Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

dpiszpunta

New member
Przepraszam, że może nie na temat, ale musze zadać jedno pytanie. Gdzie można kupić 52w4000 w cenie do 6800 zł ?
Wszystkie sklepy internetowe które oferują ten TV nie mają go obecnie na stanie. Być może czyta ten post ktoś kto akurat wie o takim sprzedawcy, który ma od ręki ten TV.
Dziękuję i przepraszam, że napisałem nie w temacie.
 

czarnuch13

New member
dpiszpunta napisał:
Przepraszam, że może nie na temat, ale musze zadać jedno pytanie. Gdzie można kupić 52w4000 w cenie do 6800 zł ?
Wszystkie sklepy internetowe które oferują ten TV nie mają go obecnie na stanie. Być może czyta ten post ktoś kto akurat wie o takim sprzedawcy, który ma od ręki ten TV.
Dziękuję i przepraszam, że napisałem nie w temacie.
ja wlasnie zamowilem ten model w centrumpromocji.pl (na forum bylo kilka dobrych opini o tym sklepie wiec chyba nie robie reklamy? ;) ) za 6450 PLN i trzeba czekac okolo tygodnia, jesli zaplaci sie od razu wowczas cena na pewno nie ulegnie zmianie...... a przy okazji-przez ponad tydzien wertowalem forum, przeczytalem wszystkie mozliwe watki, mialem metlik w glowie bo nie wiedzialem na co sie zdecydowac.....i nagle do pokoju wpadla zona, pokazala palcem na ekran komputera i powiedziala:" ten albo zaden!" pytam -dlaczego?- a ona:-" bo ładny jest!"... i tyle :) ...... a tak na serio to dzieki za pomoc wszytskim forumowiczom, jak przyjedzie to podziele sie wrazeniami, pozdrawiam
 

mumu

New member
Mabri napisał:
Obecnie wchodzi do sklepów seria W4500 więc W4000 powinny pokazywać się w coraz ciekawszych cenach.
wedlug mnie moze minimalnie, bo W4500 zostala jednak wyceniona sporo wyzej i nie bez powodu, zeby wlasnie nie byc bezposrednis konkurencja dla W4000.
 

Leszczu

New member
Polecam Centrumpromocji kupilem u nich 52W4000 i jestem bardzo zadowolony z tego Tv nie wymienilbym go na inny sprzet bo gra BDB.
no chyba ze na 60 cali jakby byl dostepny w cenie 52:grin:
 

rogera

New member
o co chodzi z 100 Hz

Proszę o opinię sprzedawców LCDTV czy 100Hz w w Sonym 400 jest inne niż w Samsumgu 656 /tu użytkownicy doradzają wyłączenie tej funkcji/.
W jakich sygnałach może to odgrywać znaczenie ?
 

Adamsv47

New member
Witam wszystkich, mam 2 pytania odnośnie tego w4000:

1. Gdy gram w Gta IV na PS3 i wchodzę do ciemnego pomieszczenia (np. tunel) to obraz mi się dosyć znacząco ściemnia ( widać to np. po ściemnianiu HUD-a, albo odległych źródeł światła), przez co nie wygodnie się gra, jednak jak podejdę do świecącej lampy to wtedy obraz się rozjaśnia. tak jakby był ustawiony Dynamiczny kontrast (mam taką opcję w moim monitorze Samsungu 226bw). Czy jest możliwość wyłączenia tej opcji?

2. Zamierzam w czwartek zamówić telewizję N i mam pytanie czy ten telewizor nie ma żadnych problemów z dekoderami N-ki, czy wszytko działa jak powinno ?

Z góry wszystkim dziękuje za odpowiedź, jeśli któreś z tych pytań było w temacie to bardzo przepraszam, ale mam bardzo mało czasu na sprawdzenię ponad 600 postów :D

Pozdrawiam
 

nagdob

Member
Bez reklam
Adamsv47 napisał:
Witam wszystkich, mam 2 pytania odnośnie tego w4000:

2. Zamierzam w czwartek zamówić telewizję N i mam pytanie czy ten telewizor nie ma żadnych problemów z dekoderami N-ki, czy wszytko działa jak powinno ?

Tv jest ok. Natomiast zastanów się na N-TV. Kanały te ze znaczkiem HD idą super. Natomiast pozostałe to porażka. Dożo lepiej idą z C+ po RGB (tuner Pioner 1530 - w moim przypadku).
 
nagdob napisał:
Tv jest ok. Natomiast zastanów się na N-TV. Kanały te ze znaczkiem HD idą super. Natomiast pozostałe to porażka. Dożo lepiej idą z C+ po RGB (tuner Pioner 1530 - w moim przypadku).

Powiedzcie mi czy programy nie HD z n-ki naprawde tak kiepsko odbieraja ? Mam dekoder Polsatu w tej chwili (nie hd) i na moim w 4000 obraz jest naprawde super(oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ) . Ale mam zamiar zamienic go na dekoder n-ki ,myslalem ze bedzie jeszcze lepiej ,mial ktos porownanie ?
 

darekk75

New member
W4000+N-ka

Dołączam sie do ostatniego pytania. Czy zestaw w4000 + N-ka z białym nboxem to dobre rozwiązanie:?: Zależy mi najbardziej na programach HD a w n-ce jest ich najwiecej. Napiszcie cos o programach SD z N-ki i ich jakości na modelu W4000, bo programy w HD to podobno bajka.
 

Leszczu

New member
nagdob napisał:
Tv jest ok. Natomiast zastanów się na N-TV. Kanały te ze znaczkiem HD idą super. Natomiast pozostałe to porażka. Dożo lepiej idą z C+ po RGB (tuner Pioner 1530 - w moim przypadku).


zmien sobie na Fergusowna 8900 albo cos HD 1530 to juz przezytek.
Obraz bedzie o niebo lepszy szkoda oczu na 1530 wierz mi.


a co do N-KI dla mnei ma do kitu program jak juz to C+ :eek:k: jakosc bdb oczywiscie sa wyjatki ale proigramy HD sa rewelacyjne no i filmy jakie nadaja na C+ czy C -film sa najnowsze N-Ka to starocie i upscaling dziadostwa MGM.
 

mumu

New member
Leszczu napisał:
zmien sobie na Fergusowna 8900 albo cos HD 1530 to juz przezytek.
Obraz bedzie o niebo lepszy szkoda oczu na 1530 wierz mi.
roznica w cenie tez. zreszta 8900 to tuner HD. jezeli ktos chce tylko odbierac kanaly FTA to gra nie jest warta swieczki, bo nie ma ich duzo albo testowe programy tylko. inne wymagaja karty.
 

czarnuch13

New member
52w4000-mam go wreszcie!

witam; w koncu wyladowal u mnie 52w4000 (zamowilem w centrumpromocji.pl, polecam, na sprzet czekalem ledwie 2 dni)Oto moje pierwsze spostrzezenia:Wyglad: jest rzeczywiscie DUZY ;)-musialem poprzestawiac pokoj zeby ogladac z miare normalnej odleglosci . Przy swoich gabarytach ładny i dobrze wykonany: Jakosc obrazu: mam tuner philpsa hd z cyfry i powiem szczerze zeby lepiej nie nastawiac sie na fajerwerki na kanalach sd (wiadomo-tvp3, tv4 itp. porazka (jak dla mnie)-nawet ogaldanie ze zacznej odleglosci -czyli u mnie z przdpokoju ;) niewiele zmienia)-trzeba jednak po raz wtory powiedziec ze technologia lcd lub ekranow plazmowych rozni sie od popularnych crt.Ja zdaje sobie z tego sprawe -od ponad 2 lat uzytkowalem plazme LG 42PX4RV (miom zdaniem naprawde dobry panel ). Obraz hd to juz inna bajka- ale jaki ma byc ten obraz skoro panele nie full-hd wyswietlaja go znakomicie?... Dla mnie zachwyty dla obrazu hd przy roznych testach sa troche "pod publike"-zwykly kowalski i tak bedzie wniebowziety jak zaobaczy super kolory, ostrosc i kontrast na "niskobudzetowych" wyswietlaczach lcd czy tez plazmach (jesli oczywiscie obok nie stoi super wypasiona maszyna ktorej i tak raczej nie kupi.... ;) ) Słynne smuzenie: pierwsze co zrobilem po podlaczeniu tv to kanal cyfra+sport i mecz naszej ligii:-zadnego smuzenia (albo wzrok juz nie ten...), wszystko plynnie, dynamicznie-o to chodzilo!! :) Troche gorzej przy ogladaniu sportu sd (mecz lech-austria wieden na tvp2)-nie dosc ze obraz przecietny to wystepowalo delikatne smuzenie-ale w granicach akceptowalnych....zreszta moj poczciwy lg radzil sobie troche gorzej (zwlaszcza przy sygnale hd). Dzwiek:powiem krotko-dla mnie porazka!Nie jestem melomanem ale sony powinno sie troche przylozyc. Pseudo-polepszacze nie wnosza praktycznie niczego-ja rozumiem ze cena za tv jest w miare atrakcyjna ale szukanie oszczednosci tutaj moim zdaniem nie przystoi...Na szczescie podlaczylem lcd pod amplituner i jest git :) Menu : troche ponioslo projektantow-panuje lekki chaos ale po kilku dniach mozna dojsc do ladu.Pilot: ladny i poreczny, male braki w ergonomii ale ogolnie ok.
Podsumowujac-sprzet jest naprawde godny polecenia , wyglada bardzo ladnie,gra bardzo ladnie (kanaly sd-wiadomo... :( ), taki sobie dzwiek....Ale to co w nim lubie najbardziej to to jakie robi wrazenie :) Mialem juz kilka "pielgrzymek" sasiadow i wszyscy padali z zachwytu...mam nadzieje ze moj zachwyt szybko nie minie....., pozdrawiam
 

Adamsv47

New member
ponawiam pytanie: Czy ktoś wie co zrobić z ustawieniami "dynamicznego kontrastu" tzn. żeby nie ściemniał mi się obraz, gdy na obrazie dominuje głównie kolor czarny jak np. w gta 4 wejdę do ciemnego pomieszczenia to obraz mi się jeszcze bardziej ściemnia, a jak wychodzę do miejsca gdzie jest jaśniej od razu obraz mi się rozjaśnia ( konsola jest podłączona przez hdmi, żeby nie było), chociaż nie tylko w gta, ale także call of duty 4 i inne. ( w filmach też się dzieje).
Bardzo proszę o pomoc bo to jest bardzo denerwujące.
 

chriso

New member
@czarnuch

to z jakiej odleglosci ogladasz TV?

zastanawiam się nad 52W, ale mam obawy czy ogladanie z 4m obrazu SD nie bedzie zbyt bolesne

dla filmow HD i tak bede siadal blizej

wiec moze jednak 46w ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Sd 46" jest bezpieczniejszy . Ale w razie wątpliwosci poproś o prezentację w swoim domu. Nikt lepiej od Ciebie tego nie sprawdzi.
 

czarnuch13

New member
chriso napisał:
@czarnuch

to z jakiej odleglosci ogladasz TV?

zastanawiam się nad 52W, ale mam obawy czy ogladanie z 4m obrazu SD nie bedzie zbyt bolesne

dla filmow HD i tak bede siadal blizej

wiec moze jednak 46w ?
ja ogladam z 4 -4,5 m i nie narzekam- ale -jak napisal kiki- sam musisz ocenic czy ci bedzie odpowiadac
 

mart_mw

New member
Sd

Ja tez jestem zainteresowany tym modelem o przekatnej 40". Nadal nie bardzo wiem jak ma sie w tym odbiorniku sprawa skalowania zwyklego sygnalu SD. Na poczatku podlacze do niego cyfre+ przez scart dopiero za jakis czas moge przejsc na HDMI.
Czy ktos ma pod tym wzgledem porownanie do Toshiby 40 XF niby mistrza w tej dziedzinie. Czy roznica dla zwyklego uzytkownika jest powalajaca ?
Odleglosc od ekranu to ok 3m, ( planych przeprowadzka - bedzie 3,5metra ) czy te 40 cali bedzie OK - nie za duzo ?

Drugie pytanie. Czy przes USB mozna ogladac zdjecia jpg - jak to wypada ?

Dzieki za jeakies opinie.
 

Vilmark

New member
Powiem tak , ja mam 40 cali. Jak kupowałem wydawało mi się to nie wiadomo ile. Z początku TV w dość pustym pokoju około 24 metrów wyglądał na krowę. Teraz wydaje mi się mały :) Co prawda znajomi wchodza i mówią że jest duży... Teraz już wiem że trzeba było brać 46 cali. Moim zdaniem , do oglądania z 3 metrów 46 cali było by idealne.

Co do sygnału SD , wydaje mi się że tak naprawdę jest to kwestia danego programu i dostawcy. Częśc kanałów wygląda bardzo dobrze i tak będzie nawet na 52 calach , część to porażka nawet na 26 calach , więc wszędzie tak będzie.
 
Do góry