Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

marcinkg

New member
Moj telewizorek 46Z5500 mial byc do odbioru z EURO RTV AGD w poniedzialek w promocji internetowej za 6240zl ale przelozyli to na czwartek.

Dostalem emaila reklamowego z Media Expert i niby maja miec od 12-16 listopad akcje wszystko bez VATU. Jak to ma byc autentycznie bez VATU to SONY 46Z5500 kosztowal u nich 2 dni temu 7000 - 22% = 5460zl Az jutro pojade z samego rana do MEDIA EXPERT i zobacze jesli autentycznie bedzie taniej to oleje zamowienie w EURO RTV AGD i wezme w Media Expert.

Co do jeszcze jednej fajnej promocji to przy zamowieniu internetowym lub telefonicznym telewizji N przy pakiecie za 48zl daja pakiem N FILM HD za free na pol roku, w normalnej promocji kosztuje on 9,90 miesiecznie przez pol roku, a bez promocji 20zl.
 

silver50

New member
sorrki "marcinkg" ale nieprawidłowo obliczyłeś kwotę netto.
Jeśli brutto jest 7.000 zł, to przy 22%VAT-u kwotą neto jest ok. 5.738 zł
 

marcinkg

New member
moim zdaniem obliczenie dobre, kalkulator tyle pokazuje i na kartce jak obliczylem to tez tyle wyszlo, wiec albo ty sie mylisz albo ja musze wrocic do szkoly :)
 
Ostatnia edycja:

Jaropriv

New member
Jakby co to ja jakiś tornisterek wykombinuje ale swoją drogą to nie wyobrażam sobie aby tak elementarne braki mieć i nie wiedzieć że jak do x dodam 22% to aby wrócić do x nie wystarczy odjąć 22%
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ja, żeby uzyskać kwotę netto z kwoty brutto objętej 22% VAT'em, odejmuję 18,032%. A kolega marcinkg to najwyraźniej na wagarach był jak były procenty omawiane.
 
Ostatnia edycja:

akisel

New member
kola01 napisał:
Ja, żeby uzyskać kwotę netto z kwoty brutto objętej 22% VAT'em, odejmuję 18,032%. A kolega marcinkg to najwyraźniej na wagarach był jak były procenty omawiane.

jeżeli już, to najłatwiej poprostu kwote brutto podzielić przez 1,22:p
 

Ares78

New member
eclipse05 napisał:
Mam problem z odtwarzaniem RMVB. Wlacza sie lecz po kilku minutach jest zawiecha - wszystko stoi :(

RMVB na tym telewizorze? Jak dla mnie to już sama idea jest nieporozumienie, możesz sprawdzić czy nie ma nowszej wersji PS3 media serwer niż masz zainstalowaną, druga opcja przeinstalować kodeki.

Jeśli chodzi o media ekspert to po wizycie w sklepie i zobaczeniu ceny dla 40 calowego z4500 - 6999zł myślałem, że ucieknę z krzykiem. Tylko promocja obniżenia o podatek vat cokolwiek może tam poprawić.
 

marcinkg

New member
widze ze w kazdym narodzil sie geniusz matematyczny w tej chwili, faktycznie przyznaje wam racje, ja sie mylilem

co do promocji to rzeczywiscie jest w media expert za 5736 dokaldnie i jutro z samego rana odbieram, z rezerwacji w euro rtv agd rezygnuje bo w ekspercie wychodzi ponad 500 raniej. Cos mi sie wydaje ze do swiat lepszej promocji sie nie trafi, moze po nowym roku zrobia jakies wietrzenie magazynow.
 

marcinkg

New member
Bylem dzisiaj po telewizorek w Media Expert i mialem go juz brac ale poprosilem o wlaczenie i sprawdzenie go w sklepie i co sie okazalo to mial wypalony piksel (niewiem jak to sie fachowo nazywa) nie bylo to na rogu i odrazu do nich mowie ze takiego nie biore i myslalem ze beda jakies problemy bo sie naczytalem o tym ze jak wiecej kolo siebie to dopiero wymiana albo jak wiecej na calym ekranie i jeden nie podlega reklamacji a tu ku moim zdziwieniu powiedzieli ze maja jeszcze jeden nowke w kartonie i tamten byl juz dobry jak wczesniej pislaem w promocji bez watu za 5736zl
 

totylkoja

New member
Witam wszystkich szanownych miłośników serii Z! Nie ukrywam, że i mnie powalił model Z5500, wizualnie i estetycznie. I już miałem złożyć zamówienie, gdy dopadły mnie wątpliwości związane z czasem reakcji matrycy 8 ms. Generalnie oceniając odbiornik podczas pracy, w porównaniu z "szybszą" konkurencją, nie widziałem różnicy na niekorzyść zetki, a wręcz jej obraz zdawał się spełniać wszystkie moje oczekiwania. Tak więc pytanie brzmi: czy faktycznie ten nieszcząsny czas reakcji matrycy to jest taki istotny parametr? czy też olać złosliwe uwagi posiadaczy innego sprzętu i wydać 4900 aby delektować się eksploatacją 40Z5500? I czy to dobra cena? -bo zauważyłem, że uruchomił się właśnie wątek o aktualnych promocjach, pozdr.
 

mrowekg

New member
W dzisiejszych czasach porównywanie czasów reakcji matrycy to kompletne nieporozumienie. Bowiem każdy producent mierzy je różnymi metodologiami. To co Samsung zmierzył jako 2ms u Sony byłoby 8ms'dami. Aby cokolwiek tu porównywać to należałoby czasy reakcji matryc mierzyć w dokładnie taki sam sposób przez dokładnie tą samą niezależną instytucję. Producenci lubią też "podrasować" wynik, który w rzeczywistości okazuje się lekko inny. Przytoczę tu jeszcze cytat z pewnego artykułu "...profesjonalne testy wskazują na nikłą korelację omawianego parametru (czas reakcji) z faktyczną ostrością obrazu ruchomego czy brakiem smużenia (rozmycia)...".
Ten parametr wymyślili sami producenci a na pytanie w jakim celu to sam sobie odpowiedz :D
 

paczu

New member
mrowekg ma rację. producenci różnie mierzą czas reakcji, często jest to gray-to-gray czyli czas przejścia między różnymi poziomami szarości (co oczywiście nie zajmuje matrycy dużo czasu) w dodatku pomiar ten jest mierzony przy przechodzeniu piksela z czarnego do białego czyli kryształy poruszane są znacznie większym napięciem niż w przypadku prawdziwego przejścia z poziomu szarego do innego szarego. tak robią jedni, inni mierzą zgodnie ze standardem ISO czyli rzeczywisty czas przejścia piksela od białego do czarnego i z powrotem do białego, to oczywiście trwa dłużej niż szary do szarego. wniosek - patrz czy obraz smuży, tak na oko a nie ile ms podaje producent w specyfikacji bo tych wartości nie da się porównać.
 

Ares78

New member
mrowekg nie do końca się zgodzę, kiedyś ten parametr miał znaczenie, jak czas reakcji monitora potrafił mieć wartość powiedzmy 25ms... Ale na dzień dzisiejszy sytuacja tak wygląda jak opisujesz, czyli nie sugerować się tak samo mylne może być patrzenie tylko i wyłącznie po kontraście dynamiczny :)
 

lumix10

New member
ravaillez napisał:
Przy tej cenie to ja się nie dziwie, szkoda, że swojego kupiłem miesiąc wcześniej, ale kto mógł przewidzieć.

lumix10 jaki masz system plików na pendrivie? Fat32? Bo może tutaj leżeć problem, co do divixa to raczej bym nie liczył, na jego odpalenie, chyba, że przez dlna i PS3 media server.

ravaillez mam system plikow FAT32...poprostu nie mam pojecia dlaczego to nie dziala...moze TV buntuje sie bo nazywajac foldery uzywam polskiej czcionki...nic sie nie odpala i wkurza mnie to troche :/

eclipse05...fajnie, ze napisales o podlaczeniu dysku zewnetrznego 2,5''...opisales to dosc dokladnie wiec sprobuje jakis z zasilaniem zakupic no i podlaczyc...dzieki :)...moze jeszcze masz jakies pomysly,propozycje jaki dysk kupic? konkretny model? cos co zadziala...

Mam jeszcze pytanie odnosnie nowego softu do TV 52Z5500....czy ktos moze ma jakis link do sciagniecia tego softu?...ale prosilbym o jakis w stylu rapidshare czy inny tego typu....dlaczego tak pisze...bezposrednio ze strony nie mam mozliwosci sciagnac. Moj komputer zawiesza sie przy kliknieciu przycisku ''sciagnij''...buuu :/

przepraszam was za brak polskiej czcionki pisze do was obecnie z francji z francuskiego laptopa...ktory bojkotuje wszystko co polskie :/

pozdrawiam :)
 

totylkoja

New member
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w kwestii czasu reakcji matrycy. Dzisiaj jeszcze raz testowałem wizję modelu Z5500 i oczywiście nie ma możliwości, żeby coś smużyło. Co więcej, obraz pomimo, że trochę ciemniejszy od konkurencji prezentował naturalne odwzorowanie kolorów, zero efekciarstwa! To jest dokładnie to, co mi pasuje! I ciekawostka, wracając do domu zajrzałem do Centrum Sony i tam pracownik pod przysięgą zeznał, że Z5500 ma cz.r.m. na poziomie 5ms, że w necie krążą błędne informacje ;) Tak, czy siak już wiem, że nie to jest najważniejsze w tym modelu :eek:
 

Seba84

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników

Wacham się z decyzją kupna telewizora w grę wchodzą następujące

Sony W5500
Sony Z5500

Samsung Le B750
Samsung b8000


Rozmiar ekranu 40-46 max.

Problem polega na tym, że telewizora będę uzywać do PS3, oglądania filmów z komputera (jako drugi monitor).

Czytałem, że Sony ma problem podobno z odtwarzaniem filmów z komputera .mpv, nie wiem jak jest z .avi, dvd, divx, xvid. Ta opcja z odtwarzaniem filmów jest dla mnie istotna. Monitor jest mimo wszystko za mały. Jak to jest do końca z tymi filmami z komputera.

Zaletami tv Sony są wg mnie obraz i dźwięk.

Samsung zaś szczególnie seria lcd/led typu b8000 mają problem z czernią, szczególnie pod kątem ale za to wygląd zewnętrznt jest extra.

Co sądzicie o tych telewizorach? Może Macie jakieś inne propozycje.

Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję że nie dostanie mi się na starcie :D
 
Do góry