Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

DZ_R

New member
Do "cezary777":
Ja swój TV zamawiałem, jak już wiedziałem z komentarzy na forum, że 90% egzemplarzy ma problem z 'cloudingiem' - dlaczego? Bo potrzebny mi był TV 'na dzisiaj', a lepszy W4500 z cloudingiem niż jakiś inny w podobnej cenie nawet bez cloudingu...

Zresztą, u mnie po 'masowaniu szmatką' matrycy problem z cloudingiem praktycznie zniknął - są minimalne przebarwienia po rogach ekranu - widoczne oczywiście tylko w nocy, które tak naprawdę podczas oglądania telewizji są niezauważalne.

Co do smearingu to nawet nie mam pojęcia czy u mnie jest, bo TV jest używany wyłacznie do oglądania telewizji i BluRaya / DVD, i nic takiego nie zauważyłem.
 

bryczes

New member
Dla zainteresowanych przedłużeniem gwarancji do 5 lat na telewizory LCD Bravia. Od poniedziałku rusza promocja w Sony i od poniedziałku będzie dostępna na stronie internetowej Sony Polska możliowśc przedłużenia gwarancji. Wystarczyć będzie, że sie zarejestruje swój telewizor na stronie i już (przynajmniej tak mnie poinformowali w Sony)
 

pythondancer

New member
Od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem 40W4500.
Generalnie jestem z niego zadowolony (to mój pierwszy LCD) ale mam maly zgryz z HDMI.
"Problem" polega na tym, że TV nie wykrywa mi urządzeń zewnętrznych podpiętych po HDMI. Są to:
1 - Tuner SAT Ferguson HF 8900 HD
2 - DVD Ferguson D 880 HX
Obydwa podpięte kabelkami i działają. Jednak jak chcę uaktualnić listę urządzeń to TV twierdzi, że żadnych nie wykrył.
Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na rozwiązanie?
Rozumiem, że TV może się gryźć z tymi urządzeniami, ale dlaczego mimo to działają?
Z góry przepraszam za dość głupie pytanie, ale LCD i reszta sprzętu HD to dla mnie kompletna nowość.
 

ernet

Active member
Bez reklam
pythondancer napisał:
Od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem 40W4500.
Generalnie jestem z niego zadowolony (to mój pierwszy LCD) ale mam maly zgryz z HDMI.
"Problem" polega na tym, że TV nie wykrywa mi urządzeń zewnętrznych podpiętych po HDMI. Są to:
1 - Tuner SAT Ferguson HF 8900 HD
2 - DVD Ferguson D 880 HX
Obydwa podpięte kabelkami i działają. Jednak jak chcę uaktualnić listę urządzeń to TV twierdzi, że żadnych nie wykrył.
Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na rozwiązanie?
Rozumiem, że TV może się gryźć z tymi urządzeniami, ale dlaczego mimo to działają?
Z góry przepraszam za dość głupie pytanie, ale LCD i reszta sprzętu HD to dla mnie kompletna nowość.

Miałem dokładnie to samo i wtedy jeszcze nie znałem odpowiedzi. Teraz ( było o tym na Forum ) znam: TV Sony "widzi" tylko urządzenia TEJ firmy, a że wszystko , co podłaczone działa poprawnie, to już inna sprawa.
 

Alan83

New member
Widocznie tak jest bo dekodera Philipsa z UPC tez nie widzi.

Swoja droga ktos z Was dodal obsluge 40w4500 pilotem od dekodera?
 
Ostatnia edycja:

pythondancer

New member
ernet napisał:
Miałem dokładnie to samo i wtedy jeszcze nie znałem odpowiedzi. Teraz ( było o tym na Forum ) znam: TV Sony "widzi" tylko urządzenia TEJ firmy, a że wszystko , co podłaczone działa poprawnie, to już inna sprawa.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Coś podobnego przemknęło mi przez myśl, ale wydało mi się to zbyt dziwne, żeby prawdziwe. Cóż, da się z tym żyć :)
 

Alan83

New member
Moze ktos podac jakeigo typu matryca i co to za klasa siedzi w 40w4500?
Jestem jego posiadaczem ale na tak zadane mi pytani nie wiedzialem co mam odpowiedziec. Czy w seri X czy Z wstawiaja to samo?
 

jojo117

New member
Mydlenie oczu

Witam
Ja uważam że Sony chce zrobić nam przysłowiowe pranie mózgu dając nam 5 lat gwarancji gratis.
Pewnie naprodukowali wadliwych telewizorów serii W i muszą je jakoś sprzedać. Odwrócili uwagę od wad zachęcając gwarancją, która nie uwzględnia "chmurek" :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
jojo117 napisał:
Witam
Ja uważam że Sony chce zrobić nam przysłowiowe pranie mózgu dając nam 5 lat gwarancji gratis.
Pewnie naprodukowali wadliwych telewizorów serii W i muszą je jakoś sprzedać. Odwrócili uwagę od wad zachęcając gwarancją, która nie uwzględnia "chmurek" :)

hM, CIEKAWA TEORIA .Chociaż w Angli mają ten sam problem z cloudingiem, a 5 letniej gwarancji, to już chyba nie. Zobaczymy, co się bedzie działo z tym TV dalej....
 

four40

New member
jojo117 napisał:
Witam
Ja uważam że Sony chce zrobić nam przysłowiowe pranie mózgu dając nam 5 lat gwarancji gratis.
Pewnie naprodukowali wadliwych telewizorów serii W i muszą je jakoś sprzedać. Odwrócili uwagę od wad zachęcając gwarancją, która nie uwzględnia "chmurek" :)

O ile się orientuję to 5 lat gwarancji dotyczy wszystkich telewizorów Sony a nie tylko serii W.
 

weja

New member
gwarancja 5 lat

dokładnie tak. Wszystkie TV LCD Sony wypycha już z większości sklepów (od 1.11.2008 także RTV Euro AGD) z 5 letnią gwarancją.
 

fila77

New member
czy komus udalo sie skorzystac z promocji montazu TV sony gratis ?

dzwonilem juz 4 razy na infolinie sony i cisza, sam juz sobie zamontuje tylko niech mi ten uchwyt przysla...
 

Alan83

New member
Dzwonilem do Sony Poland i powiedzieli ze telewizor kupiony 10 dni wczesniej (17X) nie lapie sie juz na promocje! JAJA JAK BERETY! :( Nic tylko pisac skargi do SONY bo to takie lekcewazenie klientow. Najbardziej boli fakt ze dzwonilem do nich z pytaniem czy przewiduja jakies promocje albo wydluzona gwarancje tuz przed kupieniem i mowi ze nic o tym nie wiedza.
Widocznie obawiaja sie informowac zeby nie bylo zastoju w sprzedazy w sklepach.
 
Do góry