawień w TCLu aby wyglądał lepiej na to odpowiedź "nie da się lepiej", TCL ma procesor graficzny nie znanej firmy a np. sony ma X-Reality PRO który jest najlepszy w tej półce cenowej.
Podobno wyciska / poprawia obraz słabej jakości tak że mamy wrażenie że to HD i z HD wyiska 4K czego nie ma ponoć TCL.
Czy to prawda ?
Swoją drogą sam widziałem że tak jest ale jestem zaskoczony że tak dużo osób jest zadowolona z tego obrazu a ja nie mógł bym tego oglądać.

Jeśli KiKI uważasz że jest źle ustawiony TV w sklepie to załącz w odpowiedź ustawienia i pójdę z nimi do sklepu i sprawdzę czy poprawią obraz.

Z HD nie wyciśnie 4K nawet Christopher Nolan ze sztuczną inteligencją z Terminatora.
A placki ten Sony też smażył (czego rzecz jasna TCL nie był w stanie)? :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TCL koniecznie potrzebuje kalibracji więc bez kalibracji gra słabo...on ma duże pokrycie barw tylko trzeba je wycisnąć z tego telewizora kalibracją
 

janusz

New member
Bez reklam
Nagrodę ELSA dali na podstawie materiałów marketingowych TCL, a testując na różnych forach i blogach po prostu byli ślepi i ocenili go lepiej niż modele w podobnej lub nieco wyższej cenie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
nie kupuje się telewizora VA do oglądania pod kątem a po drugie smużenie?wielu tam nic nie widzi...i ja nie będę z tym dyskutował bo potwierdza to też test na benchmark..."W TCL 55C7006 zastosowano wyświetlacz LCD klasy 60Hz, czego skutkiem jest bardzo niska ostrość obrazów ruchomych. Jest to szczególnie zauważalne przy oglądaniu filmów, gdy kamera wykonuje szybki poziomy ruch (panning). Pomimo tego obrazy ruchome są czyste i pozbawione echa, przebarwień i innych niepożądanych zniekształceń i artefaktów. Telewizor oferował dość dobrą ostrość podczas oglądania meczów piłkarskich, wyjątkiem tych sytuacji, w których kamera szybko przesuwała się w bok w pogoni za piłką"
 

DLUGI321

New member
Panie "januszu" co się takiego stało że wcześniej tak Pan bronił TCL i ich TV a tu teraz taki post że nagrodę EISA otrzymali na podstawie materiałów marketingowych a wcześniej jak o tym pisałem to by mnie Pan zjadł za wypisywanie głupot i obrażanie Pana:)

Nagrodę ELSA dali na podstawie materiałów marketingowych TCL, a testując na różnych forach i blogach po prostu byli ślepi i ocenili go lepiej niż modele w podobnej lub nieco wyższej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę nie wprowadzać ludzi celowo w błąd. EISA przydziela tytuły na podstawie testów własnych dostarczonego sprzętu.
 

emde_

New member
Witam
Byłem w medii i widziałem na żywo model TCL U55C7006 oraz Sony KD-55XE7077S
I muszę przyznać że SONY ma o wiele lepszy obraz.
w sklepie był puszczony materiał z tv (TVP 1 SD) i na TCL-u twarz lub inne przedmioty podczas ruchu to jeden powiedzmy "budyń" a na SONY-m normalny obraz.
Zapytałem sprzedawcę dlaczego nie poprawią ustawień w TCLu aby wyglądał lepiej na to odpowiedź "nie da się lepiej", TCL ma procesor graficzny nie znanej firmy a np. sony ma X-Reality PRO który jest najlepszy w tej półce cenowej.
Podobno wyciska / poprawia obraz słabej jakości tak że mamy wrażenie że to HD i z HD wyiska 4K czego nie ma ponoć TCL.
Czy to prawda ?
Swoją drogą sam widziałem że tak jest ale jestem zaskoczony że tak dużo osób jest zadowolona z tego obrazu a ja nie mógł bym tego oglądać.

Jeśli KiKI uważasz że jest źle ustawiony TV w sklepie to załącz w odpowiedź ustawienia i pójdę z nimi do sklepu i sprawdzę czy poprawią obraz.

Mam ten TV i programy HD z cyfrowego polsatu wyglądają bardzo dobrze z bliskiej odległości (zarówno na kalibracji Kikiego jak i innych). Ja jestem właśnie zaskoczony jakością telewizji satelitarnej... Jeśli chodzi o smużenie to podczas szybkiego ruchu kamerą rzeczywiście nie jest idealnie ale akceptowalnie i to jest jedyny minus jak dla mnie patrząć na cenę i konkurencje :)
 
no przepraszam bardzo ale jeśli tłumaczenie że ten TV jest w czołówce i dostał prestiżową nagrodę OK ale wcześniej trzeba było tv skalibrować ??
W markecie żadem tv nie jest kalibrowany i powinien od strzała dać te 95% możliwości a 5% na kalibrację (już dam pewien margines)
Ale co to za tv który KAŻDY egzemplarz trzeba kalibrować przed użyciem ??? Jak Jan Kowalski ma sobie skalibrować tv, tego nie ma w instrukcji TO POWINIEN ZAPEWNIĆ PRODUCENT za to PŁACIMY.

Mam dylemat Ja chcę / chciałem ten tv inni w domu mówią że SONY będzie lepszy

Obawiam się tego że TCL nie da takiego obraz niż SONY z braku profesjonalnego procesora graficznego.
Co tu mogli dać Chińczycy pewnie swój wynalazek mam nadzieję że nie z telefonu komórkowego hihihi
 

janusz

New member
Bez reklam
Panie "januszu" co się takiego stało że wcześniej tak Pan bronił TCL i ich TV a tu teraz taki post że nagrodę EISA otrzymali na podstawie materiałów marketingowych a wcześniej jak o tym pisałem to by mnie Pan zjadł za wypisywanie głupot i obrażanie Pana:)

Zwykłego sarkazmu nie łapiesz?
 

janusz

New member
Bez reklam
no przepraszam bardzo ale jeśli tłumaczenie że ten TV jest w czołówce i dostał prestiżową nagrodę OK ale wcześniej trzeba było tv skalibrować ??
W markecie żadem tv nie jest kalibrowany i powinien od strzała dać te 95% możliwości a 5% na kalibrację (już dam pewien margines)
Ale co to za tv który KAŻDY egzemplarz trzeba kalibrować przed użyciem ??? Jak Jan Kowalski ma sobie skalibrować tv, tego nie ma w instrukcji TO POWINIEN ZAPEWNIĆ PRODUCENT za to PŁACIMY.

Mam dylemat Ja chcę / chciałem ten tv inni w domu mówią że SONY będzie lepszy

Obawiam się tego że TCL nie da takiego obraz niż SONY z braku profesjonalnego procesora graficznego.
Co tu mogli dać Chińczycy pewnie swój wynalazek mam nadzieję że nie z telefonu komórkowego hihihi

Właśnie o to chodzi, że TCL dużo później niż Sony i Philips wprowadził androida, dopiero jak zastosowane procesory oraz pamięć bez problemu sobie z tym radzi. Stąd w żadnym TV TCL nie ma takich zwiech jak w pierwszych TV z androidem Sony, a tam to był rzeczywisty problem i na prawdę tamte TV stwarzały rzeczywisty problem w codziennym użytkowaniu. TCL faktycznie zaliczył podobnie jak wszyscy na androidzie spore problemy z androidem 7 ale sobie poradził. Pytanie oczywiste czy nie trwało to zbyt długo? Tu moim zdaniem jest duża wtopa wszystkich marek z androidem. Nie zmienia to zupełnie faktu, że na dzień dzisiejszy po megaperturbacjach zarówno Sony, Philips i TCL mają kilka razy lepszy system niż konkurencja.
Może to małe skrzywienie bo jestem umiarkowanym audiofilem stąd refleksja. Inne TV w dziedzinie audio to spotify z MP3, a TV z androidem mają Tidala z jakością CD, a dzięki genialnemu playerowi Kodi można korzystać z Tidala MQA. MQA wobez MP3 to jak 4K wobec VHS.

Jakby co to obraz znam najlepiej z P60 i spokojnie daje radę z modelami konkurencji w sklepach o 500-700 zł droższymi. Z C70 mam doświadczenie ale nie mam na co dzień.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden producent nie daje kalibracji , więc trzeba zapewnić sobie samemu.
Dla niebieskich jest gratis.
 
Do góry