Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Sych

New member
Dziwna sprawa. Miałem xboxa 360, ale juz pozbyłem się go. Moim zdaniem, jest to wina konsoli, albo coś nie tak z sygnałem, jeżeli z innych źródeł tego nie ma.. Jest jeszcze możliwość, że gry kłócą się z tym sygnałem. 1080p to jet optymalmny sygnał, gra też może nie radzić sobie z nim. Ale wtedy pytanie dlaczego w tym samym miejscu, na różnych grach... Spróbuj jeszcze pokombinować z sygnałem, zmienić go na 1080i, 720p... Jeżeli chodzi o ustawienia tv, zmniejsz ostrość, i redukcje szumów. No i napisz czy pomogło...
 

robbie

New member
Sych napisał:
40W4500/4710 to porządny sprzet i taki efekt nie powinien występować i normalnie nie występuje. A jak, do czego i przez co masz podłączony dekoder do tv? Kombinowałeś z ustawieniami? Czy to jest wina sygnału?... Może to być wina sygnału, jeżeli sygnał jakościowo jest słaby, to na pewno tego typu i nawet gorsze efekty będą się pojawiały na każdym LCD. Nie można z kupy ulepić bałwana;)

Tak jak pisałem, N-ka dopiero za tydzień. Nie mam dekodera, na razie tylko antena zbiorcza łapiąca DVB-T. Ustawienia zmieniłem, wyłączyłem polepszacze, zmniejszyłem ostrość do 0 i sporo się poprawiło, ale dalej jest to trochę widoczne, nawet na TVP HD. Najbardziej widać na szybkich scenach, gdy tło wyróżnia się kolorystycznie od poruszającego się elementu, albo na logo stacji, gdy tło szybko się zmienia. W sumie nie przeszkadza, jak się ogląda z daleka, ale wolałbym, żeby tego nie było.

A jeszcze co do cloudingu, zastosowałem rady z tego wątku (za które bardzo dziękuję!) - masowanie i leżakowanie - i wydaje się, że pomogło. Są jeszcze nieco jaśniejsze fragmenty w rogach, ale nie przeszkadza, a na pewno nie warto z tego powodu chrzanić się z wymianą TV. Gorsze jest to, że - nie wiedzieć czemu - TV w ogóle nie widzi podłączonego aparatu Kodaka. Ktoś wie, dlaczego?? Aparat kupiony w Anglii. Kurczę, miał być taki superfunkcjonalny telewizor, a tu taka niespodzianka. To mnie chyba najbardziej wkurzyło.
 

pszczola26

New member
Witam, czy ktoś z was miał możliwość porównać lcd samsung LE46A756 i sony KDL-46W4500. Chodzi o konkretne wrażenia , o jakość obrazu przy zwykłym sygnale z anteny siatkowej. Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych modeli. W niedzielę objeździłem parę dużych sklepów RTV typu nie dla idiotów, ale w żadnym z nich nie było możliwości porównania obu modeli obok siebie, a o podaniu zwykłego sygnału SD zapomnij tylko ekstra demo z blu-ray. Z kolei w małych sklepach RTV tylko niższe modele na półkach , a te niestety tylko na zamówienie.
 

p.stasiak

New member
robbie napisał:
Gorsze jest to, że - nie wiedzieć czemu - TV w ogóle nie widzi podłączonego aparatu Kodaka. Ktoś wie, dlaczego?? Aparat kupiony w Anglii. Kurczę, miał być taki superfunkcjonalny telewizor, a tu taka niespodzianka. To mnie chyba najbardziej wkurzyło.
Nie widzi bo nie traktuje tego aparatu jako pendriva - zdjęcia musisz przegrać na dysk przenośny i odczytasz je bez problemu (rozumiem, że mówimy o usb nie innym kablu video). Co więcej sam mam kodaka EasyShera i ten sposób stosuje skutecznie a nie masz sie co dziwić bo często występuje nawet problem z przegraniem zdjęc na kompa - komputer nei rozpoznaje wszytskich nośników a co dopiero tv.


meduza88 napisał:
Ps. może kolega meduza powie czy jego Panasonic czyta zdjecia wprost z aparatów, bo mój Panas niestety nie ma usb i nie mam tej funkcji a sam jestem ciekaw, bo skoro Sony takie złe zdaniem kolegi to Panas pewnie miażdy tutaj.
 

p.stasiak

New member
pszczola26 napisał:
Chodzi o konkretne wrażenia , o jakość obrazu przy zwykłym sygnale z anteny siatkowej.

Zależy od jakości sygnału analogowego - jeśli twój dotychczasowy tv sobie z nim radzi dobrze, to zarówno jeden jak i drugi poradzi sobie również dobrze (przynajmniej za Sony mogę ręczyć, co do Samsunga nie wiem na 100 proc ale raczej narzekań nie słyszałem)
 

meduza88

Banned
Panas czyta karty SD i tak ma w instrukcji.Sony ma w instrukcji USB i takie zrodla powinien rozpoznawac.Niestety tego nie robi.Jesli chodzi o obraz SD to sobie mozesz podlaczyc nawet TV z najwyzszej polki i tak obraz bedzie dziadowski a to ze wzgledu na to ze te telewizory nie sa przystosowane do takiej rozdielczosci.Zreszta wlacz sobie w laptopie lub monitorze TFT mniejsza rozdzielczosc to zrozumiesz.Jesli chcesz dobry w SD to proponuje plazme.
 

meduza88

Banned
no, nawet czytalem.Jesli odnosi sie to wylacznie do aparatow lub kamer sony to niezly szrot.Moze jeszcze mam kupic kable sony bo mi tv nie bedzie gral

"...Gdzie w instrukcji, widziałeś tą instrukcję ????" Po jakiemu to jest?
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
no to kłamiesz, albo czytasz bez zrozumienia - w instrukcji nie ma twierdzeń, które podałeś, też czytałem

Dla czytający wątek - meduza edytował swój post powyżej. Początkowo twierdził że instrukcja nie zawiera podziału na sprzet Sony i inny - jak widać brak wiedzy można zmienić opcją edit i tyle.

Zaraz napisze, że Sony nie współpracuje z jego lodówką - szok nie wyświetla jej zawartości przez kabel usb.

Ps. odpowiadasz na pytania, których nie rozumiesz??
 
Ostatnia edycja:

robbie

New member
W instrukcji na str. 29 stoi: "Można korzystać ze zdjęć zapisanych w cyfrowym aparacie fotograficznym [...] poprzez złącze USB lub na nośniku USB po ich podłączeniu do odbiornika TV". Jest więc wyraźnie napisane, że można podłączać aparat do TV. W dodatku na stronie h ttp://support.sony-europe.com/tv/compatibility/compatibility.aspx?l=en (bez spacji w http) jest lista aparatów kompatybilnych z tym TV. Czyżby wynikało z niej, że można podłączyć tylko aparat Sony??? Masakra... :???: Mój model to Kodak Easyshare MD1063 i z kompem współpracuje bezproblemowo. Ale jakoś mi się nie uśmiecha przegrywanie całej karty pamięci na pendrive'a. Chyba jednak czytnik kart w Panasie byłby lepszym rozwiązaniem...

Na infolinii SONY powiedziano mi, żebym spróbował podłączyć aparat innym kabelkiem, bo ten TV obsługuje USB 2.0, a nie obsługuje USB 1.1. Czy może tak być, że innym kabelkiem już pójdzie?
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
robbie napisał:
W instrukcji na str. 29 stoi: "Można korzystać ze zdjęć zapisanych w cyfrowym aparacie fotograficznym [...] poprzez złącze USB lub na nośniku USB po ich podłączeniu do odbiornika TV".

A co się znajduje w tym nawiasie z 3 kropkami. Celowo wyciąłeś "Sony" czy u ciebie nie ma??? (proszę o odpowiedź)

U mnie cytat brzmi tak

"Na odbiorniku TV można przeglądać zdjęcia (w formacje JPEG) z cyfrowego aparatu Sony, kamery przez złącze usb lub przez urządzenia usb."
Możesz więc podłączyć kamerą Sony lub ich aparat oraz obejrzeć te same zdjęcia przez urządzenie usb - urzadzeniem usb nie jest aparat fotograficzny, sauna z zestawem hifi, czy komputer, a jest nim np. pendrive z pamięcią flash.

robbie napisał:
Na infolinii SONY powiedziano mi, żebym spróbował podłączyć aparat innym kabelkiem, bo ten TV obsługuje USB 2.0, a nie obsługuje USB 1.1. Czy może tak być, że innym kabelkiem już pójdzie?
Spróbuj podłączyć innym kablem, ja korzystam z pendrive - przegranie zdjęć zajmuje mi minutę, przy okazji robię selekcje co chce pokazać znajomym czy rodzinie a czego nie.
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Z tego co wiem nie ma osobnego kabla USB dla wersji 1.1 lub 2.0.
Kabel/wtyczka ma 4 żyły/styki. 2 na zasilanie 5V i dwa na dane i tyle.
TV może nie obsługiwać urządzeń z USB 1.1 i kabel nie ma nic do tego.
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
Problem z obsługą aparatów przez USB w TV jest dokładnie taki sam jak w komputerach. Opracowano standard dla przenośnych pamięci podłączanych przez USB. Jak podłączysz PenDrive do komputera to system rozpozna go jako urządzenie magazynujące i obsłuży standardowymi instrukcjami.
Producenci aparatów cyfrowych stosują dwie metody: 1) aparat zgłasza się jako urządzenie magazynujące i używa tego samego standardu jaki jest dla Penów - system operacyjny nie widzi różnicy - tak jest w przypadku aparatów SONY; 2) aparat ma zaimplementowane własne mechanizmy komunikacji i wymaga zainstalowania w systemie operacyjnym dodatkowego oprogramowania - sterowników - tak jest w przypadku Canona, Kodaka.
SONY w telewizorach zastosowało otwarty i ogólnie stosowany standard obsługi urządzeń magazynujących USB, trudno oczekiwać, żeby stosował wszystkie, zamknięte i opatentowane sposoby komunikacji z aparatami.
(za 3 miesiące Kodak w nowym modelu zrobi jeszcze inne rozwiązanie i co wtedy?, aktualizacja firmaware w serwisie SONY???)

Więc 'meduza88', pretensje trzeba kierować do producenta aparatu który stosuje zamknięte standardy.
 

remikl

New member
Jeśli chodzi o obsługę aparatów fotograficznych przez USB, to mogę potwierdzić, że to działa nie tylko z aparatami Sony. Mam Nikona. Podłączyłem go i został rozpoznany. Jest tylko jedna uwaga: aparat musi być ustawiony dla trybu USB jako "urządzenie magazynujące" (mass storage), a zdjęcia zapisywane na nim w formacie JPEG a nie RAW (dla Nikona - NEF), bo telewizor ich nie rozpozna.

Widzę, ze cyber78 ubiegł mnie z wyjaśnieniem ;-)
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
Słuszne uwagi, rzeczywiście jeśli aparat będzie traktowany jako dysk przenośny (urządzenie magazynujące) to jest szansa, że telewizor sobie poradzi. Co do kabla usb to również bardzo dobra uwaga, bo problem rzeczywiście nie jest w kablu a wynika ze stosowanego w urządzeniu standardu usb 1.1 czy 2.0.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Chłopaki, meduza88 i innymi postaciami "z niby problemami" prowadzonymi przez niego nie ma co się przejmować i dyskutować. Wystarczy spojrzeć na jego wątki, wielki fan Panasonica i pewnie plazmy, i ślepy przeciwnik Sony. Poczytajcie sobie, jak raz mówi tak, a raz całkowicie coś innego. Taki "spamer". Już był raz zbanowany, nie wiem dlaczego przywrócony, skoro ciągle robi to samo. Żadnej wartości merytorycznej.

Mniejsza z tym. Co do pamięci macie racje. A Nikon ma podobne rozwiązania do aparatów Sony, dlatego będzie wykrywany.
 

remikl

New member
Sych: w trybie PTP (czyli nie mass storage) NIKON nie jest widziany przez Sony, więc raczej podobieństwo rozwiązań nie ma tu nic do rzeczy. Tak jak napisał cyber78 Sony wybrało rozwiązanie nie wymagające sterowników dla obcego (nie produkcji SONY) sprzętu. Stąd KAŻDY aparat w trybie urządzenia magazynującego powinien być rozpoznany, bo będzie traktowany jak zwykły pen drive.
 
J

Judash

Guest
meduza88 napisał:
Panas czyta karty SD i tak ma w instrukcji.Sony ma w instrukcji USB i takie zrodla powinien rozpoznawac.Niestety tego nie robi.Jesli chodzi o obraz SD to sobie mozesz podlaczyc nawet TV z najwyzszej polki i tak obraz bedzie dziadowski a to ze wzgledu na to ze te telewizory nie sa przystosowane do takiej rozdielczosci.Zreszta wlacz sobie w laptopie lub monitorze TFT mniejsza rozdzielczosc to zrozumiesz.Jesli chcesz dobry w SD to proponuje plazme.

A sprobuj do panasa podlaczyc inny sprzet niz panasonika i zmus go zeby wlaczal sie odrazu po HDMI, bez koniecznosci przelaczania AV/TV.
 
Do góry