Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do sportu W 4000 nie jest dobrym rozwiązaniem , niestety :(
Jeśli ma być Sony to poczekaj na nowe modele a Samsung też
nowe z serii 7.
 

k0val

New member
kiki napisał:
do sportu W 4000 nie jest dobrym rozwiązaniem , niestety :(
Jeśli ma być Sony to poczekaj na nowe modele a Samsung też
nowe z serii 7.
jestes pewnien ? Ja na nim oglądam od olimpiady po różne mecze i jest super.Byłem na meczu u kolegi ma Lg 100hz i naprawde nie odczuwam żadnej różnicy na korzyść LG wręcz przeciwnie.

Gdzieś czytałem że ktos podrasował ten tv do 100hz.
 
Ostatnia edycja:

raskol

New member
jaroslawp napisał:
Chyba ma(miał)? W końcu testował go -> vide pierwszy post w tym wątku.
A ja go mam (40 ") i tylko sport oglądam. Euro 2008 na polsacie, zdf, ard. Olimpiada tylko stacje polskie. Sygnal Kablówka analogowa i satelitarna analogowa.
Nie ma żadnego smużenia, więc albo go testował krótko, albo wcale !
Zeby ocenic coś z piłki nożnej to trzeba obejżeć 10 meczy, albo całą olimpiadę.
Polecam ten model, a 100 hz w innym modelu to może sie na tvp info przydać :cool:
 

mumu

New member
kiki napisał:
do sportu W 4000 nie jest dobrym rozwiązaniem , niestety :(
musze sie nie zgodzic. radzi sobie naprawde niezle. na pewno bez sensu jest zamiana w4000 na w4500 tylko dla 100Hz, no chyba ze bez doplaty ;). x4500 to inna bajka, ale cena tez. mialem chrapke, ale poczekam na spadek cen, chyba ze uda mi sie go dorwac okazyjnie.

ps. wyszedl jakis nowy FW dla w4000?
 

mcwu

New member
KDL-40W4000 - podłączenie do PC.

mcwu napisał:
Witam.

Przeczytałem wszystkie te wątki i nadal mam dylemat, jakie wybrać najlepsze rozwiązanie do podłączenia telewizora do PC:
1. Czy DVI z PC do HDMI2 ? (czy trzeba osobno z kompa przesłać sygnał Audio po innym przewodzie? - w karcie mam złącze dvi i oryginalną przejściówkę na hdmi)
2. Czy DVI do DVI i osobno Audio?

Mnie zależy na tym by nie ciągnąć kolejnego przewodu do Audio tylko po HDMI.

Moja karta to
GeForce 9800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI Zalman (PCI-E)

www gigabyte.com.tw/Support/VGA/Manual_Model.aspx?ProductID=2882
- dokumentacja karty.

Karta ma adapter DVI-I na HDMI i na karcie jest wtyk, do którego trzeba podłączyć dźwięk po SPDIF z karty dźwiękowej. Jesli to DVI nie prześle sygnału audio do HDMI to po co ten wtyk SPDIF?

Dzięki za wszelkie sugestie.
=====================================================
Nie znalazłem opcji edycji postu więc musiałem sam siebie zacytować i odpowiedzieć – może się komuś przydać:

Podłączyłem kartę grafiki z wyjściem dvi przez przejściówkę na hdmi dołączoną wraz z kartą do telewizora LCD - kablem hdmi (wejście hdmi2). Obraz już był.
Teraz kolej na dźwięk.
Aby dźwięk mógł być przesyłany też przez hdmi (mimo, że karta ma złącza dvi co niby ogranicza to złącze do wysyłania tylko obrazu) trzeba mieć kartę grafiki ze złączem spdif (najczęściej 2 małe piny). Do tego złącza należy wpiąć kabelek z wyjścia spdif z karty dźwiękowej lub z płyty głównej jeśli karta dźwiękowa jest zintegrowana i jej używacie.
Jeśli nie macie przewodu z odpowiednią końcówką to można pokombinować. Ja użyłem do podłączenia kabelek 2 żyłowy od połączenia resetu na obudowie do płyty głównej. Moja karta dźwiękowa nie miała wyjścia spdif na karcie (Sound Blaster Audity 2) więc musiałem dolutować sobie te dwa przewody do złącza które wychodziło z mojej karty.
Po włączeniu TV wszystko było super. Obraz z dźwiękiem – cyfrowo.

Pozdrawiam
 

szakal11

New member
od dłuższego czasu mam problem co wybrać żeby nie żałować swojego wyboru , zawęziłem już krąg poszukiwań i nie wiem co dalej wybrać sony 46 W4000 czy samsunga 46 A656 a może Toshibę 46 Z3030 lub 46 zF355 :(
 

aw12

New member
Mpeg4

MarcinCC napisal - Tuner MPEG4!!! oglądasz TVP HD, Polsat SPort HD itd z anteny naziemnej za free.

Jakie "warunki" trzeba spełnic zeby to odbierac ??? Włączyłem autoprogramowanie cyfrowe z anteny naziemnej i... nic nie znalazł ! (mieszkam w Krakowie gdzie podobno dostępny jest np. TVP HD)
 

coobraa

New member
pytanie do ludków którzy maja ten TV i ps3.
czy wam tez daje sie we znaki aliasing? szczegolonie w gta 4 jest to strasznie wkurzajace. wszystkie krawedzie poszarpane, kiedy ruszam kamera mam wrazenie ze rusza sie caly swiat, kazda krawedz migocze, kiepsko to wyglada.

mam nadzieje ze to wina gry (brak anti aliasingu) a nie TV...
jak to jest u was?
 

k0val

New member
coobraa napisał:
pytanie do ludków którzy maja ten TV i ps3.
czy wam tez daje sie we znaki aliasing? szczegolonie w gta 4 jest to strasznie wkurzajace. wszystkie krawedzie poszarpane, kiedy ruszam kamera mam wrazenie ze rusza sie caly swiat, kazda krawedz migocze, kiepsko to wyglada.

mam nadzieje ze to wina gry (brak anti aliasingu) a nie TV...
jak to jest u was?

u mnie tego w gta 4 nie ma...
 

januszm

New member
Mam wreszcie z głowy kłopot związany z wyborem tv. Stoi już u mnie 40w4000, wszystko jest OK, ale potwierdziła się moja wątpliwość, że będzie za mały. Należało brać 46.
Były tu pytania odnośnie przeglądarki foto - jest bardzo prosta, działa prawie przyzwoicie, przy pokazie slajdów najkrótszy odstęp między klatkami to 10 s (opcja: 20 i 30 s), mógłby być krótszy. Fotki o wadze 8Mb tv wczytuje w około 7 s, dlatego pewnie taka wartość interwału.
 
Ostatnia edycja:

coobraa

New member
a w jakiej rozdzialce grasz? jaki masz kabel hdmi?
jakby Ci sie chcialo to podaj ustawienia w telewizorze (kontrast, jasnosc itp) oraz w konsoli (full rgb itp)
 

Holt_

New member
Bez reklam
aw12 napisał:
Jakie "warunki" trzeba spełnic zeby to odbierac ??? Włączyłem autoprogramowanie cyfrowe z anteny naziemnej i... nic nie znalazł ! (mieszkam w Krakowie gdzie podobno dostępny jest np. TVP HD)

potrzebna jest jakaś porządna antena , np:
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=105&id=674

albo np:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digital_A2680.htm

a poza tym to TVP HD po Pekinie ma zniknąć z normalnego odbioru naziemnego i zostać tylko w "n" i kablówkach.
 

mobor

Banned
Z cenami W4500 przegięli zdrowo. Nieco podarsowana czerń, namiastka odtwarzacza sieciowego i 100 Hz i telewizorek drożeje wg sony o 50%
Pogłupieli !

Wybieram W4000 a za roznice w cenie kupuję amplituner Denona 3808. Bedzie z tego wiekszy pozytek niz ze 100 Hz...
 

pmboj

New member
Jeszcze jeden dylemat 46" KDL-W4000 kontra A656

Witam wszystkich specjalistów HDTV na forum. Chciałbym prosić o informację dotyczącą bezpośredniego porównania tych 2 egzemplarzy. Czytałem we wcześniejszych postach że mimo braku 100HZ w stosunku do A656 i teoretycznie niższemu kontrastowi (33 000 do 50 000) Sony KDL-W400 bije na głowę konkurencję. Osobiście zamówiłem A656 i czekam ale zrobiłem to zanim trafiłem na forum. Mogę jeszcze anulować zamówienie ale po lekturze 50 stron postów mam mętlik jeszcze większy niż przed. Dodam tylko że planuję zakup 46" przy odległości od kanapy 3-3,5m w dużym, nasłonecznionym pokoju ( ok 80m2).

Będę wdzięczny za komentarze posiadaczy tych modeli.
 

Valgoerad

New member
Witam. Na poczatku slowem wstepu - jestem totalnym laikiem jesli chodzi o telewizory w ogole. Zastanawiam sie jednak nad kupnem modelu 46W4000 i potrzebuje waszej pomocy.

Po przeczytaniu tego watka (jakies skromne 2 godzinki, z pominieciem flejmow kolo strony numer 30 ;) nabralem pewnych watpliwosci czy aby na pewno kupowac ten model na moje potrzeby.

Telewizor bede glownie uzywal do grania (Xbox360/PS3) oraz do ogladania filmow. Reszta ma marginalne znaczenie, ale mam pare uwag - chcialbym zachowac odpowiednie proporcje ekranu przy ogladaniu standardowej telewizji 4:3. Czy ten telewizor ma mozliwosc "nierozciagania"? Tzn. wolalbym zeby mi obcial gore i dol lub zostawil pasy po bokach niz sztucznie rozciagal sylwetki.

Druga sprawa to brak 100Hz. Czy to na pewno dobry wybor do grania? Czy moze jednak zastanowic sie nad wspomnianymi W4500? One w ogole juz sa w Polsce dostepne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

ponieważ model jest 50 Hz - to na ujęciach testowych występuje smużenie . I uczciwie trzeba przyznać że jak na model 50 Hz - to zachowuje się rewelacyjnie.
p1040745vr5.jpg


Już same zdjęcia pokazują że warto do gier dokonać takiego wyboru.
p1040950es5.jpg



Mozesz wybrać z radością - do gier.
 
Do góry