Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

kiloan

New member
monsanto napisał:
Ja też stałem się szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem tego modelu. To była szybka męska decyzja. :). Kupiłem go w MM za 5999.


Wad w jakości obrazu i wykonania na chwilę obecną nie widzę. Na razie mam podłączony sygnał analogowy , ale niedługo to się zmieni. Filmy z DVD upskalowane do 1080p robią wrażenie. Oglądam na razie na ustawieniach fabrycznych i jest nieźle, więc myślę, że po skalibrowaniu będzie jeszcze lepiej.

WADY:

Szkoda tylko, że SONY nie dołącza papierowej wersji instrukcji, bo ta w TV jakoś mi nie leży, a opcji w TV jest mnóstwo.

No i ta kompatybilność tylko ze sprzętem SONY - chciałem wczoraj pooglądać zdjęcia bezpośrednio z aparatu CANON i niestety TV go nie obsłużył.


Umiejscowienie przycisku do włączania menu jest bezpośrednio pod przyciskiem do poruszania sie po menu (strzałka w dół), ale jest nieco wyższy przez co bardzo często mi się zdarza go wcisnąć zamiast tej strzałki i menu się zamyka.
Gratuluję zakupu, to jest nas na razie (chyba) dwóch:)
Ja mam instrukcję papierową, ale jak ktoś wcześniej nie miał doczynienia z produktami Sony, to niewiele się z niej dowie.
 

monsanto

New member
kiloan - w mojej papierowej jest tylko napisane jak podłączyć TV i uruchomić automatyczną konfigurację.

paczu - w MM Białystok mają taką cenę (też nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że z tym TV jest coś nie tak, ale sprzedawca zapewnił mnie że wszystko jest w porządku.). Wcześniej dzwoniłem do MM w Warszawie, żeby sprawdzić jakie mają ceny i jest tak jak mówisz, dlatego to była szybka decyzja. W W-wie zbliżoną cenę (6499) za ten TV mają w Centrum Sony w Promenadzie na Ostrobramskiej.
 

sonix

New member
monsanto napisał:
kiloan - w mojej papierowej jest tylko napisane jak podłączyć TV i uruchomić automatyczną konfigurację.

paczu - w MM Białystok mają taką cenę (też nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że z tym TV jest coś nie tak, ale sprzedawca zapewnił mnie że wszystko jest w porządku.). Wcześniej dzwoniłem do MM w Warszawie, żeby sprawdzić jakie mają ceny i jest tak jak mówisz, dlatego to była szybka decyzja. W W-wie zbliżoną cenę (6499) za ten TV mają w Centrum Sony w Promenadzie na Ostrobramskiej.

Jednym słowem promocja jak nic , a możesz napisac jezeli wiesz w jakiej cenie ten model w wielkości 46 cali jest tam.
 

fonfel

New member
Kiloan - wersja elektroniczna (pdf) instrukcji do Z5500 (po polsku) jest dostępna na stronie SONY. Ściągnąłem, bo zamierzam też zamierzam kupić z5500, tyle, że 46". :)

Mam natomiast pytanie do dotychczasowych szczęśliwych posiadaczy z5500. Czy nie zauważyliście jakichś WAD ekranów (np. clouding, martwe piksele)?

Z tego co czytałem na forach w serii z4500 zdarzał się clouding i tego się boję - bo podobno są kłopoty z reklamowaniem tego typu wad.

Pozdrawiam,
F.
 

focus223

New member
W końcu go widziałem.
W Media Expert w Poznaniu przez przypadek znalazłem 40 calowego Z5500. Był w towarzystwie jakiegoś Daewoo i Funaj (ewidentnie nie wyeksponowany). Niestety za dużo na temat obrazu nie mogę powiedzieć, gdyż jedyne co wyświetlali to ich żółtoczarny logotyp kiepskiej jakości (ale to wyświetlali na wszystkich TV). Prosiłem sprzedawców, aby pokazali mi co ten TV potrafi, to mi powiedzieli, że nie mogą i że mam obraz porównać na bazie tego co widzę.
W sumie się zawiodełem bo za ten TV chceli 7800zł (ale była jakaś promocja, że taniej o VAT 22%, ale tak jak większość telewizorów miała przyklejoną nalepkę tak ten telewizor tego nie miał.) Nie chodzi mi tutaj o cenę, ale o sposób traktowania klienta - już wiem, że nigdy tam niczego nie kupię.

Mogę się na razie podzielić uwagami na temat jego elementów wykonania:
- wygląda bardzo prosto, żadnego szpanerstwa, dystyngowany, widać że ma klasę :)
- wszędzie był bardzo dobrze spasowany i nie miał nic do czego mółbym się przyczepić (wierzcie mi, że ja potrafię się doczepić to najmniejszej pierdoły, a tutaj nie było do czego)
- guziki boczne bardzo dobrze spasowane
- obudowa (kiepskie oświetlenie), ale jak dla mnie to nie jest aż tak mocno błyszcząca jak pisze kiloan - dla mnie ładnie stonowane.

Generalnie musze go zobaczyć w Sony Center bo inaczej nie wiem jak mam ocenić obraz
 
Ostatnia edycja:

focus223

New member
fonfel napisał:
Kiloan - wersja elektroniczna (pdf) instrukcji do Z5500 (po polsku) jest dostępna na stronie SONY. Ściągnąłem, bo zamierzam też zamierzam kupić z5500, tyle, że 46". :)

Mam natomiast pytanie do dotychczasowych szczęśliwych posiadaczy z5500. Czy nie zauważyliście jakichś WAD ekranów (np. clouding, martwe piksele)?

F.

Ano właśnie, żadnych WAD ekranu nie dostrzegłem, ale zaznaczam, żę widziałem przede wszystkim logotyp MediaExpert.

Ale dla ciekawości mogę dodać że widziałem 52' V4000 a tam znajdował się w środku jakiś mały owad bo co chwilę jakaś czarna kropak się przesuwała w dziwny sposób i nie było to po zewnętrznej stronie ekranu. Zaniepokoiło mnie to troch, gdyż SONY przyzwyczaiło mnie do wysokiej jakości wykonania a tutaj proszę ;/
 

Ares78

New member
focus223 pamiętaj, że wystawione telewizory przechodzą prawdziwy crash test, to tak jak widziałem w MM uszkodzone klawisze w klawiaturze logitecha, co z doświadczenia wiem, że jest praktycznie niemożliwe. Dziwne, że nie chcieli puścić innego sygnału, takie mało przyjemne podejście do klienta...

fonfel clouding to była bolączka poprzednich modeli W, przy Z nie spotkałem się z tym (uprzedzając, lekko mocniejsze podświetlenie w rogach to nie jest clouding), a martwy piksel zawsze się może znaleźć w każdym panelu LCD, każdego producenta i bez względu na półkę cenową...
 
Ostatnia edycja:

belu

New member
podświetlenie logo Sony Z5500

Mam pytanie do szczęśliwego posiadacza Z-ki.Czy istnieje możliwość wyłączenia podświetlania napisu SONY?
 

kiloan

New member
Moje kolejne spostrzeżenia przy oglądaniu "z" . Przed chwilą skończyłem oglądać F1 na Polsat Sport Extra i muszę powiedzieć, że nie żałuję wydania ani złotówki na ten TV. Przy włączeniu przycisku Scene sport obraz nawet SD jest super, żadnych smużeń, odbić itp.
Jak na razie to nie zauważyłem żadnego martwego piksela ani zjawiska clouding.
Co do obudowy, spasowanie jest perfekcyjne ale świetnie łapie kurz szczególnie na tej błyszczącej ramce (już po kilku minutach od przetarcia mikrofibrą), bo dla mnie to ona błyszczy focus223;)
 

focus223

New member
kiloan napisał:
Co do obudowy, spasowanie jest perfekcyjne ale świetnie łapie kurz szczególnie na tej błyszczącej ramce (już po kilku minutach od przetarcia mikrofibrą), bo dla mnie to ona błyszczy focus223;)

Tzn ja go widziadłem w warunkach polowych, ciemno tam trochę było więc pewnie przy mocnym świetle bym bardziej to dostrzegł :p. Najbardziej zależało mi na obrazie z ekranu, którego jeszcze nie miałem okazji oglądać.

Pozdrawiam
 

krzys64

New member
Witam.
Byłem dzisiaj w salonie Sony i był test na wszystkich LCD obrazu w ruchu.
Teraz mogę wreszcie kupić tv LCD, jest nim 40 lub 46Z5500.
Jeżeli to nie jest jakiś trik to różnica jest ogromna między wersją V,W5500 a nawet Z4500. Zawsze mnie wkurzało jak trawa zamieniała się w zielony asfalt podczas ruchu kamery. Dziwne jest że w firmowym sklepie nie można sprawdzić jak wygląda obraz SD na różnej wielkości ekranu dlatego nie wiem jaki rozmiar kupić.
 

monsanto

New member
Nie wiem czy taki istnieje :niewiem:. Nie widziałem jeszcze takiego.
Wiem tylko, że źdźbła trawy na murawie możemy liczyć tylko w demach, które puszczają w sklepach. :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszą strukturę w Sony widziałem w serii 4500 .
Ale tak jak większość zauważyła demo to specjalny tryb.
Aby się nie rozczarować albo aby się oczarować poproś o prezentację w domu Wówczas sprawdzisz czy na Twoim sygnale też widać źdźbła trawy :D
 

Ares78

New member
krzys64 napisał:
Witam.
Byłem dzisiaj w salonie Sony i był test na wszystkich LCD obrazu w ruchu.
Teraz mogę wreszcie kupić tv LCD, jest nim 40 lub 46Z5500.
J

Jeżeli masz pieniądze na 46 cali to nie masz co się wahać (chyba, że małe pomieszczenie), generalnie wielu użytkowników po powiedzmy pół roku, narzeka, że jednak 40 cali to za mało. Z sygnałem SD poradzi sobie lepie niż z4500- został wstawiony nowy procesor obrazu BE3.

Kiki seria 4500 była bardzo dobra dla graczy imput lag minimalny, masz może możliwość sprawdzenia jaki jest w z5500?
 
Do góry