TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam. Mam problem z TLC 65C825, od wczoraj jestem jego posiadaczem i mianowicie Netflix działa, YouTube działa a gdy próbuję się połączyć ze Sklep Play, czy Asystentem Google wyskakuje komunikat 'coś poszło nie tak'. Była już próba logowania się na inne konta google i dalej nic nie pomaga.

Uruchom ponownie TV ale nie przez uśpienie i obudzenie pilotem ale pełne ponowne uruchomienie systemu (trwa to ok 30 sekund). Nie wiem jak w TCL ale w SONY wystarczy przytrzymać dłużej przycisk włącznika TV na pilocie i pojawia się okno z taką możliwością. Może też być taka opcja w menu.
 
Ostatnia edycja:

pionier123

Member
Zaloguj się przez przeglądarkę, usuń urządzenie, następnie restart TV, np. poprzez wyciągnięcie wtyczki z prądu.
I spróbuj jeszcze raz się zalogować.
 

Tomasz76

New member
Pytanie do osób posiadających moduł CI+ do UPC i używających TCL xC825. Czy moduł jest jakoś sparowany z kartą od UPC ? Czy wszyscy którzy używają modułu mają go na własność czy jest wypożyczony od UPC ?

Gdybym posiadał własny moduł CI+ ( kupił ) i wyciągnął kartę z dekodera Horozon to miało by to szanse działać ?

Pytam bo oczywiście nie mogę wymienić dekodera na moduł w trakcie umowy, a ta będzie trwała jeszcze długo ponad rok.
 

1up

New member
Informacyjnie: zgłosiłem zapytanie do TCL dotyczące LEDów statusowych, gdy mikrofon jest wyłączony (fizyczny przełącznik z tylu tv). Dostałem odpowiedź, że jest to prawidłowe zachowanie tv i nie da się tych LEDów wyłączyć. Jako że nie chcę otwierać soundbara i odcinać ledy, zamówiłem sobie naklejkę dolby vision z allegro. Powinno doraźnie pomóc. Eh.
 

Agrisz

New member
Informacyjnie: zgłosiłem zapytanie do TCL dotyczące LEDów statusowych, gdy mikrofon jest wyłączony (fizyczny przełącznik z tylu tv). Dostałem odpowiedź, że jest to prawidłowe zachowanie tv i nie da się tych LEDów wyłączyć. Jako że nie chcę otwierać soundbara i odcinać ledy, zamówiłem sobie naklejkę dolby vision z allegro. Powinno doraźnie pomóc. Eh.


Dziwne,mi sie nic nie swieci
 

kazek_sz

New member
Ja mam ten zestaw tcl 825 i kartę cam od upc , miałem kiedyś dekoder ale poprosiłem aby zabrali i w zamian dali dwie karty no i multiroom za grosze.
Działa wszystko bardzo dobrze.
 

Tomasz76

New member
A u mnie dziady nie chcą zabrać dekodera bo mam nagrywarkę i muszę czekać do końca umowy. Chyba że wezmę Multiroom za 15zl/m więc średnio się to opłaca.

Co do EPG i braku polskich znaków, interesując się tematem CI+ wyczytałem na innym forum że aby w
TCL xC825 były polskie znaki trzeba zmienić język w opcjach sygnału ustawiony na czeski albo niemiecki.

Ktoś kto posiada moduł mógłby to zweryfikować bo ja szybko nie będę w stanie.
 

Tomasz76

New member
Odnajdę ten post i wrzucę tutaj, niestety nie posiadam modułu więc nie mogę tego sam sprawdzić i wyjaśnić dokładnie jak to zrobić ( jeśli to faktycznie działa ), ale ludzie często w wątku narzekali na brak polskich znaków w EPG modułu od UPC i ktoś napisał że wystarczy tak zrobić by pojawiły się ogonki.

Dotyczyło to różnych odbiorników TV z Androidem.
 

kratosik

New member
Mam na sklepie ten telewizor. Potestowałem go przez parę dni. Telewizor super wykonany, pięknie się prezentuje. Głośniki dają radę, jest i trochę basu i efekt przestrzenności. Natomiast jeżeli chodzi o obraz to jest średnio. Pomimo podświetlenia MiniLed czerń nie jest zachwycająca. Tragiczny blooming czy efekt halo. Jeden z gorszych z jakimi się spotkałem. Najbardziej widoczne to jest w HDR w SDR mniej ale też widoczne. Jeżeli chodzi o Android 11 to w TCL nie ogarniają zupełnie tematu. Pomimo aktualizacji do najnowszej wersji to nie jest wersja do normalnego używania, to nie jest wersja nawet Beta to jest wczesna Alfa. Niby chodzi szybko ale błędów tyle że odbiera to przyjemność z użytkowania. Problem jest w dalszym ciągu z Dolby Vision z zewnętrznych źródeł, ekran po wyjściu z oglądania w Dolby Vision robi się czarny za każdym razem trzeba wyłączyć i włączyć TV. Czy to przez konsolę czy przez Apple TV lub Firestick 4k problem jest ten sam. Telewizor obsługuje 4K 120hz w konsoli ale zmniejsza rozdzielczość o połowę, robi się mydło z obrazu. Działa normalnie w 4K 60hz z VRR. Ogólnie nie polecam bo nic specjalnego nie ma ten TV oprócz masy błędów. W tej cenie jest dużo lepszy wybór, Sony XJ90,94, LG OLED lub nawet Samsung MiniLed pomimo że nie ma Dolby Vision to nadrabia to dużą jasnością.
 

Tomasz76

New member
Uwielbiam takie opinie ludzi którzy testują sprzęt parę dni w warunkach sklepowych i są w stanie opiniować na oko. Czerń nie jest zachwycająca, do czego konkretnie jest to porównanie? Do OLED'a czy może wspomnianego Sony, próbujesz powiedzieć że w Sonym jest lepsza ? Miałem oba w domu postawione kolo siebie i nie zgodzę się z tym absolutnie. Owszem jak na miniLED jest bez rewelacji, TV ma zdecydowanie za mało stref i widać te braki.

Kolejna rzecz, tragiczny blooming ? Serio, a na jakich ustawieniach testowałeś TV? Typowo marketowo czyli wszystko na 100% tak że w domu biło by po oczach. Owszem blooming jest zauważalny ale trzeba się o niego postarać i jeśli uważasz że test jest wiarygodny gdy porównujesz TV z innym na 100% jasności i bez odpowiednich nastaw, to wiedz że każa technologia podświetlania uwidacznia swoje zalety i wady w różnych warunkach oświetleniowych i przy różnych nastawach, często 10% jasności w lewo lub w prawo zmienia wszystko. Zresztą niech się wypowiedzą Ci co mają ten TV w domu dłużej niż ja czy faktycznie jest taka tragedia jak Ty to widzisz.

Generalnie polecam ludziom zainteresownym tym TV nie sugerować się tak skrajnymi wpisami a po prostu samemu zobaczyć na własne oczy.

Kolejna sprawa, masa błędów w oprogramowaniu, tragiczny android w wersji alfa. PROSZĘ O KONKRETY, gdzie, jakie i co konkretnie aż tak źle działa. Używam tego TV od 2 tygodni i prócz występowania artefaktów w YT ( rzadko ), i konieczności zmiany języka konta google by działał voice assist, nie zauważyłem żeby coś się nie zainstalowało, nie zadziałało lub wysypywało, a już na pewno nie tak by pisać na forum że jest tragicznie, nazywać soft wersja alfa. To nie mój pierwszy TV na Androidzie i mam porównanie jak to wygląda u konkurencji.

Ostatnia rzecz, cena... Nie wiem o jakim rozmiarze TV piszesz ale w moim przypadku 65" pokaż mi OLED 120hz i z HDMi 2.1 w cenie choć zbliżonej do tego TV. Neo Qledy od Samsunga też nie kupisz, no chyba że dla ciebie 1000 zł więcej to drobna dopłata. Owszem Sony jest zbliżone cenowo i jest to dobry TV, mogę śmiało polecić ale demonizowanie C825 to w mojej opinii mocne nadużycie.
 

starkdam

New member
Witam. Zamówiłem ten tv, ale bardzo mnie zmartwiła ta wiadomość o braku 4k 120hz. A mam konsole xsx i głównie pod nią kupiłem ten tv. Czy to prawda z tą rozdzielczością ?
 
Do góry