Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

DrWredman

Active member
lipet

mam prośbę, opisz jak w porównaniu do dekodera UPC zachowuje się karta CI. Jaki miałeś wcześniej dekoder ? Czy z kartą CI możesz dowolnie programować kolejność kanałów ? Czy nagrywanie z karty CI na pendriva 3.0 64GB sprawdza się ? Czy można nagrywać przy wyłączonym telewizorze ?

Napisz też proszę co to za model pendriva ?

Z góry wielkie dzięki za info

2 lata temu pożegnałem dekoder UPC z nagrywarką. Początkowo działał dobrze a potem zaczęły się problemy z nagrywaniem. Raz nagrał a 5 razy nie nagrał. Przeważnie nie nagrywał tego na czym najbardziej mi zależało. Potem weszła Netia ze swoim dekoderkiem. Na początku też było nawet super. Do dekodera podpinałem dysk 500GB pod USB 2.0. Nagrywał wszystko bez problemu. Oczywiście przez pierwsze pół roku. Potem Netia wprowadziła Giganagrywarkę, czyli nagrywanie w chmurze za dodatkowe 15 zł miesięcznie. Oczywiście nie chciałem płacić bo po co skoro mam wpięty dysk. Wystarczyło przełączyć w menu na opcję nagrywania na własny dysk. Niestety opcja ta notorycznie przełączała się na nagrywanie w chmurze a przy próbie ponownego przełączenia nagrywania na dysk, dekoder się wieszał. Miałem dwa dekodery od netii bo drugi u córki w pokoju. Oba miały ten sam problem. Żeby tego było mało telewizja też potrafiła się zawiesić na 2-3 minuty. Byłem jednym z pierwszych, który przeszedł na netię w mojej okolicy i na początku naprawdę wszystko śmigało. Mam wrażenie, że gdy Netia zwerbowała więcej chętnych na swoje usługi wszystko zaczęło się pieprzyć. Pomijam, że streamowany obraz telewizyjny był słabej jakości, ale na 46 calach dało się go oglądać. (Jeśli ktoś nie wie, Netia streamuje obraz telewizyjny przez łącze internetowe. Działa nawet przez Wi-Fi)
Teraz wróciłem do UPC, ale zażyczyłem sobie kartę CI. Nie chcę już żadnych dekoderów. Rzadko coś nagrywam i nie cierpię obsługi telewizora dwoma pilotami.
Karta sprawuje się dobrze. Tak jak pisałem wcześniej czasem coś zapiksluje, ale nie zdarza się to w ogóle na TVP 1, 2 i Programach TVNu. Na Polsacie czasem tak. Jednak nie ma z tym dramatu bo jest to rzadkość. U szwagra na dekoderze też widziałem pikslowanie. Kumpel natomiast ma kartę CI w LG i wymieniał ją już 3 razy, tak mu pikslowała. Ale podobno miał słaby sygnał i mieli mu kable wymieniać. (Podpym go przy okazji).
Mam wpięty pendak Sandisk 64GB USB 3.0 do nagrywania. Nie jest to dużo bo 3 filmy z reklamami potrafią go zapchać. Jak na razie nie było w ogóle problemów z nagrywaniem. Na pewno można oglądać jeden program a nagrywać inny. Można ustawić nagrywanie cykliczne np seriali. Dziś ustawiłem nagrywanie czegoś w nocy, bo nie wiem, czy nagrywa jak TV jest wyłączony, bo jeszcze tego nie sprawdzałem. Jutro sprawdzę i dam znać. Chcę też podpiąć większy dysk i zobaczyć jak będzie się sprawował.
Jeśli chodzi o zmianę kolejności programów to nie można ich zmieniać, ale w TV można skonfigurować 4 listy programów ulubionych, do których jest łatwy dostęp. Poza tym jest lista programów na żywo i lista programów polecanych, lista najczęściej wybieranych. Przycisk GUIDE wyświetla pełną listę programów.
Można też korzystać z wyszukiwarki wpisując tytuły filmów, reportaży, dokumentów itp.
 

bluray

Banned
Lolek, gdzie ty pracujesz ?
Myślałem, że masz jeden TV. Prywatnie. A tu sypiesz opiniami o każdym modelu. Robisz jako PROMO. W której sieci ?
Strzelam: Media EXPERT gdzieś na Śląsku ...
Pozdro, bo także robię jako promo dla Toshiby TV.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam dwa tv, a to coś dziwnego ?? Tak jak w większości w domach - sypialnia i salon .. dla mnie to nic nadzwyczajnego ...:) przed zakupem HX bardziej byłem oblatany bo na kilku testach rożnych tv byłem a teraz już tak tv się nie interesuje , mam 5 letnie gwarancje więc nie ma co na razie się podniecać.. ale lubię czytać testy.. natomiast jak kupowałem X8505 c do sypialni to wydawał mi się najbardziej rozsądnym tv cenowo do jakości .. na razie nie żałuję... mam nadzieję że jak będę zainteresowany zakupem tv do salonu czyli 2019 r. ( o ile nie padnie HX) to ceny będą jeszcze niższe.. ale jak będzie to się okaże.
 

TOMGDY

New member
lipet

dzięki za obszerne info, daj znać jak z tym nagrywaniem w nocy przy wyłączonym TV oraz na większym/innym dysku.

dzięki wielkie !

PS szkoda tej kolejności kanałów ale dobrze, że chociaż 4 listy ulubionych można utworzyć a nie jedną jak w dekoderach UPC
 

DrWredman

Active member
lipet

dzięki za obszerne info, daj znać jak z tym nagrywaniem w nocy przy wyłączonym TV oraz na większym/innym dysku.

dzięki wielkie !

PS szkoda tej kolejności kanałów ale dobrze, że chociaż 4 listy ulubionych można utworzyć a nie jedną jak w dekoderach UPC

Nocne nagrywanie zadziałało, a dysk to może wieczorem podłączę.
 

accu

New member
Bez reklam
2 lata temu pożegnałem dekoder UPC
Mam wpięty pendak Sandisk 64GB USB 3.0 do nagrywania. Nie jest to dużo bo 3 filmy z reklamami potrafią go zapchać. Jak na razie nie było w ogóle problemów z nagrywaniem. Na pewno można oglądać jeden program a nagrywać inny. Można ustawić nagrywanie cykliczne np seriali. Dziś ustawiłem nagrywanie czegoś w nocy, bo nie wiem, czy nagrywa jak TV jest wyłączony, bo jeszcze tego nie sprawdzałem. Jutro sprawdzę i dam znać. Chcę też podpiąć większy dysk i zobaczyć jak będzie się sprawował.
Witam uprzejmie,
Myślę , że trzeba doprecyzować tą wypowiedź . Owszem można nagrywać jeden program , a drugi
oglądać o ile programy te są nie kodowane , lub jeden program kodowany jest nagrywany , a drugi program oglądany jest nie kodowany . Ale nie jest już tak "różowo" z nagrywaniem programów kodowanych , bo ile mnie wiadomo , to potrzebna jest na to zgoda danego nadawcy programu .
Dotyczy to modułu CAM CI+ wersja 1.3 firmy Neotion , który UPC Polska paruje ze swoją kartą chipową .(między innymi nowe zabezpieczenia kopiowania CI+, kontrola treści PVR) Nagrywanie przez UPC MediaModuł jest możliwe , jeżeli nadawca umożliwia nagrywanie danego programu .
Może UPC udało się "dogadać" z niektórymi nadawcami w tej sprawie , lecz jestem pesymistą co do uzyskania zgody od większości nadawców programów .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Nie mam programów kodowanych więc tego nie sprawdzę, ale nagrania i tak są zaszyfrowane i nie da się ich wykorzystać.

Witam uprzejmie,

Jak to nie można wykorzystać nagrań programów zakodowanych , można , tyle , że można je tylko odtworzyć na ekranie
telewizora , do którego złącza USB HDD , dysk zewnętrzny HDD został podpięty i zarejestrowany .
W telewizorze firmy Sony można zarejestrować 8 dysków HDD .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Carno

New member
Wczoraj tj. 7.11.2016 aktualizacja TV, jest to ver. PKG3.533.0108EUB

* Rozwiązuje problem rozmycia obrazu przy korzystaniu z dekoderem UHD
* Redukuje opóźnienie wejścia do trybu HDR gry (modele telewizorów 4K HDR tylko: X85C, S85C, X91C, X90C, X93C, X94C, SD85, XD85, XD94, XD93)
* Poprawia stabilność TV
 

accu

New member
Bez reklam
Wczoraj tj. 7.11.2016 aktualizacja TV, jest to ver. PKG3.533.0108EUB

* Rozwiązuje problem rozmycia obrazu przy korzystaniu z dekoderem UHD
* Redukuje opóźnienie wejścia do trybu HDR gry (modele telewizorów 4K HDR tylko: X85C, S85C, X91C, X90C, X93C, X94C, SD85, XD85, XD94, XD93)
* Poprawia stabilność TV

Witam uprzejmie,

Tak , warto zaktualizować oprogramowanie tych modeli telewizorów firmy Sony . :neutral:

Sony 2015 & 2016 TV fr 'HDR game mode' med software-opdatering - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

TOMGDY

New member
na jakiej wersji androida opiera się model xd93 ? 5.0 czy już 6.0 ?
czy z upływem czasu android będzie się aktualizował do nowszych wersji czy też może zatrzymać się na którymś poziomie i dalsze aktualizacje systemu android nie będą dotyczyć tego TV ?

Pozdr
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ciekawe ile po tej aktualizacji wynosi input lag w trybie HDR dla Soniaka XD9305, bo do tej pory wynosił ponad 100 msec, a więc był tak naprawdę niegrywalny.
 

pepka

Member
Bez reklam
"Niegrywalny"? Poczytaj forum i wyjdzie, ze input lag koło 100 w niczym nie przeszkadza i w ogóle jest miód malina i zero przycinki ;-). Najczęściej posiadacze zaklinają rzeczywistość...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Saturnie do 14 listopada 2016 r. włącznie , cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest 6878.00 zł . Za - 65" - 10319.00 zł . Cena za telewizor Philips 65PUS7601/12 to 8359.00 zł . Za telewizor firmy Samsung UE55KS8000L - cena 6628.00 zł .
Również w Matrix&Media cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest podobna , bo 6877.00 zł . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co do promo na Sony 55XD9305, to promocyjna cena 6878 zł bez rewelacji, skoro pod koniec września ten model był w promo za 6578 zł.
Co do promo na Samsunga 55KS8000 za 6628 zł, to jest to najniższa z tych cen jakie były do tej pory.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Co do promo na Sony 55XD9305, to promocyjna cena 6878 zł bez rewelacji, skoro pod koniec września ten model był w promo za 6578 zł.
Co do promo na Samsunga 55KS8000 za 6628 zł, to jest to najniższa z tych cen jakie były do tej pory.


To juz lepiej chyba brać 60KS7000 w cenie 5520,00
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Saturnie do 14 listopada 2016 r. włącznie , cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest 6878.00 zł . Za - 65" - 10319.00 zł . Cena za telewizor Philips 65PUS7601/12 to 8359.00 zł . Za telewizor firmy Samsung UE55KS8000L - cena 6628.00 zł .
Również w Matrix&Media cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest podobna , bo 6877.00 zł . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak patrzę i sobie mówię że za dwa-trzy lata to może 75 cali będzie można kupić za 18 tys.. z tych wyższych serii. nie topowe ale już z tych fajniejszych tv..
 
Do góry