TCL Seria C70

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam 55'' od Kikiego prawie od premiery. Używam na ten moment do showmaxa, cyfrowy polsat (głównie sport na eleven i tvp, comedy central), ps4 pro (ogrywam assasins creed origins). Nie mam podłączonego żadnego dodatkowego nagłośnienia.

Od razu zaznaczam że jestem laikem jeśli chodzi o telewizory ale na ten moment poleciłbym TV w tej klasie cenowej. Jakość programów HD na cyfrowym polsacie siedząc 2.5m od TV jest naprawdę dobra (tego się obawiałem najbardziej). Filmy w 4k HDR super, brakuję trochę płynności przy piłce nożnej ale mimo wszystko zadowalająca jakość (Eleven ma słabą jakość, wg mnie to nie jest HD. Na tvp piłka lepiej wygląda). Gra na konsoli w HDR dla mnie modzio. Nie mam większości z tutaj opisywanych problemów(samoistne włączanie się tv, przycinanie obrazu czy dźwieku na aplikacjach, nie wiem jak z poborem prądu na szybkim wyłączeniu tv), nie wiem z czego to wynika, chyba nie aktualizuje mi się android :p. Czasami muszę pilota głosowego zrestartować bo nie chce się sparować z TV. Słabe kąty widzenia, wystarczy siedzieć lekko z boku i traci kolory ale prawdę mówiąc mi to nie przeszkadza. TV stoi u mnie bokiem do okna, gdy świeci słońce to dosyć mocno się odbija w telewizorze. Wykonanie TV i prezentacja jest super, każdy gość wypytuje o telewizor, myślą że to wyższa półka cenowa :p Jeśli chodzi o dźwięk to dla mnie dobry ale wg mnie trochę słaby bass. Póki co TV odtworzył mi wszystkie formaty video z pendrive, przeglądarka wbudowana jest słaba ale pobrałem polecaną tutaj na forum i jest naprawdę spoko - działają filmy, streamy meczów itd. Czasami denerwuję mnie (szczególnie w nocy jak jest cicho) strzelający plastik obudowy, można podskoczyć z kanapy :p.

Jeśli przesiadasz się ze starego TV albo jest to twój 1 telewizor i nie jesteś maniakiem idealnej płynności sportu (myślę że gdybym siedział trochę dalej od TV i miał lepszy sygnał to byłaby bardzo dobra płynność mimo że nie ma upłynniaczy) to będziesz baardzo zadowolony :)



Jaka to przeglądarka polecana ?
 

Limax7

New member
Wczoraj zainstalowałem Firefoxa i jestem zadowolony zwłaszcza że mam konto na Mozilla i zakładki, historia ulubione wszystko pięknie synchronizuje.

A jaki program do odtwarzania wideo polecacie?
 

Damian91

New member
Mam 55'' od Kikiego prawie od premiery. Używam na ten moment do showmaxa, cyfrowy polsat (głównie sport na eleven i tvp, comedy central), ps4 pro (ogrywam assasins creed origins). Nie mam podłączonego żadnego dodatkowego nagłośnienia.

Od razu zaznaczam że jestem laikem jeśli chodzi o telewizory ale na ten moment poleciłbym TV w tej klasie cenowej. Jakość programów HD na cyfrowym polsacie siedząc 2.5m od TV jest naprawdę dobra (tego się obawiałem najbardziej). Filmy w 4k HDR super, brakuję trochę płynności przy piłce nożnej ale mimo wszystko zadowalająca jakość (Eleven ma słabą jakość, wg mnie to nie jest HD. Na tvp piłka lepiej wygląda). Gra na konsoli w HDR dla mnie modzio. Nie mam większości z tutaj opisywanych problemów(samoistne włączanie się tv, przycinanie obrazu czy dźwieku na aplikacjach, nie wiem jak z poborem prądu na szybkim wyłączeniu tv), nie wiem z czego to wynika, chyba nie aktualizuje mi się android :p. Czasami muszę pilota głosowego zrestartować bo nie chce się sparować z TV. Słabe kąty widzenia, wystarczy siedzieć lekko z boku i traci kolory ale prawdę mówiąc mi to nie przeszkadza. TV stoi u mnie bokiem do okna, gdy świeci słońce to dosyć mocno się odbija w telewizorze. Wykonanie TV i prezentacja jest super, każdy gość wypytuje o telewizor, myślą że to wyższa półka cenowa :p Jeśli chodzi o dźwięk to dla mnie dobry ale wg mnie trochę słaby bass. Póki co TV odtworzył mi wszystkie formaty video z pendrive, przeglądarka wbudowana jest słaba ale pobrałem polecaną tutaj na forum i jest naprawdę spoko - działają filmy, streamy meczów itd. Czasami denerwuję mnie (szczególnie w nocy jak jest cicho) strzelający plastik obudowy, można podskoczyć z kanapy :p.

Jeśli przesiadasz się ze starego TV albo jest to twój 1 telewizor i nie jesteś maniakiem idealnej płynności sportu (myślę że gdybym siedział trochę dalej od TV i miał lepszy sygnał to byłaby bardzo dobra płynność mimo że nie ma upłynniaczy) to będziesz baardzo zadowolony :)

No to pięknie - pozostaje mi tylko przemyśleć ilość cali :) Powiem szczerze, że totalnie nie znam tej marki ale Huawei jakiś czas temu również budził moje wątpliwości - dziś korzystam z ich telefonu.
 

Wasiu84

New member
Witam,

czytam forum od dawna wcześniej pod innym nickiem, ale zapomniałem hasła i konta email na który był założony nie używam od dawna:)
Ale do rzeczy.
Zakupiłem około 3tygodni temu ten telewizor jestem bardzo zadowolony.
Jednak wczoraj zauwazyłem jaśniejszy pas, poświatę nad listwą głośnika, ciągnie się ona na całej szerokości telewizora (jest po prostu nad listwą głośnika).
Widać ją bardziej lub mniej niezależnie od wyświetlanej sceny (oprócz czarnego koloru). Wykluczam clouding, bo na czarnym tle jej nie widać.
Kolory na tym pasie są jaśniejsze, a odcienie szarości przybierają zielonkawy kolor.
Zauważyłem również, że po dłuższym działaniu telewizora matryca w miejscu wyświetlania tej poświaty jest wyraźniej cieplejsza od reszty matrycy.

Postaram się dziś wrzucić zdjęcia. Miał ktoś podobny problem?
 

emde_

New member
Witam,

czytam forum od dawna wcześniej pod innym nickiem, ale zapomniałem hasła i konta email na który był założony nie używam od dawna:)
Ale do rzeczy.
Zakupiłem około 3tygodni temu ten telewizor jestem bardzo zadowolony.
Jednak wczoraj zauwazyłem jaśniejszy pas, poświatę nad listwą głośnika, ciągnie się ona na całej szerokości telewizora (jest po prostu nad listwą głośnika).
Widać ją bardziej lub mniej niezależnie od wyświetlanej sceny (oprócz czarnego koloru). Wykluczam clouding, bo na czarnym tle jej nie widać.
Kolory na tym pasie są jaśniejsze, a odcienie szarości przybierają zielonkawy kolor.
Zauważyłem również, że po dłuższym działaniu telewizora matryca w miejscu wyświetlania tej poświaty jest wyraźniej cieplejsza od reszty matrycy.

Postaram się dziś wrzucić zdjęcia. Miał ktoś podobny problem?

Miałem podobny problem ale sam się rozwiązał: zaraz po rozpakowaniu miałem takie plamy w środkowej części TV ale po paru godzinach oglądania nie było po nich śladu, a już miałem oddawać telewizor z powrotem. Wydaje mi się że mógł być przyciśnięty podczas transportu czy coś w tym stylu. Teraz oprócz jakiegoś małego cloudingu w narożach wszystko jest dobrze.
 

Crocodil

New member
@Wasiu84: To się nazywa edge bleed lub backlight bleeding. Ten model posiada oświetlenie krawędziowe i niestety jego niedoskonałość prowadzi czasem do takich efektów (w większym lub mniejszym stopniu).

O ile nie jest to jakieś ekstremum wynikające z wady produkcyjnej (a fakt że zauważyłeś jaśniejszy pas dopiero po 3 tygodniach na to wskazuje), większość producentów niestety uznaje takie problemy za "cechę technologii" ale jeśli Ci to mocno przeszkadza spróbować zareklamować nigdy nie zaszkodzi ;-)

U siebie też mam coś podobnego ale efekt jest na tyle subtelny że tylko czasem da się go zauważyć - najczęściej w bardzo ciemnych scenach.
 

arroyo

New member
@Wasiu84
Prawdopodobnie masz zbyt wysoki kontrast i podświetlenie przebija się zbyt mocno.
Spróbuj wbić te ustawienia w TV:
kalibracja-v3.jpg
 

PEwima

New member
Czy ktoś może wiedzieć, kiedy nowe oprogramowanie zostanie wydane dla naszych telewizorów? Mój C70 automatycznie zaktualizował się do wersji 336, a potem miałem wiele problemów z jąkaniem w Netflix i Youtube. Aktualizacja do wersji V353 usunęła zacinanie, ale usunięto przejście audio 5.1, a wczoraj mój telewizor spontanicznie się zrestartował. Czy ktoś wie, czy zespoły programistów pracują nad tymi zagadnieniami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czasem w transporcie może się pojawić zmiana polaryzacji podświetlenia.
Ale to mija.

W sprawie dźwięku napisz do Marka, o może wiedzieć .
 

Wasiu84

New member
photos.app.*****/3UBy8bOINoKyYQcc2
photos.app.*****/8iyzDhDD6DI20V6E2
Załączam zdjęcia. Ponieważ nie wydaje mi się, aby to był claouding gdy ekran jest czarny tego paska na dole nad listwa głośników nie widać.
Wygląda tak jakby diody na dole zbyt mocno świeciły gdy jest wyświetlany kolor.

Oczywiście zdjęcie trochę uwypukla problem i w rzeczywistości ten pas jest mniej widoczny. Ale przykuwa mój wzrok.

Edit
Z.powodu zbyt małej.ilosci postów nie moge.dodawac linków do zdjeć, w wykropkowane miejsce trzeba wstawic
goo. gl
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
@Wasiu84
Masz po prostu totalnie rozregulowane nastawy obrazu. Jak na moje za dużo kontrastu. Proszę sprawdź Ustawienia wstępne="Film" a potem kontrastem mocno w dół. Taki pas też mam na ustawieniu "Standard" i w ciemnych scenach.
 

LukaszNDM

New member
Dzisiaj przyszedł do mnie C70 65 cali od kikiego ,
streszczę wrażenia - 65 cali to jest to !!! Obraz z vectry daje radę
mecze na kanałach Eleven są naprawdę w dobrej jakości , brak smużenia (nie wiem kto i jakim cudem to widział , może oglądał w słabej jakości sport ) ja mogę polecić ten Tv do meczy!!!
4K bajka , dźwięk mistrzostwo !!!
android śmiga aż miło , YouTube tak samo .
Kiki Dzieki za Ten TV !!!
 

raves

New member
ale mam dylemat brać 55c70 czy dołożyć do PHILIPSA 55PUS7502 jak myślicie ? oglądane jest nc+,netfilx(dużo) no i kodi dlatego chce android tv. Kiki jest jakaś promocja świąteczna na c70 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki, podałeś dobrze potrzeby i sam w klasie cenowej dobrze wybrałeś- myśmy tylko sprawdzili i przygotowali go.
Miało być extra i jest.

raves - jesteś niebieski , więc cenę masz z pakietem.
Dziś wysyłka - jutro masz u siebie.
 
Do góry