Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

weja

New member
RE: 2 pytanka

1. Z tym crosem to nie jest pewnik. Wczoraj podłączałem taki kabelek i nie znalazło mi sieci. Dziś zakupię zwykły i zobaczę co w tedy.

2. Już nie aktualne. Stery nVidii załatwiły sprawę i w panelu same rozpoznały, że to TV Sony.
 

marcho

New member
weja napisał:
1. Z tym crosem to nie jest pewnik. Wczoraj podłączałem taki kabelek i nie znalazło mi sieci. Dziś zakupię zwykły i zobaczę co w tedy.

2. Już nie aktualne. Stery nVidii załatwiły sprawę i w panelu same rozpoznały, że to TV Sony.

1. Może źle skonfigurowałeś. Ja między TV a komputerem na 100% mam cross'a
 

nales99

New member
i nabyłem to "cudo"

Witam

Zdecydowałem się na 40w4500 co prawda z oznaczeniami w4720 ale to to samo.

Dręczy mnie fakt chmurek, na czarnym tle testowym (jpg) w lewym górnym rogu widać sporą chmurkę lub podświetlenie jak kto woli.


Przy ogladaniu np. Transformersów gdzie jest sporo ciemnych scen wyraźnie rzuca się w oczy ta "chmurka" w lewym górnym rogu.

Pytanie czy rzeczywiście po pewnym czasie ktoś zauważył że owe chmurki znikają ??
Mam możliwość wymiany do 14 dni ale szczerze mówiąc mam juz dość łażenia za tv:/

O zielonej poświacie pod kątem nie wspomne, z takiej przyczyny zrezygnowałem z z3030 a tu masz ci babo placek, myślałem że sony lepiej wypadnie w tej kwesti.

Nie piszę tego posta aby dokopac sony o nie, bo gra naprawde pieknie jeśli chodzi o kolory, biel itp..

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 20081206.jpg
    20081206.jpg
    174,7 KB · Wyś: 127

Hopkirk

New member
gedzio napisał:
Mam dylemat który wybrać.Będzie podłączony do n-tv i ps3.40xl2e to starszy model ale sprawdzony. Ma dobre opinie. 40w4500 ma często chmurki i wolniejszą matrycę. Oglądam dużo sportu tenisa ,piłka nożna.Proszę o odpowiedz.
Odpuść sobie XL2E. Już dawno temu był gorszy nawet od serii V3000 Sonego.
 

s1600

New member
:)

miało byc tak pięknie a wygląda to wszytsko strasznie, nie podoba mi się, teraz naprawde się zastanawiam czy jest sens ładować 6 tys. w sprzęt który może okazać się zachmurzony ( to jeszcze jak dlamnie by uszło) ale sprawa zieleni i kątów to niebrdzo (tylko oglądanie na wprost masakra).
Oczywiście wypowiadam się tak gdy mi się nie poszczęści i kurier przywiezie własnie taki tv jak opisałem:)

p.s. 10 dni na sprawdzenie:) dobre jaki to sklep??
 

marcho

New member
s1600 napisał:
miało byc tak pięknie a wygląda to wszytsko strasznie, nie podoba mi się, teraz naprawde się zastanawiam czy jest sens ładować 6 tys. w sprzęt który może okazać się zachmurzony ( to jeszcze jak dlamnie by uszło) ale sprawa zieleni i kątów to niebrdzo (tylko oglądanie na wprost masakra).
Oczywiście wypowiadam się tak gdy mi się nie poszczęści i kurier przywiezie własnie taki tv jak opisałem:)

p.s. 10 dni na sprawdzenie:) dobre jaki to sklep??

Chmurki to faktycznie sprawa losowa, no ale jeżeli kąty Ci nie odpowiadają to pozostaje tylko plazma. Nie ma LCD który świeciłby tak samo pod kątami jak i na wprost.

Pozdrawiam
 

profitgw

Member
vik7 napisał:
Witam,
możesz napisać jak się sprawuje twój TV? (clouding), gdzie kupiłeś i jaki jest miesiąc produkcji?
zakup w Video-Top(polecam).Produkcja 11.2008.Cloudingu po tygodniu grania nie ma.Żadnych problemów na sygnałach HD.Wczorajszy przekaz na Anixe HD z meczu bundesligi w porównaniu z przekazami na TVP HD,N-Sport był po prostu odjazdowy.SD przy kiepskim sygnale takie sobie.SD przy dobrym sygnale-da się oglądać.To jednak 52 cale i mimo niezłego skalowania obraz nie ma tego kopyta.
 

marcho

New member
nales99 napisał:
Witam

Zdecydowałem się na 40w4500 co prawda z oznaczeniami w4720 ale to to samo.

Dręczy mnie fakt chmurek, na czarnym tle testowym (jpg) w lewym górnym rogu widać sporą chmurkę lub podświetlenie jak kto woli.


Przy ogladaniu np. Transformersów gdzie jest sporo ciemnych scen wyraźnie rzuca się w oczy ta "chmurka" w lewym górnym rogu.

Pytanie czy rzeczywiście po pewnym czasie ktoś zauważył że owe chmurki znikają ??
Mam możliwość wymiany do 14 dni ale szczerze mówiąc mam juz dość łażenia za tv:/

O zielonej poświacie pod kątem nie wspomne, z takiej przyczyny zrezygnowałem z z3030 a tu masz ci babo placek, myślałem że sony lepiej wypadnie w tej kwesti.

Nie piszę tego posta aby dokopac sony o nie, bo gra naprawde pieknie jeśli chodzi o kolory, biel itp..

Pozdrawiam

Ten górny lewy róg świeci faktycznie trochę mocno, ale spróbuj jeszcze "pomasować" matrycę miękką szmatką tak jak na moim rysunku, przy krawędzi tak jak strzałki od środka do świecącego rogu. Masuj co jakiś czas jak Ci się przypomni. U mnie po kilku dniach rogi zbladły. Poza tym po miesiącu użytkowania TV chyba naprawdę matryca się wygrzała, bo jaśniejsze plamy złagodniały i naprawdę treba chcieć je zobaczyć żeby je widzieć.

Pozdrawiam
20081206.jpg
 

marcho

New member
profitgw napisał:
zakup w Video-Top(polecam).Produkcja 11.2008.Cloudingu po tygodniu grania nie ma.Żadnych problemów na sygnałach HD.Wczorajszy przekaz na Anixe HD z meczu bundesligi w porównaniu z przekazami na TVP HD,N-Sport był po prostu odjazdowy.SD przy kiepskim sygnale takie sobie.SD przy dobrym sygnale-da się oglądać.To jednak 52 cale i mimo niezłego skalowania obraz nie ma tego kopyta.

Potwierdzam - mecze na Anixe HD wymiatają. TVP jeszcze się musi dużo natestować.
 

nales99

New member
marcho napisał:
Ten górny lewy róg świeci faktycznie trochę mocno, ale spróbuj jeszcze "pomasować" matrycę miękką szmatką tak jak na moim rysunku, przy krawędzi tak jak strzałki od środka do świecącego rogu. Masuj co jakiś czas jak Ci się przypomni. U mnie po kilku dniach rogi zbladły. Poza tym po miesiącu użytkowania TV chyba naprawdę matryca się wygrzała, bo jaśniejsze plamy złagodniały i naprawdę treba chcieć je zobaczyć żeby je widzieć.

Pozdrawiam
View attachment 2212

Wielkie dzięki za zainteresowanie i odpowiedź, ale chyba ymienie sobie jedną sztuke i co ma byc to będzie :p, oby tylko nie gorzej :].


Jeśli pytanie od =s1600= "p.s. 10 dni na sprawdzenie dobre jaki to sklep??" było do mnie. To ja pisałem co prawda o 14 i był to Saturn.
 
Ostatnia edycja:

profitgw

Member
jj3 napisał:
Zalaczam zdjecie pod katem ok 45%, tv w ciemnym pokoju. Wyswietlone jpgi, podswietlenie min.,kinowy, jasnosc 60, kontrast 80, nasycenie 70, temperatura cieple2.
Wydaje sie ze widac piekne chmurki i zielony odcien - czy moze to jest ok?
Przy swietle oczywiscei jest znacznei lepiej ale ciagle widac pod katem >20st jak czern przechodzi w zielen. wlasciwie b.dobrze jest jenynie z ok 3-4m na wprost. Stojac 1m przed lewym bokiem TV prawa strona ekranu jest juz zielona ...

Specjalnie bylem dzis zobaczyc inny model w MM. Niestety w swietle ale wydawalo sie znacznie lepiej (podobny zielony odcien byl tylko na srodku u dolu - clouding?)
Wykonałem zdjęcia na twoich ustawieniach ekranu.Kąt co najmniej 45 st.Matryca nie wchodzi w zieleń.W zasadzie można powiedzieć że poza rozjaśnieniem w stosunku do kąta 90 st. nie zmienia koloru.Drugie zdjęcie z tego samego kąta plik jpg.Trzecie
zdjęcie -mecz na Canal + Sport ,który obecnie jest transmiotwany.Nawet z tego kąta idzie oglądać.
Dodam,że mój egzemplarz 52W4500 pochodzi z fabryki na Słowacji z 11.2008
 
Ostatnia edycja:

swiatek94

New member
tak czytam te posty i (pewnie będę nobem) co to jest Clouding każdy teraz pisze właśnie o tym czy dany TV to ma czy
bo chce kupić TV do 5500-6000zł
46-52 cale
i myślałem na W4500 ale on ma niby ten Clouding
a jaki polecacie inny do tej kwoty może jakiś Sharp ??
 

weja

New member
Kolejna opcja W4500 uruchomiona :)

:D
Ok.
W pierwszej kolejności thx Marcho za pomoc.
Przedwczoraj zdecydowałem się na uruchomienie połączenia PC z DLNA w 46W4500.
Potrzebny jest do tego celu przewód sieciowy z krosem. Hub lub inny serwer jest zupełnie nie potrzebny.
Łączymy kabelkiem kompa z TV.
Wchodzimy we właściwości aktywnego połączenia z siecią (ja mam neostradę) i na zakładce zaawansowane zaznaczamy "ptakiem" ..zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera...
Pozostałe obie opcje (Ustanów połączenie telefoniczne zawsze....) oraz (Zezwalaj innym użytkownikom sieci na kontrolowanie...) też powinny być zaznaczone).
Po zatwierdzeniu tych ustawień w połączeniu sieciowym (komp via TV) wskakuje z automatu adres IP 192.168.0.1 i maska 255.255.255.0
Pozostałe opcje zostają puste (czyli brama i serwery DNS).
Wchodzimy do opcji sieciowych TV i ustawiamy w "sieci" DHCP (automatyczny DNS). Wychodzimy zatwierdzając ustawienia.
W Windzie uruchamiamy np. Windows Media Player i w zakładce biblioteka wybieramy "udostępnianie multimediów". Następnie zaznaczamy "udostępnij moje multimedia dla:"
Ja zrobiłem jeszcze konfigurację połączenia sieciowego, w którym wybrałem "inne komputery łączą się z internetem przez ten komputer" i dalej, dalej, dalej.
Kompa i TV wyłączamy i włączamy.
Teraz powinny zgłosić się komunikaty zapory Winy lub antywirusa, że komputer/urządzenie o numerze IP: 192.168.0.??? chce się połączyć z tym komputerem - oczywiście się zgadzamy.
W TV w ustawieniach wyświetlania serwerów w menu powinien pojawić się symbol dysku sieciowego z nazwą waszego PC. W tedy w kolejnych opcjach menu TV (zdjęcia, multimedia) też się pojawi ta ikonka i udostępnione zdjęcia i muzyka (z katalogu moje dokumenty w PC)
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:

yard

New member
Ja mam 40W4500 od 5 dni. Też obawiałem się cloudingu, ale jak już pisałem wcześniej na szczęście nie mam. Zrobiłem zdjęcia czarnego jpg i normalnego obrazka. Można oglądać siedząc na wprost jak i pod kątem i to nawet ostrym.
Mój model jest z 10/2008 wyprodukowany w Hiszpanii. Ustawienia tv:
- podświetlenie: 6,
- kontrast: maks.
- jasność: 73,
- nasycenie: 87.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • przod bez oswietlenia.jpg
    przod bez oswietlenia.jpg
    207,8 KB · Wyś: 94
  • kat bez oswietlenia.jpg
    kat bez oswietlenia.jpg
    262 KB · Wyś: 83
  • kat zdjecie bez oswietlenia.jpg
    kat zdjecie bez oswietlenia.jpg
    297,9 KB · Wyś: 74
  • przod zdjecie bez oswietlenia.jpg
    przod zdjecie bez oswietlenia.jpg
    446,6 KB · Wyś: 81

jj3

New member
yard napisał:
Ja mam 40W4500 od 5 dni. Też obawiałem się cloudingu, ale jak już pisałem wcześniej na szczęście nie mam. Zrobiłem zdjęcia czarnego jpg i normalnego obrazka. Można oglądać siedząc na wprost jak i pod kątem i to nawet ostrym.
Mój model jest z 10/2008 wyprodukowany w Hiszpanii. Ustawienia tv:
- podświetlenie: 6,
- kontrast: maks.
- jasność: 73,
- nasycenie: 87.

No wiec jednak widac, ze moja i marcho zielona poswiata nie jest normalna, skoro u kolegow yard i profitgw jest tylko "troche" szaro (no pewnie ten stopien szarosci zalezy to od zrobionego zdjecia). I do tego zdjecie na podswietlenieu 6! - u mnie wtedy mam juz jasno nawet na wprost...
Podobnie jak inni koledzy, uwazam, ze TV za 6k z takimi wadami odbiega mocno od moich wyobrazen i zachwalanej czerni tego modelu.

Czy ktos widzial jak ta kwestia wyglada w innych konkurencyjnych TV?
 

marcho

New member
jj3 napisał:
No wiec jednak widac, ze moja i marcho zielona poswiata nie jest normalna, skoro u kolegow yard i profitgw jest tylko "troche" szaro (no pewnie ten stopien szarosci zalezy to od zrobionego zdjecia). I do tego zdjecie na podswietlenieu 6! - u mnie wtedy mam juz jasno nawet na wprost...
Podobnie jak inni koledzy, uwazam, ze TV za 6k z takimi wadami odbiega mocno od moich wyobrazen i zachwalanej czerni tego modelu.

Czy ktos widzial jak ta kwestia wyglada w innych konkurencyjnych TV?

Jak już pisałem, wszystko zależy od tego jak się zrobi zdjęcie. Spróbujcie je trochę prześwietlić i podejść bliżej TV a wyjdą wszystkie mankamenty.

Jeżeli chcesz mieć czarną czerń ze wszystkich kątów to musisz zainwestować w plazmę. Na LCD czarnego "z kąta" nie będzie nigdy, a przynajmniej przy obecnej technologii.

Pozdrawiam
 

timix

New member
wiecie Panowie, tak zaczalem sie rozgladac jeszcze za czyms po tej aferze z tym moim peknietym sonym i tak mnie naszlo na rozwazania.
pomyslalem ze wezme kuro 5090 ale to koszt rzedu 9500.
przerobilem toshibke 52z3030, sharpa xl2e , bo po tej wizycie u mnie w domu peknietego sonego stwierdzilem ze 46 cali w 42m2 pokoju to malo.
i tak Wam powiem, ze dzisiaj idac przypadkiem po wroclawskiej magnolii przede mna stanelo stoisko panasonica, a konkretniej 58 cali. to co tam widzialem, to calkiem cos innego..

52w4500 fajny (nawet, bo nei idealny) ale po co doplacac za mpeg4 skoro i tak do konca zycia bede skazany na jakas platforme cyfrowa?? polecam wszystkim na zastanowienie sie, bo np model th-50py800p naprawde robi robote i cenowo wolalbym poczekac troche dolozyc i naprawde sie cieszyc, a nie myslec, czy bedzie clouding czy nie ?
 

michautoja

New member
Witajcie, borykam się z taką sprawą, może mi coś poradzicie..
Mianowicie, już dziś kurier ma mi przywieść Sony 46w4500,
dzięki opiniom na forum, jestem wyczulony na punkcie oglądnięcia TV
zaraz po jego dostarczenie(w obecności kuriera).

Jest tylko jeden mankament, kilka stron wcześniej otrzymałem radę by uruchomić LCD po kilku godzinach "odstania" w domu.
Jednak lepiej by było odpalić go przy kurierze, jako że jakiekolwiek uszkodzenia
mogłoby być również wewnętrzne, i wtedy nie zostaną zaobserwowane.
Już nie wiem co o tym myśleć? Czy szybkie odpalenie TV może czemuś szkodzić?

edit. Tv już stoi w pokoju, odpala za 3h, to dam znać co z kątami itd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry