TCL Seria C70

kyniu92

New member
Jest ktoś w stanie pomóc?
Mam problem z kodi na tym tv. A mianowicie zainstalowałem sobie wtyczkę Genesis i jak oglądam filmy to co jakiś czas obraz się zawiesza i stoi w miejscu, a dźwięk idzie dalej, by obraz odwiesić muszę włączyć film od nowa... Neta mam podłączonego przez wifi. Z YouTube i Twitch nie mam takich problemów. Jakieś pomysły?
 

sulko

Member
Jest ktoś w stanie pomóc?
Mam problem z kodi na tym tv. A mianowicie zainstalowałem sobie wtyczkę Genesis i jak oglądam filmy to co jakiś czas obraz się zawiesza i stoi w miejscu, a dźwięk idzie dalej, by obraz odwiesić muszę włączyć film od nowa... Neta mam podłączonego przez wifi. Z YouTube i Twitch nie mam takich problemów. Jakieś pomysły?
Spróbuj może najnowszej wersji Files... , u mnie chodzi dobrze. problem jest tylko z dźwiękiem 5.1.
 

ligeza

Member
Niestety na nowym sofcie u mnie nadal występuje problem z częstym dużym poborem prądu w trybie uśpienia (około 10 -12W). Wgrany wczorajszy android, przywrócone ustawienia fabryczne, reset shop i problem nadal występuje. Chociaż zdarzy mu się czasami, że uśpi się normalnie. Czy informowaliście chińczyków o tym problemie?
 

mer102

New member
Witam mam problem z zakupionym wczoraj telewizorem . Telewizor zacina się tylko gdy jest włozony do niego kabel antenowy .
Kanały 1-2-3 działaja bez problemy ale gdy chce wybrac 55 telewizor zawiesza się po ponownym właczeniu juz nic nie mozna zrobić , dopiero gdy wyjmę kabel antenowy i właczą ponownie telewizor sie odwiesza , jakieś rady ?
 

Limax7

New member
Mi np. bardzo dziwi taka oto rzecz.
We wdzystkich trybach obrazu oprócz trybu Naturalny obraz przy ciemnej scenie przyciemnia się! Żadne ustawienia tego nie wyłączają :/

Korystam więc z trybu Naturalny lecz ma on bug a mianowicie za ruchomym obrazem oraz przy ściemnieniach pojawia się hmmm taka dziwna poświata...

Mogę nagrać filmik jeśli się uda by to pokazać. Mam oryginalny soft w TCL 7026
 

Crocodil

New member
Mi np. bardzo dziwi taka oto rzecz.
We wdzystkich trybach obrazu oprócz trybu Naturalny obraz przy ciemnej scenie przyciemnia się! Żadne ustawienia tego nie wyłączają :/

Korystam więc z trybu Naturalny lecz ma on bug a mianowicie za ruchomym obrazem oraz przy ściemnieniach pojawia się hmmm taka dziwna poświata...

Mogę nagrać filmik jeśli się uda by to pokazać. Mam oryginalny soft w TCL 7026

Za ten efekt odpowiada któraś z funkcji "ściemniających", najlepiej jest wyłączyć wszystkie:

  • Mix dimming
  • Dynamic backlight
  • Micro dimming
 

xernes

Member
Widzę, że nie tylko ja mam problem z tym TV :(
Czytając to forum stwierdziłem, że ten model (55c7026) to całkiem fajny TV, więc go kupiłem. U mnie w zasadzie "jedyną" usterką było to, że na dole nad głośnikiem miałem 1,5cm szerokości prześwietlony ekran. Wysłałem zgłoszenie ze zdjęciami do TCL i od razu wysłali do mnie gościa po odbiór telewizora. Był to pracownik firmy MIK z Radomia. Miał ktoś doświadczenia z tą firmą?
Czy to w ogóle jest do naprawy?
 

Attachments

  • 30709358_1683269988386360_7009036080431235072_n.jpg
    30709358_1683269988386360_7009036080431235072_n.jpg
    455,9 KB · Wyś: 129
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
Ustaw kontrast w rejonie 75-85 i poziom czerni na mniej niż 50. Potem zmniejszaj te wartości aż do zaniku chmurki. Możesz spróbować też moich ustawień kalibracji:
kalibracja-v3.jpg
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich. Niedawno kupiłem TV tcl 49c7026 i mam pewien problem. Otóż po podłączeniu słuchawek przewodem przez gniazdo słuchawkowe, głośniki wyłączyły się ,lecz w słuchawkach również nie było głosu. Ostatnio przez przypadek wyczaiłem, iż aby podłączone słuchawki działały,trzeba wyłączyć całkowicie TV (z wyłączoną opcją szybkiego uruchamiania) podłączyć słuchawki i wtedy dopiero włączyć TV. Czy to jest normalne? Wydaje mi się że nie. Do tej pory każdy TV którego używałem ,po podłączeniu słuchawek od razu odłączał głośniki i kierował dźwięk na słuchawki a tu taki zonk. Mało tego. Ostatnio próbowałem podłączyć inne słuchawki przez bluetooth i okazało się że nie działają. TV poprawnie wykrywa słuchawki ,po sparowaniu odłącza głośniki, nawet mogę suwakiem przy tych słuchawkach sterować głośnością TV, niestety w słuchawkach cisza.. W ustawieniach dźwięku TV nie ma absolutnie żadnej opcji która ew. umożliwiałaby włączenie słuchawek. Chyba że coś robię źle. W związku z powyższym ,prosiłbym szanownych forumowiczów o jakieś wskazówki, bo żeby nie można było w tym TV normalnie bezproblemowo korzystać ze słuchawek ,to to jakiś absurd jest.

Źle robisz jak pytasz w kilku wątkach równocześnie, to jakiś absurd jest.
:p
 

kyniu92

New member
Ludziska podpowie ktoś jak zrobić powrót do pierwotnej wersji soft, czyli android 6? Zainstalowałem najnowsza oficjalną wersję i to był mój błąd... YouTube czasami się zwiesza, Twitch co około pół godziny sam się wyłącza. Ogólnie nie polecam tej najnowszej aktualizacji...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ludziska podpowie ktoś jak zrobić powrót do pierwotnej wersji soft, czyli android 6? Zainstalowałem najnowsza oficjalną wersję i to był mój błąd... YouTube czasami się zwiesza, Twitch co około pół godziny sam się wyłącza. Ogólnie nie polecam tej najnowszej aktualizacji...

właściwy Update.pkg wgrać na pendrive. Pendrive do USB, włożyć wtyczkę do prądu trzymając (chyba) środkowy przycisk w tv. Jak nie zadziała sprawdź inny usb i/lub pendrive
 

adambe

Member
Ludziska podpowie ktoś jak zrobić powrót do pierwotnej wersji soft, czyli android 6? Zainstalowałem najnowsza oficjalną wersję i to był mój błąd... YouTube czasami się zwiesza, Twitch co około pół godziny sam się wyłącza. Ogólnie nie polecam tej najnowszej aktualizacji...

A radziłem Ci w innym wątku żebyś się trzymał 6. Zachciało Ci się 7 to teraz cierp:razz:
 

kyniu92

New member
właściwy Update.pkg wgrać na pendrive. Pendrive do USB, włożyć wtyczkę do prądu trzymając (chyba) środkowy przycisk w tv. Jak nie zadziała sprawdź inny usb i/lub pendrive
dzięki za info, czyli wychodzi na to, że można to zrobić przez zwykłą aktualizację.

A radziłem Ci w innym wątku żebyś się trzymał 6. Zachciało Ci się 7 to teraz cierp:razz:
człowiek ciekawy świata był


E: Wie ktoś gdzie szukać tych softów? TCL ma jakieś oficjalne wrzutki? NA stronie TCL po wybraniu mojego modelu mogę pobrać oprogramowanie, ale nie jest to plik "UPDATE"
 
Ostatnia edycja:
Do góry