Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

profitgw

Member
nales99 napisał:
Witam

Chciałem zapytać czy ktoś obserwuje coś takiego jak "rozgrzewanie" się telewizora ?? Chodzi o to że gdy włączę tv na początku obraz wydaje się ciemniejszy, po pewnej chwili zaczyna świecić jakby jaśniej. Odpada tu przyzwyczajenie się wzroku ponieważ zaraz p włączeniu clouding jest niewidoczny, natomiast po około 15 minutach pojawia się wraz z mocno świecącym rogiem.

Pozdrawiam
To normalne.Efekt ten występuje we wszystkich TV LCD a czas trwania jak to nazywsz "rozgrzewania się" jest różny chociaż trwa to zazwyczaj nie dłużej niż 2-3 minuty.Obraz po tym czasie staje się bardziej kontrastowy i nabiera "powera".Podobnie reagują też wszystkie monitory LCD(to przecież ta sama technologia).Efekt ten nie występuje to tylko przy pierwszym włączeniu matrycy lecz również po każdym jej czasowym wygaszeniu.
 

kempol

New member
witam

od 4 dni mam 40 W4710, chmurki słabe tylko w rogach, kąty słabe, ogólnie na plus zaskoczyła mnie jakość SD kablówki, po przełączeniu na dekoder UPS (RGB) już jest super. czekam na wymianę na dekoder HD z HDMI wtedy to już nie wiem jak to będzie.. ;).

ale mam pytanko?

nie wiem jak nazwać to zjawisko: mianowicie przy słabym sygnale, np mecze ręcznej wczoraj na dwójce. podczas ruchu kamery gdzie przesuwał się cały ekran np powierzchnia boiska, można zauważyć tak jakby kratownicę jaśniej świecącą. kwadraty średnicy około 5 cm. czy to możliwe aby było to podświetlenie i czy jest to normalne.

pozdrawiam
Kempol
 

Sych

New member
To jest wina jakości sygnału. Możesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach telewizora, czy masz włączone motionflow, jak z ustawieniami ostrości.. Zapewne po podłączeniu sygnału HD przez HDMI nie będzie tego problemu.
 

IGBT

New member
Pomóc może również zmniejszenie filtrowania.
A czy macie tak, że zmieniając kanał z pilota TV przeskakuje czasami 2 kanały zamiast jednego? Wtedy trzeba cofnąć o jeden żeby mieć właściwy program.
Nie wydaje mi się żebym trzymał przycisk P za długo.
Z innego pilota jest podobnie.

Co do rozjaśniania po załączeniu to pewnie efekt taki jak po załączeniu "żarówki" typu świetlówka. Załączamy - ciemno - jaśniej - jaśniej - ok.
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
leonidas18 napisał:
Czy oglądanie tego Sonego w 40" z odległości 2 metrów sprawi iż jakośc obrazu będzie słaba i moje oczy tego nie wytrzymają ?

Pytasz w dwóch postach o to samo.
40 cali z 2 metrów będzie w sam raz a oczy bedą miały się dobrze.

Pozdro
 

womarekk

New member
Sony KDL-46W4710 - X-BOX 360

Witam wszystkich.Mam podłączonego X-Boxa 360 przez HDMI i jak najlepiej ustawic w ocjach zeby miec optymalne ustawienia pod tą konsole,nie wiem co to tryb GRA itp,z góry dzieki za odpowiedzi. A teraz moje spostrzezenia z użytkowania TV od 28 listopada 2008r. Clouding był i narazie jest,moze troche mniejszy ale jest,nieraz mam wrazenie ze jest bardzo słaby a nieraz mocniejszy,jak ktos u mnie był to sam by tego nie zauwazył.Zauważyłem ze clouding wystepuje na czarnym tle z kolorami zbliżonymi do czerwonego,zielonego i moze niebieskiego,da sie to tylko zauważyc w zaciemnionym pomieszczeniu.Przy oglądaniu TV w dzien tego poprostu nie ma.Gdyby nie ta wada która mam nadzieje ze przejdzie po tych kilkuset godzinach to jest to bardzo dobry TV.Pozdrawiam.
 

womarekk

New member
ernet napisał:
Podpisuję się pod każdym slowem Ortax'a. Mam ten model od Poniedziałku, zrobiłem test "kalibratorem" - wszystko OK. Chmurki -jesli były - to teraz po dokładnym sprawdzeniu - to już ch nie ma. Telewizor gra z dnia na dzień coraz ładniej ( pisałem kiedyś na tym forum , że tak samo było z moim poprzednim D3000- musiał "się wygrzać" - jedni wierzyli, inni nie ) ale ja efekty i róznice "in plus " widziałem. Wg mnie ten model, to jeden z najlepszych na przestrzeni lat ( w tej klasie cenowej ).

A o co chodzi z tym zrobieniem testu kalibratorem ?
 

silfan

New member
Mam pytanko! Na niektórych kanałach(zwłaszcza Polsatu) pojawia się do połowy ekranu u góry biały przerywany cienki pasek.Czy jest to wina nadawanego sygnału -dekoder HD z UPC,czy jakiś problem techniczny z moim Soniaczkiem? Poza tym gra bez zarzutu.
 

jarql

Member
womarekk napisał:
Witam wszystkich.Mam podłączonego X-Boxa 360 przez HDMI i jak najlepiej ustawic w ocjach zeby miec optymalne ustawienia pod tą konsole,nie wiem co to tryb GRA itp,z góry dzieki za odpowiedzi. A teraz moje spostrzezenia z użytkowania TV od 28 listopada 2008r. Clouding był i narazie jest,moze troche mniejszy ale jest,nieraz mam wrazenie ze jest bardzo słaby a nieraz mocniejszy,jak ktos u mnie był to sam by tego nie zauwazył.Zauważyłem ze clouding wystepuje na czarnym tle z kolorami zbliżonymi do czerwonego,zielonego i moze niebieskiego,da sie to tylko zauważyc w zaciemnionym pomieszczeniu.Przy oglądaniu TV w dzien tego poprostu nie ma.Gdyby nie ta wada która mam nadzieje ze przejdzie po tych kilkuset godzinach to jest to bardzo dobry TV.Pozdrawiam.

Co prawda nie mam w/w tv, ale posiadam W 4000 od czewrwca ub. roku i jako tako dużego cloudingu nie miałem, ale za to mocniej świecące rogi w moim egzempalarzu były, i po ponad 1600 godz. nadal są, także nie spodziewałbym sie jakiś cudów, ale to i tak niezły telewizor więc myśle że na te pare szczegołow trzeba po prostu przymknąc oko :)

Pozdrawiam
 
Do góry