Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

ortax360

New member
Witam

Nie zgadam sie z opn. kolegi zukes miałem 46w4500 , 46x3500 i 46w4000 ogladam z 2.20 cm ( Tuner N i Samsung polsat ) nie było zadnej pixelozy obraz ostry itd . Oczywiscie trzeba wyłaczyc polepszacze obrazu itd.

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Widac nie jestem tak slepy jak kolega meduza :D . Co do N to normalne są kanały ok i takie be - proste .

Tak z ciekawosci jak mozesz wydawac opinie na temat lcd widzianego tylko w markecie ?





Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
ja nie bylem w markecie bo tam nie chodze tylko w mniejszym fachowym sklepie gdzie sprzedawca byl fachmanem a nie tlukiem jak w media i tym podobnych.Mialem wiele czeasu i mozliwosci testowania oraz rozmowy.Jezeli komus podoba sie obraz polskich dystrybutorow Tv jego sprawa.Ja mam porownanie np. z Premiere gdzie obraz jest jak z DVD.Zreszta wystarczy przelaczyc na kanaly niemieckie na Astra i porownac jakosc do tego chlamu jaki nadaje N lub jeszcze gorszego Polsatu.O jakosci TVP1 i 2 lub takiego turbo nie wspomne bo to jest juz kpina.Co jeszcze chcialem zauwazyc.Darmowe niemieckie stacje nadaja juz prawie caly czas 16:9.Ile jest takich w N? a gdzie tam dobrej jakosci obraz HD?Bo HD nie oznacza od razu ze obraz bedzie wspanialy.Co do Sony to zawsze kupowalem ich produkty ale tym razem rozczarowalo.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
OK - Widze ,ze nie ma sęsu odpowidac koledze Meduza bo wedł. niego wie lepiej . Nabył wiedzą od fachowców teoretyk . A gdzie praktyka ?


POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
toldicom napisał:
pytanie do znawców, od paru dni mam model 40W4710, i dotego podlączony dekoder polsatu cyfrowego, ale jak wiem ten model tv ma możliwość włożenia kartc CAM i znalazłem coś takiego na allegro:

Moduł Cyfrowy Polsat Polsatu HD CAM prepaid Krk (numer 522922719)

(nie moge wstawić połnego linku do tej strony :( )

i teraz moje pytanie, czy moj TV będzie współpracował z tą kartą no i czy dzięki temu będe mogł sie pozbyć starego dekodera i dodatkowego pilota, bo to uciążliwe.

Niestety, ale tv Sony NIE JEST wyposażony w tuner telewizji satelitarnej, więc moduł Cyfrowego Polsatu działał nie będzie. Tutaj jedynie sprawdzi się ewentualnie moduł cyfrowej telewizji kablowej (jesli np. Twój operator takowy udostepnie) lub jest to miejsce na przyszłośc, do zdekodowania (jesli bęedzie zakodowany) sygnały naziemnej telewizji cyfrowej.
 

toldicom

New member
awujotka napisał:
Niestety, ale tv Sony NIE JEST wyposażony w tuner telewizji satelitarnej, więc moduł Cyfrowego Polsatu działał nie będzie. Tutaj jedynie sprawdzi się ewentualnie moduł cyfrowej telewizji kablowej (jesli np. Twój operator takowy udostepnie) lub jest to miejsce na przyszłośc, do zdekodowania (jesli bęedzie zakodowany) sygnały naziemnej telewizji cyfrowej.

wielkie dzieki za opdowiedz, a juz sie cieszylem ze pozbede sie dodatkowego pilota :(
 

Henryk55

New member
Tyle piszecie o tym cloudingu, może ktoś wstawi jakieś fotki z obrazem tego zjawiska. Sądząc z po opisach, gdybym trafił na coś takiego nie wahałbym się z reklamacją.
 

marcho

New member
toldicom napisał:
... a juz sie cieszylem ze pozbede sie dodatkowego pilota :(

Co do redukcji ilości pilotów to polecam Logitech Harmony, którykolwiek model. Rewelajca !!! Wprawdzie jego programowanie to męka, ale jak się już przez to przebrnie i zaprogramuje z głową, to można zapomnieć o oryginalnych pilotach.
 

marcho

New member
zukes napisał:
Ponadto chciałbym ostrzec tych co planują oglądać 46 cali z 3-4 metrów. Dajcie sobie spokój i kupcie mniejszy telewizor . 46 cali trzeba oglądać z co najmniej 4 m. Jak podchodzicie bliżej jakość obrazu ww. soniaczu spadała dramatycznie

Poniekąd masz rację. Sygnał SD na 46" najlepiej wygląda z około 4m, ale nie znaczy to, że bliżej to totalna kicha. Poza tym takie telewizory kupuje się przede wszystkim ze względu na HD, a tu odległość od ekranu nie ma znaczenia. Z resztą jakość obrazu zależy przede wszystkim od bitrate'u, więc nie za wszystko można obwiniać odbiornik.

Moje zdanie jest takie - kupujcie takie TV na jakie was stać, z czasem nie pożałujecie, że kupiliście większy.

Pozdrawiam
 

meduza88

Banned
ja sie nie zgadzam.Nie kupuje telewizora dla HD ktorego jest bardzo malo.W Polsce na HD (dobrej bitrate) mozna liczyc za 10 lat.Dlatego nie widze sensu wydawania masy pieniedzy na telewizor (Sony) ktory radzi sobie jako tako z sygnalem HD.Niestety Sony dalo d..y i to widac jak na dloni.Wystarczy poogladac philips lub panasonic.200 Hz to sciema stulecia.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Witam

Nie zgadam sie z opn. kolegi zukes miałem 46w4500 , 46x3500 i 46w4000 ogladam z 2.20 cm ( Tuner N i Samsung polsat ) nie było zadnej pixelozy obraz ostry itd . Oczywiscie trzeba wyłaczyc polepszacze obrazu itd.

Pozdrawiam

46" z 2.2 m ? To chyba rekord świata ! I nie chodzi mi tu o jakość obrazu. Ortax masz cztery pary oczu ;-), że obejmujesz cały ekran wzrokiem ? U mnie wystąpiłby efekt oglądania z trybuny już nie tylko meczu w tenisa stołowego, a meczu tenisa ziemnego :) Ja oglądam 42" z ok. 3.9 m i jest mi w sam raz. Mogłem powiesić swojego LCD na ścianie , ale oglądanie z 3 m miało w/w efekt, więć zrezygnowałem. Dwa dni temu przyjechali Panowie z Sony aby mi powiesić LCD na tej ścianie, ale zrezygnowałem. A wieszki zostawili oczywiście.
Na koniec podkreślam,że sznuję i podziwiam Twój wybór i mozliwość oglądania TV z takiej odległości. I prawdę mówiąc trochę Ci tego zazdroszczę, bo u mnie miejsce na ścianie byłoby super. Aha ! Przed podjęciem tej decyzji ustawiłem tak na szafce LCD'ka i stąd wiem,że mi tak nie odpowiadało. A możę za krótko się przyzwyczajałem :D
pozdrawiam bardzo.
 

ernet

Active member
Bez reklam
marcho napisał:
Co do redukcji ilości pilotów to polecam Logitech Harmony, którykolwiek model. Rewelajca !!! Wprawdzie jego programowanie to męka, ale jak się już przez to przebrnie i zaprogramuje z głową, to można zapomnieć o oryginalnych pilotach.

POTWIERDZAM. W CIEMNO. W ten sposób pozbyłem się szybko i bezboleśnie 5-ciu pilotów Vide; mój opis poniżej.
 

motobartcompany

New member
ernet

No to chyba ja dla ciebie będe wiekszym dziwakiem niż ortax360.
Na swojej 50 calowej plazmie gram w gry z odległości około 2 do 2.5 metra. Zależy jak przysunę fotel.
Bez problemu obejmuje wszystko wzrokiem i w sumie to TV po pół roku zrobił się mały.
Filmy i programy ogladam z narożnika, odległość około 3 do 4.5 metra i jak się położe to nie stety taka przekątna jest zdecydowanie za mała.

Przed chwilą patrzałem na tabelki z odleglościami i chyba nie jestem inny.
Z 3.5 metra żeby delektować się wszystkimi szczegółami w HD potrzeba TV około 60 cali.

http://images4.fotosik.pl/10/l0ysgwuto5a4jbjh.jpg

"
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
ernet

No to chyba ja dla ciebie będe wiekszym dziwakiem niż ortax360.
Na swojej 50 calowej plazmie gram w gry z odległości około 2 do 2.5 metra. Zależy jak przysunę fotel.
Bez problemu obejmuje wszystko wzrokiem i w sumie to TV po pół roku zrobił się mały.
Filmy i programy ogladam z narożnika, odległość około 3 do 4.5 metra i jak się położe to nie stety taka przekątna jest zdecydowanie za mała.

Przed chwilą patrzałem na tabelki z odleglościami i chyba nie jestem inny.
Z 3.5 metra żeby delektować się wszystkimi szczegółami w HD potrzeba TV około 60 cali.

http://images4.fotosik.pl/10/l0ysgwuto5a4jbjh.jpg

"

Ech, nie powiedziałem "dziwakiem" :) Wprost przeciwnie; zazdroszczę Wam, i to szczerze ! ( z wyżej napisanych przeze mnie powodów ). I jeszcze raz "ech", może to już u mnie nie ten wiek :D Ale mógłbym ( LCD na ścianie i 3m ) i chciałbym tak , jak Wy. PS. U mnie ciagle jeszcze SD cyfrowo z kablówki.
 

nickersoner

New member
Witam,
Moja opinia po użytkowaniu TV 46W4500 po 17 dniach.
Jak pisalem po 2 dniach użytkowaniu TV mial bardzo niewielki Clouding,
Po ok 10 - 12 dniach pracy w TV nie mam kompletnie zadnego Cloudingu,
czarny jest czarny, zadnych chmurek, kompletnie nigdzie.
Wczesniej mi te chmurki nie przeszkadzały, byly widoczne lekko podczas zmian kanałow, nigdy podczas ogladania TV nawet w ciemnych scenach. Zaś teraz nawet podczas zmiany programu nie widać zadnych chmurek jest poprostu czarny, ja nie wiedze, a nie sadze abym sie przyzwyczaił bo inni też nie widzą.
Więc po 17 dniach dalej POLECAM 46W4500.
pozdrawiam
 
Do góry