TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

1up

New member
Po przesunięciu suwaka mikrofonu, włączają się diody led na soundbar. Czy ktoś wie jak te diody wyłączyć, jednocześnie nie włączając mikrofonu?
 

Agrisz

New member
Probowalem u siebie,mam wylaczony micro i nic nie swieci,wlaczylem micro przy odpalonym tv i z powrotem wylaczylem micro i faktycznie sie swiecilo..ale po zgaszeniu tv diody znikly i nie świecą
 

Tomasz76

New member
U mnie efekt jest identyczny jak u kolegi wyżej. Przy uruchomionym TV gdy wyłączę mikrofon suwakiem z tyłu TV, zapala się sygnalizacja ale później gaśnie ( po ponownym szybkim starcie ).

Z innej beczki czy komuś działa ten mikrofon ?
Pomimo informacji systemowej o nasłuchu ( microfon ON ), voice assist nie działa.

Próbowałem różnych komend i nic z tego, TV wciąż potrzebuje pilota by wyszukiwać głosowo. Gdzieś czytałem że trzeba przestawić język na English by to funkcjonowało czy ktoś to potwierdzi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś chce znów przepłacać jego wybór !
Dla niebieskich od dawna jest w specjalnej cenie i to z pakietem.

Napisz proszę na PW dostaniesz kontakt.
 

Adresik84

Member
Hehe a miał podrożeć :p

Po upływie czasu i zabawy z telewizorem mogę powiedzieć obraz bardzo dobry jednak oprogramowanie słabe. Przy sortowaniu dużej ilości kanałów menu się wiesza i trzeba od nowa wchodzić w sortowanie kanałów. YouTube jak uruchomie to po 20 min się sam wylancza i telewizor przechodzi do okna z wyborem aplikacji. Jak by oprogramowanie działało idealnie było by 5+. A tak 4.
Nie da się ustawić osobnych preferencji obrazu dla kanałów z kablówki i dla aplikacji YouTube ?
 
Ostatnia edycja:

Bohyn

New member
Gdyby nie te komentarze o oprogramowaniu to nawet zamówiłbym na testy, zwłaszcza że dostępność 55" maleje.
A tak, to zanim wyjdzie czy coś zdziałają w kwestii jakości i szybkości to już tv będzie niedostępny
 

Tomasz76

New member
Hehe a miał podrożeć :p

Po upływie czasu i zabawy z telewizorem mogę powiedzieć obraz bardzo dobry jednak oprogramowanie słabe. Przy sortowaniu dużej ilości kanałów menu się wiesza i trzeba od nowa wchodzić w sortowanie kanałów. YouTube jak uruchomie to po 20 min się sam wylancza i telewizor przechodzi do okna z wyborem aplikacji. Jak by oprogramowanie działało idealnie było by 5+. A tak 4.
Nie da się ustawić osobnych preferencji obrazu dla kanałów z kablówki i dla aplikacji YouTube ?

Bawię się tym TV od niemal 6 dni, można powiedzieć że go wręcz katuje ciągłym grzebaniem w opcjach i apkach i jeśli chodzi o YT nie zdarzył mi się jeszcze ani jeden drop do menu ( czego nie mogę powiedzieć o poprzednim TCL'u ).

Serio oglądałem raz niemal 7h bez przerwy YT ( miałem bardzo pokaźną listę do obejrzenia ). Dlatego jestem zdziwiony że u ciebie występuje to często I to po 20 minutach. Jedyne co mi się zdarzy to wciśnięcie zbyt dużo razy "back" i wtedy rzeczywiście ląduje w głównym menu. Używam pilota IR, i to samo co w starym TV, ten pilot irytuje, wymaga dokładnego wskazania w kierunku TV.

Może powinieneś wyczyścić cache albo coś się u ciebie namieszało w samej apce YT, te crash'e są losowe czy pojawiają się zawsze po tych około 20 minutach ?
 

Adresik84

Member
Z reguły dzieje się tak jak włączę tv odpalę YouTube i około 20 min i się wylancza. Później występuje to rzadziej.
Kolejna rzecz która odkryłem to mam z UPC Internet i router od nich nadaje moja sieć w 2.4 i 5. Wszystko pod jedną siecią tak pokazuje telefon. Jednak tv łączy się chyba z 2.4 bo prędkości w tv ma 50 gdzie telefon łączy się z 5 i prędkości dochodzą do 300. I teraz się zastanawiam jak go zmusić do połączenia z 5 zamiast 2.4. zobaczę jeszcze w ustawieniach routera aby rozbić sieci na dwie osobne o ile się da. I wtedy go podłączyć typowo z siecią 5 jak nie to kablem poleci. Ale też dziwne ze telefon potrafi wybrać sobie wyższa sieć a tv już nie.
 
Ostatnia edycja:

Tomasz76

New member
Z reguły dzieje się tak jak włączę tv odpalę YouTube i około 20 min i się wylancza. Później występuje to rzadziej.
Kolejna rzecz która odkryłem to mam z UPC Internet i router od nich nadaje moja sieć w 2.4 i 5. Wszystko pod jedną siecią tak pokazuje telefon. Jednak tv łączy się chyba z 2.4 bo prędkości w tv ma 50 gdzie telefon łączy się z 5 i prędkości dochodzą do 300. I teraz się zastanawiam jak go zmusić do połączenia z 5 zamiast 2.4. zobaczę jeszcze w ustawieniach routera aby rozbić sieci na dwie osobne o ile się da. I wtedy go podłączyć typowo z siecią 5 jak nie to kablem poleci. Ale też dziwne ze telefon potrafi wybrać sobie wyższa sieć a tv już nie.

Spróbuję zrobić jak pisałeś i sprawdzę czy u mnie tak samo zachowa się YouTube gdy będzie odpalony jako pierwszy zaraz po uruchomieniu TV.

Co do internetu również używam od UPC, co prawda mam podpięty TV po kablu i uważam że to najlepsza i zarazem najszybsza opcja.

Natomiast router od UPC potrafi nadawać dwa SSID'y jednocześnie i zarówno dla 2.4 jak i 5Ghz można ustawić osobne nazwy sieci ( domyślnie jest tryb auto i oba pasma pod tym samym SSID ).

Zaloguj się do routera ( 192.168.0.1, hasło na spodzie modemu ), a następnie:

Ustawienia zaawansowane->Bezpieczeństwo
Konfiguracja sieci WiFi 5Ghz
- Nazwa sieci WiFi ( SSID )
Wpisz własną unikatową nazwę, tak żebyś wiedział że pod nią jest nadawany sygnał 5Ghz.
Następnie w opcji
- Hasło sieci WiFi ( klucz zabezpieczeń )
Wpisz hasło do nowo nazwanej sieci.

Podłączasz TV pod tą sieć i po sprawie, masz 100% pewność że śmiga na 5Ghz.
 

Agrisz

New member
Ja uzytkuje od ok. 2tyg i nie zauważyłem problemu z androidem,jedyne czego szukam tak jakiejs apki zeby za pomoca dwoch klikniec czyscic pamiec podreczna ale nic nie moge znaleźć. Jeszcze jedno,czy jak wyjdzie google tv to np kodi bedzie mozna normalnie pobrac ??
 

Adresik84

Member
Tomasz76 dzięki wielkie za wyjaśnienie jak rozwiązać problem z netem. Najpierw przestawie sieć tak jak opisujesz a później jak nie będzie lepszego efektu tv wyleci na kabel bo zrobiłem sobie kiedyś gniazdko na rj za tv więc nie będzie problemu. Co do YouTube to jeszcze to będę obserwował żeby spróbować wyłapać kiedy dokładnie się tak dzieje. Jak coś to dam znać.
 
Do góry