Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

sharezz

New member
Poczekaj, podłączę jakiś stary dysk i sprawdzę. Ale wydaje mi się ze na moim poprzednim samsungu się też tak działa. Ale to muszę sprawdzić, od kilku lat nie widzę sensu podłączać dysku do telewizora, wiec muszę jakiś znaleźć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Mateuszsz

New member
Poczekaj, podłączę jakiś stary dysk i sprawdzę. Ale wydaje mi się ze na moim poprzednim samsungu się też tak działa. Ale to muszę sprawdzić, od kilku lat nie widzę sensu podłączać dysku do telewizora, wiec muszę jakiś znaleźć.
Dzięki, a jak sobie radzisz z odtwarzaniem ''filmów z kompa''?
 

sharezz

New member
Dzięki, a jak sobie radzisz z odtwarzaniem ''filmów z kompa''?


Płace 13 zł za Netflix, 25 zł za canal+ z HBO, na serio mi się nie chce ściągać filmów...
podpiąłem dysk i mam jak mówisz, włącza się i wyłącza. Może to jakaś opcja oszczędzania energii?
Zbyt wcześnie się cieszyłem ze opóźnienie ma soundbarze się naprawiło. Jest jak było. Co dziwne, bo pierwszego dnia po aktualizacji jestem w 100% pewny ze żadnego opóźnienia już nie było, a sprawdzałem to nawet na we will rock you.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Mateuszsz

New member
Płace 13 zł za Netflix, 25 zł za canal+ z HBO, na serio mi się nie chce ściągać filmów...
Netflix itp też posiadam, ale nie mają takiej jakości filmy jak UHD, a dla mnie to moment i film na dysku. No i nie wszystko jest na tych platformach ;)

Jeżeli chodzi o opóźnienia, u mnie nie ma żadnych.
 

kater-acme

New member
Koledzy, mam konkretne pytanie. Czy używacie tego TV z soudbarem przez ARC? Niestety prawidłowe i trwałe sparowanie z Creative Stage 2.1 przez HDMI to masakra.

Soundbar albo odłącza się od strzału albo po paru sekundach. Jak już czasem zadziała, to znika dźwięk (mam wrażenie, że tylko w bardzo cichych monentach filmy np. The Crown, gdzie przez chwilę ani nie ma muzyki ani dialogów, no tylko obraz). Jak zapuszczę normalną TV (Evobox) to chyba jest lepiej.

Problem występował i przed i po aktualizacji FW - najpierw miałem bodajże 6.0155, teraz 6.0424. Niby ta nowa aktualizacja dodała eARC, ale mi i tak chodzi tylko o ARC.

Sprawdzałem kilka różnych kabli, od 1.3 i 1.4 High Speed, po kupiony wczoraj 2.0. Ten nowy co prawda tylko za 20 zł, ale niby porządny. Choć na stronach marketów też czytałem opinie, że siakiś taki za 99 zł właśnie pomógł im ten problem rozwiązać. Mogę taki lepszy kupić i pewnie to zrobię.

Na razie przeczytałem pół r/Bravia o tym problemie, ale niestety tam większości ludzi udało się to jakoś rozwiązać tzn sami nie wiedzą jak. Część ludzi borykała się z podobnym przerywaniem sygnału i im pomogło odistalowanie apki TuneIn. Ja to zrobiłem już na początku, ale niestety nic nie pomogło.

Resetowałem TV i system kilka razy, próbowałem różnych kolejności podłączania tzn wyłączyć Bravia Sync, odłączyć kable, wyłączyć TV, podłączyć kable itd. Próbowałem czyścić pamięć apek Bravia bo niby miało pomóc.

W ogóle jak już się grajbelka uruchomi, to mi pisze, że funkcja Bravia Sync jest niedostępna bo jest podłączony system audio.

Żeby było jeszcze lepiej to na początku bez problemu dekoderem sterowałem pilotem TV, a teraz się buntuje.

Macie jakieś pomysły?

EDIT - przeszukałem temat i widzę, że sharazz miałeś podobne problemy - podczas konfiguracji soundbara niby OK, znajduje go, dźwięk jest, a potem cyk i go odłącza; jaki soundbar masz, sharezz? Jaki kabel HDMI? Udało Ci się to rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
mam 75" xh9096 od 2 m-cy i caly czas problemy z przesylaniem dzwieku po e-arc do amplitunera. Mam najnowzsza wersje opr. 0414. Wczoraj dzwiek zanikl mi na dobre. musialem wyjac kabel hdmi i ponownie podlaczyc. zastosowalem rozne kombinacje z ustawieniami audio, resetowanie, wyciaganie wtyczki z pradu i nic. Ale co ciekawe zauwazylem ze u mnie wszystkie problemy z dzwiekiem maja miejsce podczas ogladania normalnej telewizji. Nie zdarzylo sie na YT czy NF. Na szczescie przestal sie zawieszac, co tez jest "normą" w tym modelu. Tak czy siak trace do niego cierpliwosc. Gdybym mial go drugi raz kupic - nie zrobilbym tego.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
mam 75" xh9096 od 2 m-cy i caly czas problemy z przesylaniem dzwieku po e-arc do amplitunera. Mam najnowzsza wersje opr. 0414. Wczoraj dzwiek zanikl mi na dobre. musialem wyjac kabel hdmi i ponownie podlaczyc. zastosowalem rozne kombinacje z ustawieniami audio, resetowanie, wyciaganie wtyczki z pradu i nic. Ale co ciekawe zauwazylem ze u mnie wszystkie problemy z dzwiekiem maja miejsce podczas ogladania normalnej telewizji. Nie zdarzylo sie na YT czy NF. Na szczescie przestal sie zawieszac, co tez jest "normą" w tym modelu. Tak czy siak trace do niego cierpliwosc. Gdybym mial go drugi raz kupic - nie zrobilbym tego.


No i zawiesił sie znowu. Moja cierpliwość sie skonczyla. Oddaje do serwisu. Nie chce go już ani minuty dłużej.
 

Fazzziu

New member
Ja również zgłosiłem się do serwisu.
75"xh9096 dziś tv się nie włączył, odpiąlem kabel zasilający z sieci i odczekalem kilka minut.
Niestety nic to nie dało. Po podłączeniu do prądu brak autostartu. Włączam tv ręcznie (wbudowanym przyciskiem na spodzie obudowy) jest charakterystyczne cykniecie, dioda po chwili gaśnie i brak jakiejkolwiek reakcji. Nie reaguje na pilota ani na klikanie wspomnianym przyciskiem.
Tv działał dokładnie półtora miesiąca. Miał dwie bolączki. Cykanie w trybie czuwania (popularna przypadłość) oraz dziwne dźwięki jakby zakłócenia gdy tv był wyłączony a wzmacniacz jeszcze był włączony. Podlaczony wzmacniacz za pomocą Jacka 3.5mm.
Nie zdążyłem zrobić najnowszej aktualizacji, wczoraj mi się pokazała...

Mam przeczucie że to cykanie które występowało od czasu zakupu czy bądź przedostatniej aktualizacji, "wykończyło" mi mój egzemplarz.

Także znając życie, święta spędzę bez tv. Sony-Dziękuję!...
 
Ostatnia edycja:

kater-acme

New member
Mały update - chyba udało się z dźwiękiem do belki przez ARC. Oprócz różnych kombinacji z Bravia sync zmieniłem też IP na statyczne i przełączyłem tryb serwisowy pilota z HDMI na RS232. Tak, brzmi idiotycznie, ale chyba pomogło - przynajmniej na dźwięk, bo pilotem TV nadal niestety nie mogę obsługiwać Evoboxa. Ale dźwięk nie gubi się, nie ma opóźnień itd., no słowem działa. Tylko teraz dekoder - a co dziwne, zanim kupiłem soundbara wszystko pięknie chodziło z jednego pilota.

@SEBOL74 - na problemy z resetem czytałem, że pomaga właśnie to ustawienie:

Settings > Network & Internet > Home network > IP control > Simple IP control (Enable)

Ja problemów z resetami / rebootami nie miałem, ale zrobiłem j.w. bo po prostu miałem już dość. Tak czy siak spróbuj.

@Fazzziu a próbowałeś forced factory reset? klik tu
EDIT Czy to Twój post? Mały świat ;)
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Netflix itp też posiadam, ale nie mają takiej jakości filmy jak UHD, a dla mnie to moment i film na dysku. No i nie wszystko jest na tych platformach ;)
mieszkam na wsi, przy 30mbit downloadu i 999 limitu miesięcznego raczej nie mam sie co bawić w ściąganie. Ale nawet nie bardzo to robiłem jak mieszkałem w mieście na Upc. a jak juz to mialem dysk sieciowy. Jako budżetowy workaround - moze zainstaluj sobie raspberry pi4 i podepnij do niego ten dysk? będziesz mial tani "NAS"
EDIT - przeszukałem temat i widzę, że sharazz miałeś podobne problemy - podczas konfiguracji soundbara niby OK, znajduje go, dźwięk jest, a potem cyk i go odłącza; jaki soundbar masz, sharezz? Jaki kabel HDMI? Udało Ci się to rozwiązać?
U mnie "działa" tylko na HDMI 3 w TV i HDMI out w soundbarze. Żadna inna konfiguracja nie bangla. Sprzęty się widzą, zmiana głośności na TV działa na soundbarze ale nic nie gra.
Tylko ww konfiguracja sprawia że soundbar gra, włącza - wyłącza się. Głośność działa tak se, np mogę zmieniać ją po jednym "kliku", jeśli np kliknę minus na pilocie dwa razy to głośność na soundbarze zmniejszy się o 2, ale na TV już o 1. No i nadal nie mogę przełączyć audio na wbudowane głośniki, wszystko się zawiesza i przełącza na system audio jak na filmie, który kiedyś wrzuciłem.

Mały update - chyba udało się z dźwiękiem do belki przez ARC. Oprócz różnych kombinacji z Bravia sync zmieniłem też IP na statyczne i przełączyłem tryb serwisowy pilota z HDMI na RS232. Tak, brzmi idiotycznie, ale chyba pomogło - przynajmniej na dźwięk, bo pilotem TV nadal niestety nie mogę obsługiwać Evoboxa. Ale dźwięk nie gubi się, nie ma opóźnień itd., no słowem działa.
Gdzie to zmieniłeś?
Mnie tylko dziwi to, że tego opóźnienia nie ma zawsze. Jak go kupiłem to miał tylko na TV naziemnej i PS4. Później już wszędzie. 3 dni temu zaktualizowałem - poza ps4 opóźnienia znów nie było, ani na TV ani w żadnej aplikacji. Nie wiem co zrobiłem, ale znów jest wszędzie. I na TV i w Netflixie, Canal+, HBO, YT - Wszędzie.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mały update - chyba udało się z dźwiękiem do belki przez ARC. Oprócz różnych kombinacji z Bravia sync zmieniłem też IP na statyczne i przełączyłem tryb serwisowy pilota z HDMI na RS232. Tak, brzmi idiotycznie, ale chyba pomogło - przynajmniej na dźwięk, bo pilotem TV nadal niestety nie mogę obsługiwać Evoboxa. Ale dźwięk nie gubi się, nie ma opóźnień itd., no słowem działa. Tylko teraz dekoder - a co dziwne, zanim kupiłem soundbara wszystko pięknie chodziło z jednego pilota.

@SEBOL74 - na problemy z resetem czytałem, że pomaga właśnie to ustawienie:

Settings > Network & Internet > Home network > IP control > Simple IP control (Enable)

Ja problemów z resetami / rebootami nie miałem, ale zrobiłem j.w. bo po prostu miałem już dość. Tak czy siak spróbuj.

@Fazzziu a próbowałeś forced factory reset? klik tu
EDIT Czy to Twój post? Mały świat ;)


Dzieki kolego za porady ale problem w tym, ze z ustawieniami IP juz robilem pare razy - pomaga na...dzien, dwa (znalazlem ten trik na YT). Tak samo sugerowane jest wylaczenie sterowanie RS232C. Tez to zrobilem. Chwilowo pomaga, po czym po paru dniach problemy wracaja z dzwiekiem i zawiechami. Sony wie ze ma z tym modelem problem i na chybcika robi aktualizacje, ale tak na prawdę niewiele dają...przynajmniej u mnie. Mam go dosc.
 

Michu30

New member
Ja mam swój tv od połowy października i jak na razie nic mi się nie zacięło nigdy ani nie zresetowało. Za każdym razem gdy wgrywam nową aktualizację tv działa płynnie. Może problemy z zawieszaniem itd są związane z procesorem w tym tv a to już jest problem sprzętowy więc sony powinno wymienić wadliwe sztuki na nowe.
 

Michu30

New member
Z tego co widziałem zależnie od tv w niektórych tv są zamontowane procesory niby te same ale o innej numeracji nie wiem jak to nazwać dokładniej. Widziałem na youtube filmik od sony związany właśnie z tym problemem i ten problem pojawia się z częścią tv a nie ze wszystkimi. Chyba związane jest to z numerem seryjnym procesora.
 

kater-acme

New member
Jednak za szybko otrąbiłem sukces - rano znowu problem z łączeniem i samoczynne przerzucanie na głośniki TV.

Co do resetów i innych problemów - nic nie uświadczyłem. Tylko jedynie gubienie soundbara przez ARC.

Są tu może w ogóle inne osoby z problemami jak u mnie, czyli z grajbelką?

Jakbyście mieli porządny kabel HDMI kupować, to jaki byście polecili? Chętnie z jakiejś dużej sieciówki bo mam pod nosem. Próbowałem u siebie na 1.3, 1.4 i nowo kupionym 2.0 (taki za 20 zł). Może tu leży problem?

@ Sharezz pytałeś o zmiany - sieć no w sieci, zwyczajnie, a pilot jest w oglądaniu TV > wejścia zewnętrzne > ustawienia zaawansowane (sorki jak mylę nazwy, ale przestawiłem menu na j. ang bo łatwiej nadążyć jak coś na redycie czy avs piszą).
 
Ostatnia edycja:
Do góry