Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marcho

New member
rogul89 napisał:
Witam. Tydzień temu zakupiłem w Saturnie we Wrocławiu TV Sony KDL-40W4720. Data produkcji to 09.2008 Hiszpania. Claudingu już nie ma choć był lekko widoczny na początku. Teraz co wzbudza we mnie niepokój to kąty boczne. Przy wyświetlaniu kolorowego obrazu wszystko jest w normie leczy gdy odpalam (celowo) czarnego JPG. w ciemnym pomieszczeniu matryca wpada w odcień fioletu i zieleni. Jest to widoczne dopiero wtedy gdy patrzę na TV od góry około 30st i z boki około 45st. Czy to zjawisko jest czymś normalnym w technologii LCD? Gdy patrzę na TV z tego samego poziomu lecz z boku tego problemu nie ma, matryca wtedy staje sie tylko jaśniejsza. Czy ktoś może sprawdzić to zjawisko odpalając czarnego JPG. I jeśli ktoś jest wstanie odpowiedzieć na pytanie czym sie różni mój model od W4500, bo jeśli ktoś wspomni, że kolorem to sie z tym nie zgodzę. Dokładnie wiem jak wygląda W4500 i mam ciągły wgląd w model W4720 i uważam że są takie same. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

U mnie z tym fioletem i zielenią jest dokładnie tak samo jak opisałeś - z góry i boku zielono-fioletowo (kilka stron wcześniej wrzuciłem takie właśnie zdjęcie). Z boku ale z poziomu środka ekranu jest szaro. To taka uroda LCD - popatrzcie sobie tak samo na monitory, każdy robi inną tęczę.
 

marcho

New member
domin_g napisał:
Witam, mam pytanko czy też Wam smuży obraz. Mam telewizję N i mam wrażenie, że na kanałach HD (TVP, TVN, MTV) podczas mało dynamicznych scenach (np normalnie ruszające się postacie) kontury (na ciemnym tle) osób wyraźnie zostawiają za sobą ślady niezależnie od ustawienie MotionFlow. Obraz na kanałach sportowych jest idealny (jasne tło).

Czy to wina telewizji N czy ten panel poprostu tak ma?

Pozdrawiam Domin

Wyłącz Redukcję zakłóceń. Powinno pomóc.
 

marcho

New member
Mroczek55 napisał:
Chciałem dzisiaj kupić 40W4000 w sklepie internetowym z możliwością odbioru osobistego. Przy odbiorze okazało się że nie można go włączyć, a wyglądało to dokładnie tak że po wciśnięciu przycisku na obudowie tel. włączyło się podświetlenie i po włączeniu z pilota pojawił się obraz menu na pół sekundy po czym się wyłączył podświetlenie też. Następnie nie można go było już w ogóle włączyć. Dopiero jak się wyłączyło go z sieci wszystko się powtarzało. Czy przyczyną tego mógł być brak podpiętego sygnału bo może Sony mają takie zabezpieczenie czy był to wadliwy egzemplarz bo tel. oczywiście nie odebrałem? Nadmieniam iż po kilku próbach włączenia podłączyłem do niego pamięć USB ze zdjęciami.

A nie był przypadkiem ten TV przyniesiony z zimnego pomieszczenia. Efekt wygląda jakby sprzęt był zawilgocony. W kazdym razie normalne to nie jest.
 
J

Judash

Guest
marcho napisał:
U mnie z tym fioletem i zielenią jest dokładnie tak samo jak opisałeś - z góry i boku zielono-fioletowo (kilka stron wcześniej wrzuciłem takie właśnie zdjęcie). Z boku ale z poziomu środka ekranu jest szaro. To taka uroda LCD - popatrzcie sobie tak samo na monitory, każdy robi inną tęczę.

A podobno maja taka extra czern i katy.
 

nales99

New member
Napisał michautoja
a teraz pytanie do yarda, powiedz mi jakim cudem przy kontraście max i podświetleniu 6 masz taki obraz, ja w takiej sytuacji mam obraz dosłownie szary? czy na pewno dobrze podałeś wartości

pozdrawiam, jutro załącze jakieś fotki



yard napisał:
nie pomyliłem się. Zobacz na ustawienia nales99 on ma podświetlenie na 8 i też niezły obraz, a nawet chyba lepszy .

Witam
Niestety ustawienia przy pierwszym zdjęciu różniły się nieznacznie od tych przy ostatnich fotach. Codzi o zaawansowane zwiększanie kontrastu, przy ostatnim zdjeciu opcja ta była włączona co znacznie poprawia widok jednolitych ciemnych obrazów. Z wyłączoną opcją jest po prostu jakaś masakra, zreszta zobaczcie sami, podświetlenie 4, jasność 50.

Jeszcze prośba do Yarda, czy mógłbyś wyłączyc tą opcje, jesli była włączona i jeszcze raz pstryknąć fotke ??

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 20081210009.jpg
    20081210009.jpg
    273,7 KB · Wyś: 85
  • 20081210010.jpg
    20081210010.jpg
    271,5 KB · Wyś: 78
  • 20081210011.jpg
    20081210011.jpg
    273,9 KB · Wyś: 86

jj3

New member
sierra napisał:
ww.avforums.com/forums/lcd-televisions/837866-sony-w4500-settings-thread-4.html

wejście do menu serwisowego na samym dole postu.
1. Czy ktos kalibrowal juz moze skladowe RGB w tym menu? Widze na zacytowanym forum, ze ludzie maja rozne ustawienia domyslene w tych TV. Moze w ten sposob jest sie w stanei zlikwidowac zielona poswiate podswietlenia? Zuwazylem, ze kolor zielony u mnie jest mocniej podbity niz inne (porownuje np z obrazem na laptopie)

2. Czy dane w menu serwisowym mozna zmieniac dowolna ilosc razy - czytam, ze neiktorzy mieli problemy ze zmiana czegokolwiek.

3. Czy data zmiany danych w menu serwisowym jest zapisywana - o tyle to istotne zeby wiedziec czy serwis sony jest w stanei wiedziec czy sie cos zmienialo
 

jj3

New member
nales99 napisał:
Niestety ustawienia przy pierwszym zdjęciu różniły się nieznacznie od tych przy ostatnich fotach. Codzi o zaawansowane zwiększanie kontrastu, przy ostatnim zdjeciu opcja ta była włączona co znacznie poprawia widok jednolitych ciemnych obrazów. Z wyłączoną opcją jest po prostu jakaś masakra, zreszta zobaczcie sami, podświetlenie 4, jasność 50.

Jeszcze prośba do Yarda, czy mógłbyś wyłączyc tą opcje, jesli była włączona i jeszcze raz pstryknąć fotke ??
Widze z doswiadczenia, ze percepcja czerni jest bardzo rozna u roznych osob. Kolega zarzekal sie, ze w Samsungu 656 ma czarno nawet pod katem - bylem, zobaczylem, jest podobnie (z tym ze u mnie niestety zielono a nie filoetowo-szaro) - po prostu kazdy inaczej to widzi.

Do tego dochodzi fakt naswietlenia zdjec wklejanych tu na forum. Sam moge zrobic takie na ktorych bedzie czern super lub jasnozielona poswiata - wybralem takie ktore wg mnie najlepiej reprezentowalo rzeczywistosc. Tak wiec zwracajcie na to uwage.

@nales99 - czy rozowe plamy jak na zdjeciach widac rowniez na zywo? Bo to juz masakra. No i niestety spore chmurki w rogach. Ja mam na szczescie tylko jedna i co ciekawe czasem widze ja a czasem nie - niestety juz sie ucieszylem ze zniknela ale ona powraca :)

Zostaly mi jeszcze 2 dni na odeslanie TV ... :)
 

nales99

New member
jj3 napisał:
@nales99 - czy rozowe plamy jak na zdjeciach widac rowniez na zywo? Bo to juz masakra. No i niestety spore chmurki w rogach. Ja mam na szczescie tylko jedna i co ciekawe czasem widze ja a czasem nie - niestety juz sie ucieszylem ze zniknela ale ona powraca :)


Hmm

Na żywo róż rzuca się troszke mniej w oczy ale cała ta paleta barw jest zauważalna, szczególnie gdy lekko sie poruszymy. Napisałem dziś do sony, pewnie otrzymam odpowiedźjak wszyscy którzy zgłaszają sie z takim problemem. Czyli : Panie to jest lcd czego się Pan spodziewał - w dużym uproszczeniu :D
Jutro dorwę jeszcze przedstawiciela sony w sklepie i zobaczymy co powie.

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

To jest to co dokładnie pisałem ( clouding ) sprawdzamy własnie przy wyłaczonym dynamicznym kontrascie . On bez sygnału automatycznie zmniejsza podswietlenie .

Wpadanie w odcien zielonkawy lub niebieski (zimny) taka matryca . Mozna minimalnie zmniejszyc przez korekte rgb w m. serwisowym ( bardzo łatwo zepsuc kolory - odradzam). W X4500 mamy normalnie w opcjach dostep do balansu bieli rgb .

Chmurki znikaja ( prawie ) po odpowienim ustwieniu lcd . Inne ustawienia w dzien i w nocy bez oswietlenia lub z minimalnym w pomieszceniu .

ps: Dajcie juz spok. z tymi kątami . Jak na wprost jest ok . Matryce są inne w kazdej partii lcd .

Jak ktos nie chce miec katów i rozjasniem (pod katem) to prosze kupic plazme .

Pozdarwiam
 
Ostatnia edycja:

nales99

New member
ortax360 napisał:
Chmurki znikaja ( prawie ) po odpowienim ustwieniu lcd . Inne ustawienia w dzien i w nocy bez oswietlenia lub z minimalnym w pomieszceniu .

ps: Dajcie juz spok. z tymi kontami . Jak na wprost jest ok . Matryce są inne w kazdej partii lcd .

Jak ktos nie chce miec katów i rozjasniem (pod katem) to prosze kupic plazme .

Pozdarwiam


Witam

Jeśli chodzi o odpowiednie "ustawienia" masz na myśli kontrast dynamiczny, bo kontrastem, jasnością i podświetleniem nie jestem w stanie tego zniwelować.

Pozdrawiam
 

marcho

New member
ortax360 napisał:
Witam

ps: Dajcie juz spok. z tymi kontami . Jak na wprost jest ok . Matryce są inne w kazdej partii lcd .

Jak ktos nie chce miec katów i rozjasniem (pod katem) to prosze kupic plazme .
Pozdarwiam
Koniec kropka, nic dodać nic ująć i wszystko w tym temacie. Dajmy już spokój z tymi kątami, LCD tak ma i tego nie zmienimy.

Mamy świetne telewizorki, jedne z najlepszych na rynku w swojej klasie. Cieszmy się nimi i przestańmy się czepiać.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SwFranciszek

New member
marcho napisał:
Mamy świetne telewizorki, jedne z najlepszych na rynku w swojej klasie. Cieszmy się nimi i przestańmy się czepiać.

Pozdrawiam

W psychologii nazywa się to racjonalizacja. Kupiłeś, wywalając 4 tys. zł i tłumaczysz sobie, że clouding Ci nie przeszkadza. Albo tak patrzysz, żeby go nie widzieć... Oszukujesz sam siebie.
A prawda jest taka, że Sony wali nas jak chce. Nie wierz w to, że któregoś dnia ktoś od nich zadzwoni, bardzo grzecznie Cię przeprosi i zaproponuje wymianę na nowy.
Oni doskonale wiedzą, że wypuścili niedopracowany produkt - mamią teraz 5 letnią gwarancją - bo to i tak kosztuje mniej niż wymiana całej produkcji, a świetnie działa marketingowo. Wielu z nas pod wrażeniem właśnie tego zdecydowało o kupnie licząc, że być może mój będzie bez wady...

Ja kupiłem dwa (oczywiście jeden po drugim) i po kolei odesłałem do sprzedawcy. Uważam, że należy naciskać na Sony jak tylko się da. W UK wymienili ? - wymienili bo było o tym głośno. A Polska to nadal kraj 3 świata (dla Sony, Sharpa i im podobnych).

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Jaki niedopracowany prod. ?( pojedyncze egzempl. tu moge sie zgodzic ) , ale nie z niedopracowaniem - to matryca tak swieci . Czyli wszystkie lcd to niedopracowane proukty Sharpy , JVC itd . Bo u innych prod. tez sa katy , rozjasnienia , fady matrycy , martwe pixele , kreski na matrycy , banding itd.

Takie jest moje zdanie .

PS : 5 lat gwar. dla ciebie to dowód na niedopracowany prod. To jestes w wielkim błędzie .

Pisałem wczsniej ,ze w UK maja wymieniac ( info od pracownika sony UK ) i nie wymieniali . Wymieniały sklepy tak samo jak u nas .

Tak własnie w tym 3 kraju był 1 test na swiecie modelu 40x4500 i nie tylko .



Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ortax360 dobrze gada. Sam przechodziłem przez wiele modeli LCD i nie równomierne podświetlenie matrycy to normalka. Tutaj nie chodzi tylko o LCD Sony. Miałem Amoia, sharpa RD2, Samsungi, jednego philipsa ale w 32 calach.
Powiem tak, równomiernie podświetlona matryca na wprost była tylko w 2 moich TV LCD( strach się przyznać ale osobiście miałem około 16 TV w tym 4 plazmy):
idealnie podświetlona matryca na wprost:Sony 40V2500 i w 32 calowym philips 5XXX dalej nie pamiętam nazwy. Pod kątem czerń robiła się taka jak na waszych fotkach.

Taka technologia, są egzemplarze lepsze jak i gorsze. Dlaczego? gdyby kontrola jakości odrzucała rozjaśnienia matrycy to na 100 TV być może przeszło by 5 sztuk. To jest masówka panowie, za komuny chodziliśmy po placach i rynkach żeby się bawić. Teraz łazimy po sklepach tak dla ogłupienia;) i kupujemy cały ten masowy chłam.

ps. Mam pionka 5080XD. Pioneer niby słynie z jakości, z tym że w mojej sztuce mam 2 subpiksele. To tak jak bym kupił ferrari z 2 wypryskami na szybie i to na w prost oczu.
 

balboLBN

New member
Bez kitu..przestanmy juz pitolic o jakims cloudingu. clouding byl i jest..a czy bedzie w przyszlosci to sie okaze..moze tak dopracuja technologie lcd ze wkrotce zniknie..nie wiem..czas pokarze..ja tez mialem chmurki w rogach matrycy..i teraz po okolo miesiacu uzytkowania trzeba sie naprawde przyjzec zeby je zobaczyc..czyli niby mit o wygrzaniu matrycy jest prawda..i jescze jedno..kumpel dzis kupil monitor samsunga t240hd za 1400 zl..i jakbysscie zobaczyli te chmurki to byscie przezyli szok..3 poziome kreski o srednicy 8-10 cm..to sie nazywa clouding..
 

yard

New member
@nales99

okazuje się, że przy pierwszych moich zdjęciach "Zaaw. zwiększenie kontrastu" było wyłączone. Teraz włączyłem tę opcję i ustawiłem na Duże i zrobiłem zdjęcia.
Reszta ustawień:
- kontrast: Maks
- podświetlenie: 6

Pozdrawiam.
 

Attachments

  • przod bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    przod bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    214 KB · Wyś: 98
  • kat bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    kat bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    309,4 KB · Wyś: 80
  • kat gora bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    kat gora bez oswietlenia zaaw zwiekszenie kontrastu duze.jpg
    263,1 KB · Wyś: 76

nales99

New member
Wielkie dzięki yard za fotki, no przy pionowych kątach takie rozjaśnienie jestem w stanie zrozumieć. Cóż chyba wymienie sobie raz ten tv i co ma być to bedzie :). Pytałem dziś promotora sony czy sytuacja którą przedstawiłem na zdjęciach jest normalna ?? Nie był w stanie odpowiedzieć, czekam jeszcze na odpowiedź z biura obsług i klienta.

Pozdrawiam
 

IGBT

New member
52W4500 z listopada (44 tydzień) mam obraz taki jak yard, może trochę zielonkawa czerńjest bardziej jednolita.
Wieczorem podświetlenie wystarcza spokojnie na wartość 1-2. Chmurek nie stwierdzam. Gwiezdne wojny DVD 1080p patrząc na wprost wyglądają idealnie czerń Wadera super. Bajki wyglądają niesamowicie np. Shrek, Epoka lodowcowa, Auta - patrzę z 2m. Zastanawiam się jaki będzie obraz z BR skoru już teraz obraz jest tak dobry i szczegółowy.
TV z UPC po koncentryku analog wg mnie bardzo słabo, szczególnie stare filmy masakra. Zobaczymy jak będzie na cyfrowym tunerze z wyjściem HDMI. Po HDMI z DVD 1080p nie mogę uzyskać obrazu wypełniającego obraz od boku do boku ani na smart ani na wide ani na zoom. Może jakiś pomysł?
 
Do góry