Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Ares78

New member
A na jakim sygnale pojawia się zjawisko? Przy SD (zwłaszcza średnim) zazwyczaj nie ustawia się motionflow na maksymalną wartość, podobny efekt można mieć przy 100hz telewizorach i bardzo słabym sygnale. Jeśli mimo zmniejszenia motionflow problem się wciąż pojawia to może być wina samego telewizora wtedy pozostaje się skontaktować z serwisem.
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Niestety ale takie artefakty u mnie też występuje, czasami i na MF na normal, są to delikatne rozmycia wokół bardzo dynamicznie poruszających się postaci (gry, filmy) i szczeże im dalej w las tym bardziej rozczarowuje mnie ten tv, niestety po dziesiątkach testów różnych tv wychodzi albo kupić kuro (za duży dla mnie, chyba że 42 cale ale problem że max 720p) ablo pogodzić się z tym że nie istnieje spełniający choć połowę moich wymagań tv LCD :cry:
 

ortax360

New member
Ja jestem zadowolony . Nie miałem jeszcze takiego lcd pokazującego tak detale w mrocznych scenach bez utrary czerni kosztem jasnosci jak Z5500 :D .

Jezeli miałbym wystawic ocene to w skali do 10 - Z5500 dostałby 9.



Pozdarwiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Ale umówmy się ortax że w mówimy tylko o lcd z lampami ccfl, co nie zmienia faktu że obraz za takie pieniądze daleko odbiega od oczekiwań. Rozgoryczenie moje wynika głównie chyba z tego że zbyt wiele sobie obiecywałem po tym modelu. Problem też jest z juderem z materiałów 720p/1080p w 50/60hz nie wiem czemu w żadnym artykule teście o tym się nie wspomina.
Ale żeby nie było że tylko jadę po tym tv to napisze co mi się podoba: Wygląd jest fantastyczny, potwierdza się powiedzenie że " w prostocie siła". Szybka zmiana wejść (to co jest w samsung to woła o pomstę do nieba), bardzo naturalne kolory (dla jednych to plus dla innych minus), szczegółowość czerni(ale niestety już nie sam jej poziom), dla mnie ten tv nie jest wart 6 tyś. maksymalna cena to 4500(tyle powinien kosztować)
 

Graco_32

New member
Oglądam mecze na C+ z kablówki i opisywanych wyżej problemów nie zauważam niezależnie od ustawienia motionflow Przy ustawieniu na maxa jest wg mnie najlepiej Przed zakupem ogladałem sporo lcd-ków i tego raczej żaden inny nie pobije (oczywiście moim skromnym zdaniem). Przy ustawieniu podświetlenia na 7 i jasności na 40 wydaje mi się że jest idealnie Bardzo fajna sprawa jest z przyciskiem theatre na pilocie który jeżeli obraz jest za bardzo teatralny wyłącza 200hz i jest ok Tv współpracuje z systemem vieralink który jest w mojej nagrywarce panasonica
 

jurislawek

New member
odnośnie tej wady na trybie sport i 200Hz na kanale eurosport2 HD nie ma w ogóle tego rozmycia wokół postaci poruszając się przy zbliżeniu, teraz właśnie jak oglądam mecz w hokeju na trawie jakieś mistrzostwa kobiet aż chce się oglądać płynność mnie zadowala :D odrazu porównałem z c+sport HD na której teraz jest program liga+ i widać ze to zależy od jakości obrazu jaki jest nadawany bo na ED2 HD jest extra a na c+sport HD nie zadowala, ale jak na c+ sport HD jest np mecz ligi niemieckiej lub angielskiej to trzeba siąść blisko tv żeby dostrzec delikatne rozmycia wokół postaci, moze to moje odczycie ale widzę ze jakość przesyłanego obrazu w tym tv daje sie we znaki nawet na kanale HD ale to moje subiektywne odczycie
 
Ostatnia edycja:

quzio

New member
Potwierdzam na C+ Sport HD liga polska (scene sport) w tej chwili oglądam Lech - PGE GKS i zjawisko "otoczki" występuje wokół szybko poruszającej się postaci trwa to około 1-2 sekund.
 

slaw2006

New member
Pytanie do fachowców.

40'Z5500-na programach hd i pozostałych na CIEMNYCH scenach (tylko i wyłacznie) obraz robi się jakiś dziwny!... nie wiem jak to opisać, efekt jest taki że zdecydowanie pogarsza to jakość obrazu, wygląda to tak, że tam gdzie jest ciemno pojawia się na około (obok) podświetlenie jasniejsze zdecydowanie gorszej jakosci (minimalna pixeloza?) tak jakby plamy jasniejsze i ciemniejsze.
Czy to clouding???
Ustawienia tv SPORT, oszczedzanie energii wyłączone czujnik światła też.

Jak zmienic ustawienia żeby wyeliminować ten efekt? Jeśli wogóle się da to zrobić. Może reklamować tv?? Od zakupu minelo jakies 3tyg wczesniej tego efektu raczej nie zauważyłem, może uda się wymienić w sklepie na inny model? Na wszystkich pozostałych scenach nawet tych lekko szarych i ciemnych obraz jest miodzio.
 

kiloan

New member
Z tego co napisałeś wydaje mi się, że to może być nierównomierne podświetlenie matrycy, które widać właśnie na ciemnych scenach lub przy przełączaniu kanałów (bez znaczenia HD czy SD). Trudno ocenic tak bez zdjęcia. Jesli chcesz zobaczyc jak wygląda clouding to wejdź na youtube i wpisz hasło "sony bravia clouding", są filmiki, które to ukazują.
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Panowie mam pytanie kolega kupił ten model tv ale nie ma dojscia do netu wiec pytam za niego czy system 200 hz włącza się automatycznie czy trzeba go właczyc jakąs funkcją w menu jeśli tak to jaka ? pozdrawiam i dzięki
 

sonix

New member
kiloan napisał:
Jesli chcesz zobaczyc jak wygląda clouding to wejdź na youtube i wpisz hasło "sony bravia clouding", są filmiki, które to ukazują.
@kiloan
Mozesz zapodac jakis konkretny link , gdzie twoim zdnaniem najbardziej widac bledy.
 

ortax360

New member
Cos takiego tylko , ze na całej powiezchni panelu .
 

Attachments

  • IMG_0044.jpg
    IMG_0044.jpg
    29,2 KB · Wyś: 74

qazar

Member
Bez reklam
W seriach w4000/4500 clouding był koszmarny, na szczęscie tu jest mocno ograniczony, gdyż nie wiele osób raportuje z tym problem, sony jak widać coś robi w tej materii ale chyba jeszcze nie wystarczająco...
 
Do góry