Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

weja

New member
clouding or no cluding :-D

Przed zakupieniem TV (46W4500) rozmawiałem z czterema dystrybutorami Sony (salon SonyCenter Warszawa Jana Pawła II - byłem osobiście, salon SonyCenter Gdynia, dystrybutor Sony Lublin i dystrybutor Sony Radom - ostatnie 3 - telefonicznie) i wg nich ta przypadłość w ogóle nie występuje w serii W4500, a te wszystkie informacje o cloudingu, to plotki rozsiewane przez konkurencyjne firmy.
No cóż, już jutro sam się przekonam jak to jest z tymi chmurkami. UPS przywiezie i albo będę zadowolonym posiadaczem TV, albo zacznę wymiany odbiorników.
Mam nadzieję, że będzie ta pierwsza możliwość. W totka nie wygrałem, to może tu mi się poszczęści :grin:
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Tak, nie mam tego modelu ( może jeszcze nie mam ), ale z tego, co czytałem na różnych forach ( wypowiedzi posiadających ten TV ) , to wnioski nie są budujące. Wychodzi na to, że - przy wszystkich jego wadach i zaletach - to przeciętniak. No chyba, że ktoś ocenia (i ogląda ) go poprzez jego dane techniczne. Myślę, że nie trzeba się bać ( obawiać ), aby to powiedzieć głosno. Trudno też domniemywać, że wszyscy ten telewizor recenzujący " z zwodu " się mylą. Może warto pochylić głowę przed atorytetami, którzy - z racji swojego zawodu - przetestowali setki telewizorów. Rozumiem, że może tu paść stary, jak starożytny Egipt, argument o stroniczości. W takim razie , jak wytłumaczyć opinię uznanego skąd inąd recenzenta, który chwali 52W4500 gdy co do 46W4500 ma dokładnie odwrotną opinię. Jestem bardzo rozczarowany W4500, bo chciałem go kupić, a " na papierze" wygląda świetnie. No, ale może nie wszystko jeszcze stracone.... może wady zostaną- poprzez nowsze produkcje tej wersji - poprawione. Swoją wypowiedź opieram na relacji użytkowników z tego forum oraz innych zagranicznych. \Niektóre linki:
ttp://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/10/14/Sony-Bravia-KDL-52W4500-52in-LCD-TV/p1
ttp://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/10/28/Sony-Bravia-KDL-46W4500-46in-LCD-TV/p1
ttp://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/807191-sony-w4500-series-100hz-50-000-1-dynamic-contrast-dlna.html

Jest bardzo znamienne, ze wiele osób stojących przed kupnem TV Sony bardzo poważnie zastanawia się nad zakupem porzedniego modelu ( mimo braku 100Hz ). Powstają listy z numerami fabrycznymi - to też oczymś świadczy. I żeby wszystko było jasne; bardzo chciałbym kupić ten model i mam nadzieję, że wkrótce pojawią się egzemplaże zgodne z naszymi oczekiwaniami. I wtedy stanę pierwszy w kolejce...... .
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Ten Twój "autorytet" nie jest wart funta kłąków

Byłem na targach IFA i na ocznie się przekonałem że 52 świeci WYRAŹNIE gorzej od 46 " - i nie jest to tylko moje zdanie /na targach nie byłem sam/ ...

Mój egzemplarz 46" NIE MA cloudingu. Nie poddawałem go żadnemu leżakowaniu, wcieraniu itd...
 

ortax360

New member
Z review bywa tak ,ze zalezy od egzempl. jaki posiada osoba pisząca test.

Jedni mają wszystko ok i lcd dostaje 5 gwiazdek - Hifi . Inni dostają clouding w 46 a w 52 nie . Automatycznie 46 cali jest be i dostaje po pupie. Miałem 2 szt 46w4500 w 1 był clouding , smearing i co miałem napisac ,ze lcd jest do bani nie wart zak. itd . Wymieniłem na 2 egzemp. i nie mam clouding, smearing itd czyli teraz wypada napisac ,ze lcd jest wspaniałe , idealne itd. :grin:

Moje zdanie jest takie 40/46/52w4500 to bardzo dobre lcd jedne z najlepszych jake sa w tej chwili na rynku w swojej klasie cenowej i nie tylko . Wczoraj 5 godzin poswięciłem 40z4500 i decyzja zapadła na swieta bedzie nowe lcd 46x4500 . Z4500 mnie nie zachwycił .

Pozdrawiam

ps: Z4500 nie miał cloudingu,smearingu i nic w obrazie nie szarpie .
 

z3

Member
weja napisał:
Przed zakupieniem TV (46W4500) rozmawiałem z czterema dystrybutorami Sony i wg nich ta przypadłość w ogóle nie występuje w serii W4500, a te wszystkie informacje o cloudingu, to plotki rozsiewane przez konkurencyjne firmy.

LOL, a co mają mówić, że mają wadliwe egzemplarze TV? To w życiu by tego nie opchneli. Sam chciałem kupić ten model ale po 3 zachmurzonych zrezygnowałem. Jak dla mnie nie jest to jakiś mały szczegół i nie jest czymś normalnym, że trzeba wymieniać TV aby w końcu może trafić na ten działający.
 

Dawidowski1000

New member
Ortax360: Czy możesz króciutko napisać jak ma się 200hz w Z4500 do 100hz Pro w X4500. Jest duża różnica? O obraz, czerń, kolory, kontrast nie pytam.

Pozdro
 

ernet

Active member
Bez reklam
mobor napisał:
Ten Twój "autorytet" nie jest wart funta kłąków

Byłem na targach IFA i na ocznie się przekonałem że 52 świeci WYRAŹNIE gorzej od 46 " - i nie jest to tylko moje zdanie /na targach nie byłem sam/ ...

Mój egzemplarz 46" NIE MA cloudingu. Nie poddawałem go żadnemu leżakowaniu, wcieraniu itd...

To nie jest "mój" autorytet. Zresztą takich jest więcej.To uznana osoba z wieloletnim doświadczeniem. Jak myślisz, kto zrecenzował wiecej telewizorów ? Ty czy On ? Kto ma łatwiejszy dostęp do nich ? A może to właśnie TY, na targach, trafiłeś właśnie na takie modele, które prowadzą do odmiennych konkluzji ? A może to On ? Na czym więc opierać się przed wyborem TV ? Moim zdaniem na różnych recenzjach i wypowiedziach użytkowników. A, że w tym przypadku dominują te negatywne ( clouding, smearing.. ), to statystycznie łatwiej trafić na taki TV z w/w wadami niż bez nich.
Nawiasem mówiąc gratuluję i cieszę się, że Twój TV jest bez wad. Mam nadzieję, że i ja trafię na taki.

mobor napisał:
Ten Twój "autorytet" nie jest wart funta kłąków/quote]

PS. Jestem zaskoczony brakiem Twojego szacunku dla opini innych. Przecież każdy ma prawo do swojego zdania. Czytam Twoje wypowiedzi na innym forum ( o ile dobrze pamiętam ) zawsze z zainteresowaniem i zdaję sobie sprawę z tego, ze moja wiedza jest mniejsza niż Twoja. Nie zawsze się z Tobą, w Twoich ocenach zgadzam, ale zawsze je szanuje.
 
Ostatnia edycja:

weja

New member
z3 napisał:
LOL, a co mają mówić, że mają wadliwe egzemplarze TV? To w życiu by tego nie opchneli. Sam chciałem kupić ten model ale po 3 zachmurzonych zrezygnowałem. Jak dla mnie nie jest to jakiś mały szczegół i nie jest czymś normalnym, że trzeba wymieniać TV aby w końcu może trafić na ten działający.

Nie napisałem, że im uwierzyłem.
Sam się przekonam, czy będzie wszystko ok, jak nie to będę miał jazdę.
A na razie same pozytywy - gwarancja na 5 pięć lat załatwiona w ciągu 10 min - od złoszenia na stronie Sony do otrzymania meila z pdf zawiedającyhm gwarancję. 2. Promocja 46+ załatwiona w ciągu kolejnych 5 min. Zostało mi czekać na ekipę do montażu.
O jakości obrazu napiszę wieczorkiem.
 

rafnej

New member
Co do opinii z centrów Sony to sa one zawsze jak najlepsze. Z tego co naczytalem sie na różnych forach i zwiedziłem wszystkie Sony Center w Wa-wie to ich tv są ,,The Best" ,żadnych wad, a tylko zakupy przez net lub inne sieci sa narazone na podejrzane braki. Takie tam sciemnianie,zeby wydoić z kupujacego pare stów wiecej.
Bo niby jak dla salonów sony mają być produkowane lepsze TV ?
A moze te z sieci są gorsze poniewaz robione przez Papuasów, albo Aborygenów ?
Ciekawych odsyłam tu :forum.sony.pl :-D :-D :-D
 

weja

New member
Opinia co do 46W4500

Ok.
Nastąpiła ta chwila.
TV podlączony do TVK Vectra (terminal) HD i nagrywarki HDD/DVD Panasonic DMR-EH67.
Obraz:
- z kabla ok.
- z dekodera super OK
- kanały HD - zbieram jeszcze szczękę z podłogi :D

Najwazniejsze - clouding - nie występuje (przynajmniej nie zauważylem)
Ustawienia obrazu :
podświetlanie 4
kontrast 85
jasność 60
nacycenie 50
temperatura -ciepłe
ostrość - max
redukcja zakłóceń - duża
redukcja zakłóceń MPEG - duża

Jak na razie zostal tylko jeden problem do rozwiązania.
TV połączone z dekoderem i nagrywarką za pomocą kabli HDMI
Nagrywarka z dekoderem EURO-EURO
no i nagrywa się tylko dźwięk, a nie ma obrazu.
Dotyczy to zwykłych kanałów a nie HD. HD nie próbowałem z oczywistych względów.

Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem

KDL-46W4500 08.2008 Hiszpania (4306345) - OK

P.S. - montaż też już ustalony 13.11.2008. Także duże uznanie dla obsługi SONY.
P.S. P.S. - nie placą mi za reklamę :D
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
weja napisał:
Ok.
Nastąpiła ta chwila.
TV podlączony do TVK Vectra (terminal) HD i nagrywarki HDD/DVD Panasonic DMR-EH67.
Obraz:
- z kabla ok.
- z dekodera super OK
- kanały HD - zbieram jeszcze szczękę z podłogi :D

Najwazniejsze - clouding - nie występuje (przynajmniej nie zauważylem)
Ustawienia obrazu :
podświetlanie 4
kontrast 85
jasność 60
nacycenie 50
temperatura -ciepłe
ostrość - max
redukcja zakłóceń - duża
redukcja zakłóceń MPEG - duża

Jak na razie zostal tylko jeden problem do rozwiązania.
TV połączone z dekoderem i nagrywarką za pomocą kabli HDMI
Nagrywarka z dekoderem EURO-EURO
no i nagrywa się tylko dźwięk, a nie ma obrazu.
Dotyczy to zwykłych kanałów a nie HD. HD nie próbowałem z oczywistych względów.

Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem

KDL-46W4500 08.2008 Hiszpania (4306345) - OK

P.S. - montaż też już ustalony 13.11.2008. Także duże uznanie dla obsługi SONY.
P.S. P.S. - nie placą mi za reklamę :D

Przede wszystkim gratulacje z okazji nowego TV
Połaczenie wydaje się poprawne. Rozumiem, że antena podłaczona jest do
dekodera , dalej kabel antenowy z dekodera do nagrywarki ? Pokombinuj z przełaczaniem wejść do NAGRYWARKI.
 

weja

New member
odnośnie połączeń

Rozwiązanie znalazłem wspólnie z konsultantem technicznym z Vectry. Należy dodatkowo podłączyć nagrywarkę z TV za pomocą 2 kabli EURO-EURO. Włączamy kanał na dekoderze (może być również HD) i nagrywamy. Jedyny minus oglądamy co nagrywamy, i nie można zmienić kanału nawet na TV via kabel. Dodatkowy minus dal nowego terminala Vectry - brak możliwości ustawienia timera nagrywania.
 

Alan83

New member
Chcialem przez transmiter wysylac obraz na drugi odbiornik a nie stac mnie na placenie za usluge multiroom. Gosc od obslugi technicznej powiedzial mi ze gdy masz podlaczony odbiornik tv przez HDMI to nie ma mozliwosci rownoleglego przesylu na EURO zlaczu w tym samym czasie. W dodatku przez Euro zlacze nie ma tez ponoc mozliwosci wysylania menu jesli masz wpiety kabel HDMI. Jednym slowem albo HDMI albo Euro. Jest to pewie celowo zblokowane zeby jak najbardziej komplikowac rozdzielenie sygnalu i nagrywanie.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@weja 46W4500 to Twoj pierwszy LCD? Pytam bo fajnie jakby porownal ktos kto mial doczynienia (ale na dluzszy okres a nie w MM) z innymi firmami np. Sharp, Toshiba.

@ortax360 dlaczego chcesz wymienic W4500?
 

weja

New member
Ramzes765 napisał:
@weja 46W4500 to Twoj pierwszy LCD? Pytam bo fajnie jakby porownal ktos kto mial doczynienia (ale na dluzszy okres a nie w MM) z innymi firmami np. Sharp, Toshiba.

@ortax360 dlaczego chcesz wymienic W4500?

Tak to mój pierwszy i mam nadzieję, że na długo jedyny :D TV LCD.
Do tej pory używałem CRT Panasonic TX-29PX10P (100 Hz)
 

kret020573

New member
weja napisał:
Ok.
Nastąpiła ta chwila.
TV podlączony do TVK Vectra (terminal) HD i nagrywarki HDD/DVD Panasonic DMR-EH67.
Obraz:
- z kabla ok.
- z dekodera super OK
- kanały HD - zbieram jeszcze szczękę z podłogi :D

Najwazniejsze - clouding - nie występuje (przynajmniej nie zauważylem)
Ustawienia obrazu :
podświetlanie 4
kontrast 85
jasność 60
nacycenie 50
temperatura -ciepłe
ostrość - max
redukcja zakłóceń - duża
redukcja zakłóceń MPEG - duża

Jak na razie zostal tylko jeden problem do rozwiązania.
TV połączone z dekoderem i nagrywarką za pomocą kabli HDMI
Nagrywarka z dekoderem EURO-EURO
no i nagrywa się tylko dźwięk, a nie ma obrazu.
Dotyczy to zwykłych kanałów a nie HD. HD nie próbowałem z oczywistych względów.

Może ktoś pomoże rozwiązać ten problem

KDL-46W4500 08.2008 Hiszpania (4306345) - OK

P.S. - montaż też już ustalony 13.11.2008. Także duże uznanie dla obsługi SONY.
P.S. P.S. - nie placą mi za reklamę :D

zmniejsz podświetlenie do 2 i sprawdz czy nie masz cloudingu tylko pamiętaj TV musi pochodzić.
U mnie też jak właczyłem TV to wszystko było ok ale jak trochę pochodził to clouding był widoczna jak jasna ...
Jeszcze dziś złożę zamówienie w innym sklepie internetowym tym razem jak mówi sprzedawca TV pochodzi z Sony Polska i ma Polską gwarancję,. Może tym razem się uda, poprzednie dwa modele były sprowadzane (kupione na ceneo) i miały tzw gwarancję Europejską.
 
Do góry