Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SEBOL74

Member
Bez reklam
ktoś pisał, że działa na tych ustawieniach i obraz żyleta.
https://www.youtube.com/watch?v=AdaPI9pYKsI&app=desktop&ab_channel=JoelsterG4K

Jak dla mnie beznadzieja, większość nastawiłem jak w tym filmie, lecz na trybie ŻYWYM i jak dla mnie ten obraz jest super. - przy netflixie jak hdmi.(nc+).Moim zdaniem te ustawienia sprawiają najmniejszy problem z efektem smużenia. To tylko moja sugestia


Obejrzałem setki podpowiedzi, w tym kalibratorow, co do ustawien obrazu i wszyscy odradzaja tryb zywy. W tym trybie jak bedziesz dluzej ogladał to zastanawiam sie co sie szybciej wypali. twoje oczy czy matryca. Szczerze odradzam. Szkoda wzroku a i matryca tez długo ci nie pociagnie na maksymalnych ustawieniach podswietlenia, przejaskrawionych kolorach itp.
Tryb zywy jest podobny do tych ustawien sklepowych, zeby przykuwal uwage.


Pozdrawiam
 

Tocki

Member
Obejrzałem setki podpowiedzi, w tym kalibratorow, co do ustawien obrazu i wszyscy odradzaja tryb zywy. W tym trybie jak bedziesz dluzej ogladał to zastanawiam sie co sie szybciej wypali. twoje oczy czy matryca. Szczerze odradzam. Szkoda wzroku a i matryca tez długo ci nie pociagnie na maksymalnych ustawieniach podswietlenia, przejaskrawionych kolorach itp.
Tryb zywy jest podobny do tych ustawien sklepowych, zeby przykuwal uwage.


Pozdrawiam

Dzięki za sugestie.
 

robertokot25

New member
Pytanie do użytkowników tego modelu:

1. Jak wygląda równomiernosć podświetlenia matrycy przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu - są jakieś jaśniejsze plamy na matrycy? i jak wygląda wtedy kontrast
2. Jak wygląda sprawa z dźwiękiem - płaski jak w budżetowych tv 1500zł?
3. Idzie odpalić na tym tv filmy z pena w formacie XVID/MKV?
4. Jest efekt brudnego ekranu/DSE/Banding?np. przy oglądaniu meczu
5. Asystenta google posiada - na zasadzie jak w LG że można wybierac głosowo?
6. System działa dosy szybko? np apka Netflixa/Youtube w ile się otwiera - poniżej 10sek.?
7. Jak z jakoscią obrazu np. z dekodera canal+ Ultrabox po hdmi
 

sharezz

New member
Tak, ja miałem. Wg mnie zajebiste. Tzn miałem opcje obrazu od grubasa z YT a balans bieli od nich. Teraz mam od Kikiego kalibrację Calmana i testuje, jak na razie kolory są dość... wyblakłe... ale może muszę się przyzwyczaić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

thekurek

New member
U mnie decyzja zapadła. Samsung QE75T zwrócony, zamówiłem XH9096. Od poniedziałku zaczynam testowanie. Mam nadzieję że nie wyleci przez okno po 1 dniu..
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
1. do sprawdzenie
2. dzwiek raczej plaski, brakuje basu, ale jest przestrzemmy, TV ma 4 glosniki
3. MKV tak, XVID'a nie posiadam filmu
4. do sprawdzenia
5. Glosowo mozna (rozmowa z pilotem)
6. Dziala plynnie-YT u mnie ok 2 sek. przy laczu do 150Mb/s, w ogole TV bardzo szybko sie uruchamia
7. Jakosc Ok.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Pytanie do użytkowników tego modelu:

1. Jak wygląda równomiernosć podświetlenia matrycy przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu - są jakieś jaśniejsze plamy na matrycy? i jak wygląda wtedy kontrast
2. Jak wygląda sprawa z dźwiękiem - płaski jak w budżetowych tv 1500zł?
3. Idzie odpalić na tym tv filmy z pena w formacie XVID/MKV?
4. Jest efekt brudnego ekranu/DSE/Banding?np. przy oglądaniu meczu
5. Asystenta google posiada - na zasadzie jak w LG że można wybierac głosowo?
6. System działa dosy szybko? np apka Netflixa/Youtube w ile się otwiera - poniżej 10sek.?
7. Jak z jakoscią obrazu np. z dekodera canal+ Ultrabox po hdmi
1. nie ma plam, kontrast jest bdb. porównuje do GX830 i TCL715, które plamy mialy, ten nie ma.
2. Ciezko porównać, bo mam soundbar. za każdym razem jak go wyłącze to wg mnie dzwiek jest beznadziejny. Np GX830 ma dzwiek lepszy, dużo lepszy.
3. Nie mam jak sprawdzić, ale mydle ze po instalacji VLC albo MX planera idzie wszystko wlaczyc. tzn jestem pewny na 100%.
4. Nie ma
5. tak posiada. ale działa z dupy, jak kazdy taki asystent.
6. Bardzo szybko, najszybszy jaki widziałem. Szybszy niz mbox albo Firestick. YouTube potrzebuje jakies 3s, Netflix ok 7s.
7. Nie mam jak sprawdzić, ale ogólnie scaling jest dosc slaby, w porównaniu do GX830.
Masz możliwość regulacji synchro dla audio na wejściach do sounbar-a?
nie mam, w instrukcji soundbara tez nic nie ma.
Ja miałem tak, że przy podlączeniu mediaboxa z nc+ i skonfigorowaniu wejścia, czyli to o co tv upomina się przy podłączeniu nowego urządzenia, nie było dźwięku, tylko obraz. Po zmianie na inne gniazdo hdmi i nie robieniu tej konfiguracji dźwięk jest normalny. Może spróbuj przywrócić jeszcze raz do fabrycznych i nie rób tej konfiguracji.
Jutro to sprawdze. Ale juz zauważyłem to to ustawienie coś zamula.... podlaczylem wczoraj ps4, "skonfigurowałem" port jako gra i mialem takiego laga ze szok, dla testu wlaczylem wiedźmina i bardzo szybko odchylalem prawa galke i ja opuszczałem - kamera w grze ruszała sie dopiero jak galka wracała do swojej oryginalnej pozycji. zmieniłem port HDMI, nic nie konfigurowałem i żadnego laga nie było. Opcje obrazu były takie same.
BTW jak zmienić tryb portu HDMI? np z gra na dekoder, albo w ogóle na nic?
Jutro ma przyjsc do mnie serwis i wgrac nowy upgrade, ktory nie jest dostepny z poziomu tv. Jednak zaczynam sie martwic po wpisie "sharezz" czy to cokolwiek zmieni. Ale wczoraj zrobilem dokladnie jak wg instrukcji goscia na you tube i musze powiedziec, ze poki co pomogło. Tv sie nie zawiesił i co najwazniejsze zaniki dzwieku ustały na dobre. Nie wiem tylko na jak dlugo.
Ponizej link. Moze sie przydac.

https://www.youtube.com/watch?v=W0cMJ6UpyIA
o ile wlaczylem kontrole IP to tej drugiej opcji, w piloty i akcesoria nie mam. jestem ciekaw co ci zainstalują, raczej to samo co jest na stronie Sony, a czego nie widzi OTA.

U mnie decyzja zapadła. Samsung QE75T zwrócony, zamówiłem XH9096. Od poniedziałku zaczynam testowanie. Mam nadzieję że nie wyleci przez okno po 1 dniu..
to spójrz co mam teraz, gdy probuje zmienić audio na wbudowane głośniki (soundbar podłączony przez HDMI)
https://youtu.be/_LCjWE7P55w
TV przez tydzień zrestartował mi sie tylko raz, ale dziś mialem akcje ze nie działał przycisk "home". na ułamek sekundy wlaczal ekran glowny i znów wracał do Netflixa. i tak w kolko. Ale obraz ma nadal zajebisty :D
 
Ostatnia edycja:

robertokot25

New member
Pytałem jak wygląda obraz po wyłączeniu lokalnego wygaszania, bo jak się ogląda film z napisami to są na nim niezłe rozbłyski (blooming) oraz to że stref wygaszania jest bardzo mało więc pewnie widać dosyć wyraźnie jak pracują ale pewnie wtedy czarny robi się szarawy?

Jesli chodzi skalowanie obraz z dekodera HD cyfry to tutaj szału nie będzie obrazem? i jakosć obrazu może być gorsza na dobrym TV FHD 42", który obecnie posiadam
 

rafallo777

New member
A czy na sony netflix również odcina jakość?
Czytałem, że na Philipsach jakość sie pogorszyła na Android tv.
Jak jest w tv sony ktore posiadają MediaTek?
 

miszka87

New member
Czy model XH9096 55 cali ma regulowane nóżki? bo mam szafkę 86 cm i wg grafik z wcześniejszych postów nie zmieści się mi na szafce 86 cm..
 

j@j

Member
Tak, ja miałem. Wg mnie zajebiste. Tzn miałem opcje obrazu od grubasa z YT a balans bieli od nich. Teraz mam od Kikiego kalibrację Calmana i testuje, jak na razie kolory są dość... wyblakłe... ale może muszę się przyzwyczaić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podzielisz się dla porównania?
 

sharezz

New member
Pytałem jak wygląda obraz po wyłączeniu lokalnego wygaszania, bo jak się ogląda film z napisami to są na nim niezłe rozbłyski (blooming) oraz to że stref wygaszania jest bardzo mało więc pewnie widać dosyć wyraźnie jak pracują ale pewnie wtedy czarny robi się szarawy?

Jesli chodzi skalowanie obraz z dekodera HD cyfry to tutaj szału nie będzie obrazem? i jakosć obrazu może być gorsza na dobrym TV FHD 42", który obecnie posiadam
Tego telewizora się raczej nie kupuje po to, żeby wyłączyć lokalne wygaszanie... bo to dopiero ono robi efekt wow. I tak tych stref wcale aż tak mało nie ma, 32, nie widać jak pracują. Są 4 stopnie ustawienia, na min nie widać ani bloomingu, ani tego jak pracują. Osobiście mam na medium, blooming lekki jest, ale bez przesady, stref nadal nie widać. I medium to stopień rekomendowany w każdej kalibracji jaką znalazłem.
Scaling moim zdaniem jest taki se. Ale nie mam też żadnego dekodera, żeby potwierdzić. Po prostu oceniam po tym co widzę z PS4, naziemnej.
A czy na sony netflix również odcina jakość?
Czytałem, że na Philipsach jakość sie pogorszyła na Android tv.
Jak jest w tv sony ktore posiadają MediaTek?
Sony nie obcina jakości, przynajmniej nie zauważyłem różnicy pomiędzy nim a innymi telewizorami (GX830 i TCL C715) czy firestickiem 4k. Ale nie jestem pewny czy Netflix nie obniżył, wiosną było o tym głośno przy pierwszej fali pandemii. Odnoszę wrażenie, że znów to zrobili. ale może to tylko wrażenie.
Czy model XH9096 55 cali ma regulowane nóżki? bo mam szafkę 86 cm i wg grafik z wcześniejszych postów nie zmieści się mi na szafce 86 cm..
ma. pisalem gdzies wyzej, wezszy rostaw to ok 42 cm.
 

thekurek

New member
Czy model XH9096 55 cali ma regulowane nóżki? bo mam szafkę 86 cm i wg grafik z wcześniejszych postów nie zmieści się mi na szafce 86 cm..


Też się nad tym zastanawiałem i wygląda na to że model XH9096 ma możliwość regulacji rozstawu nóżek. Wersja XH9005 takiej opcji nie ma.
Wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku. Niestety nie mam konkretnych wymiarów
 

Attachments

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    7,8 KB · Wyś: 66

thekurek

New member
to spójrz co mam teraz, gdy probuje zmienić audio na wbudowane głośniki (soundbar podłączony przez HDMI)
https://youtu.be/_LCjWE7P55w
TV przez tydzień zrestartował mi sie tylko raz, ale dziś mialem akcje ze nie działał przycisk "home". na ułamek sekundy wlaczal ekran glowny i znów wracał do Netflixa. i tak w kolko. Ale obraz ma nadal zajebisty :D

No nie uspokajasz :) ale powiedzmy, że ze wszystkich sił trzymam kciuki za Sony. Może w końcu opanują tą potężną maszynę.
 

miszka87

New member
W instrukcji jest gwiazdka że to dostępne dla różnych krajów. Chce zakupić i żeby nie przeżyć zonka przy składaniu:) A właśnie środkowe ustawienie by mi pasowało najbardziej.
 
Do góry