Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Alan83

New member
Nie zwracaj tak bardzo na tu ouwagi bo parametry telewizorow czesto producenci zawyzaja (przykaldowo taka sama sprawa ma sie z kontrastem) i liczy sie caloksztalt a nie dany parametr. Reasumujac nie widac tego w zaden sposob ze ta matryca ma 8ms czasu rekacji :)
 

timix

New member
decyzja zapadla, biore go 46calowego w4500 (jak to pieknie brzmi) :)
myslicie ze cena pojdzie w gore, bo euro idzie w gore i trzeba sie spieszyc z zakupem poki jeszcze sa za ta cene??
bo to istotne
 

cymess

New member
Witam wszystkich w pierwszym poscie :), niecaly tydzien temu zdecydowalem sie na model 46W4500 i jestem zadowolony, miejsce zakupu EuroAgd bo cene mieli calkiem do zaakceptowania 5999zl, zero chmurek i innego badziewia ;) w czwartek przychodzi pan z upc i zobaczymy jak tv bedzie sie na nim sprawowac, bo play3 czy film z kamerki po hdmi, miodziooo :) pozdro
 

Alan83

New member
Z cyfrowym UPC bardzo ladnie chodzi.
Jedyne co mnie denerwuje ale to juz chyba nie wina telewizora to ze czasem trzeba chwile poczekac zanim zaskoczy obraz po zmianie kanlu i nie pisze tu teraz o dekoderze tylko o przestawieniu sie obrazu na zlaczu hdmi gdy zwlaszcza gdy nastepuje zmiana rozdzielczosci obrazu...
 

fila77

New member
46w4500

TV odbiera swietnie, sygnal cyfrowy VECTRA - na dekoderze SD,
na HD odbior gorszy kanalow SD, a HD sa w jakosci blueray - osobiste odczucia
jednak funkcjonalnosc tunera HD w Vectrze dyskwalifikuje go do jakiejkolwiek uzywalosci

za TV SONY przemawia: 5 lat gwarancji gratis i montaz <46 cali na scianie gratis (daja uchwyt)

PS.
chmurki mam jak wiekszosc uzytkownikow,tyle ze mi nie przeszkadzaja
 

frugo3000

New member
fila77 napisał:
TV odbiera swietnie, sygnal cyfrowy VECTRA - na dekoderze SD,
na HD odbior gorszy kanalow SD, a HD sa w jakosci blueray - osobiste odczucia
jednak funkcjonalnosc tunera HD w Vectrze dyskwalifikuje go do jakiejkolwiek uzywalosci

za TV SONY przemawia: 5 lat gwarancji gratis i montaz <46 cali na scianie gratis (daja uchwyt)

PS.
chmurki mam jak wiekszosc uzytkownikow,tyle ze mi nie przeszkadzaja

Gdzie gratisowo dostałeś 5lat gwarancji?
 

DZ_R

New member
Jakie zużycie pradu?

A ile wam zużywają prądu? Mój 46 calowy chyba tylko 90 Wat!!! A w instrukcji użytkownika było podane coś grubo ponad 200. Podświetlenie mam ustawione na 0, jak je zwiększam to i zużycie prądu mocno rośnie. Włączanie i wyłączanie MotionFlow chyba w ogóle nie zmienia zużycia prądu. A włączenie trybu oszczędzania energii wcale zmniejsza zużycie z tych 90 na 70 Wat.

Jeden szkopuł jest taki, że mam taki tandetny miernik zużycia prądu - zwykle wskazuje raczej dobrze, ale na odkurzaczu to miał wtopę - wskazywał jakieś dziwne wyniki. Może ktoś potwierdzić te wyniki, które uzyskałem?
 

punias007

New member
52w4500

Po pierwsze witam wszystkich HD forumowiczów.

Mam pytanko czemy tu tak malo piszecie o 52 cale z serii W4500?
A drugie pytanko to wymiary opakowania od własnie 52" z tej serii będe wdzięczny za szybką odpowiedź.

A po własnych testach w domu podziele sie wrażeniami z tej 52 ki.

pozdraiwm punias007
 

mobor

Banned
52" ma gorszą matrycę oraz bardzo słaby wskażnik cena/jakość
Jest o ok 40% droższy od 46" nie oferując nic wiecej poza 15cm extra przekątnej ekranu...a do tego słabsza niz w 46" matryca /jeszcze gorsze kąty i słabszy kontrast/
 
J

Judash

Guest
DZ_R napisał:
A ile wam zużywają prądu? Mój 46 calowy chyba tylko 90 Wat!!! A w instrukcji użytkownika było podane coś grubo ponad 200. Podświetlenie mam ustawione na 0, jak je zwiększam to i zużycie prądu mocno rośnie. Włączanie i wyłączanie MotionFlow chyba w ogóle nie zmienia zużycia prądu. A włączenie trybu oszczędzania energii wcale zmniejsza zużycie z tych 90 na 70 Wat.

Jeden szkopuł jest taki, że mam taki tandetny miernik zużycia prądu - zwykle wskazuje raczej dobrze, ale na odkurzaczu to miał wtopę - wskazywał jakieś dziwne wyniki. Może ktoś potwierdzić te wyniki, które uzyskałem?

A coz to za model TV co pobiera tak znikome ilosci energii w tak duzym telewizorku?
 

DZ_R

New member
SONY KDL-46W4500 - przy podświetleniu "0" - zużycie prądu 90 Wat. Przy zwiększaniu podświetlenia szybko rosło, chyba przy "8" miałem już ponad 150 Wat.
Sam się zdziwiłem,że tak mało - dlatego się pytam, czy ktoś inny też robił takie pomiary - może mój miernik coś źle wskazuje...
Aha: obraz leciał z dekodera HD po kablu HDMI - czyli tuner wbudowany w TV chyba nie był używany. Może jak się odbiera sygnał z anteny, to wtedy w użyciu jest tuner w TV i zużycie prądu jest większe - dzisiaj wieczorem może jeszcze porobię parę pomiarów.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Matryca w 52w4500 jest taka sama i ma te same parametry .

Dokładnie W4500 przy podswietleniu na 0 pobiera ok 90W . Włączenie 100hz podnosi o kilka wat . Przy max kontrascie (jasnosci ) i podswietleniu na max zabiera ok 190w - 200 w .

PS:

Mam prosbę do uzytkowników w4500 . Sprawdzcie czy macie clouding .

Jezeli tak . to prosze o info .

Najlepiej sprawdzic w pomieszceniu zaciemnionym , bez sygnału i wyłaczonym dynamicznym kontrascie , podswietlenie na 5 .

Jestem własnie w trakiecie rozmwy z osobą pracującą w Sony UK . Tam clouding występuje bardzo czesto i Sony bedzie wymieniac na nowe lcd z nowej partii z datą prod miesiac 10 - 11 . 2008 .

I jeszcze jedno chodzi o prawdziwy clouding na całum ekranie nie tylko w rogach ekranu .

Dowiedziałem sie tez co w sprawie mazania (smearing - kolor czarny , buraczkowy , granat przy szybkim poruszaniu obiektu ) lcd nie podlega wymianie . Winę ponosi sama matryca (technologia ) . Zbyt wolne uaktywnianie sie pixeli przy wysokim statycznym kontrasie matrycy ble ble ble :D .

Dotyczy własciwie wszystkich firm uzuwających panela S-PVA .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
@ortax360 jezeli dobrze rozumuje to nowe partie W4500 beda juz bez cloudingu jednak smearing juz zostanie na stale (taka matryca)? Skoro jest to przypadlosc panela S-PVA to kiepska wiadomosc
 

ortax360

New member
Clouding raczej zniknie . Sony dostało bardzo wiele batów od uztkowników 46w4500 w UK .

Co do zaciagania (smearing) to jest loteria . Moze byc mało widoczny( słaby) lub bardzo widoczny :( . Własciwie to widac go tylko na grach .

Jest gra na X360/PS3/PS3 COLD 4 idealnie nadaję sie do sprawdzenia .

Jezeli zaciaganie jest bardzo widoczne przy kazdym por. kamery mozemy powalczyc z Sony PL o naprawe czyli wymiane na nowy model ,ale w nim tez moze byc i to nawet większy .

Ja jestem bardzo wyczulony na to zjawisko . Pokazałem kilku znajomym i nic nie widzieli popukali sie w głowę i powiedzieli zebym sie leczył :D bo obraz jest idealny . Jedni go widzą i im przeszkadza inny go nie widzą i im nie przeszkadza .
 
Ostatnia edycja:

fila77

New member
,

frugo3000 napisał:
Gdzie gratisowo dostałeś 5lat gwarancji?

jest info o tym na infolinii sony: 0801987663

sklep daje 2 lata, a po bodajze 3 listopada na stronie sony ma byc do wydrukowania cos co po wypelnieniu i wyslaniu do sony przedluzy nam gratisowo gwarancje do 5 lat
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Jestem własnie w trakiecie rozmwy z osobą pracującą w Sony UK . Tam clouding występuje bardzo czesto i Sony bedzie wymieniac na nowe lcd z nowej partii z datą prod miesiac 10 - 11 . 2008 .

Ortax, myslę,że wszyscy przyszli uzytkownicy ( including me ;-) tego modelu powinni Ci baaaaaardzo podziękować za tę informacje. Teraz już wiadomo kiedy/ z jakiego miesiąca kupować ten model aby zminimalizować możliwość występowania chmurek przy zakupie/użytkowaniu.
Dzieki.
 

ortax360

New member
OK .

Juz wiem jak to bedzie sie odbywało .

Bedzie trzeba samemu odebrac lcd z serwisu . LCD wysłane do wymiany bedą sprawdzane dopiero w obecnosci reklamujecego . Dobry pomysł bo w ten sposób w UK bedą mieli 100% czy lcd nie poiada wady matrycy . A jezeli jest minimalna i nie przeszkadza to go wezmą .

Okres na jaki beda czekac to 3 tygodnie po stwierdzeniu przez serwis modelu do wymiany . Sklep jest pomijany .

Niedawno Sony przysłało mi fajna smycz z logo - Extra wykonana . Z przeprosinam ,ze musiałem czekac na gwar. 5 lat .


PS:

Na stronie http://www.forum.sony.pl/ ruszyło forum :D .

Mozna sie wyzalic na dany model :D .
 
Ostatnia edycja:
Do góry