Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

ortax360

New member
Mr.Hankey napisał:
Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem LCD Sony KDL 40W4000 i muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany… TV ma służyć głównie do telewizji (Cyfra+, dekoder Pioneera podłączony kablem RGB) oraz gier i filmów DVD odpalanych z Xbox’a360 przez kabel HDMI. O ile gry i filmy DVD sprawują się całkiem ok., tak telewizja z Cyfry bardzo mnie rozczarowała. Czy pomoże wymiana dekodera na inny (prawdopodobnie HD) ale nadal tylko ze standardowym sygnałem? Może ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia, na których sygnał SD jest bardziej zjadliwy?
Z góry dziękuję, za każdą podpowiedź.


ODP:

Wyłacz wszystkie polepszacze obrazu , kontrast ok 60 , ostrosc na 0 , podswietlenie na 0 lub 2 .
 

mumu

New member
Mr.Hankey napisał:
Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem LCD Sony KDL 40W4000 i muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany… TV ma służyć głównie do telewizji (Cyfra+, dekoder Pioneera podłączony kablem RGB) oraz gier i filmów DVD odpalanych z Xbox’a360 przez kabel HDMI. O ile gry i filmy DVD sprawują się całkiem ok., tak telewizja z Cyfry bardzo mnie rozczarowała. Czy pomoże wymiana dekodera na inny (prawdopodobnie HD) ale nadal tylko ze standardowym sygnałem? Może ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia, na których sygnał SD jest bardziej zjadliwy?
Z góry dziękuję, za każdą podpowiedź.
slaby sygnal SD=slaby obraz i roznice moga wystepowac nawet pomiedzy roznymi kalanami, ale z tego samego kabla/sygnalu. ustawienia byly podawane nawet w tym watku, takie wyjsciowe:

sprobuj podswietlenie na 1-2.
tryb kinowy
kontrast 75-77
jasnosc 40-46
nasycenie 47
barwy cieple 1 (jezeli wybierasz barwy cieple 1 lub 2 to raczej unikaj palety barw rozszerzonych tylko wtedy standardowa, bo zielen i czerwien robia sie zarowiaste, jak neutralne lub zimne to wtedy mozesz sprobowac z rozszerzona)
ostrosc 2-3, ale raczej nie wiecej niz 7-10 (zalezy od sygnalu)
ulepszacze wylaczone lub na minimum

najlepiej stroic pod ciemne sceny, gdzie cos z mnostwem szczegolow stoi w polmroku, wtedy wiadomo jak dobrac jasnosc, zeby nie utracic polcieni.

tomek_fcb napisał:
witam mam pytanko jaka jest różnica między modelem 40'' W4000 a modelem 40'' W4210 ze stajni Sony
czarna listwa glosnikowa. w W4000 jest srebrna.
 
Ostatnia edycja:

darkooo

New member
W4000 kontra W4500

Witam , kilka dni temu zamówiłem 46W4000 obecnie czekam gdyż nie jest dostępny w Polsce i mam dylemat bo coraz więcej się pisze o W4500 i nie wiem czy warto anulować zamówienie i poczekać na nowszy model czy pozostać przy W4000. TV będzie podłączony do kablówki no i od czasu będzie używany do oglądania filmów z kompa. Nie wiem czy te 100 Hz zrobią kająś kolosalną różnicę ?? Proszę o podpowiedz
 

mumu

New member
darkooo napisał:
Witam , kilka dni temu zamówiłem 46W4000 obecnie czekam gdyż nie jest dostępny w Polsce i mam dylemat bo coraz więcej się pisze o W4500 i nie wiem czy warto anulować zamówienie i poczekać na nowszy model czy pozostać przy W4000. TV będzie podłączony do kablówki no i od czasu będzie używany do oglądania filmów z kompa. Nie wiem czy te 100 Hz zrobią kająś kolosalną różnicę ?? Proszę o podpowiedz
odwiedz najlepiej jakis salon Sony. w niektorych calkiem niedaleko od siebie stoja w4000 i x3500 to sam ocenisz.
 

Mr.Hankey

New member
Wymieniłem dekoder Cyfry+ ze zwykłego na nowy HD Philipsa i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna! Podłączyłem oczywiście przez HDMI i obraz SD wygląda teraz naprawdę dobrze, a w przypadku mocnego sygnału jak u C+ czy TVN 24 nawet bardzo dobrze. Nawet mecze można oglądać bez krzywienia (oglądam 40' z 3m). Natomiast sygnał HD zwalił mnie z nóg. Oglądam nawet najgłusze filmy byle by tylko były w HD:)
Mam jednak jeden problem. Mianowicie, kiedy idzie film z DVD i jest jakaś scena, podczas której jest ciemno, to tv jak by też się przyciemnia - nawet napisy robią się ciemniejsze. Co to jest i czy da się tego jakoś pozbyć?
 

mumu

New member
Mr.Hankey napisał:
Mianowicie, kiedy idzie film z DVD i jest jakaś scena, podczas której jest ciemno, to tv jak by też się przyciemnia - nawet napisy robią się ciemniejsze. Co to jest i czy da się tego jakoś pozbyć?
moze czujnik oswietlenia tak dziala, ale strzelam teraz na slepo. wylacz te opcje i zobacz czy dalej jest tak samo. nic innego nie przychodzi mi do glowy.
 

mobor

Banned
100Hz daje sporo - widziałem porównanie na targach /sygnał z tego samego zrodła/. Radziłbym raczej W4500.
Poza tym zauwazylem ze wersja 46" modelu W4500 ma wyraznie lepsze kąty od 52" /z tego co widziałem na IFie/
200Hz i wyżej to juz jest przerost formy nad treścią - roznica w jakosci obrazu jest juz o wiele mniejsza - jesli wogole dostrzegalna /widzialem 200Hz/
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mr.Hankey napisał:
Mam jednak jeden problem. Mianowicie, kiedy idzie film z DVD i jest jakaś scena, podczas której jest ciemno, to tv jak by też się przyciemnia - nawet napisy robią się ciemniejsze. Co to jest i czy da się tego jakoś pozbyć?

może to tryb video. Nie wiem jaki masz ustawiony, ale np w moim Pansonicu takie "cuda" dzieją się, gdy wybiorę tryb "Normalny", dlatego tez oglądam w "Auto" albo "Kinowy". Może spróbuj zmienić tryb u siebie.
 

Vilmark

New member
W moim też zdarza się to cholerne ściemnianie napisów itp oczywiście czujnik światła jest wyłączony.

Następuje to przy niektórych DVD oraz głównie przy podpiętym kompie i plikach mkv , divx.
Wydaje mi się że to kwestia kodeków ale mogę się mylić.
 

ortax360

New member
Kolega Jtd ma rację .

Jezeli dynamiczny kontrast jest właczony nalezy go wyłaczyc . Własnie tak działa przy wejsciu białych napisów na ciemnym tle lub jasnych scen odbywających sie w nocy .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
40 W 4000

Ja mam pytanie ,ktore juz padlo tutaj kilka razy ale nikt nie udzieli jeszcze odpowiedzi, mianowicie czy dziala bezproblemowo z Nbox recorderem przez hdmi. Mam teraz polsat ,ale zamierzam zmienic na n-ke, podobno jest jakas kiszka z tym n boxem ,czy ktos moze cos skrobnac z gory dziekuje .
 

jtd

New member
Bez reklam
Z pewnoscia jest to kontrast dynamiczny (dynamiczne podswietlanie), tylko ktos kiedys pisal ze w W4000 nie ma tej funkcji :hmm:
 

ortax360

New member
W W4000 jest ,ale tylko z dynamicznym kontrastem właczonym .
W x3000 /3500 jest na stałe - mozna wyłaczyc w trybie gra ,ale nie działa wtedy troche funkcji i 100hz .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Juz nie mam w4000 . Czekam na w4500

Cały czas był wyłaczony .

Zawsze wyłaczam wszystkie polepszacze obrazu .

PS: męczę sie z Panasonic 32lx70 (taki zastepczy lcd w razie np: serwisu, lub zmiany lcd)
 
Ostatnia edycja:
Do góry