Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

marcho

New member
debeef napisał:
dzięki za konkretną odpowiedź...co do rozdzielczości...to nie wziąłem pod uwagę małej mocy mojego sprzętu, ale jak średnio wyrabia na 9800GTX 512 to na razie nie mam wogóle co o tym myśleć...bo zastanawiam się nad przesiadką na 8800GT...a gdzie tam 9800GTX:)

Ja mam kompa z Radeonem 1300 i filmy w 1080p śmigają aż miło, a gry w 1024x768 (czyli coś w rodzaju 720p) też wyglądają super na takim blacie.
 

ortax360

New member
witam,
jak wygląda skalowanie obrazu SD? Da rade ogladac na tv 46" z 3 metrów zwykły program przez kablówkę cyforwą?

No pewnie , obraz jest bardzo dobry chociaz wszysko zalezy od sygnału .
Oczywiscie trzeba odpowiednio ustawic lcd dla sygnału SD np: zmniejszyc opstrosc do 0-3 , wyłaczyc polepszacze obrazu , zmniejszyc kontrast . Ja ogladam z 2.5 m i jak jest dobra jakosc np: z tvn lub polsat jest prawie jak dvd .

PS: jezeli podpinamy tuner do wejscia rgb( eurozłącze ) poprawa jakosci obrazu nastapi przez zak. dobrego kabelka RGB np: vivanco .

Z kablówkę cyforwą bez tunera nie wiem jak bedzie odbierał . Raczej mają słabą jakosc sygnału .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zimnygrzes

New member
Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tym wieszakiem.

Czy on jest darmowy do wszystkich zakupionych telewizorów SONY i montaż też, nawet jak mieszkam w okolicach Płocka.:confused:

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 

Piotr_the

New member
Podziwiam ludzi co nie poczytają najpierw o tv LCD a potem gadają o świecących rogach, przecież Sony posiada matryce Samsunga z rodziny MVA/PVA która to od zawsze lubiła świecić rogami, mam to samo na monitorze komputerowym z matrycą PVA, ciekawi mnie jak macie wysoko ustawioną jasność, kontrast i podświetleni, że aż tak to nie których denerwuje bo jak dynamiczny tryb sklepowy to napewno w nocy może irytować. Ciekawi mnie czy ta seria 4500 ma tą samą wadę co w4000 tz. dynamiczne przygaszanie lamp które testowałem w seri w4000 i mocno się zawiodłem przykład jest dzień słoneczny obraz ustawiony na dynamiczny kończy się film napiszy końcowe i :eek: czarne tło super czarne a napisy zamiast białe to szarawe tak mocno lampy przyciemnił tv automatycznie poprostu tragedia!
 

DZ_R

New member
Dynamiczne przygaszanie lamp?

Ja mam cały czas włączony czujnik światła (automatyczna zmiana jasości w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu) oraz dynamiczny kontrast - jak dla mnie wszystko działa bez zarzutu.
 

ortax360

New member
Ani seria W4000 a tym bardziej W4500 nie przyciemnia obrazu automatycznie chyba ,ze jest włączony dynamiczny kontrast .
Opcja ta jest dostępna tylko przy włacznym kontrascie dynamicznym .



Pozdarwiam
 

oakraven

New member
Pytanie

a jak myślicie, co Sony robi z tymi oddawanymi przez clouding telewizorami? W piecu pali? Może to nie przypadek, że jak czytałem, trafiają do nas modele z Anglii?
 

niemen1956

New member
WojtR napisał:
a 40W4710 od kiedy produkują ktoś ma takową wiedzę czy może wszystkie 40W4710 są pozbawione chmurek ?

generalnie to , ze LCD musi mieć jakies chmurki to głupie pitolenie sprzedawców i serwisantów w sypialni mam jakąś taniochę toshiby 32" 32AV500PG i zero problemów

generalnie wydanie 5-6 tyś na SONY z wadami:hmm:

dlatego osobiście się wyluzowałem i chwilowa dałem sobie spokój z 40W4500 bo by mnie codziennie wieczorem krew zalewała jakby mi coś miało świecić
witam
Właśnie dzis odwiedziłem sklep euro-rtv-agd i był własnie sony 40w4710 i pozwoliłem sobie zobaczyć datę produkcji i tu mnie zaskoczyło -08-2008 czyli były produkowane rownolegle z W4500, pracownik tłumaczył ze jest to wyższy model od w4500 i ma pewne zmiany ale jakie nie wiedział sprawdził jeszcze na moje życzenie stan magazynu głownego i było ich 120 sztuk a W4500 nie maja wogóle .czyli co? czyżby tak jak wczesniej ktoryś z kolegow zasugerował sklepy internetowe handlowały bublami z anglii jesli chodzi o w 4500?
 

Alan83

New member
No wlasnie poki co to jak sledze watek to wszyscy co maja "bardzo widoczny clouding" to maja zdaje sie odbiornik ktory nie przeszedl przez rece polskiego dystrybutora Sony. W moim przypadku na naklejce z tylu telewizora mam procz daty i miejsca produkcji fraze w jezyku polskim ze to telewizor lcd :) no i na pudelku mialem informacje ze to Sony Poland.
Bardzo prawdopodobne ze jakas konkretna partia poszla (na szczescie) na rynek zachodni (UK) i moze tez nie z przypadku maja te telewizory w tak konkurencyjnej cenie...

Na Polskiej stronie Sony nic o modelu W4710 nie pisza.
 

balboLBN

New member
kolego Alan83 ja tez mam z tylu tv naklejke po polsku ze to telewizor kolorowy.ale na pudelku nic nie mam..clouding mam..kupilem ze sklepu internetowego..a tak nawiasem mowiac to wydej mi sie ze przesadzamy z tym cloudingiem..ja bym wogule tego nie zawuwazyl gdybym nie przeczytal nic o tym na forum..od roku mam monitor samsunga 22 cale..i dopiero teraz zauwazyalem ze ma malo widoczne chmurki w niektorych miejscach. pozatym , jak ktorys z kolegow wczesniej wspomnial , odbiornik sony ma tyle zalet ze powinno sie przymknac oko na chmurki. taka technologia lcd..
 

ernet

Active member
Bez reklam
niemen1956 napisał:
witam
......... pracownik tłumaczył ze jest to wyższy model od w4500 i ma pewne zmiany ale jakie nie wiedział sprawdził jeszcze na moje życzenie stan magazynu głownego i było ich 120 sztuk a W4500 nie maja wogóle .czyli co? czyżby tak jak wczesniej ktoryś z kolegow zasugerował sklepy internetowe handlowały bublami z anglii jesli chodzi o w 4500?
Co za bzdury ! Doprawdy imponuje mi inwencja niektórych sprzedawców :D
Wyjaśniam; są różne wersje W4500, różnią się kolorem szybki. Rózne symbole są przeznaczone do róznych sieci sklepów. Poza kolorem i symbolem, to ciagle jest swria W4500.To wszystko.
 

marcho

New member
balboLBN napisał:
kolego Alan83 ja tez mam z tylu tv naklejke po polsku ze to telewizor kolorowy.ale na pudelku nic nie mam..clouding mam..kupilem ze sklepu internetowego..a tak nawiasem mowiac to wydej mi sie ze przesadzamy z tym cloudingiem..ja bym wogule tego nie zawuwazyl gdybym nie przeczytal nic o tym na forum..od roku mam monitor samsunga 22 cale..i dopiero teraz zauwazyalem ze ma malo widoczne chmurki w niektorych miejscach. pozatym , jak ktorys z kolegow wczesniej wspomnial , odbiornik sony ma tyle zalet ze powinno sie przymknac oko na chmurki. taka technologia lcd..

Heh, mam ten sam syndrom - widzę już chmurki wszędzie, nawet na CRT :grin:
 

Kondrus

New member
Co do wątku, że w sklepach internetowych są modele z wysp to możliwe :)

Na stronie sony w wersji PL jest napisane, że W4500 jest dostępny od Października. To samo mówi za siebie.
 

marcho

New member
Kondrus napisał:
Co do wątku, że w sklepach internetowych są modele z wysp to możliwe :)

Na stronie sony w wersji PL jest napisane, że W4500 jest dostępny od Października. To samo mówi za siebie.

Być może są, są też np. z Turcji (to te bez gwarancji honorowanej w Polsce), ale jakie to ma znaczenie skoro i tak wszystkie są "Made in Spain" i składają je pewnie ci sami ludzie.
 

s1600

New member
:)

ktoś wpominał kilka razy o tym sklepie sirius. pl i co jak co maja całkiem przystępną cene 46w4500, ale jest możliwośc sprawdzenia sprzetu w tym sklepie czy to tylko sklep internetowy?? jestem z okolic grodu kraka
poz.
 

Kondrus

New member
Po czym poznać czy TV ma honorowaną gwarancje w Polsce?

W Sony Center powiedzieli, jeżeli TV nie ma honorowanej gwarancji w Polsce, to naprawiam go za własną gotówkę i potem wysyłam fakturę i dostaję zwrot kosztów naprawy... Trochę pewnie jest z tym kłopotów. Więc jak by co wolałbym mieć gwarancje honorowaną w Polsce.
 
Do góry