Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

DZ_R

New member
Do "timixa": numer seryjny jest na naklejce z tyłu TV...

Do "marcho": ja swój TV kupiłem pod koniec września, ale tok rozumowania miałem podobny jak ty. Z tym 'cloudingiem' to jest trochę tak: jak się nie ma do czego przyczepić, to się czepia czego się da: pewnie dlatego to jest główny temat tego wątku...
U mnie na samym początku clouding był bardzo wyraźny i był na środku ekranu - po przetarciu matrycy szmatką i kilku dniach pracy clouding ze środka ekranu zniknął zupełnie, czasami widać lekkie przejaśnienia po rogach - ale widzę je tylko raz na kilka dni i są minimalne - a przecież specjalnie wypatruję czy ten clouding mi zniknął czy nie.
 

marcho

New member
timix napisał:
z tego co dzownilem dzisiaj do electro w sprawie mojej reklamacji, to gosc powiedzial ze ten tv schodzi im jak cieple buleczki wiec o wczesniejszych niz 10.2008 nie ma mowy moim zdaniem.

z jego glosu wynikalo i tekstu w dziale reklamacja na stronie electro.pl ze maja to wliczone w biznes i kminia, ze wystepuja czasami takie pekniete jeze.

dzisiaj kurier byl napisal co mial napisac i poslal kartke do sklepu.w poniedzialek dostane info co z moim fantem zrobia pewnie, ale jestem dobrej mysli.

powiedzcie mi, gdzie sprawdze numer seryjny produktu, to sie od razu zarejestruje po te 5 lat.i po ten wieszak, to rozumiem, ze mam dzwonic tak?
dajcie info.

pozdr

Numer seryjny masz z tyłu TV na tabliczce, albo Ustawienia -> Informacje o produkcie.
Czy ktoś wie czy można zamówić sam wieszak bez usługi wieszania ?
 

Kondrus

New member
hmmm

W weekend przed ostatecznym zakupem skocze zobaczyć tv live do Sony Center w Katowicach... Przy okazji spytam się pracowników na temat clouding'u... Ciekawe co odpowiedzą... Może nawet nie będą widzieć, że nowsze modele są "lepsze" od tych z lata
Prawda tak, że gdybym tutaj na forum nie zajrzał to takiego czegoś jak clouding bym nie zauważył :)
 

marcho

New member
DZ_R napisał:
Do "timixa": numer seryjny jest na naklejce z tyłu TV...

Do "marcho": ja swój TV kupiłem pod koniec września, ale tok rozumowania miałem podobny jak ty. Z tym 'cloudingiem' to jest trochę tak: jak się nie ma do czego przyczepić, to się czepia czego się da: pewnie dlatego to jest główny temat tego wątku...
U mnie na samym początku clouding był bardzo wyraźny i był na środku ekranu - po przetarciu matrycy szmatką i kilku dniach pracy clouding ze środka ekranu zniknął zupełnie, czasami widać lekkie przejaśnienia po rogach - ale widzę je tylko raz na kilka dni i są minimalne - a przecież specjalnie wypatruję czy ten clouding mi zniknął czy nie.

Mnie też się wydawało że skala zjawiska się zmniejsza, początkowo rogi świeciły mocniej, a teraz prawie wcale, myślałem że to może być coś z moimi oczami - hmmm, może jeszcze nie zwariowałem. :)
W sumie gdybym wcześniej o tym tyle nie czytał to pewnie bym nie zauważył tego wcale, bo naprawdę ciężko to dostrzec w normalnych warunkach.

Pozdrawiam
 

marcho

New member
Kondrus napisał:
hmmm

W weekend przed ostatecznym zakupem skocze zobaczyć tv live do Sony Center w Katowicach... Przy okazji spytam się pracowników na temat clouding'u... Ciekawe co odpowiedzą... Może nawet nie będą widzieć, że nowsze modele są "lepsze" od tych z lata
Prawda tak, że gdybym tutaj na forum nie zajrzał to takiego czegoś jak clouding bym nie zauważył :)

W Katowicach wiedzą o clouding'u i mówią, że w razie czego wymienią, ale ceny mają za to zaporowe, więc nie skorzystałem.
 

marcho

New member
timix napisał:
no wlasnie najchetniej zrobilbym tez tak.
pytanie czy na stronie wnioskuje sie tylko o gwarancje czy o gwarancje i wieszak?
jesli ktos moze to niech poinstruuje bo bidny sie pogubilem.

Gwarancja i wieszak to dwie oddzielne sprawy - załatwiasz niezależnie.
 

weja

New member
Witam

:grin: - Co do gwarancji - trzeba zarejestrować TV na stronie http://www.5latgwarancji.pl/

- aby zamówić usługę zawieszenia TV na ścianie trzeba zadzwonić pod nr 0-801-987-669 lub 022-3388700 i podać dane, o które poprosi konsultant.

Ja swoj TV kupiłem przez internet z Sony Center w Radomiu. Transakcja w systemie ratalnym, wszystko trwało (od złożenia zamówienia do otrzymania TV) 7 dni.
Gwarancję Sony przesłało na meila w ciągu 30 min od zgłoszenia.
Natomiast dziś przyjechała ekipa i powiesila TV na ścianie.
Co do samego TV - to 46W4500 z sierpnia 2008 wyprodukowany w Hiszapnii.
Tak jak wcześniej pisałem cloudingu nie stwierdziłem.
Na razie jestem b.zadowolony z całości zakupów. TV super, gwarancja za free cieszy jeszcze bardziej, a darmowy montaż na ścianie po prostu dopełnia wszystkiego.
Polecam wszystkim ten odbiornik bo uważam go za super pudełko.

P.S. Sony mi nie placi za reklamę. Po prostu po tygodniu użytkowania stwierdzam naoczne fakty.
A sygnał w HD poprostu wgniata w wersalkę i zmusza do użycia podnośnika do szczęki :grin:
 
Ostatnia edycja:

Kondrus

New member
weja napisał:
- aby zamówić usługę zawieszenia TV na ścianie trzeba zadzwonić pod nr 0-801-987-669 lub 022-3388700 i podać dane, o które poprosi konsultant.

Ja swoj TV kupiłem przez internet z Sony Center w Radomiu. Transakcja w systemie ratalnym, wszystko trwało (od złożenia zamówienia do otrzymania TV) 7 dni.
Gwarancję Sony przesłało na meila w ciągu 30 min od zgłoszenia.
Natomiast dziś przyjechała ekipa i powiesila TV na ścianie.
Co do samego TV - to 46W4500 z sierpnia 2008 wyprodukowany w Hiszapnii.
Tak jak wcześniej pisałem cloudingu nie stwierdziłem.
Na razie jestem b.zadowolony z całości zakupów. TV super, gwarancja za free cieszy jeszcze bardziej, a darmowy montaż na ścianie po prostu dopełnia wszystkiego.
Polecam wszystkim ten odbiornik bo uważam go za super pudełko.

P.S. Sony mi nie placi za reklamę. Po prostu po tygodniu użytkowania stwierdzam naoczne fakty.
A sygnał w HD poprostu wgniata w wersalkę i zmusza do użycia podnośnika do szczęki :grin:
A można prosić o zdjęcie jak on się prezentuje na ścianie... chodzi mi szczególnie o zdjęcie z boku... Tez chce go powiesić. Będzie wisiał nad komodą około 50cm.... A kable od TV chce "zacementować" żeby nie było nic widać między komodą a TV. Jak za free wieszają to wpuszczę wszystkie możliwe kable w ścianę i zadziewanie po ekipę, (czy wieszanie jest takie trudne?? samemu nie można?)
 

marcho

New member
timix napisał:
jasne.
zadzwonilem i zalatwilem.
obydwie sprawy

A nie pytałeś przypadkiem czy można zamówić sam wieszak ?
Kurcze, teraz nie chcę go dawać na ścianę, a szkoda żeby darmowy wieszak przeszedł koło nosa.
 

timix

New member
marcho napisał:
A nie pytałeś przypadkiem czy można zamówić sam wieszak ?
Kurcze, teraz nie chcę go dawać na ścianę, a szkoda żeby darmowy wieszak przeszedł koło nosa.

zadzwon na infolinie i sie zarejestruj.
zadzwoni do Ciebei gosc ma na to 48h z firmy ktora montuje i sie z nim dogadasz, co za problem:)
 

weja

New member
montaż, a kabelki

Co do montażu na ścianie, to kable chowane są w maskownicy.
zdjęcia nie będę robił, ale mogę napisać, że od krawędzi ściany do ostatniej krawędzi TV jest odległość 21cm.
 

debeef

New member
Bez reklam
slawkor napisał:
Podłączasz kompa do tv kabelkiem DVI-HDMI i bez problemu masz 1920X1080p lub przejściówka DVI-HDMI i do tego kabel HDMI-HDMI (masz wtedy dwa kable w jednym). Jeśli chodzi o filmy w 1080p z kompa to oczywiście że da radę, ale gorzej z grami na takim sprzęcie granie w 1080p to troszkę przesada. Nawet przy najniższych szczegółach będziesz miał klatkowanie obrazu (256MB to za mało na tekstury w tej rozdzielczości - ja mam geforce 9800gtx+512 i ledwo daje radę przy średnich detalach).

dzięki za konkretną odpowiedź...co do rozdzielczości...to nie wziąłem pod uwagę małej mocy mojego sprzętu, ale jak średnio wyrabia na 9800GTX 512 to na razie nie mam wogóle co o tym myśleć...bo zastanawiam się nad przesiadką na 8800GT...a gdzie tam 9800GTX:)
 

balboLBN

New member
Czy jest sens wymiany na nowy odbiornik , jezli mam clouding tylko w rogach ekranu i jest on tylko widoczny gdzie jest ciemno w pokoju i i jak jest ciemna scena w tv??w serwisie sony powiedzieli mi ze jest to lcd i tak ma prawo byc i ze to zalezy od sygnalu.i sie typ troche zasmial jak mu powedizalem ze mam takie cos..data prod. 08.2008
 

Kondrus

New member
weja napisał:
Co do montażu na ścianie, to kable chowane są w maskownicy.
zdjęcia nie będę robił, ale mogę napisać, że od krawędzi ściany do ostatniej krawędzi TV jest odległość 21cm.


No ale maskownice widać, więc ja wpuszczę wszystko pod tynk...
Tylko niech ktoś napisze gdzie dostane TV od października za rozsądną cenne...
 

marcho

New member
balboLBN napisał:
Czy jest sens wymiany na nowy odbiornik , jezli mam clouding tylko w rogach ekranu i jest on tylko widoczny gdzie jest ciemno w pokoju i i jak jest ciemna scena w tv??w serwisie sony powiedzieli mi ze jest to lcd i tak ma prawo byc i ze to zalezy od sygnalu.i sie typ troche zasmial jak mu powedizalem ze mam takie cos..data prod. 08.2008

Też miałem ten dylemat i w końcu dałem sobie spokój, bo ten TV ma tyle zalet, że jaśniejsze rogi to naprawdę drobiazg, zwłaszcza że podczas oglądania czegokolwiek innego niż czarne tło praktycznie tego nie widać.
Gość w serwisie miał rację, LCD tak mają - wystarczy, że zmienisz kąt patrzenia i już masz jaśniejszy inny fragment ekranu. LCD mają to do siebie, że trzeba na nie patrzeć na wprost, bo inaczej można zapomnieć o czerni i to jest moim zdaniem największa wada tej technologii.

Pozdrawiam
 

WojtR

Member
Bez reklam
Kondrus napisał:
No ale maskownice widać, więc ja wpuszczę wszystko pod tynk...
Tylko niech ktoś napisze gdzie dostane TV od października za rozsądną cenne...

a 40W4710 od kiedy produkują ktoś ma takową wiedzę czy może wszystkie 40W4710 są pozbawione chmurek ?

generalnie to , ze LCD musi mieć jakies chmurki to głupie pitolenie sprzedawców i serwisantów w sypialni mam jakąś taniochę toshiby 32" 32AV500PG i zero problemów

generalnie wydanie 5-6 tyś na SONY z wadami:hmm:

dlatego osobiście się wyluzowałem i chwilowa dałem sobie spokój z 40W4500 bo by mnie codziennie wieczorem krew zalewała jakby mi coś miało świecić


 
Do góry