Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

mieto132

New member
@sharez
1. Można ale się nie zgrywa

U mnie podłączone do 20 letniego kina sony zgrywa się idealnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Czy mógłbyś rozwinąć punkt 1? Dźwięk jest przesunięty i nie ma możliwości "dostrojenia" opóźnienia?
Mea culpa, przyznaje się do błędu - zgrywa się. Jak postawiłem soundbar bliżej TV to się zgrywa, pomyliłem echo z opóźnieniem. Opcji dostrojenia opóźnienia w TV nie znalazłem.
@sharez
1. Można ale się nie zgrywa

U mnie podłączone do 20 letniego kina sony zgrywa się idealnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
jak wyżej. Przyznaje sie do pomyłki.
Kilka razy pisałem o podanie dla testu kol.sharezz ale nie odpisał nigdy,więc musisz posiłkować się ustawieniami z yt tak jak ja.
Np.https://www.youtube.com/watch?v=AdaPI9pYKsI
Nie mogę Ci podać, ponieważ to konfig od Kikiego - a on go daje tzw "niebieskim". Wykup, chociaż miesiąc i odezwij się do niego - na pewno Ci da. Gdybym ja wysłał - było by to nieetyczne, przynajmniej w moich oczach.
Od siebie dodam, że skoro najbardziej ci się spodobał wcześniej dynamiczny to ta kalibracja Ci nie podejdzie. Nawet mi nie podchodzi, jest zbyt... wyblakła. Spróbuj to:
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings. IMHO było bardzo spoko.

Proszę o podanie Waszej konfiguracji w netlix, netflix hdr, tv np. nc+ (dla porównania)
Jak wyżej, spróbuj ustawienia z rtings. Osobiście miałem ustawienia ogólne od tego grubasa z YT a balans bieli z rtings.

Pytanie do innych, do tych co mają soundbar po HDMI arc, bo może coś źle podłączam. W soundbarze mam HDMI-in i HDMI-out (ARC). Jedyna konfiguracja jaka u mnie teraz działa (choć z audio lagiem) to HDMI 3 arc w tv i HDMI out w soundbarze. Każda inna konfiguracja, czyli
- pozostałe porty w TV i HDMI OUT w soundbarze
- pozostałe porty w TV i HDMI IN w soundbarze
- HDMI 3 w TV i HDMI IN w soundbarze
nie działają wcale. TV go widzi, mogę zmienić ustawienia w TV z głośników na system audio, ale nic nie gra z soundbara. Nawet zmieniając pilotem głośność to zmienia się***głośność na wyświetlaczu w soundbarze - ale nic nie gra. To normalne? Pytam w kontekście tego, że ktoś wcześniej sugerował zmianę portu w TV.
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Nie kłania się żadna kalibracja (naciaganie na koszty-zaraz mnie zbanuja) tylko racjonalne ustawienia własne. Po wgraniu najnowszego upgrade tv poki co (od piatku) dziala ok. Nie ma zawiech, dzwiek po e-arc trzyma.

Moje ustawienia do codziennej tv (cyfrówka) moze sie komus przydadzą:

Tryb: własne
Janość : 8
kontrast : 90
gamma : -2
czern : 50

dostos. czerni : wyl
zwiekszenie kontr : wyl
lokalne przyciemnienie : duza
dynamic range : wyl

nasycenie : 50
odcien : 0
temp. barw : expert 1
zywy color : wyl

ostrosc : 50
realizm : wyl
mpg : wyl
cyfr. redukcja : wyl

motionflow: wyl
klisza : wyl

I te ustawienia robia robote do codziennej tv.

do netflix uzywam "skalibrowano", lub dolby vision ciemny

Do konsoli uzywam defoltowych ustawien sugerowanych przez sony czyli tryb "gra".

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Nie kłania się żadna kalibracja (naciaganie na koszty-zaraz mnie zbanuja) tylko racjonalne ustawienia własne. Po wgraniu najnowszego upgrade tv poki co (od piatku) dziala ok. Nie ma zawiech, dzwiek po e-arc trzyma.
Popieram, dla wielu efekt nawet profesjonalnej kalibracji nie będzie do zaakceptowania.
 

juzeg76

Member
Przecież to jest wiadome... Film filmowi nierówny... Wystarczy zobaczyć mecze na każdym kanale inny obraz to ciemniej tam jaśniej tu więcej koloru.. Przecież jednym ustawieniem nie zrobimy tego żeby na każdym kanale obraz był idealny... Kalibracja to naciąganie dziadków jak na ubezpieczenie w sklepach rtv
 

sharezz

New member
chyba nie bardzo wiecie o czym mówicie, albo nie rozumiecie słowa kalibracja. Wyłączenie upłynniaczy, albo upiększaczy i zmiana jasności to nie jest kalibracja. Jeśli to wam wystarczy i się cieszycie "że nie daliście się nabrać tym wstrętnym sprzedawcom" - spoko, wasza wola. Każdy powód do zadowolenia jest dobry ;) jest to podobnie zabawne jak wydanie 5 tys na telewizor, bo jest taki super hiper, 100 Hz (bo przecież byłbym baranem płacąc tyle za 50Hz), ma zajebisty obraz w recenzjach, 100 różnych stref podświetlenia a później wyłączenie tych stref w ustawieniach "bo ja lubie ogladać filmy tak jak reżyser je nakręcił, bez HDRu i w 24 klatkach".
Nie mniej rekomendowane ustawienia dla laików, którzy dopiero co postawili sprzęt w domu są przydatne, chociażby na początek. Kto umie szukać - znajdzie je w internecie. Kto nie umie - zapłaci 90 w ME i też spoko. To nie są aż tak duże pieniądze, a przynajmniej ma dopasowany i kontrast i kolory i gammę i kilka innych podstawowych rzeczy. Inna rzecz to płacić za nią 500 zł - ale to ma sens dla wąskiego grona ludzi.
Na szczęście kupując tego Sony każdy ma wybór: i ten co ogląda na dynamicznym i ten co w trybie Netflixa i ten co zapłaci za kalibrację lub ją znajdzie na forum. ważne żebyśmy wszyscy byli zadowoleni (z zakupu).
 

sharezz

New member
********************************* to nie jest profesjonalna kalibracja?

Edit: wygwiazdkowało mnie :) ta znana strona z kalibracja z „tv.pl” w nazwie to nie jest profesjonalna kalibracja?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Lechu1956

New member
Powtarzam ,to samo pytanie od kilku lat. Czy facet ,który nie wie jak wygląda gniazdo w telewizorze do podłączenia satelity może zrobić profesjonalną kalibrację?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
chyba nie bardzo wiecie o czym mówicie, albo nie rozumiecie słowa kalibracja. Wyłączenie upłynniaczy, albo upiększaczy i zmiana jasności to nie jest kalibracja. Jeśli to wam wystarczy i się cieszycie "że nie daliście się nabrać tym wstrętnym sprzedawcom" - spoko, wasza wola. Każdy powód do zadowolenia jest dobry ;) jest to podobnie zabawne jak wydanie 5 tys na telewizor, bo jest taki super hiper, 100 Hz (bo przecież byłbym baranem płacąc tyle za 50Hz), ma zajebisty obraz w recenzjach, 100 różnych stref podświetlenia a później wyłączenie tych stref w ustawieniach "bo ja lubie ogladać filmy tak jak reżyser je nakręcił, bez HDRu i w 24 klatkach".
Nie mniej rekomendowane ustawienia dla laików, którzy dopiero co postawili sprzęt w domu są przydatne, chociażby na początek. Kto umie szukać - znajdzie je w internecie. Kto nie umie - zapłaci 90 w ME i też spoko. To nie są aż tak duże pieniądze, a przynajmniej ma dopasowany i kontrast i kolory i gammę i kilka innych podstawowych rzeczy. Inna rzecz to płacić za nią 500 zł - ale to ma sens dla wąskiego grona ludzi.
Na szczęście kupując tego Sony każdy ma wybór: i ten co ogląda na dynamicznym i ten co w trybie Netflixa i ten co zapłaci za kalibrację lub ją znajdzie na forum. ważne żebyśmy wszyscy byli zadowoleni (z zakupu).


nikt tu nie pisal ze kalibracja polega na wylaczeniu uplynniaczy i polepszaczy i ustawien jasnosci. Chodzilo mi tylko o to ze nawet profesjonalna kalibracja warta pare stów nie da ci gwarancji na to ze "bedzie pan zadowolony". dzisiejsze menu obrazu mają spore możliwości aby ustawic obraz pod "swoje oko". a to nic nie kosztuje...no moze troche czasu.
 

thekurek

New member
Wczoraj rozpocząłem przygodę z moim HX90. Popołudnie spędzone na trybie mieszanym, czyli: TV z dekodera, Netflix, Youtube i PS4. Na razie bez żadnych zwiech czy restartów, ALE żeby nie było zbyt kolorowo wyłapałem jeden mały problem, który może być trochę uciążliwy.

Przez gniazdo słuchawkowe jack mam podpięte głośniki stereo i po wyłączeniu telewizora w głośnikach słychać co jakiś czas trzask (taki jak słychać przy podłączaniu wtyczki). Nie wiem jak to interpretować... jakieś przebicie na wyjściu?
Gdy TV jest włączony to tego problemu nie ma.
 
Do góry