TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

dariusztv

New member
Dzięki chłopaki, ogarnąłem temat z aptoide, choć jakiś taki kiepski w obsłudze przez pilota, ale po podłączeniu klawiatury daje radę.
 

areq1987

New member
Działa w końcu iptv czy nie? Zaktualizował mi się android przez sieć do wersji v321. Niestety iptv ciągle buforuje i nic się nie dzieje. Podobno na tym sofcie miało szialact iptv?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Nie działa mi też YouTube kółko kręci się tylko i nic...
fe8a68a0e936e9e75b0d8bd54d9c13c4.jpg


Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Soft w tym tv to jakiś szrot teraz mi przestał Netflix się ładować. [emoji3525]
fb5c0bcec6b0988ea6b2ce03c3d3e963.jpg


Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Ok zaktualizowałem reczniet do v351 działa Netflix i YouTube iptv tylko na kanałach 720p na full HD obraz skacze.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

beriam

New member
Witam serdecznie wszystkich ;)

Od dzisiaj jestem użytkownikiem modelu 50 calowego.
Mam kilka pytań co do Ustawień:
- Czy można ustawić aby wyłączać telewizor bez dodatkowej zgody?
- Mam obecnie podłączony HD5000 przez Hdmi 1 i obraz działa w rozdzielczości 576P@50 ?
- Może ktoś podzielić się poprawnym ustawieniem obrazu na najnowszym sofcie ?

Będę zobowiązany za pomoc.
 

epifan

Member
Poradziłeś sobie z tym problemem??
Mam identyczny problem - HDR w Netflix / Youtube wygląda poprawnie, na konsoli jest podejrzanie szaro buro bez kontrastu.

Jak Ci wszystko działa to odpowiedź bez spradzania brzmi NIE
Bo teraz to brzmi: wszystko działa, może coś bym miał lepiej ale nie wiem co bym chciał to doradźcie...

Czy nie uważasz, że lepiej zadać pytanie w konkretnej formie czego oczekujesz?

cześć, od kilku dni mam w domu EP680 i mam pytanie/problem
Podczas grania na XBOX np. w RDR II pojawia się informacja że gra jest w HDR10 (i w tym doszukuje się problemu). Kolory w grze stają się wyblakłe.
"Suwaki" jasność, nasycenie praktycznie nic nie zmieniają.
Podobna sytuacja jest z Dolby Vision na netflixie, lepiej wyglądają te same produkcje bez DV
Poratujcie proszę bo telewizor przez wielu tutaj polecany dla graczy ;) a nie da się grać :( Ktoś ma podobnie?
 

beriam

New member
Wymieniłem dekoder na HD7000 (Cyfrowy Polsat) i nadal obraz wyświetlany jest najniższej rozdzielczości przy ustawieniu w dekoderze 1080. Pomysły ?
 

epifan

Member
Witam serdecznie wszystkich ;)

Od dzisiaj jestem użytkownikiem modelu 50 calowego.
Mam kilka pytań co do Ustawień:
- Czy można ustawić aby wyłączać telewizor bez dodatkowej zgody?
- Mam obecnie podłączony HD5000 przez Hdmi 1 i obraz działa w rozdzielczości 576P@50 ?
- Może ktoś podzielić się poprawnym ustawieniem obrazu na najnowszym sofcie ?

Będę zobowiązany za pomoc.

1. Przytrzymując power na pilocie krótko wyłącza się na szybciora, dłużej zadaje głupie pytania
2. PS4 działa OK
3. @Kiki
 

martingg

Member
Szukam małego do sypialni 50 cali max Tv 4k plus atmos do HBO go, Netflix YT, ale jak czytam ten wątek to nie wiem czy wymieniać 5 letniego Samsunga ze smartem który ledwo działa ale działa ...

Jak to teraz wygląda? Te 3 aplikacje plus atmos i 4k mnie interesuje
 

jacek.gorzow

New member
Cześć, bardzo proszę o pomoc w instalacji zewnętrznych aplikacji.

Kupiłem tcl 55ep680. Jest to mój pierwszy tv w życiu.

Jako że większości aplikacji normalnie dostępnych w sklepie google nie jest dostępna dla tego tv, to postanowiłem wgrać je z plików apk.

Problem w tym, że mimo że włączyłem instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł, to pod koniec jakiejkolwiek instalacji wyskakuje "Aplikacja nie została zainstalowana".

Sytuacja powtarza się przy każdej próbie wgrania m.in:
- Opery (wgrana jako .apk )
- Vectra (aplikacja dostawcy tv Vectra, wgrywana jako apk)

Planuję jeszcze wgrać ogyoutube, tvp sport i kilka innych.
 

tranzystor82

New member
Szukam małego do sypialni 50 cali max Tv 4k plus atmos do HBO go, Netflix YT, ale jak czytam ten wątek to nie wiem czy wymieniać 5 letniego Samsunga ze smartem który ledwo działa ale działa ...



Jak to teraz wygląda? Te 3 aplikacje plus atmos i 4k mnie interesuje
No właśnie na tych rzeczach o których piszesz też moga występować problem z płynnością działania szczególnie na YT interface cały laguje przypomina mi to philipsa z 2015 r podobne doświadczenie w przypadku YT 4K może byc różnie niektóre chodZa poprawnie te 30fps, niektóre mają ścinki na 60fps na netflixie nie zauważyłem ścinek gdyż oglądam w HD ale interface chodzi dość wolno. Ogólnie brak responsywnosci w interface w przypadku tv opartych o układy realteka
Jest dość ciekawe że producent na procesor arm-8 zdecydował się wrzucić soft 32 bitowy tu może być przyczyna

Pisze na podstawie modeli 55ep640 55c715

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

Matts84

New member
Cześć, bardzo proszę o pomoc w instalacji zewnętrznych aplikacji.

Kupiłem tcl 55ep680. Jest to mój pierwszy tv w życiu.

Jako że większości aplikacji normalnie dostępnych w sklepie google nie jest dostępna dla tego tv, to postanowiłem wgrać je z plików apk.

Problem w tym, że mimo że włączyłem instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł, to pod koniec jakiejkolwiek instalacji wyskakuje "Aplikacja nie została zainstalowana".

Sytuacja powtarza się przy każdej próbie wgrania m.in:
- Opery (wgrana jako .apk )
- Vectra (aplikacja dostawcy tv Vectra, wgrywana jako apk)

Planuję jeszcze wgrać ogyoutube, tvp sport i kilka innych.

Aplikacje które próbujesz wgrac są pewnie pod zwyklego androida a nie pod Android TV
 
Do góry