Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

lukaszko

New member
Puściłem koncert z zewnętrznego źródła przez HDMI 1 i tym razem poszedł po eARC sygnał dts-hd, czyli eARC działa. Wygląda na to że jest problem uzyskaniem tego przez aplikacje na tv. Czy komuś się to udało?
 

thekurek

New member
Wczoraj rozpocząłem przygodę z moim HX90. Popołudnie spędzone na trybie mieszanym, czyli: TV z dekodera, Netflix, Youtube i PS4. Na razie bez żadnych zwiech czy restartów, ALE żeby nie było zbyt kolorowo wyłapałem jeden mały problem, który może być trochę uciążliwy.

Przez gniazdo słuchawkowe jack mam podpięte głośniki stereo i po wyłączeniu telewizora w głośnikach słychać co jakiś czas trzask (taki jak słychać przy podłączaniu wtyczki). Nie wiem jak to interpretować... jakieś przebicie na wyjściu?
Gdy TV jest włączony to tego problemu nie ma.

Niestety ustawienie PCM nie pomogło...
Głośniki podłączone przez jack dalej strzelają po wyłączeniu TV.
Miał ktoś podobny przypadek?
 

Michu30

New member
Niestety ustawienie PCM nie pomogło...
Głośniki podłączone przez jack dalej strzelają po wyłączeniu TV.
Miał ktoś podobny przypadek?

Ile watów mają te głośniki? Jeżeli głośniki są o dość sporej mocy taki trzask jest normalny jakie to są głośniki? Większość głośników jest na rynku aktywnych więc posiadają wbudowany wzmacniacz który po wyłączeniu lub włączeniu tv lub pc aktywuje się lub dezaktywuje.
 

miszka87

New member
Czy tą aktualizację tv widzi sam czy trzeba jakoś przez usb mu zapodać? Skąd wziąć? mój widzisz z 6.03 z października 2020, taka sama data produkcji
 

Mateuszsz

New member
Jutro w końcu przyjdzie mój Sony 65 XH9005 - cena fajna, bo 4 tys. Jakieś podpowiedzi jak to rozpakować i postawić na komodę na nóżkach? Ogólnie żeby czegoś nie spierniczyć... Amator jestem więc... ;)
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Czy tą aktualizację tv widzi sam czy trzeba jakoś przez usb mu zapodać? Skąd wziąć? mój widzisz z 6.03 z października 2020, taka sama data produkcji


U mnie pojawila sie z automatu. Poszukaj recznie w menu aktualizacja.


Ponizej szczegóły. Wreszcie jakies konkrety.
Korzyści i udoskonalenia


  • Wprowadzenie aplikacji Apple TV.
  • Obsługa sygnału 4K 120 Hz z konsoli PS5™.
  • Obsługa eARC.
  • Nowa funkcja kontroli rodzicielskiej pozwalająca ograniczyć czas oglądania.
  • Rozwiązany problem samoczynnego przełączania się kanałów po zmianie ich kolejności.
  • Rozwiązano problem, który powodował niespodziewany restart telewizora.
  • Rozwiązano problem, który objawiał się klikaniem w telewizorze pozostającym w trybie czuwania.
  • Rozwiązano problem, z powodu którego po podłączeniu konsoli do gier ekran na krótko stawał się czarny.
  • Rozwiązano problem, który powodował zamazywanie się obrazu na telewizorze z doprowadzonym sygnałem w formacie 4K 120 Hz.
 

sharezz

New member
Cały czas nie napisałeś jak udało ci się zejść do takiej ceny :)
Z boku kartonu za takie zaczepy, cztery. Wyciągasz je, karton podnosisz do góry i zostaje tv na styropianie. Nóżki są fajne, bo się je tylko wsuwa do środka TV, nie trzeba nic skręcać. Samemu nie ogarniesz, min dwie osoby.
Aktualizacja powinna być widoczna przez OTA. Mi strona Sony nadal jej nie pokazuje, a tv ja wykrył i zainstalował.
Wydaje mi się, po jednym dniu testów, ze zniknął mi problem z opóźnieniem audio przez hdmi arc. Nadal mam lekkie opóźnienie z ps4, ale na wszystkich aplikacjach wbudowanych i tv naziemnej dźwięk jest chyba ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

r4m

New member
Cały czas nie napisałeś jak udało ci się zejść do takiej ceny :)

W Neonecie pewnie kupił dorzucając opaskę czy jakiś drugi produkt z promocji cena wtedy bez promocji na 65XH9005 była już atrakcyjna a po dodatkowym rabacie wychodziło wtedy około 4000 zł. Szybko się jednak skończyła, ale kto kupił ten ma. Była o tym dyskusja lilka(naście?) stron temu.
 

Mateuszsz

New member
Cały czas nie napisałeś jak udało ci się zejść do takiej ceny :)
W NEONET była promocja jakiś czas temu - w tym wątku się o niej dowiedziałem i jak kupiłem to już promocja skończyła się. Polegała na tym, że trzeba kupić dwie rzeczy no i za TIVIK wyszło jakieś 3980pln + frytownica z 260pln na 220pln przeceniło. TV miał być jutro, ale będzie za 10 minut. Dzięki za odpowiedź jak to ujarzmić ;)
 

thekurek

New member
Ile watów mają te głośniki? Jeżeli głośniki są o dość sporej mocy taki trzask jest normalny jakie to są głośniki? Większość głośników jest na rynku aktywnych więc posiadają wbudowany wzmacniacz który po wyłączeniu lub włączeniu tv lub pc aktywuje się lub dezaktywuje.

Głośniki to Microlab Solo 5C więc z tego co pamiętam mają 80W. Mają wbudowany wzmacniacz.
Jeżeli jest to normalne to jest to dla mnie trochę dziwne bo na poprzednim TV za 1200 PLN tego zjawiska nie było :)
 

Mateuszsz

New member
Mój pierwszy napotkany problem w XH9005, ale mam nadzieje, że jest to do ustawienia tylko gdzie? TV wyłączony z pilota, a mimo to co jakiś czas uruchamiany jest dysk podpięty pod USB - jest to słyszalne i irytuje, po co telewizor wzbudza dysk skoro jest wyłączony od kilku godzin ? i to co około kilka minut.

Aktualizacja wykonana.

Miał ktoś podobny problem ?
 
Ostatnia edycja:

Mateuszsz

New member
Miałem tak w xf i cały czas kręcił dyskiem jak był podpięty pod usb..
no i pomogło coś?? zmieniałeś dysk i to samo było??


chyba jedyne wyjście to po prostu podpinać dysk gdy będzie się chciało coś obejrzeć. jakby nie patrzeć jest to zdrowsze dla dysku bo przy każdym uruchomieniu telewizora dysk się wybudza, a teraz przy tym telewizorze to już w ogóle skoro co kilka minut bez powodu :-/
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Mój pierwszy napotkany problem w XH9005, ale mam nadzieje, że jest to do ustawienia tylko gdzie? TV wyłączony z pilota, a mimo to co jakiś czas uruchamiany jest dysk podpięty pod USB - jest to słyszalne i irytuje, po co telewizor wzbudza dysk skoro jest wyłączony od kilku godzin ? i to co około kilka minut.
Proponuję podpiąć miernik energii np.
GOSUND SP111
Polecam będziesz wiedział bardziej co Twój TV wyczynia.
 
Do góry