Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

niemen1956

New member
witam

Od dawna czytam uważnie wszystkie posty na tej stronie dotyczące własnie tego TV czyli 46W 4500 ponieważ też chce go kupić i jestem zrozpaczony co zrobić, jest tyle złych opinii na jego temat ze z pewnoscia jest to trudna decyzja. dzis zadzwoniłem do jednego z najwiekszych sklepów internetowych chcąc zasiegnąć pewnych informacji na temat tego telewizora i jak myslicie co mi odpowiedziano? Ten telewizor to jeden z najlepszych odbiorników na naszym rynku , na kilkaset sprzedanych żadnych zwrotów, o cloudingu wogóle nie slyszeli i co w tej sytuacji mozna powiedzieć? Też mysle jak któryś z kolegów juz napisał ze wiekszość kupujacych nie ma zielonego pojecia o wystepujacych problemach w tym lcd i z pewnoscią ci nabywcy śpia spokojnie -wystarczy pochodzić po sklepach rtv posłuchać i popatrzeć co i jak ludzie kupują na jakich zasadach-nie raz az zal mi ich.Ale dzis aby cokolwiek kupić to trzeba mieć wiedze. Moze napiszą coś wiecej koledzy ktorzy dokonali zakupu tego TV z datą pazdziernikowa czy faktycznie nie wystepuje clouding po wygrzaniu odbiornika.I ja chciałbym go wreszcie mieć i podzielić sie z wami moimi uwagami na jego temat. PZDRAWIAM
 

nati1

New member
telewizor sony 46W4500 posiada plamki

mam pytanie kupiłam 3 dni temu telewizor LCD SONY 46W4500 i co jest dziwne w naroznikach tego tv pojawiaja sie jasne jakby plamki z odległosci bardzo widoczne czy jest to rzecz normalna czy jest to moze wada ze strony producentów sony ? czy ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie???? widac te plamki w przyciemninym pokoju ... czy jest na to reklamacja ...

z Gory dziekuje
 

bryczes

New member
Ja mam model 40W4500 z 10.2008. Cloudingu nie ma - sprawdzałem w ciemnościach na różnych ustawieniach obrazu. Telewizor kupiony w sklepie internetowym z gwarancją europejską z polską adnotacją. Nie wiem jak będzie w przyszłości z respektowaniem tej gwarancji przez serwis Sony. W rozmowie telefonicznej z srwisem Sony zapewniano mnie, że jeżeli Sony został zakupiony w sklepie zarejestrowanym w Polsce i posiada on gwarancję europejską nie będzie żadnych problemów. Również nie było problemów z przedłużeniem gwarancji do 5'ciu lat przez stronę internetową Sony. Telewizorek gra super i z dnia na dzień jestem coraz bardziej zadowolony.
Zauważyłem jedną rzecz. Im większą ustawię redukcję zakłuceń tym większe zauważam smużenie na niektórych barwach. Jak redukcję zakłuceń mam wyłączoną smużenie praktycznie zanika. Czy ktoś ma coś takiego w swoim tv?
 

Alan83

New member
timix: Telewizor trzeba bylo od razu rozpakowac przy kurierze. Nawet taka naklejka jest i polecenie ze strony electro bo sam od nich kupowalem ten tv. Nie chce Ciebie straszyc ale mozesz miec problemy ze zwrotem bo jaka oni bede mili pewnosc zes nie spuscil tego odbiornika na ziemie itp.? Jesli dogadales sie z kurierem i przyjedzie on i odbierze to dobrze ale w papierach bedzie juz inna data i ciekawe co powie na to sklep.
Ja swoj telewizor odebralem w sobote w gdnaskim centrum firmy spedycyjnej bo nie woza w soboty a zalezalo mi zeby pobawic sie w weekend obiornikiem no i zeby nie lezal na chlodnym mgazynie ;) nie mowiac juz o tym ze trudno bylo by sie zsynchronizowac z kurierem w dzien powszedni. Do srodka zajzalem dopiero w domu bo karton byl w stanie idealnym.


To prawda ze sa uzytkownicy tego odbiornika i potencjalni nowi ktorzy nie maja pojecia ze cos takiego wystepuje. Jak sie poczyta forum to mozna faktycznie zaczac sie zastanawia i martwic :) Sam teraz sie zastanawiam czy oby wszystko jest ok.

Mam dwie prosby:
1. Czy ktos moze nagrac albo zrobic porzadne zdjecie tv z cloudingiem i bez? Mysle ze dobrym sprzetemz dobrymi ustawieniami naswietlenia jest to mozliwe.

2. Jesli ktos kupowal telewizor (najlepiej w electro.pl) w polowie pazdziernika z data produkcji z sierpnia b.r. to prosze o napisanie czy wszystko jest w porzadku?
 

timix

New member
sierra napisał:
Data jest z tyu na tabliczce.

Podobno z 10/2008 to już nie występuje ale to są opinie z forum.

Na stronie sklepu piszą ża ma 5 lat gwarancji.
Pozostaje ci tylko zadzwonić do SONY POLSKA czy respektują gwarancje europejską i wszystko będzie jasne.

a czemu mieliby jej nie respektowac z jednej strony....
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@timix

Poniewaz z takimi firmami jest jak z ubezpieczycielami - obiecuja wszystko ale jak wystapi szkoda to szukaja wszystkich kruczkow aby pozbyc sie klienta. Oby w Twoim przypadku bylo inaczej.
 

sierra

New member
Kupował ktoś może ten TV w sklepie internetowym SIRIUS.PL ???
mam najbliżej ten sklep ale zastanawia mnie adnotacja:

Gwarancja 24 miesiące.
!!! Rozszerzenie gwarancji do 5 lat jedynie 99zł !!!


Podobno na stronie SONY rozszerzenie jest za FREE.

Pozdrawiam
 

Kondrus

New member
sierra napisał:
Kupował ktoś może ten TV w sklepie internetowym SIRIUS.PL ???
mam najbliżej ten sklep ale zastanawia mnie adnotacja:

Gwarancja 24 miesiące.
!!! Rozszerzenie gwarancji do 5 lat jedynie 99zł !!!


Podobno na stronie SONY rozszerzenie jest za FREE.

Pozdrawiam
Też zamierzam tam kupić... Chciałem odbiór osobisty, też ze Śląska jestem.... Ale dzwoniłem i ten TV maja w magazynie w Warszawie... Więc będzie kurierem... Dzisiaj wysłałem mejal z zapytaniem na temat daty produkcji. (Niby po październiku nie ma cludingu). Jak będą mieli TV z Października i Listopada to git...

Co do gwarancji to niby na stronie sony można wypełnić formularz i gwarancja przyjdzie pocztą... Promocja do 15 Stycznia 2009.

EDIT:

W 2 sklepach mówią, że nie ma możliwości sprawdzenia daty produkcji... (Będę próbował dalej)
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Kondrus napisał:
W 2 sklepach mówią, że nie ma możliwości sprawdzenia daty produkcji... (Będę próbował dalej)

Jest ! Kolega, który ma własną firmę sprzedaje te TV i 2 godziny temu sprawdził dla mnie- ma z października
 

andee

New member
ernet napisał:
Jest ! Kolega, który ma własną firmę sprzedaje te TV i 2 godziny temu sprawdził dla mnie- ma z października
Kurcze, ja też szukałem i dzwoniłem po sklepach.Coś czuje, że z tego powodu handlowcy są już mocno wkurzeni, bo mają te TV w hurtowni i nie mogą tego sprawdzić.

Możesz jakoś (może na priva) podać gdzie są z października?
Chcę kupić 40'W4500
 

marcho

New member
Witam,

No i zakupiłem moje 46" :D !!!
Chciałem się przy tej okazji podzielić ze wszystkimi moimi spostrzeżeniami dotyczącymi niesławnego clouding'u.
Przed zakupem dłuuuugo studiowałem wszystkie za i przeciw - pewnie tak jak wszyscy - plazma czy lcd, sony czy sharp, a może jeszcze coś innego. Naoglądałem się zdjęć clouding'ów, banding'ów, smearing'ów i innych przypadłości i .... byłem przerażony skalą tych zjawisk. W końcu jednak zaryzykowałem i kupiłem 46W4500 z 10.2008. Obejrzałem go dokładnie przed zakupem i stwierdziłem, że nic ze znanych dolegliwości nie występuje. Taaak, przktycznie nie występuje, bo teoretycznie to jest wszystkiego po trochu.
Ale na początek 3 zdjęcia:
Spójrzcie najpierw na zdjęcie 967 - i co ? powiecie tragedia ...
Od takich zdjęć aż roi się w necie, ale to zdjęcie jest po prostu prześwietlone i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Teraz zdjęcie 971 - tak mniej więcej wygląda ekran mojego TV przy maksymalnym podświetleniu matrycy, od razu zaznaczę że przy max podświetleniu źle się patrzy na jakikolwiek program, bo obraz jest zbyt jasny, prześwietlony i "kłuje" w oczy. Uważam, że najlepiej jest ustawić podświetlenie pomiędzy 2 a 5. Ja mam ustawione na 3 i zdjęcie nr 970 obrazuje ekran mojego TV zbliżony do rzeczywistego przy takim właśnie ustawieniu.

Reasumując, chciałem powiedzieć, że przy ekstremalnych ustawieniach - wszystko na max i w extremalnych warunkach - egipskie ciemności w pokoju i czarny screen, jak się dobrze wpatrzeć to jakieś tam "chmurki" wychodzą, ale wystarczy, że pojawią się chociaż jakieś małe napisy, czy logo stacji TV, a przestają być widoczne. Dodając do tego umiarkowane ustawienia i jakieś chociaż malutkie światełko w pokoju można oglądać sławetne "Gwiezdne Wojny" bez stresu :D .

To tyle - podzieliłem się moimi spostrzeżeniami na temat "chmurek" bo panicznie się ich bałem, a okazało się że to nie tak jak w większości artykułów było opisane.
Jesem super zadowolony i czekam teraz na "Gwiezdne Wojny" HD.

Pozdrawiam wszystkich userów.
Marcin
 

Attachments

  • DSCF0967.JPG
    DSCF0967.JPG
    69,9 KB · Wyś: 451
  • DSCF0971.JPG
    DSCF0971.JPG
    56,4 KB · Wyś: 444
  • DSCF0970.JPG
    DSCF0970.JPG
    54 KB · Wyś: 451

kret020573

New member
marcho napisał:
Witam,

No i zakupiłem moje 46" :D !!!
Chciałem się przy tej okazji podzielić ze wszystkimi moimi spostrzeżeniami dotyczącymi niesławnego clouding'u.
Przed zakupem dłuuuugo studiowałem wszystkie za i przeciw - pewnie tak jak wszyscy - plazma czy lcd, sony czy sharp, a może jeszcze coś innego. Naoglądałem się zdjęć clouding'ów, banding'ów, smearing'ów i innych przypadłości i .... byłem przerażony skalą tych zjawisk. W końcu jednak zaryzykowałem i kupiłem 46W4500 z 10.2008. Obejrzałem go dokładnie przed zakupem i stwierdziłem, że nic ze znanych dolegliwości nie występuje. Taaak, przktycznie nie występuje, bo teoretycznie to jest wszystkiego po trochu.
Ale na początek 3 zdjęcia:
Spójrzcie najpierw na zdjęcie 967 - i co ? powiecie tragedia ...
Od takich zdjęć aż roi się w necie, ale to zdjęcie jest po prostu prześwietlone i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Teraz zdjęcie 971 - tak mniej więcej wygląda ekran mojego TV przy maksymalnym podświetleniu matrycy, od razu zaznaczę że przy max podświetleniu źle się patrzy na jakikolwiek program, bo obraz jest zbyt jasny, prześwietlony i "kłuje" w oczy. Uważam, że najlepiej jest ustawić podświetlenie pomiędzy 2 a 5. Ja mam ustawione na 3 i zdjęcie nr 970 obrazuje ekran mojego TV zbliżony do rzeczywistego przy takim właśnie ustawieniu.

Reasumując, chciałem powiedzieć, że przy ekstremalnych ustawieniach - wszystko na max i w extremalnych warunkach - egipskie ciemności w pokoju i czarny screen, jak się dobrze wpatrzeć to jakieś tam "chmurki" wychodzą, ale wystarczy, że pojawią się chociaż jakieś małe napisy, czy logo stacji TV, a przestają być widoczne. Dodając do tego umiarkowane ustawienia i jakieś chociaż malutkie światełko w pokoju można oglądać sławetne "Gwiezdne Wojny" bez stresu :D .

To tyle - podzieliłem się moimi spostrzeżeniami na temat "chmurek" bo panicznie się ich bałem, a okazało się że to nie tak jak w większości artykułów było opisane.
Jesem super zadowolony i czekam teraz na "Gwiezdne Wojny" HD.

Pozdrawiam wszystkich userów.
Marcin

witam,
nie wiem co inni na ten temat sądzą ale jak dla mnie to tragicznie to wygląda jak na TV za taką kasę.
 

marcho

New member
kret020573 napisał:
witam,
nie wiem co inni na ten temat sądzą ale jak dla mnie to tragicznie to wygląda jak na TV za taką kasę.

Nie wiem, ale naoglądałem się podobnych zdjęć różnych marek TV i każdy miał coś nie tak z podświetlaniem - Sharp miał banding, Sony i Samsung clouding, a któryś tam jeszcze świecił jaśniej dookoła ramki. Wydaje mi się, że na ideał lcd musimy jeszcze poczekać.
W moim przypadku to co widzicie na zdjęciach absolutnie nie przeszkadza w normalnych warunkach. Za to Full HD wymiata.

Pozdro.
 

arekw99

New member
sierra napisał:
Kupował ktoś może ten TV w sklepie internetowym SIRIUS.PL ???
mam najbliżej ten sklep ale zastanawia mnie adnotacja:

Gwarancja 24 miesiące.
!!! Rozszerzenie gwarancji do 5 lat jedynie 99zł !!!


Podobno na stronie SONY rozszerzenie jest za FREE.

Pozdrawiam

SZUKAJA FRAJEROW. GWARANCJA JEST FREE.
A W WYPADKU TEGO SKLEPU NIE O TAKICH NUMERACH SLYSZALEM
 

timix

New member
z tego co dzownilem dzisiaj do electro w sprawie mojej reklamacji, to gosc powiedzial ze ten tv schodzi im jak cieple buleczki wiec o wczesniejszych niz 10.2008 nie ma mowy moim zdaniem.

z jego glosu wynikalo i tekstu w dziale reklamacja na stronie electro.pl ze maja to wliczone w biznes i kminia, ze wystepuja czasami takie pekniete jeze.

dzisiaj kurier byl napisal co mial napisac i poslal kartke do sklepu.w poniedzialek dostane info co z moim fantem zrobia pewnie, ale jestem dobrej mysli.

powiedzcie mi, gdzie sprawdze numer seryjny produktu, to sie od razu zarejestruje po te 5 lat.i po ten wieszak, to rozumiem, ze mam dzwonic tak?
dajcie info.

pozdr
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panie i Panowie,
Żeby uniknąć dodatkowych wpisów i pytań może warto aby nowi właściciele TV serii xxW od razu wpisywali do swoich komentarzy informację - gdzie i za ile kupili swój TV. Może to pomóc potencjalnym kupcom....
Rozumiem, że to nie ten dział, ale może warto.
 
Ostatnia edycja:
Do góry