Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SEBOL74

Member
Bez reklam
Gdzies wyczytalem ze ten model ma nowy / nowatorski procesor ktory totalnie nie wyrabia. Mam model KD-75XH9096. Zastanawie mnie obecnie jedna rzecz. Zauwazylem ze modele serii xh90 leca z cenami łeb na szyje (wszystkie calarze). Pod koniec wrzesnia kupilem za 8799 co niby bylo mega promocja (przeceniony z 9,999). Obecnie sa juz po 7,499 (mówie o calarzu 75"). dla mnie oczywiste jest , ze producent ma swiadomosc ze seria xh9.. jest wadliwa i dlatego narzuca sieciowką nizsze ceny. Ma argument... co narzekasz skoro za 7,500 tałzena dostajesz 75 cali z full array, local dimming, dolby vision/atmos i pod gierki hdmi 2.1. A to ze sie zawiesza, restaruje, traci dzwiek po e-arc to pikus. Zenujace.
 

Mateuszsz

New member
Mam 55 cali.
Nie widzę winy w dekoderze, zamieniłem dekodery z drugim TV, i jest to samo, przy czym na tym :(
Dzwoń wymienią dekoder. Powiedz na infolinii, że się wiesza od dłuższego czasu, a przy nowym telewizorze to już w ogóle tragedia i że chcesz aby wstawili nowy dekoder bo to z pewnością rozwiąże problem. Dodaj że był serwisant od TV i to stwierdził, że dekoder do wymiany i będzie okej. Wymienią na 100%

Oni często wymieniają dekodery mają na to pule, ostatnio wymieniłem bo już 4 lata miałem i lekkie zawieszki miał. Zadzwoniłem, że nie da się pracować i przywieźli nowy bez żadnego problemu.
 

Michu30

New member
Ogólnie ceny TV lecą po ich premierze. Oledy od lg też już są w niższej cenie np. Oled lg cx 55 cali na premierę kosztował 7999 zł a teraz można dostać za około 5700 zł. Nie ma co tu wieszczyć teorii spiskowych.
 

sharezz

New member
zainstalowałem firmware v6.0384, w końcu myślę że po to go wziałem testować przez 14 i tak jak miałem opóźnienia w dzwięku przez soundbar tak teraz soundbar przez hdmi arc nie gra wcale. w ogóle go nie widzi.... czyli problem jakby solved :D
ech nie wierze, po prostu nie wierzę....
 

rafallo777

New member
https://youtu.be/xGO3LzuJ0Hg

Czy warto dopłacać do xh9000?
Tutaj fajne porownanie ips xh8000 vs va xh9500.

Czy Waszym zadaniem duża jest różnica?
Albo jestem ślepy, albo nie wiem ale ten xh8000 ładniej świeci, kolory tez sa lepsze.
Va tylko czerń w nocy lepsza ale kolory to chyba ips 8000 ma lepsze.

Jak Waszym zdaniem?
Obecnie xh8000 kosztuje 2500 zl. Warto brać?
 

Ampersand

New member
zainstalowałem firmware v6.0384, w końcu myślę że po to go wziałem testować przez 14 i tak jak miałem opóźnienia w dzwięku przez soundbar tak teraz soundbar przez hdmi arc nie gra wcale. w ogóle go nie widzi.... czyli problem jakby solved :D
ech nie wierze, po prostu nie wierzę....
Przywróć ustawienia fabryczne i sprawdź ponownie. Masz na pewno przez arc a nie przez earc?
 

sharezz

New member
Przywróciłem ustawienia fabryczne i nadal nie działa. eARC wyłączony, ale włączenie wyłączenie nic nie zmienia. Wpięty jak poprzednio. Przed aktualizacja pod port hdmi 3
8229cd947ccf3446df0e339192af493d.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Mateuszsz

New member
55 cali. Jest w neonet

https://www.pepper.pl/promocje/tele...5-3840-x-2160-px-4k-ultra-hd-at-neonet-323324

Warto w tej cenie?
Lepiej tego sony niz q70t np?
Panie, celuj w 65.

55 cali to małe .... :D

Przywróciłem ustawienia fabryczne i nadal nie działa. eARC wyłączony, ale włączenie wyłączenie nic nie zmienia. Wpięty jak poprzednio. Przed aktualizacja pod port hdmi 3
Pokombinuj po innych portach
 

mieto132

New member
https://youtu.be/xGO3LzuJ0Hg

Czy warto dopłacać do xh9000?
Tutaj fajne porownanie ips xh8000 vs va xh9500.

Czy Waszym zadaniem duża jest różnica?
Albo jestem ślepy, albo nie wiem ale ten xh8000 ładniej świeci, kolory tez sa lepsze.
Va tylko czerń w nocy lepsza ale kolory to chyba ips 8000 ma lepsze.

Jak Waszym zdaniem?
Obecnie xh8000 kosztuje 2500 zl. Warto brać?
Jak nie widzisz różnicy to nie warto dopłacać[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

grafiq

New member
Przywróciłem ustawienia fabryczne i nadal nie działa. eARC wyłączony, ale włączenie wyłączenie nic nie zmienia. Wpięty jak poprzednio. Przed aktualizacja pod port hdmi 3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja miałem tak, że przy podlączeniu mediaboxa z nc+ i skonfigorowaniu wejścia, czyli to o co tv upomina się przy podłączeniu nowego urządzenia, nie było dźwięku, tylko obraz. Po zmianie na inne gniazdo hdmi i nie robieniu tej konfiguracji dźwięk jest normalny. Może spróbuj przywrócić jeszcze raz do fabrycznych i nie rób tej konfiguracji.
 

sharezz

New member
Generalnie dziwna sprawa. Tv widział ten soundbar bo co chwile mnie „zapraszał” do konfiguracji. Ale nic na nim nie grało, jak zaznaczałem przy konfiguracji ze „nic nie słychać” to sugerował zmienić kabel albo wejście i się konfigurator zamykał. po resecie do fabrycznych to samo. I teraz najlepsze - zadziałało dopiero, a tym samym porcie, na tym samym kablu co wczoraj i dziś rano dopiero jak zrobiłem reset soundbara. Nie mam żadnego logicznego wytłumaczenia.
Tak czy tak - dźwięk przez hdmi arc nadal jest opóźniony i na naziemnej i na każdym sprzęcie podłączonym pod hdmi, jak np ps4 czy firestick.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jutro ma przyjsc do mnie serwis i wgrac nowy upgrade, ktory nie jest dostepny z poziomu tv. Jednak zaczynam sie martwic po wpisie "sharezz" czy to cokolwiek zmieni. Ale wczoraj zrobilem dokladnie jak wg instrukcji goscia na you tube i musze powiedziec, ze poki co pomogło. Tv sie nie zawiesił i co najwazniejsze zaniki dzwieku ustały na dobre. Nie wiem tylko na jak dlugo.
Ponizej link. Moze sie przydac.

https://www.youtube.com/watch?v=W0cMJ6UpyIA
 
Do góry