Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

koniefka

New member
Qrcze, a ja nadal nie wiem co wybrać?
Początkowo myślałem o zakupie 65xd8505, ale po przeczytaniu wielu opinii, ten pomysł upadł.
Potem przeczytałem, że ma wejść na rynek 65xd7505 z tylnym podświetleniem, ale narazie opinii jak na lekarstwo.
Pozostaje na placu boju 65xd9305, ale nie wiem, czy wart jest aż takiej dopłaty?
Może ktoś pomoże w wyborze?
Nie mam jakiś specjalnych preferencji jeśli chodzi o oglądanie tv.
Sporo filmów, trochę sportu i zwykłe codzienne oglądanie.
Brałem rownież pod uwagę LG 65UH950V oraz Panasonic TX-65DX780E głównie ze względu na 3D.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na LG i Panasonica są teraz dobre ceny w Saturnie

LG jest na IPS-ie, a więc słaba czerń.

Panas 58DX780 - w saturnie mają tylko egz. z ekspozycji. Poza tym cena 6999 zł nie robi wrażenia (była już promocja w innym sklepie za 6700 zł). Po drugie zamiast Panasa w cenie 6999 zł, wolałbym kupić Sony 55XD9305 w cenie 7250 zł (był niedawno promocji w matrixmedia).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najwyższy model z LG w 4k całkiem fajną ma czerń - testy to pokazują, nie jest to szał ale nie jest źle...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najwyższy model z LG w 4k całkiem fajną ma czerń - testy to pokazują, nie jest to szał ale nie jest źle...

Jest to oczywiście kwestia subiektywnego odbioru. Moje odczucia są takie odnośnie modeli na IPS na rok 2016:
- Sony XD8505 - wg mnie najlepsza czerń z TV na IPS i extra kąty patrzenia,
- LG UH950 - czerń wyraźnie słabsza, ale nie ma tragedii i słabsze kąty patrzenia od Sony,
- Philipsy na IPS - zdecydowanie najgorsza czerń w porównaniu do konkurencji.

Zaznaczam, że są to moje subiektywne wrażenia z testów przeprowadzonych w sklepach stacjonarnych na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu.
Zalecam więc samodzielne przetestowanie tych TV i wyrobienie sobie własnej opinii.
 

koniefka

New member
Moim, oczywiście subiektywnym, zdaniem lepszą czerń od 65XD8505 prezentuje 65XD9305.
Tak jak wcześniej pisałem potrzebuję min. 65" więc nawet nie interesowałem się mniejszymi rozmiarami.
Różnice cen xd9305, uh950 i dx780 nie są znowu aż tak duże.
Brałem jeszcze pod uwagę Samsunga KS8000, ale jest bez 3D i jakoś stylistycznie do mnie nie przemawia. Podobnie zresztą jak LG. Niby fajne, rameczki cieniutkie, ...ale brak tego "ah".
W tej chwili zostały do rozpatrzenia modele Sony (7505, 8505 i 9305) oraz Panas dx780.
Wychodzi, że najlepszy powinien być najwyższy model, czyli 9305, ale pozostaje pytanie, czy warto dopłacać?
 

koniefka

New member
Wiem, że dwa niższe modele Sony też nie mają 3d, ale za to są atrakcyjniejsze cenowo.
Samsung i LG stylistycznie, to nie moja bajka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Moim, oczywiście subiektywnym, zdaniem lepszą czerń od 65XD8505 prezentuje 65XD9305.
Tak jak wcześniej pisałem potrzebuję min. 65" więc nawet nie interesowałem się mniejszymi rozmiarami.
Różnice cen xd9305, uh950 i dx780 nie są znowu aż tak duże.
Brałem jeszcze pod uwagę Samsunga KS8000, ale jest bez 3D i jakoś stylistycznie do mnie nie przemawia. Podobnie zresztą jak LG. Niby fajne, rameczki cieniutkie, ...ale brak tego "ah".
W tej chwili zostały do rozpatrzenia modele Sony (7505, 8505 i 9305) oraz Panas dx780.
Wychodzi, że najlepszy powinien być najwyższy model, czyli 9305, ale pozostaje pytanie, czy warto dopłacać?

Pisałem wyłącznie o TV na matrycach IPS. Sony XD9305 jest na matrycy VA, więc czerń jest o niebo lepsza niż na TV na IPS-ach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Znam matrycę IPS jak Panasonic AX900 gdzie czerń jest lepsza jak w VA Sony i o czym to ma nioby świadczyć ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest to oczywiście kwestia subiektywnego odbioru. Moje odczucia są takie odnośnie modeli na IPS na rok 2016:
- Sony XD8505 - wg mnie najlepsza czerń z TV na IPS i extra kąty patrzenia,
- LG UH950 - czerń wyraźnie słabsza, ale nie ma tragedii i słabsze kąty patrzenia od Sony,
- Philipsy na IPS - zdecydowanie najgorsza czerń w porównaniu do konkurencji.

Zaznaczam, że są to moje subiektywne wrażenia z testów przeprowadzonych w sklepach stacjonarnych na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu.
Zalecam więc samodzielne przetestowanie tych TV i wyrobienie sobie własnej opinii.

W sony dla Ciebie wyszło lepiej jak w tym LG ? Bo ten Lg o ile rozmawiamy o tym samym tv w testach wychodzi calkeim fajnie..
 

jaro0508

Member
kurcze tez mysle caly czas o sonym 55 cali xd 93 ale slyszlem gdzies ze ma jakies plamy na podswitleniu ..ciekawe czy to prawda moze Ktos z Kolegow cos napisze? :):) czy to tylko konkurencja tak pisze..
 

accu

New member
Bez reklam
kurcze tez mysle caly czas o sonym 55 cali xd 93 ale slyszlem gdzies ze ma jakies plamy na podswitleniu ..ciekawe czy to prawda moze Ktos z Kolegow cos napisze? :):) czy to tylko konkurencja tak pisze..

Witam uprzejmie,

Mogą zdarzyć się takie przypadki , o których piszesz . Dlatego moim skromnym zdaniem należy
w miarę możliwości sprawdzać samemu na swoich materiałach , czy również oprócz plam na matrycy nie ma uszkodzonych pikseli , bo to się niestety również zdarza . Telewizor firmy Sony KD-55XD9305
moim subiektywnym zdaniem wyświetla bardzo dobrej jakości obraz , szczególnie ładne są kolory wyświetlane przez ten telewizor . Ma już fabrycznie w miarę ustawione podstawowe parametry obrazu , szczególnie w trybie Kino Pro , które użytkownik może jeszcze trochę dopracować , aby obraz wyświetlany przez telewizor , był
taki , jaki preferuje dany użytkownik . Lewa i prawa strona ramki telewizora dosyć mocno się nagrzewa , bo tam (w pobliżu)znajdują się pionowo usytuowane diody podświetlające matrycę .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dalej niech Koreańczycy robią jeszcze cieńsze tv, tel, to będzie super jakość, bo przecież za nimi inni muszą podążać.. i również robić super cienkie tv czy też smartfony .. a to wszystko musi się odbić na jakości.. kiedyś tv miały swoją grubość i było dobrze, a potem przyszedł szał na minimalizm.. i mamy minimalizm.. jeszcze trochę to w ręku taka 65-tka będzie się łamać..przecież 3 cm tv to już gruby tv...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Z tą grubością LOLEK to masz rację !
Jak we wszystkim nie zawsze to idzie w parze z eksploatacją takiego TV
Tym bardziej jak powiesimy TV na scianie to co ni tam czy ma 3mm czy 10 mm !
Marketink i tyle za taką kasę ma BYĆ DOSKONAŁY TV !!!
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Znam matrycę IPS jak Panasonic AX900 gdzie czerń jest lepsza jak w VA Sony i o czym to ma nioby świadczyć ?

To był niewątpliwie ewenement w IPS, ale to stary, niedostępny już model. Rozmawiamy o nowych TV dostępnych obecnie na rynku z dobrą czernią i wsparciem dla HDR-a.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
W sony dla Ciebie wyszło lepiej jak w tym LG ? Bo ten Lg o ile rozmawiamy o tym samym tv w testach wychodzi calkeim fajnie..

A testowałeś LG UH950 w sklepie na własnym materiale??? Ja dwa razy miałem okazję sprawdzić wersję 65" i czerń w tym TV nie jest dla mnie możliwa do zaakceptowania. Do tego jak pisałem nawet kąty patrzenia - jak na matrycę IPS - bez rewelacji. Jeśli będziesz miał okazję, to sprawdź go w sklepie i sam oceń. Być może dla Ciebie czerń będzie wystarczająca :)
 
Do góry