TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

martingg

Member
To że wspiera to wiem bardziej mnie interesuje to że poza TCL który ma problem z softem 680 i 715 to zostaje mi Philips gdzie z tych tańszych seria 6xxx również jest słaba softowo a akurat najwięcej oglądam Netflixa więc ten DV to must have dla mnie
 

martingg

Member
Mam Philipsa 70pus7304? Cos takiego no i ten DV pięknie widać na Netflixie a coraz więcej produkcji jest dostępnych z DV.

W sypialni mam wnękę na tv i wejdzie mi max 50 cali niestety. Jesteśmy w trakcie budowy domu i TV by poleciał do mojego biura tylko tam jakieś 2,7m odległości więc celuje w 55-65 cali tam temu szukam czegoś budżetowego do 1500-1700 żeby za rok sprzedać i stracić te 300zl i wymienić na większy teraz mam Samsunga 48h6400 który nie ma nawet 4k temu wstępnie patrzę na ep680 bo można go kupić za 1600-1700 i ma ten wymagany DV
 

martingg

Member
Sorry :)

Nie drogi bo za rok na sprzedaż i wymiana na 55-65 im taniej tym lepiej
Max 50 cali
4k plus dolby vision

Ma działać sprawnie głównie Netflix i HBO Go przy okazji YT (bajki dla dziecka) telewizji nie mamy w ogóle

I to tyle lub aż tyle.
 

matek93110

New member
Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem modelu 65ep680. Mam problem a zarazem pytanko do Was. Do tv mam podłączone kino samsung bluray oraz dekoder zgemma h9s. Na starym tv samsunga ( model z 2012r) obsługa tzn włączanie wszystkiego i wyłączanie jednym pilotem od dekodera działało bez problemów. Pilotem od dekodera uruchamiał mi się dekoder + tv + kino głośniki. Aktualnie na tym tv pilotem od dekodera włącze wszystko, ale wyłączyć już się nieda... wyłączając pilotem od dekodera, wyłącza się tylko dekoder, tv i kino dalej jest włączone ( sprawdź czy urządzenie jest włączone hdmi1 itp ). Natomiast jeśli wyłączę pilotem od tv, to wszystko się wyłącza - dekoder+ tv+ kino... czy da się coś z tym podziałać. jakieś usprawnione softy ? w ustawieniach dekodera mam włączone opcje tak jak miałem, wszystko na "TAK" - opcja wyłączania tv również . Na dole mam drugi tv LG i tam wyłączanie z pilota dekodera działa... tylko na tym moim TCL nie chce wyłączać. Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć takich info.
 

rafejo

Member
@matek93110 z tym CEC to raczej tak powinno być, nie wiem jak ty, ale ja używam dużo apek w tv i nie chciałbym, aby po przejściu w standby w dekoderze wyłączał tv.
 

matek93110

New member
kwestia ustawienia żeby dekoder nie wyłączał tv, mam w dekoderze opcję, żeby nie wyłączał tv... mam zaznaczone żeby wyłączał - mimo to na tym tcl nie działa, na innych śmiga... trochę mnie to rozczarowało, że w starym samsungu ( model na rok 2011) działo to bezproblemowo... a teraz muszę z dwoma pilotami siedzieć :(
 

d00lar

Member
u mnie też raz działa włączanie raz nie wyłączanie tez różnie (kina domowego)
trochę lepiej jak zmieniłem kabel hdmi na nowy albo jak tym starym ciut zmieniałem pozycje wtyczki - muszę poszukać pinouta zastanawiam się czy te żyły od arc / cac nie są jakieś na zewnątrz i jak wtyczka np jest choćby 2mm krzywo wsadzona to wtedy są jajca
 

matek93110

New member
Pytanko o podświetlenie, model 65ep680, zauważyłem że jak wyświetla się jednakowy kolor na całym ekranie to przy narożnikach mam takie przyciemnienie, normalne to czy coś nie tak z moim tv?
 

Attachments

  • 20200919_110004.jpg
    20200919_110004.jpg
    192,1 KB · Wyś: 39

Yahoou77

Member
To normalne przy tej klasie sprzętu. Zresztą nawet drogie, topowe tv LCD nie są od tego wolne. Taki urok technologii. U jednego bardziej widać u innego mniej. Też mam nierównomierności podświetlenia, ale nie robię z tego dramatu.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz nowy telewizor ?
Sprawdź proszę na jednolitych obrazach z YT i daj znać czy dalej jest podobnie .
 
Do góry