TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

marlon80

Member
No tu się trochę nie zgodzę. LG 65B1 i 65C1 mają zbliżoną cenę. Momentami B1 był wręcz tańszy od 65C825.

B moim zdaniem badziew
C jest za 6400 na allegro od kij wie kogo, firmy krzak, albo za 8k w marketach.

Cen kikiego nie porównuję bo one w obu przypadkach są diametralnie inne(niższe).
 
Ostatnia edycja:

1up

New member
Witam. Zamówiłem ten tv, ale bardzo mnie zmartwiła ta wiadomość o braku 4k 120hz. A mam konsole xsx i głównie pod nią kupiłem ten tv. Czy to prawda z tą rozdzielczością ?

To jest bardzo ważne pytanie, ja niestety nie mogę na nie odpowiedzieć, jako że nie mam ani konsoli ani pieca z rtxem. Czy ktoś ma możliwość to sprawdzić?
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
2021 TCL C825 - 4K 120 Half Resolution Blur Issues as seen in Sony's X900H

To jest bardzo ważne pytanie, ja niestety nie mogę na nie odpowiedzieć, jako że nie mam ani konsoli ani pieca z rtxem. Czy ktoś ma możliwość to sprawdzić?


Czy to nie jest ten problem o którym pisałem jakiś czas temu. Czyli brak 4K przy 120Hz z powodu ograniczeń SoC to samo ma flagowy Panasonic JZ200.


http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/14...co-jest-prawda-a-co-mitem-45.html#post1634744


Koledzy z innego forum przełączali na 120Hz i robli zdjęcie z bliska najlepiej jakiś napisów by było widać piksele i wtedy wyraźnie było widać 60 Hz pełne 4K, 120 Hz tylko połowa.

Czyli nie trzeba mieć konsoli by to sprawdzić.

Kiki mówił, że bezie lub był update, ale nie chce tego potwierdzić testem.
Podobno Sony 90J z tego roku z tego powodu dał dodatkowy procesor graficzny który wspiera SoC i jest 4K w 120Hz
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też od początku roku mierzę się co kupić w 65" w cenie , że tak powiem uzasadnionej tym co dostajemy.

TCL C825 ale tak do 5000 PLN
LG C1 ale tak do 5500 PLN
Sony X94J tak do 4500 PLN

Każdy coś ma, oprócz ceny bo to można poczekać, co powoduje odkładanie decyzji
TCL c825
- brak 4K przy 120Hz
- cały czas niedopracowany Android
- blooming - mimo mini LED stref mało a algorytm gorszy niż np Sony

LG c1
- ewentualne wypalenia - pewnie nie problem jak ktoś kupuje co 5 lat
- niska jasność czyli rolety w dzień
- tu chyba nie ma problemu 4K 120Hz bo własny SoC

Sony X94J - 94 by postawić na wąskiej podstawce bym miał głośnik centralny pod TV
- mało stref 32 - czyli blooming mimo zaawansowanego algorytmu
- VRR - niby już dali do seri HX to pewnie do tej też dadzą tylko czy chodzi o VRR AMD czy NVidia

Reszta
Samsung - brak Dolby Vision
Philips - jakoś mnie nie przekonuje oglądanie z podświetleniem ściany - niby bajer- a tak to raczej ukrywanie braku czerni przy IPS o kodekach nie wspomnę bo to na forum Philips były rożne cuda np. na filmie Szczęki

Jak tak dalej to przyjdzie poczekać 2022 na kolejną odsłonę mini Led co powinno wpłynąć na ceny TV z OLED - oczywiście jak będą dopracowane, bo może obecny brak półprzewodników, może spowodować regres miast postęp
 

starkdam

New member
Ale z tymi tv jest tragedia. Wybierz Samsunga nie będzie dolby. Weź OLED i najlepiej zamuruj okna. Sony obiecuję vrr już od roku. Znalazłeś w końcu tv który potencjalnie ma wszystko co chcesz... Niespodzianka nie ma tak lekko. Chyba mi zostanie oszukiwać się że 60hz a 120hz to i tak nie zauważe różnicy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam bardzo duże okna, nawet jak słońce na maxa ( nie zasłaniam bo lubię słońce) to Oled gra znakomicie !!!

LG 65C1 - nie kosztuje 5500 zł ale jest w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum plus słuchawki FP8 za 899 zł gratis.
Za 5150 jest Oled LG ale 65A 13

Philips odrobił już dawno lekcje.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja się wstępnie zdecydowałem na 55C825 a tu wychodzi że nie tak kolorowo.... to co tu w końcu brać za te 4500...
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz wskazać gdzie znaleźć te 65cali w tej cenie?


Może nie do końca się wyraziłem , kupiłbym ale gdyby każdy z nich doszedł do tego poziomu.
Na razie dolar, euro idą do góry to się oddala perspektywę zakupu.


Czy nie ma TV bez wad. Nie chodzi o to, bo to subiektywne podejście - wada, zaleta.
Jeden woli DV inny HDR10+ - dla mnie to na razie teoria bo ma stary Samsung F6500 = ciemne rogi, banding , słabo multimedialny, błyszcząca powłoka ekranu. Nadrabia Mibox S.
Przy czym wolę by miał dwa systemy bo wtedy wybór jest do końca.



Chodzi by spełniały własne specyfikację, a nie tylko robiły specyfikacją marketing może ludzie się nie połapią.

VRR - jest, ale nie ma
4K 120Hz - jest, ale nie ma


Ja wiem Kiki ma tańsze TV (dla niebieskich), głównie o pakiet (bo promocje u gigantów rynku bywają różne) i pewne źródło bo sprawdza jak się sprawuje dony egzemplarz, co czasami jest bezcenne, jak ktoś nie jest fanem ciągłego rozpakowywania, podłączania, maglowania i odsyłania TV
 

Adresik84

Member
Kolejny błąd jaki zaliczyłem dzisiaj kamera się nie chciała odpalić przez galerię. Za pierwszym razem zwis całego systemu dopiero wyłączenie tv z pilota i uruchomienie od nowa z migającym napisem android (tak się nie włącza zazwyczaj ) pewnie jakiś sobie reset zrobił. Kolejne próby i napisy brak kamery. Aż w końcu za 5-6 razem odpalił łaskawie kamere. System lubi zglupiec na prostych czynnościach niestety. I bywa tak jak nie jest obciążony.
 
Ostatnia edycja:

starkdam

New member
Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tą rozdzielczością w 4k 120hz? Mogę grać tylko w 4k60hz, czy mam 120hz ale 2k? I jeszcze czy w ten tv daje radę obsłuży dolby vision w grach?
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tą rozdzielczością w 4k 120hz? Mogę grać tylko w 4k60hz, czy mam 120hz ale 2k? I jeszcze czy w ten tv daje radę obsłuży dolby vision w grach?


Ja nie jestem specjalistą i stąd podałem linki.
Wg mnie chodzi o to, że przy rozdzielczości 4K 120Hz brakuje co drugiej linii pionowej.
Czyli powinno być 4K 3840 × 2160 to mamy 3 840/2 x 2 160 = 1 920 x 2 160.
Przy odświeżaniu 60Hz jest pełne 4K.


Wniosek z tego że moc obliczeniowa SoC przy obecnie stosowanych algorytmach wystarcza
na przetworzenie 120 x 1920 x 2160 = 497 664 000 pikseli/s = 4K 60Hz
 

django242

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak to jest z tą jasnością, w nocy przy oglądaniu filmu jak nagle jest jasna scena TV daje po oczach, mimo iż adaptacyjna jasność jest włączona.
 

django242

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok. Czy mogę prosić o porównanie tego modelu (TCL 65C825) do LG OLED65C11LB? Mam możliwość darmowego zwrotu TCL i zastanawiam się aktualnie czy warto dopłacić do OLEDa? Różnica przy oglądaniu w dzień przy odsłoniętych roletach jest kolosalna czy raczej kosmetyczna? Analogicznie, czy OLED robi kolosalną różnice przy seansie nocnym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie każdy Oled zawsze zagra lepiej i to wyraźnie.
Robiłem też eksperymenty z ludźmi z portalu - mieli testowe C825 i Oledy.
I co ?
I 100% wybierało ... Oleda.

Masz teraz znacznie jaśniejszą matrycę w Oledach.
Masz teraz 7 zabezpieczeń plus jedno.
Ja bym wybrał Oleda.
Masz 65C11 LG za 6699 zł z pakietem.
Po refreshingu są taniej, ale to za duże ryzyko.
Ja bym dopłacił, w końcu to zakup na lata i radość każdego dnia odwdzięcza się za dopłatę.
 

Bohyn

New member
Owszem Sony jest zbliżone cenowo i jest to dobry TV, mogę śmiało polecić ale demonizowanie C825 to w mojej opinii mocne nadużycie.

Widziałem że miałeś x94j i c825 w jednym momencie. C825 w kwestii wykonania wyglada rzeczywiście bardziej premium? Czy x94j radzi sobie dużo lepiej z tresciami SD z naziemnej?
 

starkdam

New member
Witam. Czy w tym tv asystent jest tak tragiczny czy tylko u mnie? Nic nie rozumie. I bez pilota nawet się nie załącza. Pomimo włączonego mikrofonu
 
Do góry