Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

magda1221

New member
Sony seria W 4500

Witam wszystkich chciałam napisac o sklepie AFG Computers. Chciałam napisac ze ludzie w tym sklepie sa bradzo nie mili w stosunku do klienta, sa to osoby nie kompetentne, nie licza sie z kientem sprzedawaja jak i obsłuuguja kazdego klienta jakby robili to z wielka łaska ze musza wogole sprzedawac cokolwiek. Nie polecam tego sklepu nikomu. Robia wielka łaske kupna danego sprzetu, poza tym nie ma gwarancji w jezyku polskim. Jednym słowem nie kupujcie tam zadnego sprzetu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ernet

Active member
Bez reklam
DZ_R napisał:
Do G-L1975: Ale ten gość z serwisu miał co najmniej w połowie rację - clouding znika z czasem - teraz u mnie tylko raz na jakiś czas z lekka coś minimalnie widać po rogach, a na początku chmury były na całym ekranie.

Ja także tak jednoznacznie nie przekreślałbym opinii tego inzyniera. Wydaje sie mi, że jeszcze nie ma tu użytkownika, który by miał chmurki i "wypracował " na swoim TV kilkaset ( a to na pewno już przesada ) godzin, ale chociazby ze sto.Przykład, jak wyżej ( wpis dotyczy jednego z poprzednich postów )
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Już wiem...

... kilka postów prędzej pytałem dlaczego po podłączeniu nagrywarki z TV po HDMI nie wyświetla się mi "info" na ekranie. Kwestia ustawień w Menu a HDMI.
 

Alan83

New member
pythondancer: o jakiej liscie piszesz? Przeciez w ustawieniach wyboru wejscia nie ma wyswietlanego urzadzenia? Jest pozno i moze cos zle kojarze.

Mysle ze te kilka egzemplarzy z chmurkami faktycznie mega widocznymi ktore mozna zaliczyc do wadliwych wystawilo negatywna opinie generalnie i ze stoja za tym tez sily konkurencji :) Moze nie koniecznie na tym forum ale tak globalnie w sieci :)
 

ortax360

New member
Moje zdanie jest takie a miałem juz wiele lcd . W4500 to bardzo dobry lcd . Najlepszy w swojej klasie cenowej i nie tylko . Jest znacznie lepszy od X3000/3500 . Clouding własciwie wystepuje u kazdego producenta ech .

Jak czytam takie posty ): plazma najlepsza lcd to szajs to rece opadają .

PS: Polecam W4500 .:eek:k: .

Pozdarwiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Moje zdanie jest takie a miałem juz wiele lcd . W4500 to bardzo dobry lcd . Najlepszy w swojej klasie cenowej i nie tylko . Jest znacznie lepszy od X3000/3500 . Clouding własciwie wystepuje u kazdego producenta ech .

Jak czytam takie posty ): plazma najlepsza lcd to szajs to rece opadają .

PS: Polecam W4500 .:eek:k: .

Pozdarwiam

Podpisuję się pod każdym slowem Ortax'a. Mam ten model od Poniedziałku, zrobiłem test "kalibratorem" - wszystko OK. Chmurki -jesli były - to teraz po dokładnym sprawdzeniu - to już ch nie ma. Telewizor gra z dnia na dzień coraz ładniej ( pisałem kiedyś na tym forum , że tak samo było z moim poprzednim D3000- musiał "się wygrzać" - jedni wierzyli, inni nie ) ale ja efekty i róznice "in plus " widziałem. Wg mnie ten model, to jeden z najlepszych na przestrzeni lat ( w tej klasie cenowej ).
 

ecotam

New member
G-L1975 napisał:
Zgodnie z opinią inżyniera technicznego Sony, bazując na zdjęciach
przesłanych przez Pana, przekazuję informację, że TV jest sprawny.

panel się wygrzewa przez
pierwszych kilkaset godzin.


=======================================================

A może by tak SONY wypuszczało na rynek już wygrzane telewizory, a nie zostawiało to na barki zdenerwowanych klientów. Jak widać lepiej szybko pozbyć się problemu, a klientowi można zawsze zamydlić w głowie. ;)
 

Hopkirk

New member
Ja bym dla pewności wymienił na "już wygrzany", albo zarządał na piśmie gwarancji wymiany jeśli po kilkuset godzinach wada nie zniknie.
 

balboLBN

New member
witam. mam sony 40w4500 i do niego mam podpietego kompa. bo monitora jeszcze nie mam...w czasie odwarzania filmow dvd z kompa albo divx mam problem z odswiezaniem na wyzszych rozdzielczosciach. jest to 60 hz i nie moge tego zwiekrzyc...docelowo mam rozdzielczosc 1440x900 i na takiej tez chcialbym ogladac filmy lub na wyzszej.podczas golagadania fimu caly czas jest widoczny taki przezroczysty pasek a przy nim takie falowanie. jak zmienie rozdz. na 800x600 problem znika.moze ktos sie orientuje jak rozwiacaz ten problem.
 

jj3

New member
witam,

interesuje sie tym TV w wresji 46".dzis sprawdzalem go w krakowskim Saturnie (cena 7700zl :)) z moim laptopem (jest to moje glowne zastosowanie dla TV) gdyz czytalem tu wypowiedzi, ze ma problemy ze sprzetem innym niz Sony - na szczescie wszsystko bez problemow (Asus G1S przez HDMI), obraz b.dobry (mam porownanie z Toshiba Z i Sharpem XL2e - co najmniej tak samo). Niestety niekompetancja sprzedawcow niepozwolila mi przetestowac trybu game - moze ktos podpowie jaka jest roznica. Slideshow zdjec z laptopa rowniez rewelacja.

Zauwazylem jednak jedna b.niepokojaca mnie sprawe - przescia miedzy odcieniamy kolorow - np niebieskie niebo na zdjeciach czy w filmie, sciamnianie sceny - po prostu tragedia! - widac straszna gradacje kolorow... Ten TV ma panel 10bit? Czy jest jakas opcja, ktora mogla na to miec wplyw? Obok stal Sony V4000 i nie mial tego probelmu (na obu to samo demo). Czy posiadacze moga sprawdzic i dac znac?
 

slawkor

Member
Bez reklam
balboLBN napisał:
witam. mam sony 40w4500 i do niego mam podpietego kompa. bo monitora jeszcze nie mam...w czasie odwarzania filmow dvd z kompa albo divx mam problem z odswiezaniem na wyzszych rozdzielczosciach. jest to 60 hz i nie moge tego zwiekrzyc...docelowo mam rozdzielczosc 1440x900 i na takiej tez chcialbym ogladac filmy lub na wyzszej.podczas golagadania fimu caly czas jest widoczny taki przezroczysty pasek a przy nim takie falowanie. jak zmienie rozdz. na 800x600 problem znika.moze ktos sie orientuje jak rozwiacaz ten problem.

A dlaczego na tv nie ustawisz rozdziałki 1920X1080p przecież taką natywną rozdziałkę ma ten tv. (fullHD) A co do odświerzania to 60 hz to max przy tym tv na takich rozdziałkach. Grafika w zupełności da radę na takiej rozdziałce (radek4850). Musisz sie tylko podpiąć albo kablem VGA-VGA analogowo albo żeby mieć ładniejsze kolory HDMI-HDMI (do karty daj prtzejściówkę DVI-HDMI lub podepnij kablem DVI 24pin-HDMI).
Jak kupisz sobie monitor to tam są inne rozdziałki natyne dla 19` 1440X900 a dla 22` 1650X1050 ale to już inny dział. I tam są odświerzania typu 75hz.
 

balboLBN

New member
kurde,ustawilem na full hd ale byly takie male litery ze az mnie oczy bolaly.teraz ustawilem na 1270x720 50hz..i filmy dobrze chodza..i chyba tak zostawie..kabel mam hdmi z przejscowka dvi->hdmi
 

weja

New member
Czy sami niezadowoleni?...

paczek79 napisał:
witam!czy ktoś mi może odpowiedzieć na jedno proste pytanie?!czy warto kupić w4500!?!czy wypowiadają się tu tylko zawiedzeni posiadacze?...czy cały ten "clouding" skutecznie przeszkadza w codziennym użytkowaniu tego lcd.czy nie można go wyeliminować?czytałem przecież,że w 4500 sprawuje sie fenomalnie w hd,ma wspahiałą czerń i że w końcu zostałe zminimalizowane wszystkie słabości matryc typu lcd.chciałbym usłyszeć wypowiedź kogos,kogo ten tv zachwycił tak,jak zachwycił np. ekspertów z What Hi-Fi...

Poszukaj moich postów.
Ja jestem zadowolony z zakupów, co opisałem już kilkakrotnie. Poza tym, każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że to byla dobra decyzja. I to nie ważne co oglądam: SD, HD, DVD lub zdjęcia.
TV jest zaje####fajny :-D
 

weja

New member
A co tam....

Jeszcze parę słów o moim (naszym) KDL-46W4500.
TV jest REWELACYJNY!!!
Wiem co piszę, często odwiedzam sklepy RTV i patrzę na inne pudełka. W każdym LCD można się dopatrzyć jakichś baboli. A to szybka przezroczysta, a to niewiedzieć po co jakieś oko się patrzy na ciebie spod ekranu, a to się za bardzo błyszczy matryca, a to obudowa się błyszczy, albo za bardzo matowa, itd.
Wybrałem Sony i jestem z tego zadowolony.
Najbardziej wciska w fotel/wersalkę oglądanie np. Canal+ Film HD, Eurosport HD, Lux.tv HD, HBO HD oraz inne dostępne w wersji HD.
Programy przyrodnicze to CZYSTA REWELACJA.
Jeżeli się wahasz – to nie wahaj się już i kupuj. Nie będziesz żałował. A to co zobaczysz naprawdę zaspokoi Twoje pragnienia dotyczące oglądania TV LCD.
Poza tym o obsłudze Sony. Byłem w kilku SonyCenter, rozmawiałem z Sony Center w Gdyni, Lublinie, Radomiu i zawsze cierpliwie tłumaczyli wszystko o co pytałem. Gwarancja 5 letnia dotarła do mnie w niecałe pół godziny. W niecały tydzień od dostarczenia TV, do domu przyjechało dwóch gości z Radomia i powiesiło pudełko na ścianie. Co tu więcej pisać...

Przed zakupem tego TV, wahałem się pomiędzy Panasonicem Plazma 37", Sharp LCD "42, Samsungiem LCD 46".
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
slawkor napisał:
A dlaczego na tv nie ustawisz rozdziałki 1920X1080p przecież taką natywną rozdziałkę ma ten tv. (fullHD) .

A mozna to w telewizorze ustawić ? Jak ? Wydawało się mi, że telewizor przyjmuje podany sygnał ze źródła zewnętrznego i to na nim się ustawia parametry wyjscia ( do TV ) sygnału.
 
Do góry