Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

silfan

New member
Dawidowski1000]Od tego jest przecież forum;)

Pozdro![/quote] Jak to mówią - nie chwal dnia przed zachodem słońca.Wyłączam" wszystkie piksele" i wyłączam tv.Po ponownym włączeniu nie pamięta moich ustawień.Może trzeba to ustawiać w jakimś trybie włączonego sygnału, albo przy wyłączonym sygnale z dekodera?Proszę o poradę.Pozdrowienia.
 

Dawidowski1000

New member
A to prawda ! :D A czy w ustawieniu obrazu masz ustawione jako "własne" czy może "standardowe" Jeżeli masz standardowe zmień na własne później zmień pole wyswietlania obrazu na "normalne" i cofnij na pilocie "return" Wyjdź z menu głownego i dopiero później wyłącz i włącz TV. Powinno pomóc. Daj znać.
 

leonidas18

New member
Witam mam dwa pytania ?
1. Jak włączyć tuner MPEG-4 żeby wyszukać kanał TVP SPORT ?
2. Jak ustawić format obrazu WIDE na wszystkich kanałach (domyślnie miałem smart i musze ciągle zmieniać)
2. Proszę o podania najlepszej kofiguracji tego tv.
 
Ostatnia edycja:

silfan

New member
To jak się pozbyć tego paska na stałe.? Przy wcześniejszych ustawieniach go nie miałem, ale ich nie pamiętam.Teraz obraz jest ok. tylko ten pasek na polsatach.
 

Stanec

New member
Sony 40W4710

Witam
Od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem tv Sony 40w4710:)Tv jak narazie podłączony do zwykłej anteny ale odbieram dvb-t z Pałacu Kultury w Wawie.Obraz sd jak to sd średnio ale to oczywiście wina sygnału natomiast TVP HD robi naprawdę wrażenie , oby więcej takich kanałów.Do tv przymierzaliśmy się już od dwóch lat:) i w końcu padło na ten model Sonego_Oczywiście gwarancja 5lat juz wypełniona:)Nie zauważyłem smużenia w trybie motionflow standard ani nie ma efektu teatralnego obrazu.Pc po kablu DVI-HDMI chodzi w 1080p bez problemu a filmy HD to bajka:)
Jakby ktoś miał jakieś pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.Później może wrzuce pare fotek.Tv kupiony w Wawie za 4249zł.Lekki clouding w prawym górnym rogu , niewidoczny w normalnym użytkowaniu , tylko przy całym czarnym tle i gdy jest całkowicie ciemno w pokoju.Mam nadzieje że zniknie całkowicie , chociaż tak jak mówie normalnie jest niewidoczny i absolutnie nie przeszkadza w oglądaniu.Model 10/2008 Spain.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
O taki clouding bym się nie martwił po 2-3 tygodniach oglądania potrafi sam zniknąć, pozostaje jeszcze opcja "masowania" tych miejsc specjalną szmatką. Tylko szczerze mówiąc nie ma się co w to bawić jeśli przy normalnym oglądaniu w niczym nie przeszkadza.
 

Ares78

New member
W sensie specjalną miałem na myśli szmatkę to czyszczenia telewizorów LCD ( chodzi o to żeby nie porysować powierzchni) i delikatnie masować newralgiczne miejsca, inna metoda to na pewien czas położyć telewizor poziomo.

Pozdrawiam
 

nales99

New member
Witam

Czy ktoś może wie co oznaczają wartości na ekranie ustawiania tv cyfrowej ??
Chodzi o przykład poniżej, sygnału brak ale wartości przy skrótach na dole się zmieniają, czasami zaraz po włączeniu telewizora gdy wejdę w te ustawienia przy "5s" pojawiają się ujemne wartości na chwilę i znikają.

http://imageshack.us


Czy jest jakaś szansa na odbiór tv cyfrowej po modyfikacji anteny lub jej przestawieniu ??

Pozdrawiam
 

Sych

New member
Chodzi o odbiór cyfrowej tv naziemnej? A w jakim mieście mieszkasz? Ogółem tv jest dostępna w paru większych miastach w Polsce. Jeżeli masz brak sygnału, to raczej nie będzie to dobrze zależało, ale też zależy jaką masz teraz antenę, gdzie masz ustawioną... Dużo czynników wpływa na poziom sygnału.
 

komacom

New member
Witam.
Mam tv 46w4500 wszystko ok. Duża poprawa po wymianie kabli na HQ ale mam pytanko z innej beczki.
Z tyłu tego telewizora nad złączami Component jest mała zaślepka pod którą jest złącze kolor biały. Czy ktoś wie do czego jest to złącze ?

Pozdrawiam

Kryniu
 

plarq

New member
komacom napisał:
Witam.
Mam tv 46w4500 wszystko ok. Duża poprawa po wymianie kabli na HQ ale mam pytanko z innej beczki.
Z tyłu tego telewizora nad złączami Component jest mała zaślepka pod którą jest złącze kolor biały. Czy ktoś wie do czego jest to złącze ?

Pozdrawiam

Kryniu

Zajrzyj do instrukcji obslugi tv :D

PZDR
 

robbie

New member
W instrukcji jest mowa tylko o zaślepce na gniazdo CAM, ale to jest z boku telewizora...

Od 7 dni jestem posiadaczem 40W4710, ale nie jestem przekonany, czy to był dobry wybór. Clouding jest (choć na akceptowalnym poziomie, jak w innych LCD). Przede wszystkim występuje smużenie, które udało się zredukować, ale jednak cały czas jest widoczne w szybkich scenach. Poza tym jest jeszcze coś dziwnego, czego nie umiem dobrze nazwać (może to ten smearing?): poruszające się postacie mają jakby poświatę z przodu i z tyłu, przez co są niewyraźne. Stają się wyraźne i ostre dopiero, gdy staną w miejscu. Zjawisko to miało miejsce chyba tylko w DVB-T, natomiast w analogu nie dostrzegłem tego. Czy jest to więc sprawa sygnału? Jak to będzie się prezentować w N-ce (będę miał N za jakiś tydzień, więc teraz niestety nie mogę tego sprawdzić)?

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak zmniejszyć ten efekt? A także, jak zoptymalizować kolory (u mnie zielony jest za mocny) ?
 

leonidas18

New member
Problem z W4710-

Jak gram na X-boxie w Fife 09 lub Dirta lub inne dynamiczne gierki to dokladnie na środku ekranu czasami pojawia się poziome zniekszatałcenie obrazu jakby jakiś filtr nie działał ( przy wł/wył trybie gry) Czy jest to jakaś wada fabryczna ? Czy przypadłośc tego modelu ?

P.S jaki polecacie kabel HDMI w miarę kótki metrowy bo ten co mam to jakaś lipa jest (HAMA 1.3)
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
robbie napisał:
Od 7 dni jestem posiadaczem 40W4710, ale nie jestem przekonany, czy to był dobry wybór. Clouding jest (choć na akceptowalnym poziomie, jak w innych LCD). Przede wszystkim występuje smużenie, które udało się zredukować, ale jednak cały czas jest widoczne w szybkich scenach. Poza tym jest jeszcze coś dziwnego, czego nie umiem dobrze nazwać (może to ten smearing?): poruszające się postacie mają jakby poświatę z przodu i z tyłu, przez co są niewyraźne. Stają się wyraźne i ostre dopiero, gdy staną w miejscu. Zjawisko to miało miejsce chyba tylko w DVB-T, natomiast w analogu nie dostrzegłem tego. Czy jest to więc sprawa sygnału? Jak to będzie się prezentować w N-ce (będę miał N za jakiś tydzień, więc teraz niestety nie mogę tego sprawdzić)?

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak zmniejszyć ten efekt? A także, jak zoptymalizować kolory (u mnie zielony jest za mocny) ?

40W4500/4710 to porządny sprzet i taki efekt nie powinien występować i normalnie nie występuje. A jak, do czego i przez co masz podłączony dekoder do tv? Kombinowałeś z ustawieniami? Czy to jest wina sygnału?... Może to być wina sygnału, jeżeli sygnał jakościowo jest słaby, to na pewno tego typu i nawet gorsze efekty będą się pojawiały na każdym LCD. Nie można z kupy ulepić bałwana;)
 

Sych

New member
leonidas18 napisał:
Jak gram na X-boxie w Fife 09 lub Dirta lub inne dynamiczne gierki to dokladnie na środku ekranu czasami pojawia się poziome zniekszatałcenie obrazu jakby jakiś filtr nie działał ( przy wł/wył trybie gry) Czy jest to jakaś wada fabryczna ? Czy przypadłośc tego modelu ?

P.S jaki polecacie kabel HDMI w miarę kótki metrowy bo ten co mam to jakaś lipa jest (HAMA 1.3)

A w filmach, na innych grach ten efekt nie występuje? Zobacz jaki masz sygnał wysyłany z konsoli. Powinien być ustawiony na 1080p.
A na czym dokładnie to zniekształcenie polega?
 

leonidas18

New member
Na filmach nie sprawdzałem (w SD tego nie ma). Konsola owszem jest ustawiona na 1080p, zniekształcenie polega na tym że w centralnej cześci obrazu obraz staje się rozmyty, nieostry poprostu spada jego jakość. Jeszcze zauważyłem jedną dziwną rzecz w Far Cry 2 podczas poruszania się do przodu lub w bok roślinność metr przed bohaterem jest nie ostra(słabe kolory, kontury nie są zachowane) a gdy się minimalnie zbliże przesuwa się pasek do przodu i wszystko jakby się dogrywa :confused:


Pytam bo nie wiem nie miałem nigdy X-a tylko pare ładnych lat temu "męczyłem" PSX
 
Do góry