Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

arkkul

New member
Alan83 napisał:
Wydaje mi sie mocno bezcelowe pisanie czy ktos ma czy nie ma "cloudingu" na ekranie bo zalezy to od warunkow w jakich sie testuje (dzien/noc) oraz od sprawnosci oka oraz indywidualnej tolerancji. W dodatku trzeba by miec do czego przyrownac - najlepiej do drugeigo potencjalnie sprawnego modelu. Przykladowo u mnie gdy zatrzymam obraz na czarnym tle (np. na koncu napisow) w rogach mam jasniej (cos w rodzaju smugi) no i nie ma 100% takiej czerni jak na dnie studni ale wiemy nie od dzis ze technologicznie matryce nie potrafia fizycznie wyswietlic czerni. W normalnym odbiorze telewizji gdzie obraz jest ruchomy przy ciemnych scenach telewizor razdzi sobie bardzo dobrze.

W 100 % zgadzam się z Alanem. Moich dwóch znajomych kupiło wczesniej W4500 z opisywanym tu przez malkontentów cloudingiem i stwierdzili że w normalnym użytkowaniu problem ten nie istnieje. Twierdzą że jest on widoczny na ekranie bez sygnału. A Kto oglada ekran bez sygnału.
 

kret020573

New member
arkkul napisał:
W 100 % zgadzam się z Alanem. Moich dwóch znajomych kupiło wczesniej W4500 z opisywanym tu przez malkontentów cloudingiem i stwierdzili że w normalnym użytkowaniu problem ten nie istnieje. Twierdzą że jest on widoczny na ekranie bez sygnału. A Kto oglada ekran bez sygnału.

witam,
Panowie może cena 4,5tys za TV 40W4500 nie jest jakąś tam wygórowaną ale przecież jak ktoś wcześniej napisał możemy wymagać my klienci aby zakupione TV było wolne od przypadłości jaką jest np. clouding. Mi osobiście to przeszkadzało kiedy oglądałem obraz w formacie 4:3 i dlatego TV oddałem. Nie wszyscy natomiast mogą sobie pozwolić na to aby zwrócić swoje wadliwe TV, kupione za ciężko zarobione pieniądze. I wtedy mogą tylko powiedzieć że w normalnym użytkowaniu problem nie istnieje.
 

s1600

New member
:)

dokładnie "ciężko zarobione" więc czy istnieje opcja np. kupna w4500 przez ceneo lub inne w dobrej cenie i potem brak mozliwośc zwrotu lub podobnie w jakims tam sklepie rtv i tez beż opcji zwrotu??

jak tak to sam już nie wiem co robić bo róznica między sony polsak a skąpiec jest znaczna.
 

debeef

New member
Bez reklam
Interesowałaby mnie współpraca tego telewizora z komputerem, czy bez problemu da się wyciągnąć 1080p mam geeforce'a 9600gt 256 MB AMD 4000 dwurdzeniówkę 2GB ram, dwa wejścia DVI na karcie, chciałbym wiedzieć czy nie ma problemów z rozdzielczością, jak wygląda sprawa filmów itd...
 

slawkor

Member
Bez reklam
Podłączasz kompa do tv kabelkiem DVI-HDMI i bez problemu masz 1920X1080p lub przejściówka DVI-HDMI i do tego kabel HDMI-HDMI (masz wtedy dwa kable w jednym). Jeśli chodzi o filmy w 1080p z kompa to oczywiście że da radę, ale gorzej z grami na takim sprzęcie granie w 1080p to troszkę przesada. Nawet przy najniższych szczegółach będziesz miał klatkowanie obrazu (256MB to za mało na tekstury w tej rozdzielczości - ja mam geforce 9800gtx+512 i ledwo daje radę przy średnich detalach).
 

balboLBN

New member
Witam. Co mieliscie w pudelko z telewizorem?? Ja dostalem pilota, podstawke, instrukcje po angielsku, kabel zasilajacy angielski, gwarancje europejska, gwarancje ze sklepu i jakies papierki. Kabel europejski maja mi doslac i instrukcje PL tez.. Moze ktos wie dlaczego dostalem ang, czy zwrocic taki Tv czy jest wszystko OK. Czy moge uzyc przejsciowki Ang->Eur aby podlaczyc kabel?? Sklep w ktorym kupilem to sklep-rtv.com.pl. cena 4050..
 

Dawidowski1000

New member
balboLBN napisał:
Witam. Co mieliscie w pudelko z telewizorem?? Ja dostalem pilota, podstawke, instrukcje po angielsku, kabel zasilajacy angielski, gwarancje europejska, gwarancje ze sklepu i jakies papierki. Kabel europejski maja mi doslac i instrukcje PL tez.. Moze ktos wie dlaczego dostalem ang, czy zwrocic taki Tv czy jest wszystko OK. Czy moge uzyc przejsciowki Ang->Eur aby podlaczyc kabel?? Sklep w ktorym kupilem to sklep-rtv.com.pl. cena 4050..

Powininna być wersja Angielska i Europejska. Poproś o dosłanie, choc użyć możesz przejściówki, tylko po co za to dodatkowo płacić, jeżeli w zestawie powinny być oba kable UK i EU.
 

kret020573

New member
balboLBN napisał:
Witam. Co mieliscie w pudelko z telewizorem?? Ja dostalem pilota, podstawke, instrukcje po angielsku, kabel zasilajacy angielski, gwarancje europejska, gwarancje ze sklepu i jakies papierki. Kabel europejski maja mi doslac i instrukcje PL tez.. Moze ktos wie dlaczego dostalem ang, czy zwrocic taki Tv czy jest wszystko OK. Czy moge uzyc przejsciowki Ang->Eur aby podlaczyc kabel?? Sklep w ktorym kupilem to sklep-rtv.com.pl. cena 4050..
Oczywiście brak instrukcji w języku PL jest podstawą do zwrotu zakupionego towaru.
Ale jeśli TV jest ok to w niczym nie przeszkadza. Swoją drogą co to za polityka dosyłania kabla i instrukcji?
I tak dobrze że nie przysłali najpierw instrukcji za tydzień, kabla, pilota a np na gwiazdkę odbiornika TV.
Bybym zapomniał koniecznie podstawa do TV na Nowy Rok.
 
Ostatnia edycja:

Kondrus

New member
Czy posiada ktoś z Państwa 40W4500 wiszącego na ścianie... Interesuje zobaczenie (foto) jak to się prezentuje z boku, i na ile cm odstaje do ściany...

Z góry Dzięki

MK
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
s1600 napisał:
dokładnie "ciężko zarobione" więc czy istnieje opcja np. kupna w4500 przez ceneo lub inne w dobrej cenie i potem brak mozliwośc zwrotu lub podobnie w jakims tam sklepie rtv i tez beż opcji zwrotu??

jak tak to sam już nie wiem co robić bo róznica między sony polsak a skąpiec jest znaczna.

mnie to zawsze zastanawia, jak tak duzo osob chce zwrocic te biedne telewizory, co pozniej z nimi, bo ja osobiscie nie chcialbym kupic taki telewizor jako nowy po osoby.
 

timix

New member
no i przywiozl kurier przed chwila.
mama wniosla go na gore z wujaszkiem, przyjechalem, odpiecvzetowalem 30 cm rogu tej pianki patrze i jest pekniecie obudowy w samym rogu kolo napisu bravia.

ktos ma jakies pomysly?
dzwonilem do kuriera mowil, ze spoko, jutro podjedzie.....
 
Ostatnia edycja:

sierra

New member
balboLBN napisał:
Witam. Co mieliscie w pudelko z telewizorem?? Ja dostalem pilota, podstawke, instrukcje po angielsku, kabel zasilajacy angielski, gwarancje europejska, gwarancje ze sklepu i jakies papierki. Kabel europejski maja mi doslac i instrukcje PL tez.. Moze ktos wie dlaczego dostalem ang, czy zwrocic taki Tv czy jest wszystko OK. Czy moge uzyc przejsciowki Ang->Eur aby podlaczyc kabel?? Sklep w ktorym kupilem to sklep-rtv.com.pl. cena 4050..

Karte gwarancyjną masz SONY POLSKA na 5 lat czy europejską?? No i napisz ile czekałeś za TV z tego sklepu i jak obsługa.
Zastanawiam sie nad zamówieniem tego TV w tym sklepie.
Napisz jeszcze jaka jest data produkcji TV i gdzie wyprodukowany??

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

norbi1313

New member
Rowniez dostalem dzis LCD z tego sklepu. Tv, ktory zamowilem to 40w4500, data produkcji to niestety 08/2008. Pisze niestety, poniewaz posiada clouding. Szczerze to myslalem, ze ten clouding bedzie bardziej drazniacy, ale widac jedynie gdy jest ciemno i w ciemnych scenach. Nie wiem wogole czy to clouding czy cos innego, bo widoczne jest to tylko w rogach. Telewizory przeznaczone na Brytyjski rynek czyli wtyczka angielska, niewypelniona gwarancja europejska. Czy w razie jakichs klopotow z TV nie bedzie problemu ze zrealizowaniem gwarancji w Polsce? Co z przedluzeniem gwarancji na 5 lat. Na telewizor czekalem dosyc dlugo, zamowilem go 2.11, ale dzwoniac tam dowiedzialem sie o opoznieniu. Najsmieszniejsze na koniec::grin: Telewizor zamowilem za pobraniem, w adresie byly 3 bledy(nie literowki lecz wyrazy podobne), to samo na fakturze. Jak mozna nie umiec poprawnie przepisac adresu. Nie bylo wpisanej kwoty pobrania i kurier TV zostawil bez placenia. Ale juz zdazyli sie pokapowac i dzwonil Pan z prosba o uregulowanie oplaty :) Oczywiscie nie mam zamiaru nikogo oszukiwac. Jesli gwarancja jest realizowana w Polsce i jest opcja przedluzenia na 5 lat to LCD zostawiam, jezeli nie to niech go sobie zabieraja.
 

leonidas18

New member
Zamierzam jutro podjechać do MM i obejrzeć ten model na żywo. Możecie mi powiedzieć jaka musi być data produkcji telewizora aby możliwość wystapienia cloudingu była najmniejsza ?
 

timix

New member
ja już się tak zdrzaźniłem że nie potrafię tego opisać.

powiedzcie, gdzie dokładnie sprawdzę datę produkcji tego peknietego jeza. ?
 

sierra

New member
Data jest z tyu na tabliczce.

Podobno z 10/2008 to już nie występuje ale to są opinie z forum.

Na stronie sklepu piszą ża ma 5 lat gwarancji.
Pozostaje ci tylko zadzwonić do SONY POLSKA czy respektują gwarancje europejską i wszystko będzie jasne.
 

ernet

Active member
Bez reklam
leonidas18 napisał:
Zamierzam jutro podjechać do MM i obejrzeć ten model na żywo. Możecie mi powiedzieć jaka musi być data produkcji telewizora aby możliwość wystapienia cloudingu była najmniejsza ?

Najbezpieczniej z listopada 2008, ale podobno te z 10.2008 już też są dobre.
Sorry za powtorzenie. Nie doczytałem strony do końca, a juz odpowiedziałem :)
 
Do góry