Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

xiexie

New member
mumu napisał:
raczej nie. nie chce im sie. dla mnie to glupi pomysl, gdyz o ile moge zrozumiec potrzebe posiadania tunera satelitarnego, bo inaczej sie nie da to troche dziwne jest, ze musze byc skazany na pudelko bez ktorego doskonale moge sie obejsc.
Dla mnie niestety też :( . Aster wymaga, UPC wymaga.
Niestety trzeba zacisnąć pięść i jak chcę mieć lepszy odbiór to brać to pudło. Czy w przypadku W4500 potrzebny jest dekoder HD? Skoro telewizor jest Full HD :p ...
 

saygon

New member
W4500 przereklamowane?

A ja sie zastanawiam głeboko, bo testow jeszcze niby nie ma W4500 a juz sa jakies wykryte niedorobki. Oczywisce ze w kazdym sa, ale jesli to jest nowosc niesprawdzona dokladnie jeszcze, dodatkowo jakos szybko ta Z4500 wchodzi tez ciekawostka dlaczego tak szybko? I to 200Hz? Wczoraj bylem w sklepie i oczywiscie totalna ignorancja w stylu, ze nie mozna testow zapuszczac i nie mozna podlaczyc jednego pojedynczego sygnalu do 1 TV tylko moge ogladac demo Sony z Blu raya, a wiadomo ze nawet N-ka rozgaleziona na kilkadziesiat tv i bez ustawienia dopowiednieog nie daje efektu i do samo widzialem na Discovery HD na W4500 :( Testy i przebadane sa juz tv ZF i Sharp. W ZF niby tylko czern, ale czy bedzie mi to przeszkadzalo? Wazne ze SD, ktore bedzie sie jeszcze kilka lat trzymalo w Polsce a HD tak szybko nie wejdzie (bo technologia kosztuje stacje) bedzie jeszcze a z teog co widze to ladnie smiga na ZFce. Obawiam sie tylko tej za duzej czerwieni, ale musze to sprawdzic.
 

zbyrado

New member
Jestem posiadaczem 46W4500 od soboty. Nie potrafię stwierdzić, czy jest to telwizor lepszy od W4000, ponieważ nie mam porównania. Mogę się jedynie wypowiedzieć na temat tego co mam. Od zarejestrowania się na forum bardzo wnikliwie śledziłem wszystkie wątki (rówież w strefie klubowej), aby wybrać ten właściwy naj... naj... naj...telewizor. Wybór padł na 46W4000 (odadł Sharp i Toshiba). Moje kłopoty ze sklepem (opisane na innym wątku) spowodowały,że go nie kupiłem. Brak ofert sprzedaży w rozsądnej cenie spowodował, że dotrwałem do zapowiedzi 46W4500 i ostatecznie go kupiłem ze względu na Motionflow 100 Hz. Czy warto? Ortax pisze jeżeli jest kasa to warto. Podzielam ten pogląd. Oczywiście czy cena jest rozsądna, każdy musi zdecydować sam. Jeżeli chodzi o czekanie na kolejny model, to też każdy musi zdecydować sam, czy zapowiadane nowości techniczne są dla niego ważne i czy ma na nie pieniądze i czy te nowości w istotny sposób wpłyną na jakość jego doznań.
Co do telewizora 46W4500. Przy nadawaniu naziemnym, jest opcja programowania kanałów cyfrowych i analogowych. Analogowe takie sobie, w zależności od stacji. Niektóre b.db np. TV1, niektóre byle jakie np. TVN.
Natomiast wszystkie kanały w opcji cyfrowej REWELACYJNE. Wskoczyły kanały TVP HD, Polsat test HD oraz TV1, TV2, TV3, TV4, Polsat, TVN wszystkie ze zwyklej anteny. Wyświetlana rozdzielczość: dla HD - 1080, dla reszty 576 - dla wszystkich kanałów częstotliwość 25 Hz ( nie rozumiem tego parametru). Posiadam również videostradę (cyfrę plus) w ramach pakietu tpsa dostarczaną kablem telefonicznym. Dla większości stacji jakość odbioru jest gorsza niż w opcji naziemnych kanałów cyfrowych. Np. na tvn zdarza się zatrzymywanie klatki. Moim zdaniem jest to wina dostarczanego sygnału. Ten sam tvn w opcji digital idzie bez zarzutu. Chyba trzeba pomyśleć o "n". Acha przy wyświetlaniu cyfrowym żadnego smużenia, na kanałach HD przeważnie idzie sport więc łatwo to stwierdzić. Więcej w miarę odkrywania możliwości i zalet tego telewizora.
 

slewers

New member
Zastanawiam się czy kupić tego soniacza, trochę zmartwił mnie clouding.
Ciekawe jak będzie odbierać kablówkę UPC?
Pozostaje jeszcze Tosia 47Z albo 46ZF.
 

saygon

New member
slewers napisał:
Zastanawiam się czy kupić tego soniacza, trochę zmartwił mnie clouding.
Ciekawe jak będzie odbierać kablówkę UPC?
Pozostaje jeszcze Tosia 47Z albo 46ZF.

Ja sie obawiam tego cloudingu i smearingu, niby nie wszystkie modele, ale ... poza tym odbior SD mnie martwi. Tez na razie stawiam na Tosie ZF , Sharpa XL2E lub JVC P lub V 80, ale Tosia ma niby z tym czerownym cos i czern nie taka jak soniak, ale SD ladnie smiga na niej i reszta.
 

tdrk14

New member
odp

Ja kupiłem ten telewizor z myślą, że posłuży on mi 10lat, na chwilę obecną jeśli chodzi o sygnał SD to odbiór jest zadowalający,wiem że za parę lat będziemy mieć do czynienia głównie z telewizją cyfrową i po to go kupiłem aby później się nie martwić o jakieś przystawki i mieć święty spokój. Jeśli ktoś nie myśli tak długo falowo to może kupić tańszy model dobry do odbioru sygnału SD,i za dwa czy trzy lata wymienić na nowy. Ja nie należę do maniaków wymieniania sprzęty co sezon i mnie ten wybór cieszy,ale każdy musi sam zdecydować co ma wybrać a forum za nikogo z Was o tym nie zdecyduje.
 

maciek49

New member
Dzisiaj przyjechało do mnie te cacko:) 46W4500 robi wrazenie, jest dla mnie idealnym telewizorem , dostalem za darmo 3 kanały:D TVP Sport, Sport HD i Polsat Sport HD i te HD robi wrazenie, Jutro bede jeszcze zamawial nowy dekoder do Cyfry bo ten to tylko podstawa.Do tego jeszcze kanaly HD i jazda liga angielska:) Nie wiem jeszcze jak podlaczyc kino domowe, mam tylko jeden taki kabel, z taka duza koncowka na koncu, ktory podlaczylem do TV. Co mi da kabel HDMI ? Nie jestem obeznany w tych sprawach wiec jakby ktos mi powiedzial jakie sa najlepsze ustawienia dla niego? Ostrosc itp.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
makaa napisał:
Mnie ciekawi, jakie beda ceny 40X4500 za powiedzmy 2 miesiace. Moze spadna do 5k, to moznaby pomyslec, bo poki co sa za drogie
Za drogie to kwestia subiektywna... Ważne, że ciągle coś się dzieje, no i ludziom nie wystarczy już sama reklama by kupić sprzęt.

Zajrzałem na stronę Sony - i tu moje pytanie - czy jakość modeli idzie do góry wraz z alfabetem?
w jakiej kolejności ustawić literki W, V, X, Z jeśli chodzi o jakość, bo z tego co widzę to X najdroższy no i co z E?
 
Ostatnia edycja:

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
zbyrado napisał:
...Wyświetlana rozdzielczość: dla HD - 1080, dla reszty 576 - dla wszystkich kanałów częstotliwość 25 Hz ( nie rozumiem tego parametru)...

mniemam, że chodzi o nasz kochany PAL i 25fps - czyli 25 klatek na sek = czyli mamy 25Hz chcąc nie chcąc.
z tego co zauważyłem sony też oznacza tryb kinowy tak = 24hz
 

makaa

New member
chrisso napisał:
Za drogie to kwestia subiektywna... Ważne, że ciągle coś się dzieje, no i ludziom nie wystarczy już sama reklama by kupić sprzęt.

Zajrzałem na stronę Sony - i tu moje pytanie - czy jakość modeli idzie do góry wraz z alfabetem?
w jakiej kolejności ustawić literki W, V, X, Z jeśli chodzi o jakość, bo z tego co widzę to X najdroższy no i co z E?
Nie no, jesli mowimy juz scisle, to 'drogie' jest cos, co kosztuje wiecej niz powinno, a 'duzo' to juz jest kwestia subiktywna.
Uwazam, ze nie ma jakiejs przepasci miedzy W4500 a X4500, z kolei roznica w cenie jest 2k. Nie mowiac juz o wersji 55", ale fakt, tam jest juz RBG.
Co do kolejnosci literek... obecnie najlepsze sa X, E - takie bardziej wyrafinowane ksztalty (ramki) na sciane . Model W ma matyrce 10bit, zas V 8bit. Taki tam marketing...
Generalnie juz sie w tym gubie i zaczyna mnie to coraz mniej interesowac.
Kupie sobie W4500 i tyle, bo glowa mi peknie od tego szukania najlepszego TV. W4500 musi mi wystarczyc
 
Ostatnia edycja:

mumu

New member
makaa napisał:
Uwazam, ze nie ma jakiejs przepasci miedzy W4500 a X4500, z kolei roznica w cenie jest 2k. Nie mowiac juz o wersji 55", ale fakt, tam jest juz RBG.
no na pewno nie pomiedzy 46w4500, a 46x4500.

makaa napisał:
Co do kolejnosci literek... obecnie najlepsze sa X, E - takie bardziej wyrafinowane ksztalty (ramki) na sciane .
do ramek sprowadza sie tylko seria E.
 

w@ldo

New member
Po kilkutygodniowej lekturze tego wątku i oczekiwaniu na sklepową premierę W4500, pojawiły się pierwsze opinie - niektóre mocno niepokojące. Dodatkowo, wizyta w krakowskim salonie Sony rownież nie przekonała mnie do jednoznacznego wyboru - podświetlanie matrycy w egzemplarzu wystawowym W4500 było gorsze (przebarwienie) niż na X3000. Obsługa salonu również wypowiadała się z umiarkowanym optymizmem na temat tego najnowszego modelu. Ale i tak byłem skłonny do zakupu W4500, jednak z zastrzeżeniem, że odpadają zakupy wirtualne i przed wydaniem kasiorki, muszę dokładnie sprawdzić kupowany egzemplarz (szczególnie po ostatnich postach w tym watku ! ).
Poszedłem więc dzisiaj do Centrum Sony z mocnym postanowieniem zakupu 46" W4500. Usłyszałem, że poza egzemplarzem wystawowym mają jeszcze 2 sztuki zapakowane fabrycznie.
Po podłączeniu pierwszego egzemplarza okazało się, że przy wyłączonym sygnale, matryca ma przebarwienia na całej powierzchni (odcień zieleni lub niebieskiego), zmieniające położenie w zalezności od kąta patrzenia - matryca praktycznie w żadnym miejscu nie była czarna.
Więc obługa salonu wyciagneła drugi egzemplarz, który okazał się jeszcze gorszy ! Matryca świeciła jeszcze intensywniej ! Najlepiej wypadał egzemplarz wystawowy, ale i ten w dolnej części ekranu posiadał lekko podswietlony pas w odcieniu zielonkawym. Natomiast X3000 był calkowicie pozbawiony tych przypadłości - można powiedzieć , że ekran miał wzorcowy. Przed testem, wszystkie TV zostały ustawione na takie same parametry wyświetlania obrazu. W sklepie było mocne oświetlenie, więc łatwo sie domyślić jakie będą efekty na matrycy, gdy włączymy taki TV wieczorkiem, przy mocno stonowanym świetle.
Jeżeli na 3 egzemplarze W4500, wszystkie miały mniejsze lub całkiem duże problemy, to chyba coś jest nie tak z tym modelem ?
Poprawiony kontrast, wynoszący 50000:1 (!!!), przy stojącym tuż obok X3000 wcale nie był powalający, a wręcz przeciwnie, czerń wydawała się bledsza, przy mniejszej ilości widocznych detali.

Osobom, które jednak decydują się na zakup tego modelu mogę poradzić, żeby kupowały go w sklepie, gdzie można dokładnie sprawdzić dany egzemplarz - kupowanie go w sklepach sieciowych jest nieco ryzykowne !

Tak więc jestem zniesmaczony produktem spod znaku Sony, za prawie 7000 zł !!!

PS. Obsługa salonu była jeszcze bardziej ode mnie zdziwiona efektami, jakie zobaczyli na W4500 !
 
Ostatnia edycja:

Artur'79

New member
Też myślałem o tym modelu ale częstotliwość z jaką pojawiają się w nim takie kwiatki odwiodła mnie od tego... pozostaje Tośka ZF na placu boju, jak dla mnie i w tej cenie oczywiście... :)
 

makaa

New member
Moze taka partia przyszla w salonie Sony, ciekawe... a ja juz zamowilem, ale w wirtualnym sklepie, bo np. w MM ten TV jest o wiele drozszy.
I teraz znowu mnie meczy pytanie, czy nie odmowic tego, skoro jest tyle przebarwien, ktorych nie zweryfikuje przez internet...
 
Ostatnia edycja:

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
w@ldo napisał:
...poszedłem więc dzisiaj do Centrum Sony z mocnym postanowieniem zakupu 46" W4500. Usłyszałem, że poza egzemplarzem wystawowym mają jeszcze 2 sztuki zapakowane fabrycznie.
Po podłączeniu pierwszego egzemplarza okazało się, że przy wyłączonym sygnale, matryca ma przebarwienia na całej powierzchni (odcień zieleni lub niebieskiego), zmieniające położenie w zalezności od kąta patrzenia - matryca praktycznie w żadnym miejscu nie była czarna...

Wyobraźcie sobie teraz, że taki menedżer Sony tnący koszty w swojej firmie idzie po odbiór swego Jaguara, czy Mercedesa i dostaje np. z zatartym silnikiem...

Przecież qrna dla takiego szarego człowieczka, który wymienia swoje stare CRT i jest zauroczony marką i reklamą Sony i kupi takie gówno to jest jeszcze gorzej! Ja bym wziął siekierę i zrobił teksańską masakrę po polsku!
 

ortax360

New member
Uwazam ,ze trzeba poczekac na nową dostawę z np: miesiaca 9-10 . Wszystkie dostepne teraz w4500 są z 8 . U mnie clouding po kalibrac. jest kompletnie niewidoczny ,ale katy oczywiescie są tylko mi nie przeszkadzają . Z x3000/3500 było tak samo na poczatku sprzdazy . Miały clouding, smearing i banding . Nowe dostawy z następnych miesięcy były juz praktycznie pozbawione tych wad . Lub własnie samemu sprawdzic w sklepie jak odbiera w4500.
 

chriso

New member
Czy te "choroby" są zaraźliwe i dotyczą również w4000 skoro technicznie są to podobne telewizory? Rozumiem ze matryca jest ta sama w obu modelach?
 
Do góry