Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

ernet

Active member
Bez reklam
G-L1975 napisał:
Mój 46w4500 również ma chmurki i jest z 10 2008 dystrybucja Polska
Pozdrawiam
O cholera ! To czar prysł ( czar teori,że Sony coś poprawiło i obecnie wychodzą już takie modele ). Kolejna teoria spisku...;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Gwarancja Sony Polska - Fakty i Mity

Kondrus napisał:
Po czym poznać czy TV ma honorowaną gwarancje w Polsce?
W Sony Center powiedzieli, jeżeli TV nie ma honorowanej gwarancji w Polsce, to naprawiam go za własną gotówkę i potem wysyłam fakturę i dostaję zwrot kosztów naprawy... Trochę pewnie jest z tym kłopotów. Więc jak by co wolałbym mieć gwarancje honorowaną w Polsce.

Wszystko wyjaśniłem tu:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=275250#post275250
 

marcho

New member
Kondrus napisał:
Po czym poznać czy TV ma honorowaną gwarancje w Polsce?

W Sony Center powiedzieli, jeżeli TV nie ma honorowanej gwarancji w Polsce, to naprawiam go za własną gotówkę i potem wysyłam fakturę i dostaję zwrot kosztów naprawy... Trochę pewnie jest z tym kłopotów. Więc jak by co wolałbym mieć gwarancje honorowaną w Polsce.

Na karcie gwarancyjnej honorowanej w Polsce musi być wymieniona Polska jako kraj, którego ta gwarancja dotyczy. Jest tam też adres i nr telefonu serwisu, czyli Sony Polska.
 

ecotam

New member
ernet napisał:
O cholera ! To czar prysł ( czar teori,że Sony coś poprawiło i obecnie wychodzą już takie modele ). Kolejna teoria spisku...;)

wątpie, żeby SONY coś poprawiło. ci co czytają forum to wiedzą o chmurkach, i jakoś przeboli, że je ma,a większość nie wie o tym i jest w siódmym niebie, że ma taki rewelacyjny LCD firmy SONY.
Jesli już poprawi to dopiero w następnym modelu, a narazie to tylko loteria, jaka matryca nam sie trafi. Miejmy tylko nadzieje, że SONY robi coś w tym kierunku, aby wyeliminować tą usterke i zbliżyć sie do wysokiej jakości jaką powinna reprezentować owa marka TV.
 

ernet

Active member
Bez reklam
ecotam napisał:
wątpie, żeby SONY coś poprawiło. ci co czytają forum to wiedzą o chmurkach, i jakoś przeboli, że je ma,a większość nie wie o tym i jest w siódmym niebie, że ma taki rewelacyjny LCD firmy SONY.
Jesli już poprawi to dopiero w następnym modelu, a narazie to tylko loteria, jaka matryca nam sie trafi. Miejmy tylko nadzieje, że SONY robi coś w tym kierunku, aby wyeliminować tą usterke i zbliżyć sie do wysokiej jakości jaką powinna reprezentować owa marka TV.

Gdzieś czytałem,że to kwestia nierównego dokręcenia matrycy ( jesli piszę bzdury, to przepraszam, ale na szczegółach technicznych się nie znam ).
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jak można sprawdzic...

Ciekawy jestem co się dzieje z tymi TV zwróconymi do sklepu, z powodu np. clouding'u. Czytam Forum angielskie i takich osób jest dość dużo, którzy wymienili swoje telewizory ( seria W4500 ) na nowe/kolejne.
Tak więc ważne pytanie; jak mozna sprawdzić w W4500 ilość "przepracowanych " godzin ?
 

ecotam

New member
ernet napisał:
Gdzieś czytałem,że to kwestia nierównego dokręcenia matrycy ( jesli piszę bzdury, to przepraszam, ale na szczegółach technicznych się nie znam ).

nie przepraszaj, nie jesteś niczemu winny. to w ich fabryce mają źle skalibrowane śrubokręty :D
i pomyśleć 21 wiek :D
 

G-L1975

New member
kret020573 napisał:
gdzie kupiłeś?
Telewizor kupiłem 28.10.2008 w sklepie internetowym Certusmedia.pl. Po moim telefonie twierdzą że wszystkie modele jakie mają na sklepie są z chmurkami -sklepu nie polecam , telewizor taki sobie za 5760zł z przesyłką . Wcześniej miałem Lg42" plazme i nie widze dużej różnicy w jakości obrazu- szkoda że nie zaczekałem na Samsunga 956
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ponawiam prośbę ( chyba nie tylko w swoim imieniu )

Ponieważ w nastepnym tygodniu kupuję 46W4500 jeszcze raz proszę o informację dotycząca sprawdzenia w Menu ( pewnie serwisowym ) ilości przepracowanych godzin. Może jestem zbyt podejrzliwy, ale chce mieć pewność, że kupiłem TV fabrycznie nowy
 

ecotam

New member
delirium napisał:
czy ktoś może wrzucić jakiegoś screena aby taki lamera jak ja mógł zobaczyć co to te chmurki czy też clouding.


wpisz sobie w Google to:
Sony Bravia LCD Backlight Clouding

a zobaczysz parę filmików na ten temat :D

pozdrowienia
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pytanko do użytkowników; czy używając wejścia USB szybko wczytuje zdjęcia ( waga, to ok 6MB jedno zdjęcie ). Pytam, w w tej samej opcji nagrywarka soniacza raczej slabo sobie radzi, czyt: wolno wczytuje po USB
 

andrzejek100

New member
problem z USb

witam jestem szczesliwym posiadaczem sony 40W4500 z 10-2008 i mam problem gdy podłacze do gniazda USB aparat cyfrowy (jeden z pierwszych modeli ) sony telewizor go rozpoznaje a gdy podłaczyłem lustrzanke NIKON D60 telewizor go nie rozpoznaje dodam ze takiego problemu nie mam gdy podłacze do kopma jeszcze prubowałem podłaczyc do tego tv mp3 to tez rozpoznał i niewiem co z tym problemem mam poczac z góry dzieki za rady
 
Do góry